Dostavni roki, zamujene pošiljke, carinske storitve ...

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Tole vržejo strani, ki omogočajo sledenje:
Destination Country - Slovenia
Origin Country - Hong Kong
6-Mar-2013, The item (RB434196262HK) left Hong Kong for its destination on 6-Mar-2013
28.02.2013 00:00 Hong Kong Accepted from sender
05.03.2013 00:00 Hong Kong Send item abroad (Export) Slovenia (republic Of)
Posta Slovenije: RB434196262HK
Track at official postal site
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a dreja »

Hvala za odgovor.
Mene zanima, ce je mozno ugotovit, kje se paket trenutno nahaja.
Oz. ce to lahko ugotovijo na Posti Slovenije.

Namrec zadnja informacija, ki jo o paketu trenutno imam je iz dne 6.3., kar je ze vec kot 1 mesec.
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
Uporabniški avatar
joemontana1234
Razpravljalec
Prispevkov: 123
Pridružen: 19 Dec 2011, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a joemontana1234 »

Mislim, da se je nekje zalomilo vendar boš sigurno prišla tvoja pošiljka. Sam sem tudi že čakal več kot mesec na pošiljko :)
Uporabniški avatar
Matejček
Razpravljalec
Prispevkov: 79
Pridružen: 13 Okt 2008, 13:45

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Matejček »

Jaz sem enkrat čakal na pošiljko 47 dni, od dneva plačila do dneva, ko je prišla na dom.
Priporočam ti, da na paypal odpreš dispute, če pošiljke slučajno ne bo.
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a spiky »

A na carinski pošti si že povprašal? :whistle:

01 4767663





LP Izi
RFM Fox F5D
Mibo Flash F5B
Mibo Osa F5B
X-TAZE F3P
Messerschmitt Bf 109 Funfighter
HobbyKing® Go Discover FPV
KingKong HEX 300 FPV

Fr'SKY X9D - TARANIS
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

Sicer lahko poskusiš... vendar, ko enkrat pošta pride na carino, se v sledenju ponavadi pojavi tale zapis. Pri tvojem paketu pa še tega ni... torej bi jaz sklepal, da še ni v Sloveniji! Lahko jim pišeš tudi na [email protected].

Tudi meni se je že zgodilo, da je kakšen posamezen paket "zalutal" in je domov prišel šele okoli 45. dneva, ostali paketi so pa znali priti že v 3 tednih ali celo prej. Neke hude panike jaz še ne bi zganjal... lahko 45. dan odpreš dispute na paypalu, da si še malo podaljšaš možnost za kasnejšo intervencijo. Prej seveda komuniciraj s trgovcem in mu povej za svoje namene. Jaz sem imel edini primer, da paket ni prišel v roku 45. dni preko DealExtreame-a... 45 dan sem odprl dispute, prej sem svoje namene seveda povedal njihovemu supportu. So kazali razumevanje! Ko paketa po 60 dnevu še vedno ni bilo, so mi vrnili celotno kupnino... brez kakšnih koli težav. Paketa tudi še do danes nisem dobil!
Priponke
Carina.jpg
Carina.jpg (15.69 KiB) Pogledano 3129 krat
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

živjo,

imam eno vprašanje.
Zanima me, če kdo ve, koliko časa potuje pošiljka iz nemškega skladišča (hobbyking) v Slovenijo?

hvala,

lp, Nejc
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Dobil v petih delovnih dneh, placal postnine dobrih 13dolarjev.Ce placas 23 dolarjev je pa v dveh do stirih dneh.Pise od 3 do 7 dni ampak glede na dosedanje izkusnje je bilo vedn kak dan ali dva prej.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a dreja »

uvz123 napisal/-a:Sicer lahko poskusiš... vendar, ko enkrat pošta pride na carino, se v sledenju ponavadi pojavi tale zapis. Pri tvojem paketu pa še tega ni... torej bi jaz sklepal, da še ni v Sloveniji! Lahko jim pišeš tudi na [email protected].

Tudi meni se je že zgodilo, da je kakšen posamezen paket "zalutal" in je domov prišel šele okoli 45. dneva, ostali paketi so pa znali priti že v 3 tednih ali celo prej. Neke hude panike jaz še ne bi zganjal... lahko 45. dan odpreš dispute na paypalu, da si še malo podaljšaš možnost za kasnejšo intervencijo. Prej seveda komuniciraj s trgovcem in mu povej za svoje namene. Jaz sem imel edini primer, da paket ni prišel v roku 45. dni preko DealExtreame-a... 45 dan sem odprl dispute, prej sem svoje namene seveda povedal njihovemu supportu. So kazali razumevanje! Ko paketa po 60 dnevu še vedno ni bilo, so mi vrnili celotno kupnino... brez kakšnih koli težav. Paketa tudi še do danes nisem dobil!
Paket je prisel vceraj, po 2 mesecih od narocila...
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Zanima me, če kdo ve, koliko časa potuje pošiljka iz nemškega skladišča (hobbyking) v Slovenijo?
Hobbyking zavaja s temi skladišči v Nemčiji in na Nizozemskem. Ko pričneš nakup, ti kaže poštnino iz NL in D, ko pa že skoraj plačaš, je pa naenkrat minimalna poštnina 23 EUR, pošljejo pa iz Hong Konga in potem te čaka še DDV ali celo carina. Sicer pa tudi iz Hong Konga pride v treh tednih.
zupgas
Razpravljalec
Prispevkov: 118
Pridružen: 28 Feb 2007, 12:44
Kraj: LJ in Dolenjska

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a zupgas »

Hobbyking zavaja s temi skladišči v Nemčiji in na Nizozemskem. Ko pričneš nakup, ti kaže poštnino iz NL in D, ko pa že skoraj plačaš, je pa naenkrat minimalna poštnina 23 EUR, pošljejo pa iz Hong Konga in potem te čaka še DDV ali celo carina. Sicer pa tudi iz Hong Konga pride v treh tednih.
Bolj kot zavajanje je to najbrž nepozornost pri izbiri izdelka. Saj velja poštnina iz NL ali DE skladišča samo za izdelke, ki so na zalogah v teh skladiščih.
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a dart2 »

zupgas napisal/-a: Bolj kot zavajanje je to najbrž nepozornost pri izbiri izdelka. Saj velja poštnina iz NL ali DE skladišča samo za izdelke, ki so na zalogah v teh skladiščih.
Kolikor je meni znano ima HK varnostni sistem, ki ti ne dovoli mešati izdelkov v košarici če so iz različnih skladišč.
Lp, Nejc
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

dart2 napisal/-a:
zupgas napisal/-a: Bolj kot zavajanje je to najbrž nepozornost pri izbiri izdelka. Saj velja poštnina iz NL ali DE skladišča samo za izdelke, ki so na zalogah v teh skladiščih.
Kolikor je meni znano ima HK varnostni sistem, ki ti ne dovoli mešati izdelkov v košarici če so iz različnih skladišč.

Res je. HK nič ne zavaja, če naročiš robo v DE, potem pride od tam preje kot v enem tednu. Do sedaj je še vedno, pa nisem malokrat naročil. Mogoče je NL skladišče celo hitrejše.

Tomaž
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Pri izdelku mora v oklepaju pisati DE warehouse če hočemo iz nemškega skladišča oz NL warehouse iz nizozemske..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Ko sem naročal Walkero Super CP je na NL in EURO strani ni bilo, na GLOBAL pa mi je v postopku naročanja pred plačilom pokazalo poštnino tudi iz DE in NL:
GLS Express Courier 2kg (Germany to Slovenia) $13.29 836g left.
DPD Courier 3-7 Days 0-3kg (Germany - Slovenia) $26.39 1836g left.
Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Slovenia $9.59 48836g left.
International (Registered) Air Mail 1.5kg $23.59 336g left.
International (Registered) Air Mail 1.5kg $23.59 336g left.
EMS Express to Slovenia (MAX 1.5kg) $40.93 336g left.
Air Parcel (SLOVENIA) 1000g - 1499g $31.23 336g left.


Seveda navdušenje mine, ko nadaljuješ postopek in na strani s plačilom ostane najcenejša poštnina $23.59 (Hong Kong). No, saj prispelo je v treh tednih, ampak potem je še DDV.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ja poštnine pokaže vse(tu je malo nerodno narejeno da za izdelek iz kitajskega skladišča kaže vse poštnine)..Če je izdelek v global skladišču=v kitajskem skladišču.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a VaZl »

NDagarin napisal/-a:živjo,

imam eno vprašanje.
Zanima me, če kdo ve, koliko časa potuje pošiljka iz nemškega skladišča (hobbyking) v Slovenijo?

hvala,

lp, Nejc

Od 5 do 10 dni, nazadnje sem spremljal kje vse so moj ubogi akumulator vozil, iz HK Nemčije v Avstrijo, potem v Švico, pa spet v Avstrijo pa je bilo 10 dni naokol.
Drugače sem pa danes dol padel, 21. zvečer sem na Ebayu naročil en adapter z dvema akumulatorjema, danes zjutraj je bil pri meni, se pravi 6 dni iz Singapurja.....

LP, Zlato
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a megane »

MiroP napisal/-a:Seveda navdušenje mine, ko nadaljuješ postopek in na strani s plačilom ostane najcenejša poštnina $23.59 (Hong Kong). No, saj prispelo je v treh tednih, ampak potem je še DDV.
Če bi človek znal brati (in mogoče tudi razmišljati), bi nebi bilo presenečenj, saj pri poštninah iz EU skladišč lepo zraven piše (DE/NL to Slovenia).

LP
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1231
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Need help :-k

Iz carine dobil odločbo, da sumijo v originalnost izdelka in da naj napišem v dopisu, ali gre za ponaredek.

Kaj zdej, napišem, da se mi pač res ni sanjalo in da če imajo tak postopek, naj pač uničijo zadevo....ali potem lahko pričakujem še kakšno položnico? #-o
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a scrat »

Kaj si pa kupil, če ni skrivnost?
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1231
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Kitajska, kakopak.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Ne od kje. Kaj si kupil? Če je izdelek isti od zunaj in seveda skopirani logo in vse, ti bodo artikel uničili.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1231
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

skorp_jon napisal/-a:Ne od kje. Kaj si kupil? Če je izdelek isti od zunaj in seveda skopirani logo in vse, ti bodo artikel uničili.
Se opravičujem, kupil sem par ALL star čevljev, se zavedam, da jih bodo uničili, to me najmanj skrbi za tisti 12€ katere sem plačal za čevlje, bolj me skrbi, če dobim potem še kakšno položnico, za razrez ali kaj podobnega? Če prav ko sem kupoval iz samih slik ni bilo natančno videti, da gre dejansko za kopijo z vsemi napisi.

lp
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Ti napiši, da misliš da je original. Saj s slike se ne vidi ali je original ali ne. Ali ti zaračunajo uničenje pa nebi vedel.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Dostavni roki, zamujene pošiljke, grajanje carinikov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kolikor vem ne računajo uničenja....Napišeš da si kupil navadne platnene superge pa da ni bilo znakov da je kopija v oglasu...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...