JETI 2,4Ghz Duplex moduli

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Jaz sem imel probleme z enim 8k sprejemnikom. Na več kot 100m je šel v "fail safe". Najprej sem mislil, da so motnje, letel sem nad hišami, pa sem misli, da ima kdo kakšen "friziran" link 2,4ghz. Potem se si sposodil merilec 2,4ghz za PC in sem malo okoli krožil s prenosnikom, pa ni pokazalo nič. Potem sem šel s tem sprejemnikom letet na našo pisto (kjer ni hiš...) in je spet vsake toliko blokiral. Na koncu sem ga priklopil na jeti box in meril je imel v testnem načinu 3 od 9 signala na 10 cm razdalje... Za vsak slučaj sem odprl ohišje, če je mogoče polomljena antena... no sedaj že potuje na Češko...
lp Melly
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Šlamparija

Odgovor Napisal/-a mato »

s56vtb napisal/-a:Mene pa sam zanima kakšne modele imaš, kaj letiš?
Kaj pričakuješ, da ti naštejem vsa letala, ki sem jih imel v svoji dolgi zgodovini modelarstva. Lahko, samo najprej daj ti svoja, da vidim, če ima smisel se ukvarjati s teboj.

Če pa sem malo bolj glasen v temi o 2.4GHz, sem pa zato, ker sem bil eden prvih v SLO, ki je s tem začel in sem takrat veselo pisal in razpredal o tem, ko so še vsi pisali, kako je to BZ. Sploh mi je zanimivo, kako sedaj taisti ljudje hvalijo to zadevo. Ampak je prav tako. =D>
Lp Matej
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a mato »

THE DOCTOR napisal/-a:Hoj !

Če je Jeti dobr za Roberta Sitxta, Brucmana................, pol bo po vsej verjernosti v redu tudi za nas.

Dejstvo pa je da zadeva špila kot šus in da še nisem zasledil na nobenem forumu da bi kdo dol cepnu z Jetijem.

LP
Dejstvo je, da je tehnologija FHSS boljša od DSM2/DSSS.
V določeni okoliščinah so lahko pri slednji že velike težave, dočim prva deluje brez problema. Kakšne so te okoliščine, si lahko prebereš v linkih, ki sem jih zadnje čase prilepil.
Če se bo kdo dejansko znašev v takšni situaciji, je pa drugo vprašanje.

Bistvo je pa to, da sam nisem obremenjen z firmo, in me ne zaboli ego, če kdo reče kaj drugače, kot sam mislim. In ker se je zadnje čase razpaslo predelovanje naprav na 2.4GHz, pač probam vsem, ki so v tem precej novi svetovat najboljše za prijazno ceno. Seveda ne pišem v tri dni, ampak se naslanjam na lastne izkušnje in na teste ljudi, za katere mislim, da so kredibilni.
Ker pa vidim, da nekaterim s tem dvigujem pritisk, se bom pa rajši imaknil, in naj spet pametujejo tisti, ki mislijo, da vse vejo.
Lp Matej
Uporabniški avatar
s56vtb
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 05 Apr 2006, 18:55
Kraj: VRHNIKA

Odgovor

Odgovor Napisal/-a s56vtb »

Oprosti ker sprašujem po modelih, zanima me samo v kakšnem cenovnem razredu so modeli s katerimi testiraš novo opremo. Al jo mogoče statično?
Men je važn. da zadeva deluje brez motenj (zame in za druge poleg mene na letališču), da ima spodoben domet, da ima telemetrijo, da ima razumen nabor senzorjev za telemetrijo, da ima še kakšno dodatno funkcijo, da je cena razumna. To sem sam našel v Jetiju, skoraj dve celi sezoni nazaj.

Se mi zdi, da tudi začetniki rabijo točno to. Da so brez skrbi.

Nimam potrebe in ne denarja za testiranje vsak teden druzga modula in seveda sprejemnikov.
To sem mislil.

Slika: 3 in 5 z leve nista na Jeti. Ops: prvi z leve je futaba.

Pa brez zamere.
Priponke
2010-08-08 18.22.01A.jpg
2010-08-08 18.22.01A.jpg (103.91 KiB) Pogledano 4167 krat
Zadnjič spremenil s56vtb, dne 10 Sep 2010, 19:19, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Tomaž
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Sprejemnik

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Imam eno "trotlziher" vprašanje, kot zelenec na 2,4GHz...

Katere sprejemnike (od Jetija) vgrajujete ponavadi v večje modele z 7+ kanali (gas+6servotov), in kako je z namestitvijo in seveda kako najbolje speljat antene, potem pa je še tu telemetrija... #-o

A40, EPC...

Rabim za Alpino 4001E...

Vnaprej hvala za kak konkreten odgovor... :oops:
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
Uporabniški avatar
s56vtb
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 05 Apr 2006, 18:55
Kraj: VRHNIKA

7+ kanalov

Odgovor Napisal/-a s56vtb »

Zdravo

Tole kar sem naredil sam je sicer pretiravanje, toda takrat je bil na voljo samo 14k ali pa 18k s satelitom. Za napajanje skrbi Max bec, pred njim je pa vezan še MUI 30, ki meri tok in napetost na bateriji.

