Multiprotocol oddajniki

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Bavermi59
Začetnik

Multiprotocol oddajniki

Odgovor Napisal/-a Bavermi59 »

Pozdravljeni!
Ima kdo kakšno izkušnjo z multiprotokol oddajniki? Sam sem uporabljal Turnigy XR9 z multiprotokol modulom in sem bil zelo zadovoljen, dokler ni odpovedal potenciometer plina. Ker imam veliko različnih sprejemnikov ( ASSAN, DSM 2, DSMX) bi rad kupil(cca 400 eur) multiprocol oddajnik. Predlogi?
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Kraj: Ljubljana & Trzin

Re: Multiprotocol oddajniki

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Točno o tem sem poročal v temi "Kupujem RV napravo in prosim za nasvet"...
Pa še dosti cenej boš prišel skozi kot si planiral.
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Bavermi59
Začetnik

Odgovor Napisal/-a Bavermi59 »

Pozdravljen!
Hvala za poučen odgovor. Tudi sam sem ogledoval RadioMaster TX 16S Mark II z internal 4-in-1 Multi-protocol system. Prosim še za dodatno pojasnilo, ni mi namreč povsem jasno ali potrebujem zunanji modul.
Uporabniški avatar
Iztok S.
Razpravljalec
Kraj: Ljubljana & Trzin

Odgovor Napisal/-a Iztok S. »

Če rabiš kompatibilnost za nazaj vzemi verzijo 4 v 1 in če želiš poleg teh (starih) protokolov uporabiti še nov protokol ELRS moraš dokupiti še zunanji ELRS modul. Jaz bi vzel raje Ranger Micro tistega brez displeja, če me vprašaš. Ne pozabi takoj naročiti še baterije 5Ah ti bolj priporočam kot 6Ah. So bolj trpežne.

ELRS protokol je veliko boljši, hitrejši in zaneslivejši, sprejemniki so poceni in že s telemetrijo, zato v bodoče nima smisla kupovat drugih.
Za novinca ali tistega ki mora itak vse sprejemnike kupiti znova pa bi vsekakor predlagal komando Radiomaster TX16s verzijo z vgrajenim ELRS in če se že kdaj pojavi potreba po kompatibilnosti recimo v primeru nakupa že izdelanega drona brez komand pa se naknadno lahko nabavi zunanji 4 v 1 modul.
Heliji: Futura-Royal competition, Futura-Trainer, Bell 47G indoor, Junior 50II (EXheli: Bell47II(1990), Kyosho xy)
Taxi II, asw-22, Jak55, Lupo, (Guppy v izdelavi), Discus, DC-3 (2,6m), ...jadrnica F5G v izdelavi
Odgovori

Vrni se na RV naprave