FPV dirke razreda 250

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori

Se vam zdijo pravila ustrezna?

Da
31
67%
Ne
4
9%
Da, z manjšimi popravki
11
24%
 
Skupaj glasov: 46

Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

dkulcar napisal/-a:Če nimaš pri Tiliji še kakšnega drugega zavarovanja (npr. avto,...) potem ti samo zavarovanje za letalski model oz. zavarovanje proti 3. osebi ne bodo naredili (no, vsaj meni niso hoteli). Jaz sem si zavarovanje uredil pri Adriatic. Vredno pa je še povprašati pri kateri drugi zavarovalnici.
Jaz nisem imel problemov s tem, ker je moj sošolec iz faksa agent pri njih.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

No dejmo zdej s predlogi na plano!
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Slika
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

JKSniper napisal/-a:Slika
Hehe, to pa je flota.
scorpioncek
Freak
Prispevkov: 489
Pridružen: 21 Mar 2004, 23:10

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scorpioncek »

Orenk flota ja :)

Meni se zdijo pravila čisto OK.
Mogoče je edina ovira proga v vidnem polju - to bo mogoče premajhna proga...

Pa še vprašanje - kako se video RX/TX obnese ko je na istem kanalu več oseb?
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

scorpioncek napisal/-a:Orenk flota ja :)

Meni se zdijo pravila čisto OK.
Mogoče je edina ovira proga v vidnem polju - to bo mogoče premajhna proga...

Pa še vprašanje - kako se video RX/TX obnese ko je na istem kanalu več oseb?
Vsaj 2-3 kanale je fino, če so narazen. Itak če bi imel na istem kanalu, bi videl sliko močnejšega oddajnika(bližjega).

Proga v vidnem polju je lahko še vedno 500m dolga v eno smer, Gre se za to, da se ne leti za ovirami, ki bi popolnoma blokirale video link (razne jame, gozd, koruza,...).
Drugače pa proga dolga 300-600m je več kot dovolj za dirkanje, pač odvisno od točk in ovir.
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

Samo v info - uporabljam FatShark/ImmersionRC nexwave frekvence in to točno 5740MHz. :)
scrat
Profesor
Prispevkov: 1942
Pridružen: 04 Jun 2011, 11:59

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a scrat »

JKSniper napisal/-a:Slika
Kje si pa to sliko najdu?
dkulcar
Freak
Prispevkov: 882
Pridružen: 28 Okt 2006, 09:18
Kraj: Lendava
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a dkulcar »

LP David
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

dkulcar napisal/-a:...AIR Race...
https://www.youtube.com/watch?v=ACVRk5QOatc
Jaz sem bolj za skupinsko dirko, se pravi da letita dva ali trije hkrati. Bo malenkost več adrenalina po drugi strani pa imaš v zraku referenco, kako hiter si. Pa se naredi tekmo na izpadanje s tem da se meri čase. Pa recimo vsak zmagovalec iz skupine napreduje naprej iz predtekmovanja, pa najboljši po času od poražencev (lahko tudi dva). Nekaj podobnega, kot imajo pri atletiki. Lahko pa se naredi v predtekmovanju dva leta pa se seštevajo točke. Določit bi bilo potem potrebno le način točkovanja.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Tole sem dobil na zasebno sporočilo.
BlueThunder napisal/-a:
Pozdravljeni!

Imam predlog za tekmovanje kako bi lahko potekalo. Tekmovalce se razvrsti v neko število skupin. (Velikost je odvisna od št. udeležencev in koliko tekmovalcev je varno spustit naenkrat v zrak) Potem pa vsaka skupina naredi recimo 3 lete. Nato se od vseh 3 rezultatov odšteje najslabši rezultat. Potem pa bi tekmovalce razvrstil v skupine, ki bi bile razporejene glede na rezultat. Potem pa bi najprej odleteli skupino, ki je imela najslabše rezultate. In bi zmagovalca oz. prva dva iz tiste skupine uvrstil v skupino višje. Tako je mislim da veliko letenja za vse in tudi možnost, da kljub slabemu začetku, še vedno prideš v sam vrh. Mislim pa, da če bi lahko še nekam vmes dodali, da vsak odleti 1 krog sam in se gleda čas bi bilo pa sploh super. Tako bi bilo tekmovanje raznoliko in ne bo velikih razlik med samimi tekmovalci.
Ideja ni slaba, tako da še ostali povejte mnenje.

P.S.: zdej ne vem, ali je trenutna zagnanost malce upadla, ali vsi klikate in mečete stvari v košarico ;)
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a zoran j »

Mečemo v košarico,čakamo na stock......
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
romegregor
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 20 Dec 2013, 12:55

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a romegregor »

Pišuka ste me znerviral s tolo 250 klaso...kaj naj zdj s projektom k sm se ga končno lotil? :-?

Definitivno se vam pridružim :D
IKE
Tekmovalec
Prispevkov: 354
Pridružen: 07 Jun 2005, 21:37
Kraj: Maribor

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a IKE »

Ravno sestavljam novega Aliena za FVP in ko sem naročil zadnje manjkajoče kose sem obljubil sam sebi, da zdaj bo pa malo multi pavze in bom sestavil še nekaj letal, ki me pridno čakajo v škatli. Kaj hočemo ... ponovno bo zamižat ne eno oko saj tale tema in dogajanje okrog nje je pa res adrenalinsko.

Da ne zgubljam časa ... grem brskat in izbirat dele za čebelico.
Ma saj gre ... če ne po luftu pa po tleh.
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Danes sma z bratom odpeljala v bistvu nekako "prvo" 250 dirko pri nas :D Povsem interno... da se sploh vidi kako je s štartom iz tal, kako je s štartom iz zraka, kake hitrosti se sploh dosega, kako sploh to gre... in morem rečt...

NOČTE VIDET POSNETKOV :D

... tisti, ki še oklevate za to reč, boste šli direkt v šoping, tisti, ki ste že nabavl, boste šli gledat trackinge :D 8) 8)

Ne, to je tak adrenalin, taka zabava, da si mislat ne moreš. Enostavno to, da veš od kje do kje je proga, da imaš nekoga proti katerem direktno tekmuješ in ga rabiš prehitet... Noro. Noroooo :D Imam kup posnetkov, dam zaenkrat samo tale screengrab:

Takole vidi Rok mene :D (večino časa :D hahaha)
Slika

In takole jst njega :D - samo tu in tam :P
Slika

Res... še enkrat... NORO. Kljub nekaj padcem (pri celem dnevu zajebancije se zgodi ane :P ), poškodovanih skupno 6 propov... torej 3e :D ni prehudo, za tolk užitka :D

Video pride, ko bom imel čas dat skupi...

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

PS:

Moj predlog glede pravilnika:
- Štarta se lahko iz tal saj je popolnoma kul, nadzorovano in še mnogo lažje kot iz zraka. Tut če so modeli komaj 20cm narazen, BP.
- Obvezno je treba imet barvne prope... če imaš črne, te nasprotnik zelo težko vidi. Fino je, da je stvar pred tabo vidna... ne da bi se izmikal... ampak da te podžge, da še bolj tiščiš :D
- Nujno ni, je pa zabavno imet progo z močnimi ovinki... naredi zadevo mnogo bolj zanimivo za letet, ko ne smeš skos tiščat ful gasa, ampak moreš pred ovinkom opočasnit itd... tekma je napetega do zadnjega :D

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Odlično!

Meni manjkata le še okvir in motorji....
Sem bil malce priden in pripravil regulatorje za model
_DSC9346.jpg
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a AirLord »

Super Jure.

Malo off-topic, kaj imate to za en frišen nasad na družinskem vikendu? Češnje?
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Uporabniški avatar
spikey
Tekmovalec
Prispevkov: 271
Pridružen: 23 Apr 2014, 13:50

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a spikey »

tele karbonske nalepke so zakon. Sm ze pri Juretu gledal kaksne ESCje ma to :D
predvidevam da so vso dodatni bullet in podobni konektorji odvecna teza?

Mimogrede, a kdo ve kje bi lahko dobil Liqud Tape..., al kaj podobnega. Nimam vec tapravih termoskrck, pa najbrz bom samo na konc ESCja odrezal, nalotal, pa s plastidipom premazal.
Tega pri nas se nism vidu, zato ne vem kako se temu pri nas rece :)
http://www.plastidip.co.uk/eStore/index ... d=PDL-0019
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Ja, to je bratov nasad češenj :D Precej noro za dirke :P
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Poglej v lindingerju, oni imajo te reči.


P.S.: Jure, to v snopc namaka al marmelado kuha?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

spikey napisal/-a:tele karbonske nalepke so zakon. Sm ze pri Juretu gledal kaksne ESCje ma to :D
predvidevam da so vso dodatni bullet in podobni konektorji odvecna teza?

Mimogrede, a kdo ve kje bi lahko dobil Liqud Tape..., al kaj podobnega. Nimam vec tapravih termoskrck, pa najbrz bom samo na konc ESCja odrezal, nalotal, pa s plastidipom premazal.
Tega pri nas se nism vidu, zato ne vem kako se temu pri nas rece :)
http://www.plastidip.co.uk/eStore/index ... d=PDL-0019
viewtopic.php?f=79&t=85967
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Mipo »

Podobno sta izgledali tekmi "Heli Drag Race", ki sta bili izpeljaniv Kopru (viewtopic.php?f=47&t=43490). Način tekmovanja je bil sledeči:
Po dolgi debati in ker bo verjetno okoli 8 tekmovalcev razmišljam o sledečem sistemu tekmovanja:

Štetje: ena zmaga ena točka.

Primer za 8 tekmovalcev. Vsak leti (7+3+3) 13 poletov. (po 30 sekund na polet sta 2 bateriji vrh glave).

1. krog vsak z vsakim enkrat (28 poletov)
2. krog prva četverica vsak z vsakim in druga četverica vsak z vsakim (12 poletov)
3. krog prva četverica vsak z vsakim (6 poletov)

Zmaga tisti z največ točkami, v primeru enakega števila točk dveh tekmovalcev med prvimi štirimi se opravi še en polet, ki odloča o mestu (primer 3. in 4. imata enako število točko, zmagovalec dodatnega poleta je 3.)
Na ta način preprečimo izpad v prvem krogu (recimo da se srečata najboljši in drugi najboljši, v finalnem sistemu odpade drugi in nima možnosti za tekmovanje in gre po enem poletu lahko domov)... po novem načinu lahko nekdo iz druge skupine v drugem krogu napreduje za par mest in se v tretjem krogu pomeri z najboljšimi...

V primeru še več tekmovalcev ostane prvi krog enak se pa izvede samo še drugi krog zaradi časovne omejivte... po dogovoru s tekmovalci.
Uporabniški avatar
AirLord
Tekmovalec
Prispevkov: 384
Pridružen: 20 Jan 2012, 19:30

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a AirLord »

JKSniper napisal/-a:Ja, to je bratov nasad češenj :D Precej noro za dirke :P
Super, zelo lep nasad =D> to pa bo češenj čez nekaj let.... Bo vrh glave za zobat, marmelado in v šnopc namakat pa še kaj druzga..., da se bo vse ponucalo :D =D> že zdaj je ful koristno za poligon za dirke :lol: pa naj kdo reče, da se ni splačal sadit :lol:
ZephyR clone FWP
Quad MV15 670 FP
Quad MV2 450 FP
QAV250 FP
ET gear: LoggerV3, OSD Pro, Guardian, Eagle eyes GS
RC link:FR Sky,2,4Ghz DHT-U
Video link: TS351+RC305, 5,8Ghz, 200mW,
FatShark base VG
SC2000 PZ0420
NEX-5N; MOBIUS
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: FPV dirke razreda 250

Odgovor Napisal/-a Krist »

Zanimiv predlog.

Je pa kar veliko poletov.
Iz mojih časov tekmovanj z rv raketoplani smo imeli skupine po 6, pa tri lete in najboljših pet na koncu finale, podobno kot je pri f5j ali f3j.
Če bi po trije tekmoval na enkrat in bi se mesta točkovala, bi tudi šlo. Pa se naredi 3-5 turnusov in potem najboljših 6 gre v mali finale zopet v dve skupini, zmagovalca pa se v finalu pomerita za zmago. Pa skupine se vsak turnus žrebajo, da je zadeva bolj zanimiva.

EDIT:
Da malce bolj opišem idejo. Glede na število tekmovalcev se naredi skupine po tri tekmovalce. Vsak izžreba skupino v kateri bi tekmoval (kroglice ali kaj podobnega). Naredijo se skupine in vsi odletijo en turnus. Potem se zadeva ponovi. Je pa tudi opcija, da se takoj na začetku izžreba za vse turnuse, pa se potem lažje uredi še kanale na video linkih. Leteli bi na 3-6 turnusov, odvisno od števila tekmovalcev. Prvi dobi 3 točke, drugi 2, tretji 1, četrti (opcija, če bi nas bilo 10) 1 točko. Na koncu se točke seštejejo in najboljših 6 gre v polfinale. V primeru, da ima več tekmovalcev enako število točk, se gleda, kdo ima več boljših letov. Teh 6 se zopet deli na dve skupini in zmagovalca iz polfinalnih skupin se pomerita med seboj za skupno zmago.
Odgovori

Vrni se na Multirotorji