Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

ahimmisko napisal/-a:Kaj pa še potrebuješ zraven? Ker sem še pri telemetriji nov bi lepo prosil nekoga, ki se mu da, da mi razloži, kaj vse bi potreboval za vzpostavitev telemetrijskega sistema s komando Graupner http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=88735 , za prikazovanje osnovnih funkcij (npr. napetost, št. vrtljajev, nivo bencina).

Hvala!
To je stari oddajnik MX 16 tega ne kupuj, kupi nov oddajnik če že MX 16 HOTT
http://www.der-schweighofer.at/wg/2173/ ... rie_system
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... 1_graupner
Ti oddajniki imajo že v osnovi vgrajene osnove telemetrije, moč signala, napetost spr. baterije, en senzor lahko direktno priklopiš v sprejemnik...gps ali sezor temp. itd

lp
MKM
ahimmisko
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Apr 2012, 20:31
Kraj: Maribor

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a ahimmisko »

gusar napisal/-a:
ahimmisko napisal/-a:Kaj pa še potrebuješ zraven? Ker sem še pri telemetriji nov bi lepo prosil nekoga, ki se mu da, da mi razloži, kaj vse bi potreboval za vzpostavitev telemetrijskega sistema s komando Graupner http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=88735 , za prikazovanje osnovnih funkcij (npr. napetost, št. vrtljajev, nivo bencina).

Hvala!
To je stari oddajnik MX 16 tega ne kupuj, kupi nov oddajnik če že MX 16 HOTT
http://www.der-schweighofer.at/wg/2173/ ... rie_system
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... 1_graupner
Ti oddajniki imajo že v osnovi vgrajene osnove telemetrije, moč signala, napetost spr. baterije, en senzor lahko direktno priklopiš v sprejemnik...gps ali sezor temp. itd

lp
Hvala za nasvet!
Sem še malo brskal in naletel na komad "hott smart box", ki bi naj bila programska enota telemetrije za naprave Graupner HoTT 2,4 GHz. zakaj pa to sploh potrebuje, če že ima integrirano telemetrijo?
lp
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

ahimmisko napisal/-a:
gusar napisal/-a:
ahimmisko napisal/-a:Kaj pa še potrebuješ zraven? Ker sem še pri telemetriji nov bi lepo prosil nekoga, ki se mu da, da mi razloži, kaj vse bi potreboval za vzpostavitev telemetrijskega sistema s komando Graupner http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=88735 , za prikazovanje osnovnih funkcij (npr. napetost, št. vrtljajev, nivo bencina).

Hvala!
To je stari oddajnik MX 16 tega ne kupuj, kupi nov oddajnik če že MX 16 HOTT
http://www.der-schweighofer.at/wg/2173/ ... rie_system
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... 1_graupner
Ti oddajniki imajo že v osnovi vgrajene osnove telemetrije, moč signala, napetost spr. baterije, en senzor lahko direktno priklopiš v sprejemnik...gps ali sezor temp. itd

lp
Hvala za nasvet!
Sem še malo brskal in naletel na komad "hott smart box", ki bi naj bila programska enota telemetrije za naprave Graupner HoTT 2,4 GHz. zakaj pa to sploh potrebuje, če že ima integrirano telemetrijo?
lp
Smart boxa pri novi MX 16 Hott ne potrebuješ saj imaš vso telemetrijo prikazano na lcd-ju ....za povezavo senzorjev rabiš
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... o_gr._hott

lp
MKM
ahimmisko
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 06 Apr 2012, 20:31
Kraj: Maribor

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a ahimmisko »

Koliko sem bral Gusar, imaš mx12-ko pa me zanima kakšne so do zdaj tvoje izkušnje? Sam se tudi vedno bolj k mx12 nagibam, saj mi ima mx16 malo zasoljeno ceno, pa ne kaj dosti več stvari, ki bi jih nujno potreboval, ali pač?
lp
farki222
Razpravljalec
Prispevkov: 101
Pridružen: 12 Feb 2012, 16:12

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a farki222 »

...
Zadnjič spremenil farki222, dne 10 Apr 2017, 16:50, skupaj popravljeno 1 krat.
The bad news is time flies. The good news is you're the pilot.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

farki222 napisal/-a:Mogoče kdo ve ali za mx-12 hott obstaja kakšna cenejša alternativa originalnim sprejemnikom? http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... t_graupner
zaenkrat samo orginal!
MKM
farki222
Razpravljalec
Prispevkov: 101
Pridružen: 12 Feb 2012, 16:12

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a farki222 »

...
Zadnjič spremenil farki222, dne 10 Apr 2017, 16:49, skupaj popravljeno 1 krat.
The bad news is time flies. The good news is you're the pilot.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

farki222 napisal/-a:Ker razmišljam o nakupu: http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... _-_2600_mm me zanima, če je na MX-12 hott možno kako sprogramirati flape, ter če je to možno, kako. Komanda ima namreč 6 kanalov, model pa ima tudi 6 servotov(2X eleron, 2X flapi, višina ter smer) in motor.
Vse se da!
MKM
farki222
Razpravljalec
Prispevkov: 101
Pridružen: 12 Feb 2012, 16:12

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a farki222 »

...
Zadnjič spremenil farki222, dne 10 Apr 2017, 16:49, skupaj popravljeno 1 krat.
The bad news is time flies. The good news is you're the pilot.
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

farki222 napisal/-a:Aha, torej komanda zadošča za takšen model, torej bo tale phoenix verjetno naslednji model, ampak ne bo šel v zrak dokler se z beto ne naučim dobro letet, da ne bo že kar na začetku šel v krtovo deželo.
Menda sta v kompletu pri tem modelu tudi dva y kabla, tako, da predvidevam, da so eleroni na enem, flapi pa na drugem, samo kolikor sem gledal po navodilih od komande, mi je bolj malo ( praktično nič ) jasno, na kateri kanal se v tem primeru priklopi flape in na katerega elerone, ter kako nastavit komando.
Na katerem kanalu boš krmilil flape, lahko izbereš sam, priporočam ti, da flape krmiliš vsak servo posebaj imaš možnost, ne z Y kablom , malo bolj temeljito prebrat navodila pa bo :D
MKM
FlyerOne
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Feb 2012, 21:39

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a FlyerOne »

zdravo fantje .. jaz imam pa en problem .... Imam nov model MX 12 Hott katereega sem kupil (mislim da gusar nism zihr)
zadeva špilala do učeraj superca

učeraj pa sem skrešal dva aviona .. :D prvega ko se je napaka pojavla drugega pa ko sm seveda šel testirat če se bo ponovilo (mislil sem da je false sprejemnik) hehehe

stvar je taka da mi po nekje dobrih 200 metrih zmanjka signala in začne komanda piskat posledično gre frčoplan po svoje
komanda kolikor vem ni nadgrajena nič antenca na sprejemniku tudi zgleda cela nič natrgana ali karkoli skratka ....

ali sem mogoče kje prestavil kaj v nastavitvah ? mogoče kdo ve ? ker čez noč tudi ne more kar nekaj crkniti :D dva dni nazaj je še delalo BP :D imam 3 smprejemnike GR-12 sprobal na dveh in je napaka ista ..

navodila sem prebral že 1000x pa se mi še vedno ne sanja kje bi bila napaka

ima kdo kak nasvet ?
Uporabniški avatar
kanja
Razpravljalec
Prispevkov: 108
Pridružen: 13 Okt 2007, 22:28
Kraj: okolica Lenarta

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a kanja »

Najprej preizkusi domet tako, da vzameš sprejemnik iz letala in nanj priklopi servomotor ter sprejemniški akumulator (če se da ne uporabi regulatorja), tako boš izločil motnje zaradi morebitnih napak pri vgradnji. Če bo stanje enako pa predlagam da pogledaš povezave do antene na oddajniku. Žal "range check" najverjetneje nimaš vklopljen ker bi oddajnik piskal, hkrati pa po določenem času samodejno preide v "full range".
PS: če se ne motim imaš v oddajniku sd kartico, ki jo lahko na računalniku pregledaš in analiziraš (verjetno so na kartici shranjene napake-vrednosti signala, napetost akumulatorjev ...)
zakon je vse, kar leti po zraku
FlyerOne
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Feb 2012, 21:39

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a FlyerOne »

zdravo range check je bil uklopljen ravno zato pravim da ko je zmanjkovalo signala je samo zapiskal in ga zmanjka .... probal sem tudi z servoti i n direktnim napajanjem sprejemnika .. domet zgubi po priblizno 200 metrih ....

mogoče tko .. moje bedno razmišljanje ... antenco na oddajniku zelo veliko premikam skrajno levo , skrajno desno .. opazil sem (odprtina na ˝pantu˝ antene) da je antena povezana preko ene same tanke žičke ki gre v komando .. ali je mogoče lahko krivda na tej žički ... ker imam občutek kot da antena sploh ni povezana , kajti vse ostalo mi deluje normalno ..... tudi range check in črtice signala na komandi ... ko je sprejemnik zelo blizu je polno , ko je nekje na 100 metrih so 3/4 črtic nato pa na okoli 150metrih začneta dve črtici se prizigat in ugašat odvisno kako imam komando obrnjeno .... imam občutek da jo bo treba odpreti in pregledati stike in premeriti žičko če je kje prekinjena .....
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

FlyerOne napisal/-a:zdravo range check je bil uklopljen ravno zato pravim da ko je zmanjkovalo signala je samo zapiskal in ga zmanjka .... probal sem tudi z servoti i n direktnim napajanjem sprejemnika .. domet zgubi po priblizno 200 metrih ....

mogoče tko .. moje bedno razmišljanje ... antenco na oddajniku zelo veliko premikam skrajno levo , skrajno desno .. opazil sem (odprtina na ˝pantu˝ antene) da je antena povezana preko ene same tanke žičke ki gre v komando .. ali je mogoče lahko krivda na tej žički ... ker imam občutek kot da antena sploh ni povezana , kajti vse ostalo mi deluje normalno ..... tudi range check in črtice signala na komandi ... ko je sprejemnik zelo blizu je polno , ko je nekje na 100 metrih so 3/4 črtic nato pa na okoli 150metrih začneta dve črtici se prizigat in ugašat odvisno kako imam komando obrnjeno .... imam občutek da jo bo treba odpreti in pregledati stike in premeriti žičko če je kje prekinjena .....

Si uredil zadevo?
MKM
farki222
Razpravljalec
Prispevkov: 101
Pridružen: 12 Feb 2012, 16:12

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a farki222 »

...
Zadnjič spremenil farki222, dne 10 Apr 2017, 16:48, skupaj popravljeno 1 krat.
The bad news is time flies. The good news is you're the pilot.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Lep pozdrav !

- Že nekaj časa se navdušujem nad MX20 hott komando :oops: :oops: :oops:

- Porajata se mi pa 2 vprašanji če kdo mogoče pozna odgovore nanju...

- Zanima me koliko naj bi bila latenca od komande MX 20, koliko milisekund ?

- Pa še to me zanima če Hott sistem ponuja sprejemnike s PPM outputom ( skratka nekaj takšnega kot je S-bus od futabe ali pa sateliti od spektruma ,sateliti od jetija ?

Hvala....
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
FlyerOne
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Feb 2012, 21:39

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a FlyerOne »

za vse ki so spraševali če sm zrihtal zadevo .. DA ! :D leti normalno naprej ..... dobil angleška navodila vse jasno :D

in ja letat sm šel z uklopljenim rangecheckom ker nisem vedel da zmanjša domet .. nato ste mi to obrazložili za kar se vam zelo zahvaljujem

imam eno uprašanje ...

piše da naprava dela na FHSS tehnologiji ali to pomeni da lahko uporabljam katerikoli sprejemnik FHSS .. oziroma ali je kakšna alternativa GR-12 sprejemnikom ?????
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

FlyerOne napisal/-a:za vse ki so spraševali če sm zrihtal zadevo .. DA ! :D leti normalno naprej ..... dobil angleška navodila vse jasno :D

in ja letat sm šel z uklopljenim rangecheckom ker nisem vedel da zmanjša domet .. nato ste mi to obrazložili za kar se vam zelo zahvaljujem

imam eno uprašanje ...

piše da naprava dela na FHSS tehnologiji ali to pomeni da lahko uporabljam katerikoli sprejemnik FHSS .. oziroma ali je kakšna alternativa GR-12 sprejemnikom ?????
Nimaš alternarive ....samo orginal! O:)
MKM
FlyerOne
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Feb 2012, 21:39

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a FlyerOne »

ah ja bo treba pa potem še kakšen GR-12 S kupit ... gr-12 sm že vse slekel iz ohišja hehehe vsak gram šteje :P
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

- Kolk pa tehta brez plastike ?

- A kdo mogoče ve če so v bližnji prihodnosti mogoče na vidiku kakšni manj "štorasti" senzorji za štrom , kot so tisti original Multi moduli, lahko tud aftermaket........ ?

- SMmodelbau -ove sem gledal sam so tudi "preštorasti" preveč špagetov, kot spektum, pa še niso prjazni do denarnice....... ( 150 eur Unilog+kabel+40A strom senzor )

- Kej tazga recimo kot je Jetijev 30 A senzor


LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

THE DOCTOR napisal/-a:- Kolk pa tehta brez plastike ?

- A kdo mogoče ve če so v bližnji prihodnosti mogoče na vidiku kakšni manj "štorasti" senzorji za štrom , kot so tisti original Multi moduli, lahko tud aftermaket........ ?

- SMmodelbau -ove sem gledal sam so tudi "preštorasti" preveč špagetov, kot spektum, pa še niso prjazni do denarnice....... ( 150 eur Unilog+kabel+40A strom senzor )

- Kej tazga recimo kot je Jetijev 30 A senzor


LP
Ne vem če se ravno GR12 splača slačit glede na velikost ali pač.
Uporabljam HITEC-telemetrijo in zaenkrat tok-tok O:)
MKM
FlyerOne
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 26 Feb 2012, 21:39

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a FlyerOne »

brez tehta 4grame torej enako kot GR-12S z ohišjem ... samo nastane problem treba ga je da ti vsaj v eno skrčno bužirko da je zaščitena elektronka .....

sicer ne tehta veliko vendar je gr-12 v primerjavi z takim brez škatle veliko debelejši in širši ... za jadrilca k ma 4 m me ne moti je placa več k dovolj ....

ker pa na dvorišču in jasi zraven hiše veliko vozim foamy-je in slowflyerje me pa malo moti saj ga na kakega depronkota komajda lahko zmontiram :D
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

LP

Čakaj malo od Hi-teca senzorje uporabljaš na HOTT sistemu ??? :o :o :o
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a gusar »

THE DOCTOR napisal/-a:LP

Čakaj malo od Hi-teca senzorje uporabljaš na HOTT sistemu ??? :o :o :o
Uporabljm Hitec A9 s telemetrijo.... sem napisal zato, ker ne rabim razmišljat o alternativah...ker mi nudi vse in ugodno.
http://www.hitecrcd.com/files/2012HRU%20Catalog.pdf
MKM
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Re: Graupner HoTT 2.4GHz (mx-12/16/20)

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Hja, štekam...........se mi je zdelo da bi to bilo nekam čudno

Hitec je tudi krasno vidit, samo kaj ko ima tistih 55 ms latence, proti HOTTovim 10ms je to velika razlika

Za avijonček OK za 3D heli, nikakor ne...
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Odgovori

Vrni se na RV naprave