carson top speed 2wd izboljsave

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
rkajtn
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 02 Maj 2006, 18:17
Kraj: ceršak

carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a rkajtn »

lp imam carsona top speed 2wd 1:8 nitro.Ker me zanimajo nadgradnje in bi malo zamenjal par delov me zanima naslednje.upam da so tle se kaki off roaderji ki imajo izkusnje.na mojem imam original force motor z 1.5ps 3.5ccm.zanima me razlika iz 2 krake kuplunge plasticne za katero bi bila dobra zamenjava ALU ali Karbonsko in seveda na 3 krakovo?potem bi se zamenjal vztrajnik za kakega drugega barvnega in seveda zvoncek oz zobnik kateri je boljsi.potem pa se zadnje in sicer zavora je sedaj plasticna disk jaz bi pa dal kovinskega oz aluminjastega.prosim za odgovore.moj avto ima avtomatski 2 brzinski menjalnik.


hvala in lp
robi
rkajtn
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 02 Maj 2006, 18:17
Kraj: ceršak

Re: carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a rkajtn »

ppri motorju sem se zmotil imam 21r force motor z 1.9ps.danes sem narocil drugo kuplongo iz firbca in me zanima ce veste kaj o njen in ce je dobra.


http://m.conrad.de/ce/de/product/237935/


lp robi
robi
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a Rocher »

S to sklopko boš profitiral le to da se bo kasneje pregrela in začela bolj čudno grabiti. Ponavadi pridejo te sklopke prav ko z modelom tekmuješ. Menim da ti tudi te tovarniške z hobi vožnjo ne bo uspelo pregreti. Tri kraka sklopka bo zdržala večji navor pri speljevanju in ne bo zdrsnila kot mogoče sedaj dvokraka. Zvonček pa je spet svoje poglavje. To bo moral kdo drug obrazložiti saj se da s prestavnim razmerjem med gnanim in pogonskim zobnikom marsikaj spremeniti. Od tega da dosega model drugačno končno hitrost in kako hitro jo doseže.
Glede zavore pa boš z nadgradnjo dosegel močnejšo zavoro. Model boš tako ustavil prej in zavora bo prijela močneje kot sedanja. A to ne pomeni da bo zdržala dlje. Pravtako pa to pomeni večje obremenitve na diferencialih pri zaviranju. Zato se je smotrneje spraviti na nadgradnjo teh ki so sedaj preračunani za trenutne pogoje prenosa. Pravtako se ob spremembi prestavnega razmerja ki sem ga omenil zgoraj z menjavo zvončka splača preveriti ali bodo drugačen navor lahko prenašali zdajšnji zobniki v diferencialih.

p.s: Nebi raje modela predelal na 4x4 pogon. Bo tako veliko bolj vodljiv po brezpotjih?

Lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
rkajtn
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 02 Maj 2006, 18:17
Kraj: ceršak

Re: carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a rkajtn »

ja z veseljem bi ga predelal na 2wd ampak tega kita za 4wd ni vec za dobit.zdaj ce pa bi sla kaka univerzalna stvar not pa mogoce tudi bi slo.lahko mi pa pomagas naj kaj takega.moj avto je podoben full carsonu off road fighter 1:8 4wd.
aja zanima me se to kje bi lahko dobil disk take velikosti za moj avto.


lp robi
robi
rkajtn
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 02 Maj 2006, 18:17
Kraj: ceršak

Re: carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a rkajtn »

malo sem razocaran ker ni vec odzivov za pomoc glede na to da je to najvecji ali 2 najvecji foruim v sloveniji glede modelarstva.

skoda
robi
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Če praviš, da imaš model kateri je kompatibilen s tvojim (Carson Off Road Fighter), lahko za dobro izhodiščno točko za predelavo na 4 kolesni pogon uporabiš dele tega modela. Preprosto poišči kataloške številke kompatibilnega modela zadnjega diferenciala, obeh pol osovin ki gresta do koles in glavne osi ki gre do centralnega diferenciala. Če imaš še kakšno možnost pa poiščeš nekoga ki ima ta model, in premerita če bi vse pasalo na tvojega. Včasih se je treba v tem našem hobiju tudi znajti saj zna biti kaj križem kražem kompatibilno.

Lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rkajtn napisal/-a:malo sem razocaran ker ni vec odzivov za pomoc glede na to da je to najvecji ali 2 najvecji foruim v sloveniji glede modelarstva.
Za vsako stvar odpres novo temo, spravi vse v eno in sprasuj v njej. Verjetno si tudi sam ugotovil, da model, ki si ga lastis ni ravno najbolj popularen v nasi dezeli.
Mogoce bi ga za zacetek lahko predstavil, pokazal kaksno fotografijo svojega modela in s tem pritegnil pozornost drugih, potem bi bilo tudi predlogov vec.
Vecina modelarjev, ki so na forumu redno prisotni se bolj ali manj ukvarjajo z elektro modeli, zato tudi tako malo odgovorov na tvoja vprasanja. Sicer so na forumu tudi strokovnjaki za "nitro" modele a zal so bolj poredko prisotni.

Carson tudi sicer ni ravno prva izbira v svetu, se bolj kot ne slepa zraven in glavnina prodaje je v Evropi, drugje so prakticno nepoznani.. Zato je za te modele relativno tezko najti nadomestne dele, da ne omenjam delov za nadgradnjo, ki so na voljo prakticno le tisti, ki jih izda sam Carson.
rkajtn napisal/-a:aja zanima me se to kje bi lahko dobil disk take velikosti za moj avto.
Ce bi zadevo poslikal, pomeril in mere seveda tudi objavil, bi mogoce vprasanje padlo na plodna tla. Nihce, ki si ne lasti enakega modela kot je tvoj ne more vedeti kaksen disk je na modelu.

Sicer pa.. potrpljenje je bozja mast. Ce mislis vse narediti "na hitro" potem si izbral napacen hobi. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
rkajtn
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 02 Maj 2006, 18:17
Kraj: ceršak

Re: carson top speed 2wd izboljsave

Odgovor Napisal/-a rkajtn »

hvala za razlago.bom metal vse v eno temo.slike pa imam ze objavljene kaj vozim v temi pokazite svoje avte.pa na hitro nemislim nic delat.pa z modelarstvom sem se ze zacel ukvarjat leta 2006 z prvim avtom mantua race evo rally 2005 model.



lp

robi
robi
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD