Splošna debata o multikopterjih

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
Mario44
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 29 Jul 2014, 12:34
Kraj: Ljutomer

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Mario44 »

denys napisal/-a:To je normalno, ne skrbi, samo dvigni ga in leti :)

Drugače je to nekaj v zvezi s PIDi ampak ne vpliva na nič. Če imaš v mode-ih nastavljen Axis Lock za Yaw in ko ga premikaš pred vzletom, kontroler takoj poskuša popraviti po smeri, zato se verjetno dva motorja zavrtita malo prej.

P.S. V Attitude se stabilizira na level kot si kalibriral, če dodaš malo gasa level na mizi ne bo nikoli "v nulo" zato bo takoj poskušal spravit v level in bo dodajal gas, vedno več.

Lp
hvala za odgovor, zadevo sem še enkrat pobrisal ter na novo naložil, vse kalibriral ter se igral nekaj z nastavitvami in je zdaj mnogo bolje.
Slika
Messerschmitt Bf 109
Lp Mario44
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Pozdravljeni!

Glede na to, da HK ne dobi in ne dobi na zalogo utripajočih LED lučk, sem se odločil, da jo naredim sam. Zato me zanima kako močne LED diode običajno uporabljate za ta namen? Rabil bi jo predvsem kot pomoč pri orientaciji na večjih razdaljah, vzel pa bi visoko-svetilno z ozkim snopom.
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Danes na rtv
Ugriznimo znanost: Droni bodo spremenili naše življenje

http://4d.rtvslo.si/arhiv/ugriznimo-znanost/174313335

Zanimiva oddaja, čeprav rahlo negativna za nas hobi pilote..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a galp »

BostjanPerdan napisal/-a:Pozdravljeni!

Glede na to, da HK ne dobi in ne dobi na zalogo utripajočih LED lučk, sem se odločil, da jo naredim sam. Zato me zanima kako močne LED diode običajno uporabljate za ta namen? Rabil bi jo predvsem kot pomoč pri orientaciji na večjih razdaljah, vzel pa bi visoko-svetilno z ozkim snopom.
Vzami ono iz hk-ja, ki je ene barve in mislim da 3W. Napajat jo moraš tokovno z max 1A, morda tudi hladit.. Predlagam tudi, da jo vdelaš v kos pleksija. Nekaj takega.
e.pavlin.si
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

A ne bo to malo "overkill"?

Gledal sem tole: http://www.ic-elect.si/b2c/led-5mm/led- ... cd-15.html

Svetilnost: 100 cd, kot 15°
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a galp »

Ne bo overkill. Saj jo lahko še vedno napajaš samo z 200mA. Tole majhno se ne bo dobro vidlo, pa še draga je.
e.pavlin.si
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Upam, da je to prava tema.
Je že kdo naročal pri HK izdelke, ki so na backorder? Koliko časa približno traja, da ti pošljejo? Naročil sem v EU warehouse.
Tam sicer piše da običajno v dveh tednih. Ampak močno dvomim. Sem pa hotel preklicat pa naročit iz international, pa nisem dobil njihovega odgovora, če 100% povrnejo kupnino in pa predvsem če povrnejo za poštnino.
Shark-357
Razpravljalec
Prispevkov: 75
Pridružen: 13 Dec 2014, 10:10
Kraj: Domžale

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Shark-357 »

Jaz čakam sedaj že en mesec na komplet robo za multirotor pri HK, ker so Afro ESC-ji na backorder (14 dni my ass), sem jih kontaktiral pa sem dobil lepo sporočilo, da ne vedo kdaj bo točno zopet na zalogi, ampak da načeloma restockajo v enem mesecu :roll:
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Pa kaj če prekličeš naročilo ti vrnejo denar za poštnino?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Jst sm zadnjič naredu naročilo iz EU warehousa... vsi artikli so bili seveda v stocku. Po enem tednu in pol čakanja so mi sporočili da dveh artiklov ni, zato sem napisal naj jih skenslajo in čimprej pošljejo. Potem so rabili 5 dni, da so stvar skenslali vmes pa še enkrat poslali isti mail. No, potem se ni zgodilo nič en teden. Sem pisal na live support, reče da je delay in da bo poskrbel da bo sprovedeno čimprej in da naj ne skrbim. ... no, da ne bom dolgovezu, čakal sem 6 tednov, vmes 5x kontaktiral live support, skos so mi lagali da so me dali v prednostno, da bo vsak čas, vsi so nabijali en in isti shranjen tekst. Med tem časom že 7 od 15 artiklov ni blo več na lagru. In ko je še zadnjič, po nekje dobre 2 mesca od naročila kitajc obljubu da bo pa res zdej hiter, sem naročilo skensku, za kar sem spet čakal še en teden in dobil nazaj refund. In potem naročil samo še preostale 5 artikov od 15ih, ki so bli sedaj na lagru in so jih uspeli odposlat v dveh dneh.... barabe kitajske.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Torej najboljše, da počakam da bo spet na zalogi. Ne zdi se mi fer da piše status In transit, ker če bi blo res bi to trajalo kake 2-3 tedne in bi mogo robo dobit.
Kitajci...
Uporabniški avatar
urbi
Razpravljalec
Prispevkov: 119
Pridružen: 29 Okt 2012, 22:23

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a urbi »

Ali mogoče kdo ve kakšem tok bi zdržali teli motorji? Brskam po internetu in so zelo različni podatki...
http://kopterworx.com/motor-dji-2212-920.html
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

DJI 2212/920KV
Dimension : 28X24mm
Rating : 920kv
Battery :3S,4S Shaft : 8.0mm
Weight : 56gr (with Prop Adapter)
Standard Current : 15-25A Max Current : 30A
Recommended prop : Li-Poly (11.1V) : 10x4.5 Li-Poly (14.7V) : 8X4.5
o_O
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Sem uredil z naročilom.
Naročilo sem preklical v EU warehouse. Dobropis sem dobil takoj, vključno z poštnino.
Oddal sem novo naročilo iz international warehouse kjer so vsi izdelki bili na zalogi. Res je, da sem mogo oddat 3 naročila, da sem prišel pod 22€. Plačal sem lahko z dobropisom, ki sem ga dobil ob preklicu naročil.
Se mi pa ni zdelo fer, da z dobropisom ne moreš plačat poštnine. Zato sem mogo poštnino plačat posebej. Skupaj za tri pakete 10€. To pa tudi ni dosti. Pa še 20€ dobropisa mi je ostalo. Torej je iz kitajske isto naročilo 10€ ceneje kot iz EU.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

mihec87 napisal/-a:Danes na rtv
Ugriznimo znanost: Droni bodo spremenili naše življenje

http://4d.rtvslo.si/arhiv/ugriznimo-znanost/174313335

Zanimiva oddaja, čeprav rahlo negativna za nas hobi pilote..
Zanimiva oddaja. Samo na koncu je sicer pravilno povedal glede letenja nad ljudmi, naselji....ampak je povedal, da profiji ne letijo tako. Da pa smo problem mi hobby letalci...no žal nas vse meče v eno grupo...nismo vsi hobby letalci takšni in ne letimo nad naselji, ljudmi.
Zadnjič spremenil scrat, dne 12 Jan 2015, 12:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
AirKiller
Tekmovalec
Prispevkov: 262
Pridružen: 29 Avg 2005, 19:58
Kraj: Nova Gorica

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a AirKiller »

Sepravi ker je profi,.lahko leti cez glave,..jaz tega nesmem ? Ne en ne drugi si nesme privoscit letenja cez glavo.
o_O
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

Sorry. Narobe napisal. On je rekel, da profesionalci tega ne delajo. :oops:
Uporabniški avatar
galp
Tekmovalec
Prispevkov: 328
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:02
Kraj: Novo mesto

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a galp »

V ospredje bi bilo treba dati t.i. Phantom skupino. V to skupino spadajo tisti, ki kot prvi multikopter kupijo Phantoma, leteti pa znajo le z gps-jem.
e.pavlin.si
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Jaz osebno sem mnenja da nobede, ne profi ali hobby ne bi smel leteti nad naselji kaj šele v bližini ljudi. Niti slučajno pa ne nad množico ljudi na kakšnih prireditvah in podobno.
Ker četudi je profi to ne spremeni dejstva, da oprema nikoli ni 100% brezhibna. Lahko že mala razpoka na propelerju, nosilcu, itd. privede do tega da multirotor strmoglavi.
coyotee
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Dec 2013, 11:48

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a coyotee »

LP! Imel bi vprašanje kje kupujete propelerje za kopterje? HK? flyduino.net ? Sam letim z tricoptrjem, imam jih pa sedaj nekaj iz HK? AUW nekje 1400g. Motorji DT750. Trenutno uporabljam APC.

Lp, Bojan
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a spikey »

Kolega kupuje NAZO, ce se komu doma valja :)
mislm da LITE.
mihaval
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 15 Okt 2007, 21:08

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a mihaval »

coyotee napisal/-a:LP! Imel bi vprašanje kje kupujete propelerje za kopterje? HK? flyduino.net ? Sam letim z tricoptrjem, imam jih pa sedaj nekaj iz HK? AUW nekje 1400g. Motorji DT750. Trenutno uporabljam APC.
Coyotee, jaz jih imam iz banggood (gemfan), nekaj pa iz flyduino (CF reinforced -- vendar teh se nisem sprobal). Je pa to za 250-size quada.
Uporabniški avatar
MOJSTR
Tekmovalec
Prispevkov: 206
Pridružen: 17 Maj 2007, 07:44
Kraj: Kranj

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a MOJSTR »

Živ!!!

sem nov v svetu multirotorjov. skratka, ker letim helije in sem navdusen nad 3d-jem in me do sedaj razni quadrokopterji niso zanimale zaradi (po moje) dolgocasnem letenju, sem po slucaju zaslediv zanimiv model za katerega bi prosil mnenja oz razlago taksno ali drugacno...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html

najlepsa hvala in lp
Matic
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a scrat »

MOJSTR napisal/-a:Živ!!!

sem nov v svetu multirotorjov. skratka, ker letim helije in sem navdusen nad 3d-jem in me do sedaj razni quadrokopterji niso zanimale zaradi (po moje) dolgocasnem letenju, sem po slucaju zaslediv zanimiv model za katerega bi prosil mnenja oz razlago taksno ali drugacno...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html

najlepsa hvala in lp
Matic
Ja. To je kopija enega 3d quada, ki ga je američan naredu...tega: http://curtisyoungblood.com/V2/products ... ingray-500. Kontrola je enaka kot pri heliju...tako, da boš to osvojil takoj.
imotep
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Jan 2015, 22:08

Re: Splošna debata o multikopterjih

Odgovor Napisal/-a imotep »

zdravo sem mlad modelar prvic izdelujem multikopter (tricopter) zanima kaksno oprema naj dam vanj pa tudi mnenje na o tem ohišju (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _KIT_.html)
rad bi sestavil nekaj kar bo kvalitetno in uporabno zato na ceno ne gledam preveč.

prosim za pomoc

hvala :roll: :) :)
Odgovori

Vrni se na Multirotorji