DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pozdravljeni,

kot pove naslov teme: ali pri fpv letenju kdo uporablja nov DJI fpv sistem?
Če ja, ali bi mi kdo omogočil pogled skozi očala in mogoče kratek osnoven polet s fpv dronom s tem sistemom (o morebitnih tveganjih in plačilih bi se pogovoril z lastnikom).
Dobrodošle kakršnekoli izkušnje:
- Vsi vemo, da je ta sistem XYkrat boljši od analognega in da je prvi vtis samo: WAAAAUUUUU!!! :o :o :o :o =D> =D> =D>
Bolj me zanimajo težave: Glitch-i, reboot-i, motnje, pomanjkljivosti na hardwar-u,...
Prebral sem cca. 100 strani na RCGroups, kjer je veliko napisanega ''sem slišal, baje, špekulacije,...(je pa precej tudi koristnih informacij). Tako da je vseeno drugače brati realne izkušnje iz prve roke od nekoga, ki to uporablja v SLO.
- Vsi vemo, da so cene tudi WAAAAAUUUUUU!!! tako da o tem tudi ne rabimo razpravljati. Tako pač je. :o :roll: :wink:

Hvala v naprej.
S'tan
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Okt 2017, 22:10

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a S'tan »

Če ne bi preveč zapletlo zadeve bi se tudi jaz uštulil zraven; mene tudi zanima. :3
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a denys »

Imam že od začetka septembra in je res zakon. Priporočam.

Če želiš lahko pokažem če si kdaj kaj na obali, ni problema. Imam montirano na quadu in letalu. Samo imam komando v mode 1 tako da polet verjetno ne bo možen.
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pozdravljen,

hvala za tvoj odziv in ponudbo.
Res škoda za mode 1. Sicer bi si definitivno privoščil izlet na obalo.
Kako imaš urejeno na quadu?
Kater frame?
Letiš na 4S in imaš napajanje direktno na Vbatt ali letiš na 6S in imaš regulator? Kater?
Modifikacije (glede moči, mW), si naredil, so potekale brez težav?
Se ti je Air Unit kdaj resetirala med letom?
Ali snemanje na Air Unit in v očalih deluje brez težav? Katere kartice uporabljaš?
Kakšno baterijo uporabljaš za očala in koliko časa zdrži?
Ali sproti posodabljaš firmware?
Si morda naredil modifikacijo na očalih za uporabo analognega modula in če ja, ali deluje OK?

Hvala v naprej za odgovor na katerokoli vprašanje.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a denys »

mimixrv napisal/-a: 21 Jan 2020, 08:21 Kako imaš urejeno na quadu?
Kater frame?
Sem nekako stlačil v moj Armattan Chameleon Ti. Je bilo potrebno premaknit FC 1cm naprej(sem naredil 3dprintan adapter) in naredit luknje za antene na zgornji karbonski plošči.
Letiš na 4S in imaš napajanje direktno na Vbatt ali letiš na 6S in imaš regulator? Kater?
Ja 4S airunit direkt na lipo.
Modifikacije (glede moči, mW), si naredil, so potekale brez težav?
1200mW naco hack, enostavno samo dve txt datoteki na SD kartici, in dobiš na izbiro moči 25mW-1200mW direktno v meniju od očal. Čeprav ni realnih 1200, verjetno je realno max okoli 400mW, ampak ok, ne morem izmerit, ampak je vseeno ker je domet skoraj 2x večji z istimi močmi kot analogni.
Se ti je Air Unit kdaj resetirala med letom?
Ne, razen če sem šel izven dometa seveda. Imam tudi malo večji kondenzator 2200 25V stlačen za kamero.
Ali snemanje na Air Unit in v očalih deluje brez težav? Katere kartice uporabljaš?
Dela, samo nimam kartice not ker ne rabim posnetkov letenja. Imam samo v očalih in se ta avto zažene za primer kreša... V bistvu s tem sistemom ne rabim snemanja ker je že tako dobra slika da samo uživam v živo in to je to.
Kakšno baterijo uporabljaš za očala in koliko časa zdrži?
Staro rabljeno 2200 3S. Zdrži okoli 2 uri.
Ali sproti posodabljaš firmware?
Ja
Si morda naredil modifikacijo na očalih za uporabo analognega modula in če ja, ali deluje OK?
Nisem niti poskusil analognega vhoda, mogoče sploh ne dela :), niti se nisem dotaknil analognih fatsharkov od kar imam to, verjetno niti ne bom nikoli več, ker je to toliko boljše.


Edina slabost je ko je v sliki preveč vegetacije naenkrat slika degradira tudi s polnim signalom. Vzrok je preveč detajlov v sliki in enkoder precej degradira sliko da stlači podatke skozi s 25Mbs bitrateom. T.i. confetti effect.
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Hvala ti za te odgovore.

Še malo bi ti tečnaril:

- Po čem sodiš, da je dejanska moč več kot pol manjša? Je to po tvojem mnenju zaradi hacka ali je enako, če očala in Air Unit registriraš recimo iz USA (ker pri registraciji gledajo IP in ne vem kaj še, da te dejansko locirajo, zato nekateri pri registraciji uporabljajo VPN. Ampak je veliko manjši hassle ta hack s kartico, vprašanje pa je, če je efekt res enak)?
- Tako velik kondenzator si uporabil preventivno? Ali si imel z manjšim težave in si potem uporabil tako velikega?
- Kako pa je z udobnostjo, prepuščanjem svetlobe s strani?
- Uporabljaš originalen head strap ali kakšen aftermarket?
- Kaj pa antene? Uporabljaš stock ali kakšne aftermarket?

Hvala ti v naprej za odgovore.
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a denys »

-
Po čem sodiš, da je dejanska moč več kot pol manjša? Je to po tvojem mnenju zaradi hacka ali je enako, če očala in Air Unit registriraš recimo iz USA (ker pri registraciji gledajo IP in ne vem kaj še, da te dejansko locirajo, zato nekateri pri registraciji uporabljajo VPN. Ampak je veliko manjši hassle ta hack s kartico, vprašanje pa je, če je efekt res enak)?
Po fcc papirjih na netu je max v testu izmerjeno 350mW.
Dejansko txt hack samo spremeni "locale" interno v US. Jaz osebno uporabim samo en poseben ukaz s python skripto preko usb, ker nekaj poskušam malo bolj napredno.

-
Tako velik kondenzator si uporabil preventivno? Ali si imel z manjšim težave in si potem uporabil tako velikega?
Moj FC se reboota in quad pade iz neba brez kondenzatorja in sem takoj dal največjega ki sem uspel stlačit not. Verjetno ni potrebno da je tako velik ampak višek ne škodi.
-
Kako pa je z udobnostjo, prepuščanjem svetlobe s strani?
Ni ravno udobno, še nabavljam novo peno, kadar sploh dajo spet v prodajo, ker je razprodana. Svetloba uhaja ampak sploh ne moti ker je dovolj svetel zaslon.
-
Uporabljaš originalen head strap ali kakšen aftermarket?
Original. Meni je ok.
-
Kaj pa antene? Uporabljaš stock ali kakšne aftermarket?
Ja. S quadom kar stock, drugače experimentiram tudi s kupom starih patch, helical, ampak stock je zame čisto dovoj ker imam slab sprejemink frsky XSR in mi je že večkrat šel v failsafe ko sem šel malo predaleč.
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pozdravljen,

hvala za odgovore.
Če boš kaj naprednega ugotovil s python skriptami (ne poznam), se priporočam za informacije.
Ali se ti je FC brez kondenzatorja rebootal še pred uporabo DJI digitalnega fpv sistema?
Tole v kombinaciji z R9 ali Crossfire zna biti res odlično.
Kmalu imam rojstni dan in bom začel zbirat donacije vsaj za sofinanciranje. :D =P~ O:) [-o<
Začel bom pri ženi. :lol: :wink:
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a denys »

Ja, FC je že tako od samega začetka, tudi brez fpv.

Vso srečo z ženo :lol:
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Hvala. :D

Ali se ubadaš s python skriptami za optimiziranje default OSD-ja? Da spremeniš obliko in položaj fontov in kaj sploh prikazati?
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: DJI FPV sistem - ima kdo? Ali kdo omogoči preizkus?

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Python skripte si folk spiše zato da potem k DVR posnetku dodajo .srt datoteko s podatki iz DJI OSD-ja. BF OSD je še zmeraj plug in play z Air Unitom kolker sem gledal.

Sicer pa Pythona ni tako težko nagruntati če že poznaš C++ ali C#.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Odgovori

Vrni se na Multirotorji