Obnovitev in brushless konverzija SKYSTAR PROTECH

Načini, postopki in tehnike gradnje modelov letal, uporaba in obdelava materialov in predstavitev gradnje modelov s slikami.

Moderatorji: Pisaneli, Krist

Odgovori
Mathias1218
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 04 Jul 2011, 20:29

Obnovitev in brushless konverzija SKYSTAR PROTECH

Odgovor Napisal/-a Mathias1218 »

Zdravo , no tukaj bom objavljal sproti slikce jesensko - zimskega projekta

V dar mi je bil podarjen (Hvala uporabniku Ribariba) PROTECH SKYSTAR 1650mm
kateri je bil v rahlo podrtem stanju:

Slika

prvo sem očistil cel model , in se lotil popravila glavnega Krila ... popravilo je potekalo brez težav (zapolnitev dveh lukenj, še odstranitev delcev folije in lakiranje presušene balze)

nato je sledilo prekrivanje z Oracover folijo kar je bilo meni popolna neznanka. (nikoli delal s folijami vedno vozil penaste modele)
Glede na to da je bilo likano s hišnim likalnikom (nastavitev med svilo in volno) ter greto z industrijskim fenom iz BauHaus , če
upoštevam da sem se lotil brez kakršnegakoli predznanja (na hitro prelistal malo forum in to je blo to) je za moj pojem kar dobro izpadlo

Zgornji del krila:

Slika

Spodnji del krila:

Slika
(tukaj na levi strani še ni čisto napeta karo folija)

do tukaj sem uspel priti trenutno , vsak update bom objavljal sproti .

GROŽNJE :D ,KRITIKE , NASVETI , DOBRODOŠLI !!!
Mathias1218
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 04 Jul 2011, 20:29

Re: Obnovitev in brushless konverzija SKYSTAR PROTECH

Odgovor Napisal/-a Mathias1218 »

Evo malo se je dlalo na frčoplanu sicer že nekaj časa od tega vendar šele danes uspel naložiti slikce

tako trup je obnovljen (cca 40% trupa je narejeno na novo) , notranjost prelakirana da je zaščitena + ujema se barvo z letalom, ojačan in ugrajeni nosilci za lipo baterije:

Slika

zmontirano je tudi podvozje katero je predelano iz originalnega ˝trojčka˝ na obično podvozje, avion je dobil tudi končno poslikavo:

Slika

pa še ena pozerska:

Slika

barve so kr žive izbrane tako kot pri vsakem mojem letalu s pomočjo LESTVICE SKORAJ SLEPIH :D torej čimbolj žive na nevtralnih podlagah (visoka dioptrija očal in tako lažje vidim letalo)

manjka mu le še pokrov motorja katerega začnem delati takoj ko gospa Vlasta iz Primusa pokliče in začnem montirat elektronko

elektronka je že naročena:

3x standard Lindinger servo :P

80A 2-6S regler

motor JOKER 4250-10 510Kv (6S zverinica :P) 12x7 3blade prop :P

tako .. več pa upam da že v naslednjem tednu

kiritke dobrodošle !!!!
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Re: Obnovitev in brushless konverzija SKYSTAR PROTECH

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Pozdravljen
Dobro si tvoj model barvno okrasil,ker si dejal da je dioptrija večja.Edino kar me moti je to da sta si vzorca na zgornji strani in spodnji skoraj enaka.Ponavadi si damo različen vzorec s spodnje strani,da lažje ocenimo pozicijo letala v zraku.Boš pa sam najbolje ocenil po prvem letu.Želim pa da boš zadovoljen z obstoječim in veliko užitka. :-({|= =D>
Lp Tomaž
Mathias1218
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 04 Jul 2011, 20:29

Re: Obnovitev in brushless konverzija SKYSTAR PROTECH

Odgovor Napisal/-a Mathias1218 »

hvala za komentar .. ja na krilih sem naredil napakco in dal enaka uzorca to sem tudi že sam poštudiral in pred kratkim odpravil .. enostavno sem na spodnjo stran čez šahovnico popeglal modro prozorno oracover folijo ..
razlika je sedaj velika saj je spodnja stran kril temnejša zgornja pa seva ... hvala za lepe želje .. moram tudi slikce še pripet u bodoče ker je raketa skoraj končana
(manjka samo še pokrov motorja

lp. M
Tomajd
Razpravljalec
Prispevkov: 77
Pridružen: 09 Maj 2009, 12:09
Kraj: Ajdovščina

Re: Obnovitev in brushless konverzija SKYSTAR PROTECH

Odgovor Napisal/-a Tomajd »

Živjo-me veseli,da si zamenjal vzorec kril,ker iz izkušenj vem kako se hitro lahko zafrkneš.Ponavadi je hitro prtehitro narobe in slaba volja.To sem ti hotel povedat iz dobre želje .Pa želim zares veeeellliikkoo veselja.
Lp Tomaž =D>
Mathias1218
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 04 Jul 2011, 20:29

Re: Obnovitev in brushless konverzija SKYSTAR PROTECH

Odgovor Napisal/-a Mathias1218 »

žal gre model zaradi hude finančne stiske v prodajo .... bo v oglasih kmalu

lp. M
Odgovori

Vrni se na Gradnja in projekti