dva ali en motor

Vse, kar ne spada drugam v čolnarstvu.

Moderatorji: Intruder, A6_quattro

Odgovori
cmurek
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jan 2009, 20:07

dva ali en motor

Odgovor Napisal/-a cmurek »

prvi moj čoln sem pred nedavnim uspešno končal,zato sem se odločil,da bo
moj drugi čoln Bait boat katamaran.Pramodel sem naredil iz stirodurja,ga fino pokital in pripravil za izdelavo kalupa.Poganjal naj bi ga en motor v sredini,kot pri normalnih čolnih.Moje mnenje je,da bi deloval tišje kot pa z dvema elektro motorjema.Ker nimam prav dosti izkušenj,bi vas prosil za
vaše mnenje,predenj začnem izdelovati kalup,saj bi bilo škoda časa in še bolj
materiala,če bi naredil narobe.Prosil bi vas tudi za mnenje,kakšen elektro motor naj vgradim?Ali kardan ali zob.prenos?Kakšne serverje(rabim tri),
regler in akomulatorje,da bo ta zadeva čim dlje?Ali je luči boljše priklopiti
posebaj na svoj akomulator?
Prijatelji so kot zvezde,čeprav jih vedno ne vidiš,
veš da so!
cmurek
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jan 2009, 20:07

Odgovor Napisal/-a cmurek »

A mi res ne more nobeden pomagat?
Prijatelji so kot zvezde,čeprav jih vedno ne vidiš,
veš da so!
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Kot prvo se jaz ne spoznam na ribiško modelarstvo, tako da bodo moji odgovori vprašljivi, vendar če ti nihče drug ne odgovori, ti bom delno odgovoril jaz.
Drugo - na polovična vprašanja so tudi polovični odgovori. Če si pramodel že napravil potem ni kaj dosti spreminjati. Samo za en odlitek je škoda izdelovati kalup. Za tiho delovanje motorja daj takega za 12 V in priklopi le na 7,2V baterijo. Imel bo manj obratov in bo zato tišji. Lahko pa mu daš trikrako eliso ali eliso večjega premera. Za povezavo motorja z grdejo rabiš kardanski zglob. Zobniki bi povečali hrup.
Serverjev najbrž ne boš dajal v čoln??
Za krmiljenje motorja boš rabil el. regulator hitrosti primeren izbranemu motorju. Za krmilo en servo in za stresanje en servo. Če boš kaj spreminjal bo seveda drugače.
Kaj naj čim dlje? Za razdaljo nabavi dobro vodenje in bo šlo, za težo močne servote in bo tudi šlo. Za vsak slučaj pa imej vsaj na začetku s seboj en čoln in boš veslal do modela, če bo odpovedal.
Zakaj bi imel luči?? Boš lovil ponoči? Potem je dobro osvetliti model kot je to na morju. Luči porabijo del naboja baterije, zato ne pretiravaj z razsvetljavo, ali pa kupi zmogljivejše baterije.
Upam, da boš kaj naprej z opremo in gradnjo. Nasvet tako kot ostalim:
poglej teme ki so o tem že pisale.
cmurek
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jan 2009, 20:07

Odgovor Napisal/-a cmurek »

Hvala,Niko.Za motor sem izbral speed 900 BB Torque 12V.Mislim,da bo primeren za moj model,ker ima obratov v prostem teku komaj 6500min-1.
Jaz sem se hotel samo pozanimati ali je boljše katamaran z dvema motorjema,ali z enim motorjem.
L.p.Jani
Prijatelji so kot zvezde,čeprav jih vedno ne vidiš,
veš da so!
cmurek
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 15 Jan 2009, 20:07

Odgovor Napisal/-a cmurek »

Aja,to,da me bo prišlo na drago in da mi bo vzelo veliko časa mi je jasno.
Jaz že imam beat boat,da delam tega,pa je samo veselje do modelarstva.
Mogoče pa bo komu kdaj všeč in mu bom lahko posodil kalup,kar mi bo v zadovolstvo.
Prijatelji so kot zvezde,čeprav jih vedno ne vidiš,
veš da so!
Odgovori

Vrni se na Razne čolnarske zadeve