Modelarska trgovina v Hong Kongu - (do 2010)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

glede 2,4ghz sem videl kar nekaj 40mhz sprejemnikov ki so imeli pod električnimi kabli zelo velike motnje z 2,4ghz futabo t3pm pa jih ni bilo več
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
spetjaz
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 20 Jun 2007, 21:16
Kraj: Pr´Kurah

Odgovor Napisal/-a spetjaz »

marclar napisal/-a:dvomim da ti pomaga 2.4g, ker motnja se ne prenaša po zraku, temveč preko kabla med reglerjem in sprejemnikom. No, vsaj pri meni je tako. Ni pomagalo ločevanje in zavijanje sprejemnika v folijo, niti feritni obroček okrog kablov. Drug regler, pa je delalo. :-?
Če pa bojo motne bom pa zamenjal regulator, ta komplet je pa itak tok pocen da nov regler ne bo kaj prevelik strošek.
Uporabniški avatar
marclar
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 16 Jun 2006, 09:27
Kraj: Brnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a marclar »

itak, ni panike. vzem, mogoče ti bo pa delal bp. moped pa prop sta pa zakon :lol:
Gostovanje - potrebuješ zanesljivo ter ugodno gostovanje? Najcenejše domene v sloveniji?
www.neo-serv.net
_____

lp, Emanuel
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

da se še jaz tukaj oglasim, sme lastnik komande futaba T3PM 2.4 gHz FASST sistem, pa ni bilo nobenih težav in nič, niti male motnje da bi se zgodilo ni bilo, zato nevem zakaj bi to vam delalo probleme če drugim ne, ko pa malo primerjaš komando 2,4 Ghz in komando 40mhz pa je velika razlika saj se pri navadni kar hitro pojavijo kake motnje, kar pa je pri letalih in kot pri avtih nezaželjeno, tako da bilo komu priporočam 2,4 Ghz koamndo pa naj bo katerekoli firme, saj ne bi smela biti velik odstopanja med koamndami 2,4
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

plohl napisal/-a:Pozdravljeni

da se še jaz tukaj oglasim, sme lastnik komande futaba T3PM 2.4 gHz FASST sistem, pa ni bilo nobenih težav in nič, niti male motnje da bi se zgodilo ni bilo, zato nevem zakaj bi to vam delalo probleme če drugim ne, ko pa malo primerjaš komando 2,4 Ghz in komando 40mhz pa je velika razlika saj se pri navadni kar hitro pojavijo kake motnje, kar pa je pri letalih in kot pri avtih nezaželjeno, tako da bilo komu priporočam 2,4 Ghz koamndo pa naj bo katerekoli firme, saj ne bi smela biti velik odstopanja med koamndami 2,4
Eja dokler bojo cene take ku so, nič. Bo kar dobri stari radio pel.
Slika
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Se splača potruditi ...

Congratulations to the following hobbycity bloggers and wiki writers.

krist - Kristjan C.
u4eake - Rudi V.
Shotgun06 - Alain F.
Didi - Dietmar H.
bray - Vlado B.
orionRider - Laurent S.
u4eake - Rudi V.
Shotgun06 - Alain F.
kctrading - Ken T.
Mitja - Mitja S.
shotgun06 - Alain F.
rcmodels - Vitaliy Z.
Pisaneli - Gorazd P.
Hr.Jensen - Torben J.
Gadgetman - Andy H.
Mark - Mark D.
mRqs - Marek S.
Time Wheel - Alexander S.
Trashbug - Jim B.
Maniac20 - Thomas N.

The following hobbycity community members have been awarded $30.00USD credit vouchers for their outstanding blog contributions.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
borisk
Zagrizenec
Prispevkov: 273
Pridružen: 20 Jun 2002, 01:00
Kraj: šmarje

Odgovor Napisal/-a borisk »

čestitke vsem blogerjem ki so bili izbrani na hobbycity.
3 slovenci od 20 nagrajenih je kr dobr odstotek =) se vidi da tudi kr precej $$$ tam pustimo.


lp boris
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

borisk napisal/-a:čestitke vsem blogerjem ki so bili izbrani na hobbycity.
3 slovenci od 20 nagrajenih je kr dobr odstotek =) se vidi da tudi kr precej $$$ tam pustimo.
lp boris
Hvala za čestitke!
Blogi so bili nagrajeni glede na kvaliteto napisanega, ne glede na to koliko je že kdo tam zagonil... :wink:

Je pa prav prijeten občutek, ko vidiš, da nekdo opazi tvoje delo (ki je itak že samo po sebi zadovoljstvo) in ti zato v žep vsuje še nekaj denarja.

Mitja
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Se strinjam s teboj Mitja.
Sedaj pa se je pojavil problem, kako tistih 30$ zapraviti pametno...

P.S.: Sem probal merilnik hitrosti, zadeva lepo deluje. Ker nisem vgradil v model, sem si samo cevki prilepil s selotejpom na kos balze in pred cevi postavil računalniški ventilator. Ker pa je bila hitrost premala, sem malce goljufal s pihanjem v lopatice ventilatorja. Na koncu sem ventilator ugasnil in s prstom pomigal nad ledico, kot piše v navodilih. Zadeva je začela veselo žmigat in odčital sem 58km/h.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Dej nehaj, mojo ženo že glava boli.....77 paketov :oops:

Ali je kdo kupil telemetrijo in kako se obnese???
Zadnjič spremenil čavka, dne 12 Jun 2008, 19:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Krist napisal/-a:Se strinjam s teboj Mitja.
Sedaj pa se je pojavil problem, kako tistih 30$ zapraviti pametno...
T-34 Beechcraft Mentor =P~
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Pisaneli napisal/-a:
Krist napisal/-a:Se strinjam s teboj Mitja.
Sedaj pa se je pojavil problem, kako tistih 30$ zapraviti pametno...
T-34 Beechcraft Mentor =P~
Hmm, bi kar bil. Druga varjanta je TM Sniper Pushy Cat EP ARF


čavka napisal/-a:Dej nehaj, mojo ženo že glava boli.....77 paketov :oops:

Ali je kdo kupil telemetrijo in kako se obnese???
Jaz samo 56, ampak tisti v skupni vrednosti preko 2000€

Ne še, me pa tudi mika za ASW 27 bi prav lepo pasala noter.... :wink:
Yanny
Tekmovalec
Prispevkov: 289
Pridružen: 23 Jun 2006, 12:59
Kraj: Cerklje

Odgovor Napisal/-a Yanny »

https://www.hobbycity.com/hobbycity/sto ... oduct=6440

To dela z MX 12 uredu al se komu pojavljajo kake težave (ker tam piše da dela vredu in me zato zanima kako je z zadevo ker ne bi rad imel motenj, težave pri uglaševanju,...)

hvala za odgovor

Lp, Janez
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

To imam jaz v svojem elektro jadralnem modelu LISA.
Slika
Deluje v navezi z oddajnikom MX16s. Zaenkrat brez problemov.

Uglaševanje pa zna biti "tricky", ker naletiš na več težav:

Treba je sneti navodilo z neta in narediti natanko kakor navodila pravijo.

Treba je biti natančen in nežen pri pritiskanju na tipko v vezju, ker se sicer pri grobem in nenatančnem pritiskanju na tipko, ta pokvari (stečka se kovinsko ogrodje tipke in potem tipka odpove poslušnost) To ne vem iz lastne izkušnje, ampak iz prebiranja kitajskega foruma.

Antena je zelo tanka (ne taka, kot je na sliki) in je treba z njo zelo pazljivo ravnati, da je ne cuknemo iz vezja.

Ohišje je v bistvu termo skrčka in ni trda ampak precej mehka. Mene sicer to ne moti, a zna biti kdo razočaran, ker se na slikah pač to ne vidi. Na slikah izlgleda trdna plastika.

Zelo je treba biti pazljiv, pri priklapljanju servomotorjev in baterije, ker lahko obrnete priključke kakorkoli hočete!
Seveda je na ohišju lepo narisano in napisano kje je minus, plus in signal, a če smo frfrasti, lahko mimogrede kaj narobe obrnemo...

Če se držimo teh priporočil, bo tole zelo dobro služilo svojem namenu, razen če vas moti vsaka mala dlačica :wink:
Teh pa seveda je nekaj pri tako poceni robi.

Vendar sva jaz in Lisa z njim še kar zadovoljna.

Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 16 Jun 2008, 12:07, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
čavka
Profesor
Prispevkov: 1605
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:45
Kraj: Besnica

Odgovor Napisal/-a čavka »

Z MX-12 sprobano , dela brez problema.....več je Mitja napisal. Sem pa v furji že enega skuril....+ --
Zadnjič spremenil čavka, dne 16 Jun 2008, 12:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Pa lep dan še naprej............Aleš
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Recimo ,da je vreden tega denarja,čeprav jaz sprejemnika v kartonastem ovitku nebi nikoli dal v boljši model.Ima vse hibe in prednosti teh sprejemnikov,o katerih je bilo kar nekaj napisanega v tej temi.(vračanje servo mehanizmov v "0" )

http://www.r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcps21408
Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Tole opozarjanje na odstopanje vračanja servota v nevtralo mi gre že rahlo na jetra, sploh ko vidim, kako nekateri (k sreči ne vsi) izdelajo mehanski del krmilnih povezav. Potem pa še naklikajo na oddajniku ustrezno majhen skrajni odklon serva (End point adjustment) in s tem samo povečajo napako vračanja v srednjo lego.

Ta napaka se da zmanjšati, če zares dobro izdelamo vse mehanske povezave, ter naklikamo več kot 100% odklone servomotorja. Pravilno razmerje ročic na servu in na krmilih, nam lahko to omogoči. Včasih je treba pred izdelavo tudi kaj narisati in izračunati kako preprosto formulo, za pravilno prestavno razmerje.

Pa še to! Če letimo za zabavo in hobi, (pa tudi če ne) je treba vedeti, da je pomemben element radijskega vodenja "Povratna povezava". Povratna povezava je to, da modelar opazuje model in ustrezno željam o režimu leta in temu kar modelar vidi po odzivanju modela, korigira s premikom ustreznih ročk na oddajniku.

Če ta povezava deluje, potem lahko premagamo take napake v elektroniki (slabo centriranje servov), če le hitrost letala ni prevelika, kajti takrat deluje povratna povezava slabo, saj je povezana s sposobnostjo zaznavanja in reakcije pilota v zelo kratkem času.

Seveda hitre rakete in tekmovalne mašine tu postanejo problem in je vsekakor priporočljivo zanje jemati najboljše in preizkušeno zanesljive komponente.

Ampak, to je samo moje mnenje....

Mitja
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

... S katerim pa se jaz v celoti strinjam! =D> =D>
V temi elektronika, se v bodoče ne bom več oglašal.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Vidim da se debata glede Corona sprejemnikov še ni polegla. Kot je Mitja napisal, največkrat so krive slabe poveze in nastavitve naprave. NE vem, kaj se vsi tako zapikevate v to centriranje, če vem, da vas ima vsaj tretina modelarjev narejene povezave za jokat. Tu ne pomaga niti najboljši sprejemnik....
Sam uporabljam večinoma Coronine sprejemnike, kljub temu, da imajo to malenkostno pomanjkljivost. Ne rečem, da ni moteče, ampak pri meni sem si tole lepo poštimal. Pri raketoplanu mi nagaja samo kanal za smer, pa še to, če ga odklonim v desno. Zadevo pred štartom rešim tako, da zadnji odklon naredim v levo in zadeva špila kot je treba.

P.S.: Danes sem dobil ZS z kodo za 30$
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

No tudi trajekt, ki je vozil v nedeljo v Bistri, ima zdaj Coronin sprejemnik. In moram reči, da se obnaša zelo lepo. Res pa je, da še ni synth :-)

Lp, Gorazd
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Če mogoče kdo ni zasledil:

Notice of brand name change: TowerPro -> TowardPro

TowerPro have changed their name to TowardPro for certain legal reasons. Please be aware that all TowerPro products will now be called TowardPro and labeled accordingly.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
spetjaz
Tekmovalec
Prispevkov: 280
Pridružen: 20 Jun 2007, 21:16
Kraj: Pr´Kurah

Odgovor Napisal/-a spetjaz »

KAtere celice so boljše Zippy ali Long Max
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

spetjaz napisal/-a:KAtere celice so boljše Zippy ali Long Max
Še ena novost:

All Loong-Max batteries are now relabeled as 'Zippy-k'. This has been done to protect distributor pricing on the 'Loong-max'. We will update our images as soon as we have time.
If you purchase a Loong Max and an Zippy-k arrives, please do not be alarmed, only the sticker is different.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Krist se je končno odločil, kako bo zapravil 30$ nagrade.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6505
Tole bom vzel, notri gre pa 4S paket, upam :wink:
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Krist napisal/-a:Krist se je končno odločil, kako bo zapravil 30$ nagrade.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... oduct=6505
Tole bom vzel, notri gre pa 4S paket, upam :wink:
Boš dal na Backorder? Jaz bi rajši vzel kaj iz zaloge, ker ta ETA je tak tak. Lahko zelo dolgo čakaš.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Zaklenjeno

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...