Uporabljam 9 kanalov, kasneje sem kanale kopiral na druge izhode sprejemnika in tako razdelil porabnike na obe polovici sprejemnika.

MUI 30, ki meri tok in napetost na sprejemniški bateriji zna seštevati tudi mAh. Pri PC6 še ni pokazal več kot 3,5A špice porabe na bateriji. Zato je tudi samo enojno napajanje in le 5A Max bec.

Antene klasično na 90°, če imaš še satelit, ki ima sicer manjši domet kot sam sprejemnik, lahko pokriješ še 3 in 4 smer anten.

Uporabi 8 CH sprejemnik z EPC (mpx priključkom) in A40 (daljšimi antenami). Odvisno od pričakovane obremenitve uporabi Max bec + MUI 30(enojno napajanje 5A) ali max bec 2D (dvojno napajanje 12A), ki že ima telemetrijo.

Za kaj več od telemetrije (vario, gps, speed) boš moral dodati še razširitev za do 4 senzorje.
Priponke
DSC00126A.JPG
DSC00126A.JPG (51.95 KiB) Pogledano 4690 krat
LP Tomaž
Uporabniški avatar
mato
Freak
Prispevkov: 971
Pridružen: 22 Dec 2004, 15:56
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Odgovor

Odgovor Napisal/-a mato »

s56vtb napisal/-a:Oprosti ker sprašujem po modelih, zanima me samo v kakšnem cenovnem razredu so modeli s katerimi testiraš novo opremo. Al jo mogoče statično?.
Letel sem praktično z vsem, razen reaktivci. Od 2m bencinskega akrobata, do helikopterja.

In ja točno to, kar si ti napisal, da si bobil z Jetijem, sem sam dobil s spektrumom, assanom in corono. Prav nikjer nisem imel nikoli nobenih motenj.
Sem pa prilepil v eni drugi temi link do laboratorijskega testa, kjer je bilo testirano precej parametrov in tam se lepo vidi, kaj se od česa lahko pričakuje in v čem so slabosti določenih sistemov. Če se zavedaš, kje imaš lahko s svojim sistemom težave in se takim situacijam ogneš, potem pač ne boš imel težav.
Lp Matej
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Jeti R4

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Danes sem porihtal MPX 4000 na jeti duplex... preizkusil sem na depronarju (ziher je ziher) in R4 sprejemniku (trenutno edini 2,4 pri bajti)... vse lepo in prav, po dolgem cajtu sem se vsaj malo naletel...

Opazil pa sem težavo in sicer nezvezno delovanje servo motorjev pri srednji hitrosti heblanja ročic... hjam če lepo počasi potegnem krmilno ročko v skrajno lego, gre servač lepo zvezno... če jo potegnem na hitro tudi ok... le neka srednja hitrost mu ne štima (kot bi hodil po stopnicah)...

Ali pa sem jaz preveč picajzlast, nimam pojma...

Kakšna ideja ali trotlziher razlaga ali morda 5kg hamer?
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Poizkusi kakšen drug bolj kvalitetni servo uštekat ( kakšno futabo ali Graupner za 50 do 100E ), mogoče so za takšno delovanje krivi servoti.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Re: Jeti R4

Odgovor Napisal/-a bray »

Ultimate napisal/-a: Opazil pa sem težavo in sicer nezvezno delovanje servo motorjev pri srednji hitrosti heblanja ročic... hjam če lepo počasi potegnem krmilno ročko v skrajno lego, gre servač lepo zvezno... če jo potegnem na hitro tudi ok... le neka srednja hitrost mu ne štima (kot bi hodil po stopnicah)...
Z JetiBox-om spremeni "Output Period" paramater.
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Output Period

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Output Frame Rate: adjustment of the output signal frame rate (standard adjustment 20ms), with
lower values analog servos will show faster reactions (response) and will draw a higher current. Some
servos may tend to oscillate if this value becomes too low. The output frame rate may also be set to a
synchronized mode with the transmitter by adjustment to - Output Period - By Transmittter.

To je bilo krivo ja... je pa res, da igrajo pri tem veliko vlogo servoti...

Hvala za pomoč :D
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Kakšno vrednost si nastavil?
Jaz imam kar "By Transmittter".
lp Melly
Uporabniški avatar
Ultimate
Tekmovalec
Prispevkov: 371
Pridružen: 07 Dec 2004, 21:46
Kraj: Rezervat

Output Period

Odgovor Napisal/-a Ultimate »

Melly napisal/-a:Kakšno vrednost si nastavil?
Jaz imam kar "By Transmittter".
Nekaj sem se igral z nastavitvami od 8ms - 30ms ampak kitajski servoti ne razumejo tega najbolje... depronar pač...

Na koncu koncev pa sem nastavil kot ti "By Transmittter" in je veliko bolje, čeprav je pri cca 12ms tudi dobro delovalo... HXT500 nikoli več...
Albert Einstein:
Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, čeravno glede prvega nisem gotov.
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Če koga zanima nov jetibox, mislim da je to tretja opcija.

Menda pa prihaja tudi Jetijev oddajnik, ki naj bi bil predstavljen v Norembergu na sejmu

http://www.pina.cz/2010/10/13/jeti-box-profi-jiz-brzy/

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Sem včeraj naročil Jeti BOX MINI in pomojem bo zadostoval...

Slika
Uporabniški avatar
BostjanPerdan
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 12 Feb 2003, 01:00
Kraj: Golnik, EU

Odgovor Napisal/-a BostjanPerdan »

THE DOCTOR napisal/-a:Če koga zanima nov jetibox, mislim da je to tretja opcija.

Menda pa prihaja tudi Jetijev oddajnik, ki naj bi bil predstavljen v Norembergu na sejmu

http://www.pina.cz/2010/10/13/jeti-box-profi-jiz-brzy/

LP
Torej bo treba počakati do Februarja 2011, da bi videli to čudo (oddajnik)?
Lep pozdrav,
Boštjan Perdan
AK Kranj
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Dobil Jeti box mini in sem prav zadovoljen. Z ježki sem ga namontiral na oddajnik in prav lepo se vidi na displey ki je nekoliko večji od prejšne variante.

Edino kar me moti pri prejšni in sedajšni varianti, piskač je veliko pretih da bi ga lahko uporabljal. Nastavim alarm za kapaciteto, katerega slišim ko je že krepko čez limit. Za voltažo in sprejemniško baterijo ga pa lepo slišim neglede na hrup helikopterja. Kak namig?


Melly napisal/-a:Za Jeti obstajajo veliko bolj natančni merilci, jih ima Dohtar in je zelo zadovoljen.
Dohtar, kaj maš ti to ene natančne merilce?
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Kapaciteta ima malo delaya in se oglasi šele, ko gre malo čez limit , pa tudi perioda piskanja bi bila lahko malo bolj gosta, jaz sicer raje uč vržem na display pa točno vem kolk je ura.
Napetost mi pa dela brezhibno in točno na alarme.

lp
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Aja tola pa dela kot se zagre :

Rabiš pa sledeče :


http://www.sm-modellbau.de/shop/product ... 6&cPath=11
http://www.sm-modellbau.de/shop/product ... 9&cPath=11
http://www.sm-modellbau.de/shop/product ... 0&cPath=11

Kaj zna ?
Meri Napetost, Tok, Temparaturo, Višino, napetost sprejemniške baterije, impulz,
dataloger spožljiv iz jetiboxa, seveda ima alarme za vse pomembne meritve
Kako meri ?
Na dve decimalki ( 28,64 A ; 11,84V), kar pomeni posledični izredno točen izračun kapacitete.

LP :D :D :D :D :D
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Hvala Seme. Hebela, to bi pomenilo da moram zamenjati dve garnituri senzorjev... bom raje kar na eagletree ostal :) Bolj racionalno v teh težkih časih.
Uporabniški avatar
Matjaž_Černivc
Profesor
Prispevkov: 1260
Pridružen: 15 Nov 2004, 14:04

Odgovor Napisal/-a Matjaž_Černivc »

...evo sem ravno naletel na tole novico pa jo delim z vami; če povzamem jeti ima namen v prihodnjem letu lansirati družino 2,4 GHz oddajnikov...

http://www.jetimodel.cz/index.php?page=article&id=14
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2302
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

pozdravljeni, od kolega sem dobil komando mpx cocpit da mu zmontiram jeti modul... Sedaj pa vprašanje kam priklopit? Koliko sem zasledil je en montiral corono v ta oddajnik. Vse lepo in prav ampak sem naletel na problek jer bi rad uporabljal občasno tudi 35mhz... Corona je priklopljena izključno za delovanje 2,4.... Prosim za pomoč če je kdo predeloval to komando.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
david76
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 04 Mar 2007, 21:44
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a david76 »

Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

štajerc napisal/-a:pozdravljeni, od kolega sem dobil komando mpx cocpit da mu zmontiram jeti modul... Sedaj pa vprašanje kam priklopit? Koliko sem zasledil je en montiral corono v ta oddajnik. Vse lepo in prav ampak sem naletel na problek jer bi rad uporabljal občasno tudi 35mhz... Corona je priklopljena izključno za delovanje 2,4.... Prosim za pomoč če je kdo predeloval to komando.
L.P.Samo
Priklop z uporabo stikala izgleda tako.....razlika je samo kako ima jeti modul razporejene - + ppm sam imam prilkoplejo po tej shemi frsky in deluje. bp
Priponke
cockpit_117.jpg
cockpit_117.jpg (30.68 KiB) Pogledano 3591 krat
MKM
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2302
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

mogoče nisem omenil prav. Govora je o mpx cocpit mm... glede stikala ni problem imam modul TU kateri ima jumperje. Problem je ker ne vem kako se naj lotim iskanja signal (vbistvu tudi to vem kje je) ampak na primeru:
viewtopic.php?t=47251&highlight=corona
je lastnik vezal tako da uporablja izključno 2,4....(moti me to da je brikal dva pina skupaj za delovanje modula).... Prosim za objasnilo...
L.P.
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Odgovori

Vrni se na RV naprave