Hong konška jajčka od polnilca

Pogovori o splošni elektroniki, vezjih, usmernikih, samogradnjah, itd.

Moderator: mucek

Odgovori
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Hong konška jajčka od polnilca

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Evo tole je polnilec, ki sem ga pred dnevi dobil.
To pa je danes razslavnejen vzet iz ohišja.
Slika
Slika
No če slučajno niste opazili razlike pri gumbih je ta da se je drugi iz leve proti desni zj..al po cca. 30ih pritiskih. No pa da ne bom sam sitnatil in se cmeril bi prosil, če mi lahko kdo zrihta nekaj (raje enkrat več kot pa samo 4) teh stikalc vendar precej bolj kvalitetnih ali pa če ve katera oznaka stoi za tapravimi ter da to precinim in imam mir. Pa ne mi sedaj napisat ja se majo to pri HTE pa podobni ,če že more bit naj bo še oznaka, ker so reveži da ne morejo dat zraven slik in podatkov.
Slika
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

:lol: Tudi mojemu so odpovedale tipke ... iz razne stare elektronike sem pobral dve 99% enaki tipki in še dve z istim razporedom nogic, ki sem jima moral predelati - prilepiti gumbke, ker sta imeli drugačno glavo. Sedaj delajo odlično in so občutno mehkejše. Poleg tega sem prelepil luknjo na beperju, da se manj dere in odklopil ventilator. Do 2.2A pri 3s se sploh ne greje, večjih celic pa niti nimam. Za 34 evrov, kolikor me je prišel je to bil še vseeno odličen nakup.

Sedaj sem kupil še iCharger 106B, ki me je prišel 60 + 20 evrov carinskih stroškov, pa sem mu že moral povrtati eno pušo, ker je imela samo 3,7mm namesto 4mm in prilotati kable za nadgradnjo. S trenutno verzijo 3.06 so namreč velike težave pri balance polnjenju LiPo, nova verzija pa je v reviziji :o. Polnilnik je trenutno skoraj neuporaben. Do takrat si moram zlotati še rs232 to TTL vmesnik, maxa232 sem nasrečo našel doma [-o<

Sicer pa ima ta polnilnik baje zelo točen balancer in še kake bombončke, npr. 20W praznjenje in podporo za rezanje z vročo žico.

Povzetek: Določena kitajska roba ni za vsakogar je pa cenejša :) Upam, da sem s tem komu prihranil presenečenje ob nakupu katerega od teh dveh polnilnikov. Tisti, ki vedo v kaj se podajajo pa bodo verjento tudi zadovoljni z nakupom.


lp Mitja


p.s. Gumbki se dajo odstraniti s tipk, samo potegni jih dol.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Hvala. Bom poskusil doma kaj izbrskati, vendar ne verjamem, da bom našel kaj ustreznega, tako da ostale informacije še zmeraj zaželjene.
Slika
Uporabniški avatar
pagemaker
Razpravljalec
Prispevkov: 165
Pridružen: 09 Apr 2005, 13:54
Kraj: Slov. Bistrica

Odgovor Napisal/-a pagemaker »

V HTE-ju ma ziher take, če ne pa zelo podobne tipke...hja, če ni slik zraven,
potem ti tudi mi preko neta ne mormo dat kataloške oznake, se ti ne zdi?

Najbolje bo, da se z razstavljenim polnilcem odpraviš v HTE in tam prodajalcu
pokažeš, kaj bi rad...če ne bo identične tipke, pa kupi tako z malo daljšim
vratom, ki ga lahko še vedno odščipneš.

LP, M
Noben še ni gor ostal!
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Tipke so na pogled popolnoma enako, kot tretja na levi, verjetno bi pa bila dovolj dobra tudi kaka z malo krajšim ali daljšim vratom:

http://www.amabilidade2002.com/onoffswitch9.htm

lp Mitja
Priponke
tactswitch95.gif
tactswitch95.gif (4.14 KiB) Pogledano 3642 krat
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

Sam sem take tipke (saj so spodaj samo SMD tipkice, zgoraj pa plastični gumbi, nataknjeni na njih, a ne) nabavil v ICju.
Imajo pa mislim da ta teden še dopust in zaprto.

LP, Grega
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

No stikalce je zamenjano(sem samo pokvarjeno menjal, ker je bilo "muje" zamenjat zradi neidealne opreme) in zaenkrat bi moralo delovati. Stikalca sem k sreci staknil v eni RV katera ni delovala pravilno. Sedaj me pa zanima, ker sem staknil napajalce od printerjev ali so ti uredu. Namrec voltazo imajo 15V amperazo pa samo nekje pol ampera. Je vazna kaj ta velicina pri polnilch vsaj takim. FastOne ali bi bilo mozno priciniti vstrezen kabel za na PC tudi na mojega. Aja koliko tocen balanser ima?
Slika
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Napajalnik z 15v in 0,5A zmore 7,5W. Ker prihaja v polnilniku tudi do nekaj izgub bi rekel, da lahko izkoristiš največ 5-6W. To pomeni, da lahko polniš 2s celice z največ 0,8A tokom, 3s pa še z manj, 0,5A, sicer se bo napajalnik pregreval, pregorel in mogoče za sabo potegnil še polnilec. Torej ti napajalniki od tiskalnikov ne bodo ravno preveč uporabni. Polnilec je 50wattni torej rabiš kak 12V 5A ali 15V 4A napajalnik.

Verjetno se da tudi na ta Turnigy prilotati tri žice, toda to ti nič ne pomaga če ni na razpolago nadgradenj zanj in jih verjetno nikoli ne bo. Za vgrajeni balancer pa na UH in RCgroups uporabniki pravijo, da je kar natančen.

lp Mitja
Uporabniški avatar
iztok_p
Tekmovalec
Prispevkov: 363
Pridružen: 04 Dec 2007, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a iztok_p »

Poglej na www.conrad.si Imajo kar nekaj napajalnikov ( switch ) z 12 ali 13.5V nazivne napetosti po kar sprejemljivi ceni. Sicer pa predelaj računalniški napajalnik.
LP!

Iztok

Leti vse, kar ima dovolj močan motor!
cimer
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cimer »

Ali pa pojdi v DELKO v LJ in tam kupi odlièen napajalnik za malo denarja. Na napajalniku je možno nastaviti izhodno napetosti od 9 do 15V in zmore do 18A toka. Preizkušeno odlièno deluje.
Lep pozdrav vsem!
Marko S.
Odgovori

Vrni se na Elektronika