NiMh 7.2V SUB-C, Ebay in ostale alternative

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Sam imam v FC18 Te baterije: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ipoly_Pack

Do sedaj sem jih napolnil samo enkrat, po 7 urah prižganega oddajnika v cca 6mesecih (bolj malo uporabljam komando) je napetost baterij še 11,6V, pomoje to ni dober, ampak je odličen nakup.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Sam imam par onih turnigyjevih LSD baterij in se obnesejo dobro, samo ne vem kako bo pa s časom... Pa malo manj enake so med seboj kot eneloop. Pa eneloop so preverjene iz tisočih virov in resnično dostavijo obljubljeno.

Drugače pa mislim da vse razen navadnih nimh bi moralo bit za potrebo ene komande več kot dovolj :)
Fly it like you stole it!
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Še eno vprašanje: na kakšno napetost se prazni NiMh SUB-C 7.2V, da je za življensko dobo najbolje? Baje naj bi bilo 0,9 po celici optimalno, kar je manj naj bi že vplivalo na življensko dobo. A to drži?
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Glede življenske dobe je načeloma tako, da manj ko jih prazniš dlje držijo. :) V komandi jih nima smisla praznit v ekstreme. Jst bi jih polnu še preden padejo na 1V po celici.
Fly it like you stole it!
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Aha, no jaz jih uporabljam sicer v avtu, vendar nima veze, mi ni problem jih zamenjat, ko izgubijo malo na moči.
Predvsem me je pa zanimalo zaradi cikliranja. Namreč imam dve stari in jim moram sedaj privoščit regeneracijo.
mtl
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 12 Maj 2009, 12:22
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mtl »

Evo, treba bo nabavit še eno bolj kapacitetno baterijo (sedaj imam 3 po 2200mAh. Rad bi nekaj nad 4000mAh. Opcija je še vedno ZGOLJ NiMh :D .
Gledal sem tole:
EP RACING PACK 4600MAH/7,2V
LRP HYPER PACK 4600 7,2V STICKPACK
CARSON RACING PACK 3000MAH/7,2V "EUROCUP"

Katera od teh je najbolj kvalitetna baterija? Prvi dve sta cca. 30 EUR, zadnja 26 EUR (je pa precej manj kapacitete).

Ali se raje vseh zgoraj navedenih izognem in vzamem kaj tretjega? Se da kje dobit še ceneje baterije?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Dobre nimh je problem dobiti....nazadnje,ko sem jih še uporabljal sem ji nabavljal tukaj......http://www.rc-mushroom.com/index.php?cPath=66 pettisočke,posamezne,spajkal sem jih vedno sam........
Slika
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki