zvok

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

zvok

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Pozdravljeni,
zanima me ce obstaja kaksen poseben spiner ali kaksen trik z propelerjem da je letalo cim bolj glasno.Ali pa ce se komu sanja kako iz kaksne cevi oz cesa podobnega da naredit kaksno piscalko ki bi lepo zvizgala pri veliki hitrosti.Razni zvocni moduli me ne zanimajo.....Sem pa ze nekaj gledal na netu, pa ne vem pod kaj naj iscem sploh :-k Bi pa rad imel nekaj ali v stilu stuke(Ju 87) ali pa da podobno tuli kot EDF jeti.
Ce kdo kaj ve ali pa se je igral kdaj z tem naj napise.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: zvok

Odgovor Napisal/-a brejker »

Imel sem soseda ki je imel en krak propelerja daljšega kot drugega. Na 3S in 3200kV motor je letel za bajto kjer sem "ga učil" pilotirati njegovo leteče krilo.

Po enem tednu sem mislil, da ga bom brcnil v rit zaradi njegovega početja! Letalo se je drlo tako, da se ga je slišalo 4ulice naokoli.
Pomisli na vse ki so to morali prenašati [-( [-(

Če hočeš zvok začni razmišljati o nabavi motorja na notranje izgorevanje.
Leti na prostem in ne poleg naselja.


LP
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: zvok

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Dretje bi uporabil samo ob posebnih priloznostih.Za koliko pa je bil krak propelerja krajsi?
Sem sicer nasel neko temo na RC universe o nekih piscalkah ki se pritrdijo na krila, vendar jih ni nikjer za dobit.
Motorji na notranje izgorevanje me pa ne zanimajo.
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: zvok

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Pylon model se pri 350-400 km/h dere ko svinja in to z brki premera 4,1 do 4,75 cole.
Edf 70 mm z več kot 1 Kw motorjem podobno cvili, če trup ni iz kake pene.
Levi propeler na desno vrtečem motorju tudi ni od muh. Seveda okrog obrnjen, da je zadnji rob spredaj.
V vsakem primeru pazi, da bo rezultanta obodne in letalne hitrosti na špičkah blizu 300 m/s in hrup bo zagotovljen.
lp
Sašo
pidalc
Tekmovalec
Prispevkov: 308
Pridružen: 12 Mar 2013, 20:26

Re: zvok

Odgovor Napisal/-a pidalc »

Ne igraj se z propelerjem, še posebno ne krajšaj enega kraka. pri tem izgubiš balans, kar povzroči močne vibracije, lahko tudi razpad modela. Če se razleti elisa je zadeva lahko smrtno nevarna. Če želiš hrupnejši model postavi za eliso letvico (5 mm od kraka elise) . A to bo hrupno ves čas. Stuke pa so imele na podvozju pritrjeno posebno sireno, ki jo je poganjal majhen propeler . Tako sireno si lahko izdelaš tudi sam, je zelo enostavna.
Lahko mi pišeš na [email protected]
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: zvok

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Daj opiši izdelavo tukaj, mogoče še koga zanima, kako bo poleti škorce podil iz češnje :D
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: zvok

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Tudi mene zanima kako narediti model čim glasnejši. Za posebne priložnosti seveda :)
Uporabniški avatar
Hitman
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 06 Mar 2011, 22:19

Re: zvok

Odgovor Napisal/-a Hitman »

Ravno sem menjal pogon na svoji Extri in je sedaj komaj slišen! Če bo kakšna dobra ideja se bom tudi sam lotil tuninga! :D
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike