Quadcopter izbira

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

pk0312 napisal/-a:Ok, zadeve sem temeljito preštudiral, in mislim da je čas da naročim. Preden dokončno potrdim naročilo, me zanima še naslednje:

a) bodo 10x4,5" propelerji preveliki za motor (da ga ne bi preveč obremenil)? motor
b) ali potrebujem zraven motorjev tudi Accessory pack?
c) na ogrodju ne vidim, če je PCB vgrajen ali ne?
d) bom potreboval še kake druge malenkosti da vse skupaj povežem? Gledal sem kable za povezave, XT60 konektorji?

Da ne bom naročil in ugotovil, da mi manjka kak priklop ali kabel kje :)
a) 1045 propelerji bodo v redu za ta motor za 3 S baterijo
b) seveda, ker rabiš spinner, kamor daš propeler
c) ta frame na linku ima vgrajen pcb, kar se vidi po zlatih kontaktih na spodnjem delu frame-a
d) rabiš XT60 konektorje (ali bullet konektorje) za baterije, za polnilec, za samega quada, naroči si še 12awg in 14awg silikonsko žico, servo podaljške, najlonske vijake, najlonske matice, obojestranki lepilni trak (tak ki ima penco vmes), termoskrčljive cevi (bužirke)

Spajkalnik, imbus ključe,... take zadeve imaš?
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a Krist »

Uporabniški avatar
pk0312
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 12 Apr 2010, 08:59
Kraj: Celje - Maribor

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a pk0312 »

Neo32 napisal/-a:Spajkalnik, imbus ključe,... take zadeve imaš?
Ja, kar se tiče finomehaničnega orodja in naprav, jih imam. Sicer pa hvala za konkretne podatke, kaj mi še manjka!!

Krist, v zadnjem postu mi poleg motorjev (ki jih sicer imam na seznamu komponent) predlagaš še 20A ESC. Ampak a ni ta prešvoh, glede na to da imajo motorji 21A max?
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

pk0312 napisal/-a:
Neo32 napisal/-a:Spajkalnik, imbus ključe,... take zadeve imaš?
Ja, kar se tiče finomehaničnega orodja in naprav, jih imam. Sicer pa hvala za konkretne podatke, kaj mi še manjka!!

Krist, v zadnjem postu mi poleg motorjev (ki jih sicer imam na seznamu komponent) predlagaš še 20A ESC. Ampak a ni ta prešvoh, glede na to da imajo motorji 21A max?

20A regulator ima maximalen kratkotrajni tok do 30A in ker quada ne boš stalno tiščal do maximuma in ker imajo regulatorji dobro hlajenje (pretok zraka preko njih) bo 20A dovolj za tvoj projekt.
Slika
Uporabniški avatar
pk0312
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 12 Apr 2010, 08:59
Kraj: Celje - Maribor

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a pk0312 »

Velja, hvala. Še počakam do večera z naročilom, če se še česa spomnim :)
Uporabniški avatar
pk0312
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 12 Apr 2010, 08:59
Kraj: Celje - Maribor

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a pk0312 »

Malo še berem, pa ne vem - ali potrebujem tudi UBEC? Berem, da se splača vzeti, kot "dodatno zavarovanje" (namesto BECov v ESCjih).
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a scrat »

pk0312 napisal/-a:Malo še berem, pa ne vem - ali potrebujem tudi UBEC? Berem, da se splača vzeti, kot "dodatno zavarovanje" (namesto BECov v ESCjih).
Sigurno se splača imetu UBEC, ker ti potem konstantno fila 5V v plato. Teli Mega 2650 Atmel proci so zelo občutljivi na nihanje napetosti.
Uporabniški avatar
pk0312
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 12 Apr 2010, 08:59
Kraj: Celje - Maribor

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a pk0312 »

Ok, bom vzel še ta UBEC.

Imam pa problem z HobbyKingom, ker lahko izberem samo EMS Express Shipping 72$, piše pa:
PARCEL SIZE LIMITATION
Due to your countries postal size restrictions, some postal options may not be available for the products you have purchased.
72$ poštnine je pa ogromno. Se da to kako zaobiti (2. naročila mogoče)? Teža pošiljke trenutno je 3.5kg.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: Quadcopter izbira

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Razpalceliraj na vec paketov pa bo postnina pocen,pa se kaksen paket bo padel direkt v kaselc-brez carine :lol:
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji