E-savage -> predelava

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
pozigi
Razpravljalec
Prispevkov: 52
Pridružen: 10 Maj 2009, 19:33
Kraj: ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a pozigi »

:lol: :lol: :lol:
Si moreš kar dobro avto zavarovat :D
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Ja no ženskam bolj pristoji kakšna druga stvar v rokah, ni smo vsi za vse :D

Drugač pa je vozila prejšnjega Ansmanna, pa ji je kr dobr šlo, z manj poškodbami ga je nazaj pripeljala kot jaz =D>


Poštar prinesel pošiljko vendar zobnikov še ni :-?, tako da se bom danes vrjetno lotil mal optiko nastavt, ker je z temi amortizerji zadeva razštelana in gre vse po svoje, poleg tega bi pa zelo rad namestil en "air intake" na vrh strehe za zajemanje zraka pa ne vem kako naj to naredim. Lahko bi iz PVC plastenke izoblikoval en zračnik (tako kot delajo pilotske kabine) Zadostoval bi 1 cm višine in 5 cm dolžine zajemalnik zraka, samo toliko da se z bodyem motor in esc nebi preveč grela oz. da bi delala na manjših temperaturah kot sicer.
Razlika med temu ali je body gor ali pa dol, je cca 10°, kar je za moje pojme kar veliko (sedaj ni krize ko imamo 5° , govorim za poleti ko jih je 30°) in bi hladen zrak lepo krožil oz zgoraj bi ga zajel ventilatorja bi ga posesala, zgret zrak pa skozi zadnji del ven.
Moram nekaj ličnega naredit tele dni :roll:

LP
Slika
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Neo32 napisal/-a:Ja no ženskam bolj pristoji kakšna druga stvar v rokah, ni smo vsi za vse :D

Drugač pa je vozila prejšnjega Ansmanna, pa ji je kr dobr šlo, z manj poškodbami ga je nazaj pripeljala kot jaz =D>

Ah no nevem ene vozijo prave Ferarije(saj mogoče jim pristoji ker pravjo da je avto za barbike) ena je tudi pri nas, pa dela "decom" konkurenco, potem se dobi kakšna v avtomodelarstvu in čolnarstvu itd. Saj zadej mehaniki so zmeraj moški vec ali manj. V tuini imaš vse sorta reči, ki ti jih vozijo, od offroad do drag-a(in to prave).
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Tilen321: odlična ideja, po modelu odtisneš zračnik, samo malo me skrbi, ker imam že pobarvano karoserijo, bom probal na kakšnem zanič body-u odtisnit, hvala!

shqwarch: vprašanje je če kakšna punca, ki se ukvarja z tem bolje ne pelje kot jaz #-o :lol:
Slika
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Tekmujejo na pravih dirkah sem pozabil napisat.
Tilen321 napisal/-a:http://www.bluegrooveconcepts.com/cart/ ... t_id=29840

Če ti kaj nuca.
Kaj a to je kakšna posebna substanca, ki začasno zmehča material?
Slika
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Segrejes da se zmehca pol pa z modelckom pritisnes da se oblikuje in pustis da se ohladi nazaj.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

shqwarch napisal/-a:Tekmujejo na pravih dirkah sem pozabil napisat.
Tilen321 napisal/-a:http://www.bluegrooveconcepts.com/cart/ ... t_id=29840

Če ti kaj nuca.
Kaj a to je kakšna posebna substanca, ki začasno zmehča material?
tisti sprejček ti na hitro ohladi lexan, zato da se ti preveč ne deformira ko oblikuješ, tako kot je tilen321 reku
Slika
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ahaaaa skom si ga pa nameraval segret? Nad kuhalnikom? Za hladit bi bil dober tudi plin za polnjenje užigalnikov, če se ne motim.
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

shqwarch napisal/-a:Ahaaaa skom si ga pa nameraval segret? Nad kuhalnikom? Za hladit bi bil dober tudi plin za polnjenje užigalnikov, če se ne motim.
Zgrel bi ga z brenerjem, za shladit bom pa vzel sprej z stisnjenim zrakom (tist sprey za čistiti računalnike, pride par evrov na mimomrste), skrbi me edino streha ki je že v barvi, ne vem kaj bi to z barvo naredil.
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

No pa mamo, v petek sem se v službi poškodoval tako da imam sedaj povit prst ker je porezan in zlomljen, tako da za naslednje dni odpadejo vse načrtovane aktivnosti kar se tiče vožen in testiranje modela. Materijal se pridno nabira, nekaj sem že zamenjal (zobnik, diferencial) par stavri pa še čakam da prispejo. Edino kar me tolaži je vreme, ki ni spodobno za testirat avto :)
Priponke
...slikan po stopnjah sestavljanja
...slikan po stopnjah sestavljanja
IMG_6748.JPG (149.45 KiB) Pogledano 2900 krat
Z neko težavo sem zamenjal prednji obrabljen diff...
Z neko težavo sem zamenjal prednji obrabljen diff...
IMG_6747.JPG (219.98 KiB) Pogledano 2900 krat
Zamenjava sklopke z Traxxas-ovo in HR kovinskim zobnikom 60T skupaj v kombinaciji z 18T pogonskim zobnikom. Najmanjša možna kombinacija ki še ustreza temu nosilcu motorja.
Zamenjava sklopke z Traxxas-ovo in HR kovinskim zobnikom 60T skupaj v kombinaciji z 18T pogonskim zobnikom. Najmanjša možna kombinacija ki še ustreza temu nosilcu motorja.
e savage clutch (AmiloMini's conflicted copy 2010-03-06).jpg (217.68 KiB) Pogledano 2900 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

...
Priponke
IMG_6752.JPG
IMG_6752.JPG (200.97 KiB) Pogledano 2882 krat
IMG_6751.JPG
IMG_6751.JPG (183.48 KiB) Pogledano 2882 krat
IMG_6750.JPG
IMG_6750.JPG (163.28 KiB) Pogledano 2882 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Sestavljen in podmazan diff, čakam samo še ugodno vreme da končno izpraznim en komplet baterij do konca... [-o<
Priponke
IMG_6753.JPG
IMG_6753.JPG (214.26 KiB) Pogledano 2879 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

video

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

No evo pa mi je ratalo it vozit. Vozil sem že včeraj vendar nisem vzel fotoaparata, tako da so posnetki samo od danes.
Naredu sem en tak mal daljši filmček, pač od začetka predelave in do sedaj, zraven sem dodal pa še današnjo vožnjo. Kvaliteta videa je bolj tko tko, vendar za silo bo :)

Vidi se da moram mal še amortizerje nastavit in optiko za na asfalt, drugače sem pa z vodljivostjo zadovoljen. Z takimi nastavitvami kot jih imam sedaj se ne prevrača več, res pa je, da zaradi oddaljenosti od tal ni namenjen skokom. Za off road pridejo drugi amortizerji in druge gume.

Še link do videa:

http://www.youtube.com/watch?v=LjzkuRdx_24
Priponke
IMG_6783.JPG
IMG_6783.JPG (240.46 KiB) Pogledano 2793 krat
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: video

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Neo32 napisal/-a:No evo pa mi je ratalo it vozit. Vozil sem že včeraj vendar nisem vzel fotoaparata, tako da so posnetki samo od danes.
Naredu sem en tak mal daljši filmček, pač od začetka predelave in do sedaj, zraven sem dodal pa še današnjo vožnjo. Kvaliteta videa je bolj tko tko, vendar za silo bo :)

Vidi se da moram mal še amortizerje nastavit in optiko za na asfalt, drugače sem pa z vodljivostjo zadovoljen. Z takimi nastavitvami kot jih imam sedaj se ne prevrača več, res pa je, da zaradi oddaljenosti od tal ni namenjen skokom. Za off road pridejo drugi amortizerji in druge gume.

Še link do videa:

http://www.youtube.com/watch?v=LjzkuRdx_24
=D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Re: video

Odgovor Napisal/-a fastcar »

Neo32 napisal/-a:No evo pa mi je ratalo it vozit. Vozil sem že včeraj vendar nisem vzel fotoaparata, tako da so posnetki samo od danes.
Naredu sem en tak mal daljši filmček, pač od začetka predelave in do sedaj, zraven sem dodal pa še današnjo vožnjo. Kvaliteta videa je bolj tko tko, vendar za silo bo :)

Vidi se da moram mal še amortizerje nastavit in optiko za na asfalt, drugače sem pa z vodljivostjo zadovoljen. Z takimi nastavitvami kot jih imam sedaj se ne prevrača več, res pa je, da zaradi oddaljenosti od tal ni namenjen skokom. Za off road pridejo drugi amortizerji in druge gume.

Še link do videa:

http://www.youtube.com/watch?v=LjzkuRdx_24
Kapo dol :o =D>!

Dober video - dobra predstavitev.

Lp
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

8pac, fastcar: hvala :D
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

ups

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

ups...
Priponke
IMG_6836.JPG
IMG_6836.JPG (233.73 KiB) Pogledano 2937 krat
Slika
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Re: ups

Odgovor Napisal/-a fastcar »

Neo32 napisal/-a:ups...
Ti pa res nimaš sreče... komaj ga zrihtaš pa že nesreča.

Lp
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Jah kaj morš močn motor, bo treba več kompletov nabavit :D
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Jah bilo je zvečer, parking je bil samo na pol osvetljen pa še po eni ozki niši sem ga tiščal, gume so ble mal mokre in ko sem stisnu bremzo ga je zanesel v robnik. Še vidu ga nisem, sam ene lučke sem vidu kako opletajo okol.

Mam še dirtbonze, tako da zdej sem si dal bow tieke spredej dirt bonze pa zadej pa grem zvečer spet probat oz mogoče zdej enkrat:)
Priponke
bow tie dirt bonz.JPG
bow tie dirt bonz.JPG (259.48 KiB) Pogledano 2841 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Slika
Uporabniški avatar
fastcar
Tekmovalec
Prispevkov: 296
Pridružen: 23 Jan 2009, 05:28
Kraj: MB-Ptuj

Odgovor Napisal/-a fastcar »

Neo32 napisal/-a:evo nov video z crashom :)

http://www.youtube.com/watch?v=iQwPjY-21RM
Ja no... malo pa ga je premetalo.
Se dogajajo takšne stvari. Recimo jaz sem se tudi zaletel zaradi slabe osvetljenosti, ko nisem videl nakupovalnega vozička, ki se je po čudežu znašel na parkirišču... pa je šla sprednja desna roka :(.

Škoda ne, spet bo šel denar za nenačrtovano :-?, samo ti boš to tako ali tako zrihtal v kar se da kratkem času.

Lp
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Tam bo treba omejitev zmanšat :lol:
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Meh, bleh :roll: spet me je sklopka zajebaval. Je bla do konca zategnjena pa mi je pokurlo skoraj polovico ploščic v 4 furah :o

Ne vem, če bo šlo tkole naprej ne bom za sklopke zaslužu :roll:

Mam sicer hudo idejo kako narediti sklopko brez drsnih ploščic ampak moram prvo zrisat zadevo pa enga dobit ki bo to lahko z CNC-jem naredu...
Slika
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD