Međunarodni kup Kutina F5J-400

Debata o izredno popularnih tekmovalnih jadralnih modelih z elektropogonom (F5J-400, 7 in Unlimited)

Moderatorji: Pisaneli, rossi

Odgovori
Pilot Darko
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 11 Avg 2014, 21:34

Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a Pilot Darko »

Aeroklub "OSA" Kutina organizira natjecanje u kategoriji F5J-400 pod nazivom:

Kutinski elektro kup F5J-400
letak2.jpg
letak2.jpg (231.16 KiB) Pogledano 5251 krat
Organizator: Aeroklub "OSA" Kutina
Kontakt osoba: Darko Ozimec ([email protected]; +385915578101)
Pravilnik: važeći pravilnik F5J-400
Prijave: najkasnije do 4.9.2014., online na: http://www.aeromodelarstvo.net/Prijave/ ... ?NatID=216
Startnina: 115kn (15&euro - uključeni hrana i piće. Na dan takmičenja 150kn (20&euro.
Program: nedjelja, 7.9.2014. (prijave do 9.00h, natjecanje u 10.00h)
Napomena: organizator ne snosi odgovornost za eventualnu štetu prema trećim osobama, natjecatelji osobno odgovaraju za eventualnu štetu nastalu osobnom krivnjom.
Mjesto: letjelište Voloder, Google karta: http://maps.google.com/maps/ms?hl=hr&ie ... tput=embed


Vidim OSE!
Uporabniški avatar
Dlaka
Razpravljalec
Prispevkov: 130
Pridružen: 29 Avg 2005, 12:02
Kraj: zapresic

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a Dlaka »

fotke s proglašenja
Priponke
ukupno.jpg
ukupno.jpg (138.11 KiB) Pogledano 5045 krat
juniori-i-seniori.jpg
juniori-i-seniori.jpg (156.63 KiB) Pogledano 5045 krat
M&M.jpg
M&M.jpg (113.23 KiB) Pogledano 5045 krat
slabom ku*cu i dlaka smeta!
Uporabniški avatar
Dlaka
Razpravljalec
Prispevkov: 130
Pridružen: 29 Avg 2005, 12:02
Kraj: zapresic

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a Dlaka »

...
Priponke
rudi.jpg
rudi.jpg (159.41 KiB) Pogledano 5045 krat
fenjeras.jpg
fenjeras.jpg (96.21 KiB) Pogledano 5045 krat
slabom ku*cu i dlaka smeta!
ak-osa-kutina
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Sep 2014, 20:08

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a ak-osa-kutina »

Evo rezultata tekme, malo kasnimo sa objavom jer smo imali tehničkih problema. Čestitamo svim sudionicima, a posebno najboljima! :)
Nadam se da smo bili dobri domaćini i ako smo negdje nešto propustili, popravit ćemo dogodine. Ipak nam je to prvi put u organizaciji takve vrste natjecanja.

Još jedanput čestitke i VELIKO HVALA svim natjecateljima koji su se odazvali Kutinskom elektro kupu F5J-400! :)
Rezultati2.jpg
Rezultati2.jpg (244.58 KiB) Pogledano 4982 krat
Slike pogledajte na stranici našeg kluba: http://osa-kutina.hr/index.php?option=c ... &Itemid=48
slika0.JPG
slika0.JPG (187.42 KiB) Pogledano 4978 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Kutina,Popovača....Voloder
Tri imena -eno skupno letališče.Kar nekaj kilometrov se nabere do tja.In v lokalni "pekari" povprašama kako do letališča in vsi v bližini priskočijo in prijazno povedo kako.Čeprav sva bila praktično pred tablo za "Aerodrom".Po luknjasti makedamski cesti in 2 in pol kilometrih se z partnerico pricijazima do hangarja.Pričaka naju predvideno blatno letališče in zelo,zelo prijazni domačini oziroma organizatorji.Kar en čez drugega so se trudili najti čim lepše mesto za parkiranje ter naju (nas) povabili v hangar,kjer je že čakalo domače pecivo (3-4 vrste peciva oziroma po naše tudi štrudelj) ter seveda okrepčila v obliki tekočin,kot sokovi,kava...Poleg "bleifrei" pijač je bila tudi prozorna tekočina ,katera pa ni bila "bleifrei".Torej začetek prav simpatičen in po "domače",kar osebno preferiram.Pozdrav z poznanimi in tudi nepoznanimi.Od Slovenceljev štiri duše (standard).Grega komplet.Litijani polovični nekje-Mirko,Matjaž.In moja malenkost z potrpežljivo boljšo polovico.Preobujemo se iz obutve za SAL in damo težje kategorniško-škornji in pohodni čevlji.Po pripovedovanju nekateri nismo (niso?) leteli od Litije sem.Pa ja de.Kdo vam bo pa verjel.
Vreme-sorazmerno toplo z sorazmerno nizko oblačnostjo ter okoliškimi njivami na katerih je bil posajen "sirk".Ni koruza.Je pa zahteval svoj davek.So se iskali modeli peš in pa z Quadro ter kamero.
Sicer je vreme obetalo.Pa je bilo v celem dnevu bolj malo kroženja.Se je ugotovilo-čim višje.Potem pa kako komu planira.V čimboljšem zraku.Par zavojev in že si lahko pokvaril sekunde,minute na koncu.Glede na polno luno sem imel štart z motorjem dolg približno 1,5 sekunde..pa mrk pa 20 metrov preletenih.Verjetno "zalilo" motor.Nekako uspem oživiti elektroniko ter nekaj izvlečem ven.Kasneje seveda brisan,kot najslabši rezultat.Malček jezen v pavzi menjam motorček (stari je dve leti služil brezhibno).In glej-zadeva do konca funkcionira.Seveda vmes,ko polnim in preverjam vsrkane mili ampere ne grem na štart.Nekam znana skupina se mi zdi.In ob odštevanju za štart se razume još trideset sekundi-mi slutnje potrdijo.Moral bi biti zraven.Sodnik,kateri bi me moral štopirati pa se tudi ni preveč sekiral,da nima tekmovalca na točki.Kasneje se situacija pri Darku obrne.On je tam-sodnika ni.Kot rečeno gremo "kod starca bez koga nema udarca" in vprašamo Dlako-dlakastega Damirja kaj in kako.12 točka-ponavljanje...Salamonska rešitev-na koncu bova štartala ponovno skupaj.Vendar nama bodo otežili rezultat z naključno izžrebanimi sotekmovalci.In Maja od Grega U. hčera nama izvleče skoraj najtežje nasprotnike za otežitev doseganja rezultata.Grega,Damirja...kot,da greva proti Ameriški reprezentanci.In odletimo še to.Mimo grede-najboljše odletim,kljub popolni sproščenosti.9,43 minut ter 1-2 točka.Ko bi le čez dan tako.
Torej dan in vreme so bili kar primerni za pokazati znanja ter uletenost.Visoko kar lepe nulce.Nižje pa balončki,katere si moral res z vso preciznostjo in uletenostjo loviti po polju.Bilo je tudi nekaj dvigov nazaj v višave iz štirih,petih metrov.
Vmes oziroma proti koncu v kotlu pregreta termika začinjena z domačimi klobasami in špehom,fižolom in še kaj.Zelo pozorno je organizator skrbel,da nismo ostali lačni in žejni.In čisto na koncu ob podelitvi-prav vsak sodelujoči dobil lepo stekleno tablico v spomin,kje smo bili.Krešo (novi prijatelj) sestavil motornjaka in izvedel del akrobatskega programa z zverino,katera je na momente ob resonanci elise zarezala v nebo,kot pravi avion.Sam sem vrgel za trening Vortex2,katerega imam zadnje čase stalno v avtu.Le zakaj ?Čisti užitek.
Prav lepo smo se poslovili in ob izmenjavi mail naslovov ter telefonski številk obljubili,da se še srečamo.
"OSA" se je izkazala.Iz mojega vidika in nekih pričakovanj (?) organizatorju tekme iskrena hvala za trud in prijaznost.Za nesebično pomoč pri menjavi agregata.Sotekmovalcem za korektno družbo ter upam,da se živi in zdravi še srečamo na Ptuju ter mislim v Ludbregu.
Fotkal nisem veliko.Bom naslednjič več.Sicer pa so se potrudili in pofotkali naše udejstvovanje na
njihovi domači strani.
Pozdrav vsem.Pa Grega U.bi že bil čas,da malo potipka še svoje videnje tekem.
Lp Rudi
Zadnjič spremenil aspirin1, dne 09 Sep 2014, 22:53, skupaj popravljeno 1 krat.
LOMI
Razpravljalec
Prispevkov: 142
Pridružen: 21 Avg 2011, 07:57

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a LOMI »

Pozdravljeni!

Se opravičujem, ker sem malo pozen, ampak toliko bolj iz srca.
Želim izreči vse pohvale organizatorjem odlične tekme v Kutini, za topel, sladek in žgoč :kronik: sprejem :D :D =D> =D> ter vrhunsko postrežbo =D> =D> =D> . Poleg vseh tekmovalcev, ki smo vsak po svoje zmagali :praskam: , je po mojem mnenju največja zmaga pripadala domačemu kuharju in njegovi odlični enolončnici =D> =D> =D> .
Upam, da se vidimo na naslednji tekmi, ali najkasneje naslednje leto.

Lp Mirko
mate1234
Začetnik
Prispevkov: 19
Pridružen: 07 Jan 2013, 11:25
Kraj: Litija

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a mate1234 »

Tudi jaz se pridružujem aspirinovemu videnju.
Vse pohvale organizatorju,ki je navkljub slabim vremenskim razmeram v preteklih dneh lepo organiziral tekmo. =D> =D> =D>
Čestitke seveda tudi najboljšim trem (SEN- Kosir,Hrastovec,Balaško) in (JUN-Ozimec,Urbančič,Tepić) kateri so najboljše izkoristili dane vremenske razmere.Sam sem pogrešal kakšno svetlo luknjo v sivini na nebu.
Tako še enkrat hvala za lep dan,lepo druženje, dobro tekmo in kar nekaj novih poznanstev.
Se vidimo naslednje leto. =D> =D> =D> =


l.p. Matjaž
ak-osa-kutina
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Sep 2014, 20:08

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a ak-osa-kutina »

Zahvaljujem se u ime članova kluba za ove lijepe riječi. Drago nam je da ste bili zadovoljni.
Što se tiče vremena, kiša nas je prala 7 dana prije tekme tako da su nam uvjeti bili super s obzirom koliko je palo kiše.

@ Rudi
Pozdravlja Vas Krešo i kaže da drugi put budemo letjeli na pokošenoj pisti uz obavezan dim i, naravno, gablec!

Hvala Vam još jednom svima! Drugi put ćemo sve ovo još bolje obaviti, ovaj put smo morali biti ozbiljni jer nam je tako rekao predsjednik kluba. Inače nismo tako ozbiljni.....

Lijep pozdrav svima!

Ivan (The Quad Man :) )

PS.
Obje jedrilice su nađene na kraju! :)
ak-osa-kutina
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Sep 2014, 20:08

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a ak-osa-kutina »

Evo video trazenja jedrilica 7,9.9.2014.

X-Quad - Potraga za jedrilicama:
http://youtu.be/PrGrlGYVuAc

Lp,

Ivan
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Kazen

Tukaj pišejo kazni za prenizko in prepočasno letenje.Za začetek samo opozorilo.Drugič zataknjeno za krilo... :lol:
Priponke
Kutina%202014%20026.jpg
Kutina%202014%20026.jpg (52.95 KiB) Pogledano 4763 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Hmmm...kaj misliš.Kako lahko z motorjem slabše leti,kot brez njega?
Eh,to se samo zdi.Oni,ki pilotirajo nimajo pojma...
Priponke
DSC_0069.JPG
DSC_0069.JPG (144.59 KiB) Pogledano 4752 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Ali bi tole šlo v lonec?Ima kaj kosti?
Ali bi tole šlo v lonec?Ima kaj kosti?
DSC_0042.JPG (129.55 KiB) Pogledano 4743 krat
Še nekaj od malo..
Priponke
He,he...evo mene...to si delaj!
He,he...evo mene...to si delaj!
DSC_0111.JPG (195.5 KiB) Pogledano 4743 krat
No po celem dnevu tukaj ga pa lahko malo primem...
No po celem dnevu tukaj ga pa lahko malo primem...
DSC_0043.it.jpg (27.94 KiB) Pogledano 4743 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In glavne ter obstranske dejavnosti oziroma dogajanja...
Priponke
Elisa.jpg
Elisa.jpg (64.34 KiB) Pogledano 4665 krat
Siniši ne gre v glavo...ampak barvna shema pa je lepa
Siniši ne gre v glavo...ampak barvna shema pa je lepa
Hmm.jpg (104.57 KiB) Pogledano 4665 krat
V vsej lepoti in moči
V vsej lepoti in moči
Zverina.jpg (129.59 KiB) Pogledano 4665 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

In Grega U. tudi bil..
Priponke
Veste tako sem vesel,da bom zacepetal malo..
Veste tako sem vesel,da bom zacepetal malo..
Midva.jpg (74.49 KiB) Pogledano 4663 krat
In takole po blatu malo...
In takole po blatu malo...
Grega.jpg (93.69 KiB) Pogledano 4663 krat
Mi.jpg
Mi.jpg (111.44 KiB) Pogledano 4663 krat
Uporabniški avatar
aspirin1
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 10 Feb 2008, 07:31

Re: Međunarodni kup Kutina F5J-400

Odgovor Napisal/-a aspirin1 »

Še nekaj na hitro
Priponke
Takole se pa redko vidi Siniša-brez aviona v rokah
Takole se pa redko vidi Siniša-brez aviona v rokah
Siniša.jpg (115.37 KiB) Pogledano 4658 krat
To je stroj...
To je stroj...
Avion.jpg (68.48 KiB) Pogledano 4658 krat
Odgovori

Vrni se na F5J