Reichard Sirius 3070mm

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Uporabniški avatar
Coil
Profesor
Prispevkov: 1145
Pridružen: 22 Mar 2008, 00:00
Kraj: Kamnik

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Coil »

Z slik se ne vidi, a 2 stopinji navzdol je mišljeno ko je višina vodoravna.
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

joj, tu si me pa dobil, nimam pojma, ker so navodila narejena čisto po Češko :) bom slikal še navodila in jih prilepil, čeprav, mislim da se mi je kot v desno posrečil, navzdol pa po moje ne...ker koliko gledam navojno palico, je poravnana , oz. vodoravno vzporedna z mizico na kateri je pritrjeno letalo...bom privijačil še višinca, pa potem preveril...
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Ko lepiš nosilec motorja od znotraj moraš paziti, da ne napacaš preveč okrog lukenj za vijake oz. naležne površine kamor pride pritrjen motor. Ker, četudi imaš nosilec v nulo nastavljen se ti motor lahko postavi pod drugim kotom zaradi lepila.

Kako najlažje prilepiš nosilec motorja pod pravim kotom brez dodatnih komplikacij. Jaz naredim tako:
Ponavadi imajo trupi že odrezan nos tako da stoji nekaj stopinj desno in navzdol. Jaz potem vstavim nosilec in ga po obodu pomaknem za 3mm noter tako da je na vsaki točki pomaknjen za 3mm noter. Pritrdim ga z sekundnim lepilom nato pa roving okrog.
Motor dam v termo skrčko in ga privijačim v nosilec ter še z zadnje strani zalepim nosilec. Ko je suho motor potegneš ven in odrežeš termo skrčko.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

je to je dobra stvar, ampak jaz sem moral nos odrezati sam ;) in sem si pomagal s to navojno palico, bom pustil sedaj tako, pa če bodo preveliki problemi bom potem popravljal stvari, napacal sem ga pa res malo preveč, ampak to bo reskar vse rešil ;)
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

takole še slikana navodila, kjer ravno tako zarežejo v trup, za pritrditev magnetkov, sam od sebe se verjetno takega postopka niti ne bi spomnil

Slika
Slika
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Škoda da se proizvajalec ni odločil za zatič na vrhu kabine.Sedaj je kar je če bodo pa težave pa kakšen karbonski roving zatlačiš zraven, kar pomoje že preventivno ne škodovalo...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

takole, nabavil še tole stvarco, sedaj pa pljunimo v roke

http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... eti+maxbec
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

eno vprašanje, servo za višino mi dela probleme, a ima kdo kako drugo idejo kot takole ga montirat, kot je to prikazano v navodilih...

Slika

hvala lp Robi
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Kakšne probleme pa ti dela? Jaz sem imel isto vgrajenega na Proximi pa nisem zasledil nekih težav. Edino kar moraš paziti, da imaš pri ojačetvini letvici na smernem dovolj velik utor, da lahko bovden z žico lepo teče. To pomeni, da ima višinsko dovolj prostora za odklon. Drugače pa lahko narediš tudi tako, da imaš servo spredaj v trupu in nazaj potegneš dolg bovden.
Opozoril bi te tudi na pravilno pritrditev cevke na višino. Odaljena mora biti točno kot je navedeno v načrtu. V nasprotnem primeru se ti lahko zgodi, da ti bo višina ''flatrala'' pri večjih hitrostih in ti jo lahko odtrga.

Vgrajen servo. Jaz sem ga dal v skrčko brez okvirčka. Manjši kot je servo lažje si ga nastavljaš. Moraš pa vedeti, da ga boš dal ven in noter najmanj 10x preden bo pripravljen za fiksno pritrditev.

Slika

Pazi na cevko.

Slika
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

lepo narejeno Pisaneli, eno vprašanje, kako pa si zalepil to cevčico na višinca, z nekmu traku...sam sem imel v mislih zarezat v višinca, ter potem zalepit z epoxyjem tisto malo cevčico

imam problem, ker so navodila tako prefinjeno narejena, da se nič ne znajdem iz njih, bom prilepil sliko s tiste strani kjer mi piše kako nastavit višinca

lp Robi
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

robi-crx napisal/-a:lepo narejeno Pisaneli, eno vprašanje, kako pa si zalepil to cevčico na višinca, z nekmu traku...sam sem imel v mislih zarezat v višinca, ter potem zalepit z epoxyjem tisto malo cevčico

imam problem, ker so navodila tako prefinjeno narejena, da se nič ne znajdem iz njih, bom prilepil sliko s tiste strani kjer mi piše kako nastavit višinca

lp Robi
Poglej tale post z sliko.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

to vidiš ,super si :) hvala
Uporabniški avatar
Dr.X
Razpravljalec
Prispevkov: 64
Pridružen: 31 Jul 2010, 16:21
Kraj: Velenje

