HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee - frame kit

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Hvala!!! :)

Ja, prvo sem poimenoval "mini Mostar" :D Druga fotografija je narejena v kraju Imotski, Hrvaška.

Lep pozdrav,
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: HexaBee / OctaBee - frame kit

Odgovor Napisal/-a spikey »

Slika
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: HexaBee / OctaBee - frame kit

Odgovor Napisal/-a scrat »

Mix
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 18 Nov 2013, 18:08

Re: HexaBee / OctaBee - frame kit

Odgovor Napisal/-a Mix »

Super slike Jure !
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: HexaBee / OctaBee - frame kit

Odgovor Napisal/-a scrat »

Oj Jure. A si dons kakšno poroko na Celjskem gradu snemal mogoče?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee - frame kit

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ne, bil sem na lesarskem prazniku v Nazarjih in pripravljam nekaj fajnega v delavnici na novo ;) :) V tem dežju tako nebi bil kje drugje :D

Je pa tu en posnetek od kolega iz Octabee-ja. Posnetek je v normalni hitrosti. 8) 8) 8)
https://vimeo.com/104819780

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

MINIBEE
Zložljiv in razstavljiv frame z zložljivim in snemljivim podvozjem :D - Sliši se zakomplicirano, a ni :). Zadeva je ultra majhna, ravno toliko, da lahko 15" propi pihajo "v prazno" in ne po framu. Hkrati pa izredno efikasna, in dobrodošla za transport.

Motorji: T-motor 3510-25
Propi: T-motor 14x4.8 V2
Reglerji: Blueseries 40A + SimonK
Akkuji: 6s 6000mah
FC: Naza V2 DJI
Velikost: 450x450mm

Na njem je seveda tudi posebej za te namene razvit 3 osni GH4 "light" gimbal, ki tehta komaj polovico večjega gimbla, ki ga imam na hexi. Zadeva je že z 32bit tehnologijo :)
Slika

Pogon je enak kot na Hexabee-ju, enaki motorji, le da imam trenutno 14" prope, ki se super obnesejo v vetru.
Slika

Boome se da zložit skupaj, ali pa preprosto vzeti ven. Podvozje je zložljivo preko komande, da lahko kamera snema v vse smeri, Pa tudi enostavno se ga da odvit iz frama za transport (letalo recimo).
Slika

Imam trenutno 12min letalnega časa + 4min dodatka (z EOS M + 17-55 + vari ND filter)
Slika

Zadeva izgleda res "nabita" v zraku, na majhnem prostoru res veliko "propelerjev", zelo kompaktna, hitra in izredno stabilna zadeva. Komaj čakam da jo preizkusim kje daleč proč od tu ali v kakšnih hribih 8) 8). Bo za povsod, kjer si ne morem privočit transporta Hexe.
Slika

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

Jure ... odlično!
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: HexaBee / OctaBee - frame kit

Odgovor Napisal/-a scrat »

JKSniper napisal/-a:Ne, bil sem na lesarskem prazniku v Nazarjih in pripravljam nekaj fajnega v delavnici na novo ;) :) V tem dežju tako nebi bil kje drugje :D

Je pa tu en posnetek od kolega iz Octabee-ja. Posnetek je v normalni hitrosti. 8) 8) 8)
https://vimeo.com/104819780

LP!
Jure
Sem dobil info kdo je bil. Samo jih ne poznam.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Evo, uspešno sem se vrnil iz dopusta na Kreti. Moram sporočit, da je Minibee dobro prestal pot tja dol in tudi nazaj, je pa doli izredno pihalo, tako da sem bolj malo letel. Lipoti gredo dokaj OK na letalo, Vse lipote sem dal na storage (tudi tiste v komandah), model, polnilec, prope, gimbal, komande, ekran... sem dal v trdi kufer in vse kose najprej zavil v peno in obložil s cotami. Baterije v komandah sem pustil notri, samo odklopil sem jih in izoliral kontakte. Baterijo od monitorja in glavne pogonske akkuje sem imel s sabo na carry-on, zraven sem dal dokumentacijo, slike itd... in je šlo skozi, vendar z podrobnejšim pregledom, brisom za razstrelivo itd. Pač na to je treba bit ready, pa gre skozi :).

8) 8)
Slika

Bilo je precej vetrovno, kar je rezultiralo tudi v malo bolj burnem morju :D
Slika

Po mesecih zajebancije in pridobitvi tegale, je bil dopust več kot zaslužen in potreben :) - zdaj morem pa malo počekirat forum, kaj je kaj novega - še za nazaj. Morem rečt da ste kar pridni in aktivni :)
Slika

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Lepo, paše tak oddih po takem naporu ja :D Čestitke z moje strani.
Jure eno off topic vprašanje, kaj pa pomeni to z temi kreditnimi točkami? Je že kar 16 let od tega kar sem jaz prvič diplomiral na isti fakukteti in takrat smo imeli diplomsko delo in zagovor le tega. Kaj zdaj ni več tega ali kakor razumem, če dosežeš toliko točk greš mimo brez? Samo toliko za moj info, ker se je v šolstvu v teh 16 letih spremenilo ogromno tako, da sploh ne razumem vseh teh programov kako in kaj...preveč zakomlicirano, včasih je blo zlo ajnfoh višja in visoka pa je blo to to...zdaj se pa še sami izgubijo v vseh teh programih.... . Hvala.
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

Welcome to the club! =D>
Kreditna točka je merska enota za vrednotenje dela, ki ga študent v povprečju opravi. 1 kreditna točka pomeni 25 do 30 ur obremenitve študenta.
V obremenitev študenta se štejejo: predavanja, seminarji, vaje in druge oblike organiziranega študijskega dela (praktično usposabljanje, hospitacije, nastopi, terensko delo ipd.), individualno študijsko delo (sprotno delo, študij literature, seminarske naloge, projektno delo, raziskovalno delo), priprava na izpite ali druge oblike preverjanja ter diplomska (magistrska, doktorska) naloga.

ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System) je sistem za nabiranje in prenos kreditnih točk. Izboljšuje preglednost in primerljivost sistemov in študijskih programov ter omogoča mobilnost študentov in medsebojno priznavanje opravljenih študijskih obveznosti. Uporablja se za nabiranje kreditnih točk, potrebnih za končanje študijskega programa, pa tudi za prenos kreditnih točk iz enega študijskega programa v drugega, in sicer med visokošolskimi zavodi v Republiki Sloveniji ter visokošolskimi zavodi iz Republike Slovenije in tujine.
How hard can it be?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Sem ti pisal na ZS, da ne smetimo teme :)

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a scrat »

Pol je bil Jure obremenjen :) Čestitam!
Uporabniški avatar
Chey
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 12 Maj 2007, 19:43
Kraj: Lavrica

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a Chey »

Jure zdravo! :)

Glej kaj sem našla. Mislim da je ta članek lahko izhodišče za ta tvoj super cute izelek. Ponudi Amazonu in FB. Znanje v Slo definitivno je. Tudi dovolj kadra za večjo proizvodnjo.

Za pilote pa ...plačevali bodo od 100.000$ da bo nekdo letel te igrače :) Dream job ;)

http://money.cnn.com/2014/11/25/news/dr ... index.html
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a scrat »

Res bi bil dream job ja
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

Evo Jure! Tako izgleda pa tvoj bratranec ;)
Hvala za vso pomoč. Danes testno letel z 9x5 propi (ker so 14" iz HK preveliki) in morm rečt da leti fenomenalno!

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Zgleda zelo kvalitetno sestavljen! =D> =D> =D> Tako je prav!

Ni mi pa jasno, kako misliš da so 14" preveliki in da si z 9x5 letel... to je ogroooomna razlika...? Daj še enkrat napiši kompleten pogon.
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

Probal sm z 9x5 sam tko mal. :D
14" so preveliki. Se bi tolkli en ob drugega...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a Krist »

krzmarko napisal/-a:Probal sm z 9x5 sam tko mal. :D
14" so preveliki. Se bi tolkli en ob drugega...
Zakaj pa nisi odrezal par cm daljše boome. Glede na KV motorja je 14" propeler kar minimum.
Meni deluje model malce hecno, ker je sredina okvirja ogromna, napram razponu boomov.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Se strinjam z Kristom. Mislil sem ko si rekel da so preveliki, da pihajo po centru... A se ni poračunalo z boomi tako, da gredo gor propi BP? Sicer tudi moj minibee zgleda malo hecno in precej podobno temule, ampak gor spravim 16" BP. Verjetno je razlike zgolj v par CM po boomu...

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

Pridejo 13" kmalu... Sicer ima z njimi motor samo okoli 1300g potiska samo se mi zdi da bo še vedno ok. zaenkrat model tehta 1250g brez celic in propelarjev. Če bi šel še enkrat kupovat boome za par cm daljše me čaka sestavlanje celega modela na novo. spajkanja spet toliko da me bo glava bolela. Mislim zdj se mi tega neda ko sem model ravno sestavil. Vem da za vas profije ni nikoli nič zadost dobro.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

potem pa vzami 13" in bolj zavite, pa bo povsem cool - nosit zna dovolj, pa še hitrejši bo lahko. Sam toliko da ne bodo butali med sabo in da ne bodo pihali po centru. Ni keč v tem da ni nič dobro za nas - izgleda res dobro sestavljeno vse skupaj, moti me edino to, da nebi mogel dat gor 14", če bi bilo to najbolje za motorje, in to na račun parih cm cevi.

V enem ZS-ju sem ti napisal:
Boomi so dolgi pomojem med 250 in 300mm. Preračunaj da ti 15" prop ne piha po centralni plati. tolk morjo bit stran motorji.
LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
krzmarko
Tekmovalec
Prispevkov: 362
Pridružen: 22 Jan 2011, 16:52
Kraj: Goričica pod krimom

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a krzmarko »

Zdaj so boomi dolgi 250mm če bi bili 275 bi bli idealno. Bi gor vrjetno že 15" spravil. Ko bo hodilo kaj viška bom kupil druge boome. Kje ti nabavljaš?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: HexaBee / OctaBee / Minibee Aerial Photography platform

Odgovor Napisal/-a Krist »

krzmarko napisal/-a:Evo Jure! Tako izgleda pa tvoj bratranec ;)
Hvala za vso pomoč. Danes testno letel z 9x5 propi (ker so 14" iz HK preveliki) in morm rečt da leti fenomenalno!

Slika

Slika

Slika

Slika
Ali prav vidim?
Na modelu za 600€+ uporabljaš poceni orange sprejemnik za manj kot 10€. Privošči mu kaj boljšega.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji