Naze 32

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

spikey napisal/-a:res je, sm sele pol vidu ko sm ze oddal.
Ni panike :)
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a spikey »

:)

cist mimogrede, a so barve PCBja odvisne od revisiona?
gledam mal tuki https://code.google.com/p/afrodevices/wiki/AfroFlight32, pa kaze da je rev5 zelena, tu http://makeitbuildit.co.uk/index.php?ro ... duct_id=78 pa da je rdeca. Al je to pacslucajno, pa odvisno od demanda pa podjetja, kamor jih da TC delat?
Cist tko, da ne bom slucajno kupu kasne stare...
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Ne. Odvisno je od pošiljke PCB-jev, ki jih TC dobi.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vzameš direktno od TC-ja(abusemark) dobiš sigurno najnovejšo...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Dobra varianta pri flashanju Naze32 platke preko BF configuratorja....sedaj gre direktno preko bluetootha :)
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sem iz HK naročil eno platko, da vidim to čudo na 250 FPV racerju.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

scrat napisal/-a:Dobra varianta pri flashanju Naze32 platke preko BF configuratorja....sedaj gre direktno preko bluetootha :)
link

Sicer pa zanimivo:
https://www.youtube.com/watch?v=dahGlc3Tf40
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

scorpioncek napisal/-a:
scrat napisal/-a:Dobra varianta pri flashanju Naze32 platke preko BF configuratorja....sedaj gre direktno preko bluetootha :)
link

Sicer pa zanimivo:
https://www.youtube.com/watch?v=dahGlc3Tf40
To je pa fork baseflighta - cleanflight.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Proda kdo mogoče verzijo z barometrom itd?
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
rrr
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Okt 2014, 21:26
Kraj: Škofja Loka

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a rrr »

Hoj
Po 40.letih sem se spet navdušil nad letenjem - sedaj z multikopterji. Prvo z X6, nato Hubsanom, sedaj pa me je sin prepričal, da iz njegovih ostalih delov sestaviva quadcopter 450.
Nabavil sem še full Naze32 in s prvo imel probleme s povezavo na PC (ni se hotela priklopiti), zato sem jo vrnil v GB. Pošiljka se je v GB izgubila, ta čas pa sem naročil novo.
S to pa imam tudi težave. Ko sem vse sestavil mi po arm-anju takoj zažene motorje na 1150, tretjega pa brez katerega koli premikanja povečuje do 1380 in ga tam obdrži, ta razlika pa ostane tudi pri dodajanju plina.
Naze32 sem še nekajkrat flešal (in zaflešal z raznimi hex-i), kalibriral vse mogoče (tudi ESC-je), vendar napaka ostaja ista.
To se dogaja tudi če imam Naze samo priklopljeno na svoj izvor 5V in odklopljene ESC-je.

LP

PS:Hvala: mateju rozmanu za ohišje in scrat-u za pomoč pri prvi ploščici.
Priponke
Problem motor 3.jpg
Problem motor 3.jpg (39.93 KiB) Pogledano 3669 krat
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a bovi »

Res čudno. To sigurno ni OK. Brez kljukice na check morajo biti motorji izključeni.
Reglerji v tem delu še nimajo veze s tem.
A je sigurno izbran quad-X? Tudi drugače ni nobene naprave z konfiguracijo 4 motorjev in da je tretji samostojen.
Ostane samo še hard reset plate, predlagam stik pinov na spodnji strani in nadgradnja z zadnjim FW.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Prva stvar kot vidim imate zadnji FW naložen ampak ga vseeno naložite ponovo in izberite kljukico Full chip erase. Potem ko bo FW na plati jo priklopite v BF configurator in pojdite takoj v CLI in vtipkajte defaults in pritisnite enter. Potem se bo plata reštartala. Potem pojdite iz cli-ja in takoj ACC calibration in MAG calibration. Šele potem štelat. Seveda vklopite funkcijo MOTOR_STOP. Če še kaj rabite, vprašajte.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Krist »

Vidim, da vas veliko uporablja funkcijo motor_stop. Meni se bolj fopadejo vrteči propelerji, ker sem potem 100%, da je model arman.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Jaz imam raje stoječe, ker če se doam kaj igram, da se mi ne zvrtijo propi.
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a bovi »

Krist napisal/-a:Vidim, da vas veliko uporablja funkcijo motor_stop. Meni se bolj fopadejo vrteči propelerji, ker sem potem 100%, da je model arman.
Jaz vedno uporabljam arm/disarm na stikalu (svoj kanal), ko pa kaj testiram, pa za ta čas še motor_stop.
...pa za acro, če malo višje v zraku ugasneš motorje, z motor_stop-om se lepo nazaj prižgejo, če pa ga disarm-aš, pa ne bo hotel, ker plata v prostem padu sigurno ne bo level :).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Krist »

Aha. To sem opazil, da pade model na eno stran, če je gas na minimumu pri spuščanju. Sicer meni akro ne leži, pač kak flip in loping še gre, drugo pa niti ne poizkušam.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Krist napisal/-a:Aha. To sem opazil, da pade model na eno stran, če je gas na minimumu pri spuščanju. Sicer meni akro ne leži, pač kak flip in loping še gre, drugo pa niti ne poizkušam.
Zdj ti bo začel acro ležat z čebelco.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Krist »

Horizon se mi dopade, ker dopušča akrobacije. Je za zabavna tale reč s čebelcami.
rrr
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Okt 2014, 21:26
Kraj: Škofja Loka

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a rrr »

Hoj
Kar koli sem naredil ni bilo nič bolje z mojim tretjim + motorjem. Ugotovil pa sem, da ko na moji old-i FC18 premaknem trim za plin malo dol mi motorje na minimumu potem drži enako, vendar ko dodam plin je tretji motor za vrednost 200 višja od ostalih treh (kateri tudi niso dosti poravnani). Ali bi bilo možno, da je ta napaka odvisna od oddajnika (ali ni ena komanda za plin, Naze32 pa sama uravnava obrate motorja glade na gyro). Zaenkrat še ne upam montirati propelerjev.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Probaj menjati še esc, če imaš rezervo.
rrr
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Okt 2014, 21:26
Kraj: Škofja Loka

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a rrr »

Enako se dogaja, ko ESC niso priključeni (razen prvega, kateri ima BEC za napajanje 5V Naze32).
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a scrat »

Ah čist pozabu...a si nastavil minthrottle na 1150 v CLI ali pa v Configuration zavihku v BF configuratorju?
rrr
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Okt 2014, 21:26
Kraj: Škofja Loka

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a rrr »

Čakam novo opremo RC (Turnigy 9XR, XJT modul in X8R) in poročam, če bo kaj drugače (ker s sinovo Multiplex napravo ta problem ni očiten).
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pri multiplex napravah moraš dati trimer gasa na minimum. Ponavadi so težave ravno zaradi tega. Preverjeno, ker imam dve MPX napravi.
rrr
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 07 Okt 2014, 21:26
Kraj: Škofja Loka

Re: Naze 32

Odgovor Napisal/-a rrr »

Sorry fantje očitno je bil pri moji težavi narobe oddajnik FC 18 (z mehanskimi trimi se je situacija zelo menjala, nikoli pa ni bilo dobro). Z novo RC (TURNYG 9xr, modul XJT in sprejemnikom X8R) je moj Quad450 danel uspešno prestal prve lete (veliko so pomagale izkušnje z Hubsanom in njegovim ponaredkom X6 in sin Andrej).
Še enkrat hvala (še vedno se učimo).
Odgovori

Vrni se na Multirotorji