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Dr.X »

kako kaj napreduje gradnja?? Sezona se bo kmal začela. :)

LP

Tomaž
Živim da letim...
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

obstalo je, je blo tok drugega dela trenutno, da se ni nič premaknilo, sem ga pa ravno danes zopet postavil na sonce, obrtisal prah s kril, drug teden pa začnem malo migat in delat, upam da mi uspe zmontirat servote, kar sem naredil je to, da sem preizkusil vse, jih priklopil in vsi delujejo kot morajo, edino kar še nisem sprobal je motorček ;)
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Kaj novega?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

Pisaneli napisal/-a:Kaj novega?

od februarja pa do danes je bil projekt v mirovanju, se pravi da se latala nisem niti dotaknil, visel je na stropu in na njem se je počasi nabiral prah :)
no lažem, prejšnji teden sem ga vzel izpod stropa in ga dostavil Dr.X-u ki mi je vgradil servo motorček v repu za višino, danes pa sem vgradil vse štiri krilne servo motorje, smerni servo motorček, vse priklopil na oba reglerja, sprobal motorček tako da samo poštimamo elektroniko pa bi moglo počasi letet, ampak je toliko enega kablovja notri da ne vem kako bom to rešil :)

a imaš ti kakšno sliko od svojega kako si poštimal pod kabino...

lp Robi
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

aja, še to, poln model, z vsem kar mora imet za letenje, no njegova masa znaša 2480g

lp Robi
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

pa še dokazni material, da le nisem takšna lenoba, po 8ih mesecih sem ga le prijel v roke in dokončal :) da ne bo le okrasek na stropu dnevne sobe, posnetek poleta z njemu pa tudi sledi, upam da kmalu (prej kot v 8ih mesecih)

http://www.youtube.com/watch?v=YTj4lHFU ... ature=plcp

lp Robi
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Pozdrav

Moja prva opažanja:

1. Spiner na modelu izgleda preveč zamaknjen navzgor in ima zelo veliko špranjo med trupom. Ali je do konca nataknjen na os motorja?
2. Ob vklopu zavor - butterfly se morajo eleroni istočasno odmakniti navzgor vendar za več kot tretjino manj od flapov. Ni bilo videti ali imaš tudi višino zmiksano zraven.
3. Za prvi polet imaš prevelike in prehitre hode eleronov.
4. Ali se mi samo zdi da si napravo vklopil kasneje od modela?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

so tvoja opažanja pravilna

1.če izgleda preveč zameknjen navzgor, to ne vem, ni pa do konca nataknjen na os motorja, je še 1.5mm prostora
2.pri zavorah ni zmiksanih eleronov zraven, ker niti ne vem kako se to naredi, višine definitivno nimam zmiksane zraven, ker tudi to ne vem kako se naredi, ter če je moja komanda sploh sposobna vsega tega
3.prvi polet sledi po temeljitem pregledu in finih nastavitvah izkušenega modelarja, kar še sigurno ne bo ta teden, jaz sem ga samo sestavil sedaj do konca,se pravi vlepil servote, motorček, itd. ostalo prepuščam strokovnjakom, kar pa sam nisem ;)
4.ja imaš prav, res sem jo :(

lp Robi
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Potem takem pa vsekakor model v roke izkušenemu modelarju da uredita pomanjkljivosti pred prvim poletom.
Pa nič straha, se bo vse uredilo. :D
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
robi-crx
Razpravljalec
Prispevkov: 96
Pridružen: 25 Sep 2011, 21:32
Kraj: Lajše;Topolšica

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a robi-crx »

takole, hode smo naštimali, ter ostalih par malenkosti, danes pa je bil maiden flight made by Primož Jandrog, baje da leti perfektno, za moje pojme je bilo kar malenkost hitro, ampak se bomo že navadli :)

Hvala Primož še tukaj ;)

lp Robi


Samo da leti, Jupiiiiii
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Re: Reichard Sirius 3070mm

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Čestitke, nič slik?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti