GFK-trup in barvanje

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Leopard2
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:34
Kraj: Gorenjska/Kokra

GFK-trup in barvanje

Odgovor Napisal/-a Leopard2 »

Hei.....


Kakšno barvo naj uporabim za barvanje registracije na GFK-trup?
Zdej sem probal z airbrashom in Revell barvo, pa se mi vseskup ne prime najbolš. ](*,) Gdor ima izkušnje naj mi, ali naj nam pomaga!

Mogoče bi moral dat še lak čes? #-o

Lep pozdrav
Salto H101
Uporabniški avatar
MC GAYVER
Profesor
Prispevkov: 1973
Pridružen: 12 Dec 2002, 01:00
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MC GAYVER »

Avtolak :o
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

Jaz naprimer v Chemu kupujem 2k avtobazo, ki mi jo po potrebi matirajo.
Propelerji so za LADJE!!!!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Rewel se dobro prime, le za eksplozijske motorje ni najbolj primerna barva, ker jo gorivo topi. Pomembna je priprava podlage. V serijski proizvodnji gfk izdelkov se večinoma uporabljajo voskasta ločilna sredstva npr vosek Formula Five. Del tega voska se trdovratno prime izdelka in onemogoča barvanje. Najlažje ga je spraviti s površine z pomočjo profesionalnih čistil, gre pa tudi tako, da del, ki ga hočeš barvat najprej dobro spoliraš z polir pasto za avtomobile, ki ne vsebuje voska. Nazadnje vse skupaj opereš z tekočim Arfom, ATA, Vimom ali čim podobnim.




lp
Sašo
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Se površino, ki si jo barval prej dobro pobrusil in razmastil z alkoholom ali acetonom (če to materjal dopušča)? Jaz si v Merkuru kar kupim navadno akrilno barvo npr. Kenda ali hobby Color in gre super. Razpršilec dam vedno prej za nekaj časa v toplo vodo, dobro premešam ter od razdalje cca 10 - 20cm špricam po željeni površini. Če imam občutek, da bi barva zala tečt naredim več na nosov. Prvi nanos je le rahla meglica, ki kasneje služi vezanju barve in preprečuje prelivanje. Pred zadnim nanosom čisto narahlo z vodo in bodobrusnim papirjem zrnavosti cca 800 - 1000 nanešeno barvo pobrusim, nato pa naredim še zadni nanos! Tudi, če barva pokriva 100% naredim vedno 2 nanosa, saj eden sam se včasih vseeno odtrga od površine (selotejp ali kaj podobnega).


jan
Leopard2
Razpravljalec
Prispevkov: 139
Pridružen: 19 Nov 2004, 11:34
Kraj: Gorenjska/Kokra

Odgovor Napisal/-a Leopard2 »

Hei....


Krasno.....hvala fantje za odgovore. =D>

Če sem MC GYVER-ja prav razumel, je vse prav razen laka, ki ga moram zdej še nanest?

Torej Revell-ove barve niso tolk slabe.
Z airbrasham se res lepo barva, lep nanos , tanek nanos, sam more bit še funkcionalno.

Lep pozdrav
Salto H101
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Jest bom kmal en trup barval,

pa ga bom najprej dal popeskat, da bo fajn zmatiran, poj pa poliestrski šprickit, z vodo obrusit, poj pa še avtolak 2K in to bo to.
Babooni so ponovno med nami !
Uporabniški avatar
impeler
Freak
Prispevkov: 460
Pridružen: 18 Feb 2005, 09:33
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a impeler »

V enem barvanju imaš vse, če uporabiš avto bazo ki že ima lak in dodaš samo trdilec!!!
Prav lepo pa se tudi dela z airbrashom.
Propelerji so za LADJE!!!!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

no name, če boš trup peskal boš prebil vrhnjo plast in odprl pore, ki jih bo zelo težko pokriti, ker ti bo kit za brizganje odbijalo in bodo ostajale luknjice.

Boljše od vseh acetonov... je to kar sem že zgoraj opisal. Verjemi mi, veliko imam opravka z kompoziti. Nikakor ne vodno brusit! Poliester kit pije in se nikdar več ne osuši! Verjameš ali ne pije tudi epoxidni laminat. Če kaniš imeti model le eno leto o.k., drugače pa moraš brusiti suho. Na vodo lahko brusiš le barvo pred končnim poliranjem.



lp
Sašo
Uporabniški avatar
no_name
Profesor
Prispevkov: 1134
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:25
Kraj: Lesce
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a no_name »

Peskali mi bodo pri MS Production, kjer imajo peskalnico samo zato, da izdelkom površino zmatirajo direkt za lakiranje. :wink:

Glede brušenja bom pa nasvet kar upošteval.
Babooni so ponovno med nami !
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti