menjava ročice z leve na desno stran

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
blazfaganel
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 10 Nov 2010, 13:45
Kraj: Vrabče

menjava ročice z leve na desno stran

Odgovor Napisal/-a blazfaganel »

Pozdravljeni,

prijatelj je kupil začetniški model LRP UPStream F-1400, ki ima plin na levi strani torej mode 2. Zanima me, kako se prenese plin na desno stran torej na mode 1 ?? Kako je treba to ''inštalirati'' sedaj??

Link http://www.mantua-model.si/letala/letal ... 0-rtf.html

Link kjer lahko vidite tudi sliko te RV naprave: http://www.lrp.cc/en/products/rc-airpla ... f/details/

Če pa je bilo o tem že kaj govora na tem forumu mi pa prosim posredujte link.

Hvala za odgovore že vnaprej! :)
Blaž
Uporabniški avatar
nitrometan
Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: 18 Jul 2010, 14:36
Kraj: Kranj

Re: PROBLEM: menjava ročice z leve na desno stran - NUJNO

Odgovor Napisal/-a nitrometan »

Noben od linkov ne dela, ne vem zakaj, ampak predvidevam da gre za čisto osnovno 4 kanalno napravo, brez možnosti programskega preklopa med mode 1 in 2.

Poseg naj ne bi bil težaven. Če si dovolj prepričan vase, znaš razmontirat in nazaj sestavit naprave in domač s spajkalnikom (ni nujno) bo najhitreje, da odpreš napravo in predelaš.

Ročka za gas bo imela nek kovinski jeziček, ki preskakule po zobcih da gas ostane kjer se ga pusti, ročka za višino pa mora imeti neko vzmet za centriranje. Te dve stvari samo med seboj pomenjaj, potem pa lahko še medseboj zamenjaš kable od potenciometrov, samo to ni nujno zaradi preproste narave naprave (predvidevam, glej prvo vrstico) ampak potem bo signal za gas namesto na primer na kanalu 3 na kanalu 2 in obratno za višino.

Če pa sam rajši ne bi opravljal tega posega, obstaja precej modelarjev, ki ti to naredijo za kakšno pivo ali pa še to ne, verjetno bi ti zrihtali tudi v trgovini kjer je bil komplet nabavljen.

p.s.: Vsaj kakor sem jaz do danes opazil velika večina modelarjev uporablja mode 2 :wink:

Pa lepo zrihtej :D
NE KLIČ HUDIČA !!!

It just MIGHT be IDIOT RESISTANT but NOTHING is IDIOT PROOF !! :lol:

LP Andraž
blazfaganel
Začetnik
Prispevkov: 21
Pridružen: 10 Nov 2010, 13:45
Kraj: Vrabče

Re: PROBLEM: menjava ročice z leve na desno stran - NUJNO

Odgovor Napisal/-a blazfaganel »

Hvala vam za tole napisano. Komanda je že zrihtana. :D
Še enkrat hvala za pomoč :D :D :D
Blaž
Odgovori

Vrni se na RV naprave