Futaba FF 6 T6EXP 2.4 GHZ

Izkušnje z RV napravami, sprejemniki, servomehanizmi

Moderator:

Odgovori
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Futaba FF 6 T6EXP 2.4 GHZ

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Pozdravljeni.
Prečesal sem cel forum, pa o tej napravi, razen da je v ponudbi trgovin nisem našel nič.

Je zadeva preveč nova, preveč prepoceni, da bi bila resna(174eur)...da bi jo kateri uporabljal?

Je zadeva primerna za aero začetnika, ki nima pojma o kanalih in kvarcih, glede na to, da ne povzroča motenj in sama ni motena?


Hvala.

Lp,Buschi
Zadnjič spremenil Buschi, dne 14 Okt 2007, 08:55, skupaj popravljeno 1 krat.
ROZKO
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 28 Jun 2007, 11:48

Odgovor Napisal/-a ROZKO »

Zivjo!

Mene tudi zanima ta komanda.Bral sem opise ,so same pohvale glede delovanja,razen pišejo da so ročke in ohišje bolj plastične od modelčkov igrač.
Ali že kdo ima to komando?
Nihče ne ve vsega!
9ZAP
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 12 Maj 2006, 06:53

Odgovor Napisal/-a 9ZAP »

Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Jaz imam to napravo sicer ni 2.4 ampak sej je isto sra*** :) Zaenkrat dela b.p. edino kar sem zamenjal so baterije. Ostalo zaenkrat še drži :) Je pa tko, da je vsake toliko treba malce anteno prišraufat, ker zadnjič sem v luftu doživel neprijetno izkušnjo. Motnje, motnje in še enkrat motnje. Ugotovil sem pa tako, da ko sem anteno porukaj je model začel trzat...Še sreča da se je samo tako končalo :) [-o<
lp Dejan

Slika
Uporabniški avatar
rapz0r
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 29 Mar 2007, 20:41
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a rapz0r »

Tut mene tale Futaba zanima, je dokaj ugodna in bi blo fajn slišat kakšne izkušnje mate z njo, če seveda.
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Odgovor Napisal/-a Buschi »

9ZAP napisal/-a:Nekaj je tukaj http://www.top-modeltehnik.si/RF4068.htm
Pravijo da vsak berač svojo malho hvali.
Tu so same dobre ocene, kaj pa slabe.

Res prosim za pomoč, ker iščem svojo prvo komando.
Uporabniški avatar
SpEkTr
Freak
Prispevkov: 816
Pridružen: 29 Jan 2006, 13:29
Kraj: Dvorje

Odgovor Napisal/-a SpEkTr »

Saj moja je bila in je še tudi prva komanda. Zaenkrat dela, to je pa tudi vse kar rabim. Ostale stvari so ok.
lp Dejan

Slika
DENIS4
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 04 Mar 2007, 16:00

Odgovor Napisal/-a DENIS4 »

Ima ta komanda konektor za USB simulator oz. mislim da se reče vgrajen modul učenec-učitelj?

Kakšna pa je razlika med 2,4GHz in 40MHz? Samo v ceni?
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

@DENIS4:Razlike v ceni praktično ni (razen pri sprejemnikih).Razlika je le v tem da 2,4 GHz dela brez kvarcev In izbere enega od ne vem koliko kanalov za uporabo.2,4GHz in 40mHz se tudi nikakor ne moreta motiti med seboj...

Če ima pa USB konektor pa ne vem...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

DENIS4 napisal/-a:Ima ta komanda konektor za USB simulator oz. mislim da se reče vgrajen modul učenec-učitelj?

Kakšna pa je razlika med 2,4GHz in 40MHz? Samo v ceni?
Sam imam to komando moram reči super, nobenih motenj, ni ti treba skrbeti za kanale. Zraven dobimo lahek sprejemnik in zelo kakovosten. Razlike v ceni ni veliko res da je sprejemnik nekoliko držji.Vsem priporočam to RV vendar ga ne vzeti v konpletu s polnilcem in ter celicami ker so čisto zanič. Sam sel notri vgradil celice jarma 3000 (2600 mah) ki zdržijo zelo dolgo, polnim jih preko orginalnega priključka s 500 mA.

Razlika je v frekvenci 2,4 ghz je višja frekvenca ki n vsake 2 mikrosekunde zamenje kodo. 40 Mhz pa je nižja frekvenca uporobljamo pa kanale kateri preprečujejo da bo se modelarji motili med seboj.

.

P.S kdor bo kupoval novo komando naj kupi 2,4 ghz :D/ :kronik: :car:

P.S.S. Komanda nima priklučka za USB anpak nekki mini din a neki takega.( spodnja slika)
Priponke
f9c_205.jpg
f9c_205.jpg (19.06 KiB) Pogledano 3306 krat
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

filius napisal/-a: P.S.S kdor bo kupoval novo komando naj kupi 2,4 ghz :D/ :kronik: :car:
zakaj že?


Jaz sem tudi imel to komando, vendar na 35Mhz. Postala mi je premala zaradi tekem in večjih modelov. Samo akkuji so zanič, komanda pa nasplošno zelo dobra. Res pa je, da ni slabo če pogledaš tudi MX-12, ker je zelo primerljiva, če ne boljša... seveda, če gledaš 35/40Mhz.

LP!
Jure
Uporabniški avatar
filius
Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: 30 Dec 2006, 11:26

Odgovor Napisal/-a filius »

JKSniper napisal/-a:
filius napisal/-a: P.S.S kdor bo kupoval novo komando naj kupi 2,4 ghz :D/ :kronik: :car:
zakaj že?


Jaz sem tudi imel to komando, vendar na 35Mhz. Postala mi je premala zaradi tekem in večjih modelov. Samo akkuji so zanič, komanda pa nasplošno zelo dobra. Res pa je, da ni slabo če pogledaš tudi MX-12, ker je zelo primerljiva, če ne boljša... seveda, če gledaš 35/40Mhz.

LP!
Jure
Saj ni nujno da kupi nujno futabo obstajajo tudi druge firme ki prodajajo 2,4 ghz.
Mladost je norost, ki skače čez jarek tam kjer je most!
DENIS4
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 04 Mar 2007, 16:00

Odgovor Napisal/-a DENIS4 »

Aha super, to pomeni, da bi to napravo lahko s primernim umesnikom lahko priključil na PC in fural simulacije.

Me pa zanima, katere druge naprave, bi bile recimo cenovno nekje v tem rangu, ki so vsak po tem kaj ponujajo enake ali pa celo boljše od te.

Hvala
Odgovori

Vrni se na RV naprave