POTREBUJEM POMOČ - Žensko vprašanje!

Vse kar ne spada v ostale tematike o modelih letal/helikopterjev

Moderator: Pisaneli

Odgovori
Uporabniški avatar
Chey
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 12 Maj 2007, 19:43
Kraj: Lavrica

POTREBUJEM POMOČ - Žensko vprašanje!

Odgovor Napisal/-a Chey »

Pozdravljeni!

Nekoliko nenavaden problem imam, ki nima zveze z letenjem, a potrebujem informacijo od nekoga, ki je modelar in se na to spozna!

Namreč, danes so se mi zataknila garažna vrata na cca. 2/3 višine (kar nisem opazila) in ko sem zapeljala v garažo v rikverc, sem pri tem zadela zgoraj v vrata s strešnim kovčkom Thule. Ta je odzadaj počil po več linijah. :oops: Vse se drži skupaj, le zadeva ni več nepredušna! Ker vem, da z epoksijem lepimo modele, me zanima a kdo pozna kako specialno lepilo kot je epoksi, le da je za plastiko, da bi lahko po modelarsko popravila kovček! Torej tekoče, da se lepo zlije not in da se hitro strdi, da zamaši razpoke in da je obstojno. Potrebujem še informacijo kje bi ga lahko nabavila. Pa kaj boljšega kot sekundno lepilo prosim, ker razpokice vseeno niso tako majhne ;)

Vnaprej hvala za pomoč :)
SlimTomPhantom
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 16 Sep 2003, 18:32
Kraj: LJ

Re: POTREBUJEM POMOČ - Žensko vprašanje!

Odgovor Napisal/-a SlimTomPhantom »

Jaz sem za podobno zadevo uporabil Pattex Fix Express - za zunanjo uporabo. Strdi se v 10 min, prime dobro, stane pa tuba cca 7€ tako da tudi če samo poskusiš, ni tak strošek....
Imajo ga v Bauhausu
patex.jpg
patex.jpg (64.08 KiB) Pogledano 1702 krat
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: POTREBUJEM POMOČ - Žensko vprašanje!

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Metil metakrilat! Je sicer drag kot hudič, ampak prime pa edini tako, da je trdno kot prej. Povprašaj pri KemisPlus iz Radomelj.
Lepi vseh sorte materialov in uporablja se recimo tudi za lepljenje oplat na krila vojaških letal...
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Chey
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 12 Maj 2007, 19:43
Kraj: Lavrica

Re: POTREBUJEM POMOČ - Žensko vprašanje!

Odgovor Napisal/-a Chey »

raktivec napisal/-a:Metil metakrilat! Je sicer drag kot hudič, ampak prime pa edini tako, da je trdno kot prej. Povprašaj pri KemisPlus iz Radomelj.
Lepi vseh sorte materialov in uporablja se recimo tudi za lepljenje oplat na krila vojaških letal...
Evo, sem nazaj iz KemisPlus-a Tam sta fanta pogledala škodo, rekla joj in po tem, ko smo se malo pogovarjali o ustreznem načinu popravila, sta takoj predlagala kombinacijo dveh zadev. Ne samo to, prijazno sta ponudila, da pustim kovček pri njiju in da bosta do torka zadevo zalepila in popravila tako kot se šika. Ob tem sta rekla, da popravilo ne bo stalo več kot sam material. Nisem mogla verjeti, da danes še obstajajo taki ljudje/podjetja. Svaka čast!

Mogoče je pa tudi malo pomagalo, ko sem rekla, da me je k njim poslal kolega modelar, ki dela snežne topove ;) Hvala raktivec O:)

Hvala tudi SlimTomPhantom-u za njegov predlog! Modelarji smo zakon! ;) Če ni sezone za letet, pa kaj drugega sesujemo, da je delo :-$

Spodaj nekaj slikic škode:
Priponke
Od znotraj ne zgleda hudo, pa je kar zevajoče ko pomigam.
Od znotraj ne zgleda hudo, pa je kar zevajoče ko pomigam.
Razpoka znotraj.jpg (63.45 KiB) Pogledano 1568 krat
Oba dela zgoraj se data lepo tudi do 1 cm narazen
Oba dela zgoraj se data lepo tudi do 1 cm narazen
slika 2.jpg (48.74 KiB) Pogledano 1568 krat
Počeno skoraj  po celi dolžini zgornjega dela Thuleta in nekaj pri strani
Počeno skoraj po celi dolžini zgornjega dela Thuleta in nekaj pri strani
razpoka zgoraj zadaj.jpg (69.8 KiB) Pogledano 1568 krat
SlimTomPhantom
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 16 Sep 2003, 18:32
Kraj: LJ

Re: POTREBUJEM POMOČ - Žensko vprašanje!

Odgovor Napisal/-a SlimTomPhantom »

Chey napisal/-a:.....Mogoče je pa tudi malo pomagalo, ko sem rekla, da me je k njim poslal kolega modelar, ki dela snežne topove ;) Hvala raktivec O:)
....
...al pa to da si ženska :) :) :)
Odgovori

Vrni se na Splošne teme modelov letal in aerotehnike