Puščanje olja

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Zdravo!

Malo mi zmankuje idej. Torej imam problematičen pogonski mehanizem grebena pri kosilnici. Zadeva je narejena tako, da glava in semering med seboj drsata, pač semering je nekako upet v ohišje, glava ročice, ki poganja zobe se pa premika. Pri vsaki košnji izgubim slab četrt litra olja(ohišje je po koncu košnje prazno).

Zanima me ali obstaja kakšna vrsta olja, ki zna polek mazanja tudi dobro tesniti? Olje bi pa moralo imeti lastnosti podobne za menjalnik in diferencial.

Seveda se zadeve običajno rečuje tako, da se semering zamenja, vendar jaz potrebujem trajnešo režitev, ker semering ne zdrži niti eno sezono košnje. Semerige bi moral nabaviti na zalogo, recimo kakšnih 50 komadov, da bi imel za vsako sezono enega pa tudi servisiranje bi bilo zamudno. Druga je seveda tudi komplet menava pogonskega mehanizma grebena vendar za zdaj tavam v temi, ker nimam poja kateri tipi na trgu bi ustrezali moji kosilnici.

Gledal sem tudi za produkti, ki jih ponuja amerikanc od XCel-a in med njimi ponujajo nek dodatek za v olje Engine Oil Stop Leak. Ima kdo iskušnje s tem?
Slika
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Teli dodatki, ki preprcujejo uhajanje olja naredijo samo se vecje sranje, pac uhajanje olja se zmanjsa, ampak kaj naredi ta pripravek iz olja?
Poznam primer ko so tako na hitro resili puscanje olja pri LR discoveryju, olje ni vec uhajalo, je bilo pa tako gosto kot karamela....Rezultat seveda unicen diferencijal.......Mogoce pri kosilnici bi to slo, probaj.
V LR so fantje vlili zadevo od Lucas Oil, ki naj bi bila top kar se tice efekta in kvalitete ter seveda cena :D
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Aha. Kaj pa recimo Bardahl b12 plus? To je neka alternativa nekdanjega MotorUp-a. Menda se zelo dobro oprime drsnih površin, ki pa ne vem koliko časa se obdrži na njih.

Kako je z olji za vilice in hidravliko?
Slika
Uporabniški avatar
Riot88
Tekmovalec
Prispevkov: 229
Pridružen: 02 Okt 2011, 11:33
Kraj: Ljubljana/Dolsko

Re: Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a Riot88 »

Nevem, kaj mislis z tem?
Js osebno bi nabil masti notri, ne iztece tako hitro :D
"Letenje je bolj šport kot služba; letenje je čista strast in hrepenenje, ki napolni celotno življenje."Adolf Galland
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Ehh, butel jaz seveda ne moreš vedet kaj mislim s tem. V pogonu grebena sta tudi dva valja. Ta dva valja med seboj drsata nekako tako kot bat v cilindru, vendar tu so sile na stene močnejše kot pri batu. Valja se morata med seboj tesno prilegat vendar še vedno imeti dovolj prostora za drsenje in olje. Zaradi prevelike obrabe lahko nastane prevelik prostor med drsno ploskvijo in v glavi po drastični okvari lahko najdeš samo še „šuder” ker mehanizem „sesuje”.
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kaj pa če med košnjo enostavno vsake toliko doliješ malo olja, po koncu sezone pa zamenjaš obroček. O kateri kosilnici teče debata?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Sedaj ne vem, če jo kdo pozna, ker je starejšega datuma(bi jo lahko kmali štel med oldtimer-je), na njej piše Moto Benassi, motor ima pa Lombardini LA300, model oz. tip pa še iščem, ker tablice ni oz. se je zlizala.
Slika
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Re: Puščanje olja

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

A ni mogoče celo ceneje komplet zamenjati? Ne vem samo vprašam, če ne rabiš za neke hude površine oz naklone so kosilnice danes kar poceni. Vprašanje je bolj kot ne, kaj se ti bolj splača.
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...