Mig 21

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Mig 21

Odgovor Napisal/-a majstr »

Red Bull si je prek slovenskega posrednika omislil nova krila

sreda, 14.03.2007 18:04
Tekst: (agencije), Boris Upelj

LJUBLJANA - Dva izmed številnih letal mig, ki jih prodajalec ponuja na slovenski spletni dražbeni strani Bolha.com, sta že dobila novega lastnika. To ni nihče drug kot avstrijski milijarder Dietrich Mateschitz, eden od lastnikov salzburškega proizvajalca energijskih pijač Red Bull.




Za prodajo lovskih letal mig-21 je Mateschitz izvedel od Radovljičana Mihe Langusa, ki je pod psevdonimom „nataschka76“ ponudbo najprej objavil na Bolhi. Langusa naj bi za pomoč pri prodaji ruskih migov poprosil prijatelj iz Češke, ki se ukvarja s prodajo nekdanjega ponosa češkega letalstva, seveda brez oborožitvenih sistemov.
Lovska letala na bolhi

Langus se je odločil, da bo oglas objavil na http://www.bolha.com/, kjer pa glede na to, da omenjenega spletnega „bolšjega sejma“ navadno ne obiskujejo milijonarji, temveč običajni smrtniki na lovu za kakšnim poceni kosom računalniške strojne opreme, ni mogel računati na kakšen otipljiv uspeh.
Spomnil se je na starega znanca

Zato se je domislil, da letala ponudi tudi svojemu znancu Dietrichu Mateschitzu, ki je znan kot velik ljubitelj vojaških letal in ima za razliko od povprečnih obiskovalcev Bolhe tudi precej pod palcem. Mateschitz je ponudbo sprejel in odkupil dve letali MiG-21UM, ki mimogrede sploh niso tako draga. Glede na to, da gre za enega najbolj legendarnih vojaških letal vseh časov, si ga prek Bolhe lahko omislite že za borih 32.400 evrov.
Mig-21 še vedno v uporabi

Ko je letalo v 50. letih prejšnjega stoletja ugledalo luč sveta, je bilo po svojih zmogljivostih nekaj desetletjih pred časom, na kar kaže dejstvo, da ga nekatere letalske sile s pridom uporabljajo še danes.

#-o #-o #-o #-o #-o
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

A se ve o tem kaj več? Na primer kdaj se jih bo dalo videt na kašnem mitingu.
Kar se mene tiče je bilo samo vprašanje časa kdaj bo kašna 21ka končala v Red Bullovih barvah :D
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

Nazadnje se je dalo Mig-21 videti na letalskem mitingu v Celju predlani! Hrvaškega! Nič posebnega! Razen mnogo hrupa nič drugega kot premočrtni let. Za razliko od Miga-29, ki je pa čisto nekaj drugega!

LP Brane
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Ma ja, sej vem kaj je 21ka :D una dva od RB bi rad vidu.
Ne vem zakaj ampak ta avion ima na moji lestvici posebno visoko oceno, kljub temu, da leti ko hlod s premočnim motorjem
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Mig 21 je izjemno okreten avion! Slika
Na kratkih razdaljah mimogrede izmanevrira tudi kaj zelo sodobnega. Problem je v tem, da po nekaj zavojih izgubi hitrost in postane sedeča gos.
Zaradi majhnih kril ga marsikdo obdolži za leteč hlod, toda to ne drži čisto. Američani so imeli velike težave z Vietnamskimi migi-21 in so jih obvladali šele, ko so na zaplenjenih naštudirali kako se jih lotit. Navadno so jih zvabili v vertikalo, da jim je čim prej pošla hitrost in majhno delta krilo ni več moglo nosit miga v ostrem zavoju. Dokler niso poznali migovih slabosti se je marsikateri vrhunski pilot v F4 razpršil po riževih poljih, čeprav so v migih kot navadno sedeli politično neoporečni a neuki piloti. Če me spomin ne vara je ravno uspešnost Miga-21 vzrok za nastanek pilotske šole Top Gun.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Zanimivo. Jaz sem se nekoč pogovarjal z nekim bivšim oficirjem, ki je letel to žvau pa je rekel, da je bilo letalo zelo zahtevno in nestabilno in, da jih rusi niso marali. So jih pa množično izdelovali za ostale države, ker je bilo relativno poceni.
Me je pa presenetilo, ko sem se v SG na mitingu pogovarjal z enim od Tricolorijev, ki je baje letel F-104, ki je po mojem precej podobno letalo. Pa je rekel, da leti zelo stabilno kljub majhni površini in majhnemu razponu nosilcev za orožje :)
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Rusi so ga imeli za hrbtenico lovskega letalstva kakih 20 let. Tudi ko je prišel ven mig 23 je bil 21 še vedno glavni.

Menda so bili tako "natančni" pri izdelavi, da si moral biti pravi mojster, če si hotel vgradit originalni rezervni del, ker so odstopanja včasih merili v centimetrih.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Longi
Tekmovalec
Prispevkov: 323
Pridružen: 26 Avg 2005, 17:01
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a Longi »

breny napisal/-a:Nazadnje se je dalo Mig-21 videti na letalskem mitingu v Celju predlani! Hrvaškega! Nič posebnega! Razen mnogo hrupa nič drugega kot premočrtni let. Za razliko od Miga-29, ki je pa čisto nekaj drugega!

LP Brane

Ja kaj pa si ti mislil,da ti bo tak avijon kazal kovite,preturanja,imelmane,....
To letalo je tako zahtevno za letet,da je vsako mitingiranje z njim loterija.

Lp Longi
Uporabniški avatar
pan hlastek
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 26 Dec 2006, 18:47
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a pan hlastek »

Ko smo bili lani na svetovnem prvenstvu v Martinu na Slovaškem sem sedel v legendarnem Migu 21. Zraven letališča je kao muzej starih odsluženih letal med njimi tudi Mig 21( seveda brez motorjev in pomembnih inštrumentov ampak vseeno je res fenomenaln občutek sedeti v kabini takega letala). Za vstop v ta "muzej" (ki je kar na prostem) pa sem plačal nekaj drobiža v slovaških kronah.

Lp jan
There is no need to be Perfect, you just have to have a Vision!!
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

Ne, ne, Longi! Ničesar nisem pričakoval! Ne od Miga 21. Ne na tako majhni višini in ne pri tako majhn hitrosti. Od tega Miga že ne, p čeprav se poznava že zeloooooo dolgo!

LP Brane
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Ko že govorimo o miguši, pa naj bo še ena slika miga 21, ki sem jo posnel nekaj dni nazaj v muzeju na Surčinu. :D
Priponke
MiG_21_22532.jpg
MiG_21_22532.jpg (115.6 KiB) Pogledano 3297 krat
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

F-13 ali PFM?
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Črt, mislim da je tale na sliki F-13.
Je pa v muzeju z trotlom zelo težko slikat, ker dejansko noter ni nobene
luči spljoh.
šmergl itaq rulz
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Še ena zanimiva stran o miguši.
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Uporabniški avatar
Longi
Tekmovalec
Prispevkov: 323
Pridružen: 26 Avg 2005, 17:01
Kraj: radovljica

Odgovor Napisal/-a Longi »

Že letita :lol:

Lp Longi
Uporabniški avatar
3g
Profesor
Prispevkov: 1547
Pridružen: 26 Nov 2006, 18:36
Kraj: LJPZ-LJxx-LJMS
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 3g »

I like airplane noise!

http://www.teleho.eu
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...