Traxxas E-revo Brushless

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:
rc-ryder napisal/-a: Sem, še večjega kitajca z bencinskim motorjem...
(Z veseljem) Spremljam tvoje prispevke v avtomodelarski sekciji, tako da vem za "bajo"..
Bodiva postena in ne primerjajva modela prakticno celega iz alu in modela, ki ima vecino stvari iz plastike.
Hvala za mnenje. Baja ima par plastičnih delov - predvsem ball linki rok. Eden je podlegel, ker je bil vijak M5 zavit samo 5mm v plastiko. Ko sem ga zavil do konca v plastiko - ni bilo več težav. Z nobenim.

Na žalost to ne morem trditi za e-revota. Predzadnja fura - sneta in strgana guma na offroad progi, ne na kakem kamenju ali čem takem. Sedaj vozim na 1/8 AXA gumah in na zadnji furi sta se na eni strani iz rok "izvlekla" oba ball linka. Kar tako. Brez kakega hudega udarca. Ne do konca, ampak samo na pol.

Ob podobni uporabi (kolikor pač model zmore) z Vandalom precej manj težav. Na 3s pa je od Vandal od revota celo hitrejši... a seveda nevodljiv, ker je precej manjši. Je pa tudi precej lažji in so zato sile manjše. Pa 5x cenejši je bil...

Ne rečem, da je e-revo slab - a sem pričakoval več. Oziroma manj brezveznih težav.

Bashing po travi mu gre odlično od rok. Proga ga pa očitno ubija...
kurnt29 napisal/-a: Ce imas moznost, namesti MMM na 1:10 Turnigy DB, vrzi notri 4S in preizkusi. :lol:
A misliš da tega ne bi naredil, če bi ESC zržal :D :D :D

Sedaj gre na 3S skoraj isto, omejitev je vodljivost. Ga je zadnjič kolega gnal po progi (zna malo bolje vozit kot jaz :-? ) - in mi je uhajal pred e-revotom.

Potem pa sem ga jaz sesul (DB-ja s karambolom v rampo boxov =D> ) Epski lom na dva dela.

Imam pa v pripravi tiste ojačitve okrog ohišij diffov, ki si jih predlagal, a imam kar precej dela z ostalimi modeli (vročina je očitno slabo vplivala na moje vozniške sposobnosti...) - predvsem z 1/10 DB, ki sem ga razsul in je treba narediti en precej kompliciran del.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a: A misliš da tega ne bi naredil, če bi ESC zržal :D :D :D
Enostavno prestavis komplet motor in regulator iz E-revota v Turnigy-a DB.

Zanimivo.
Opcija so kovinski, mogoce ima tudi RPM kaj na zalogi.. vendar mi ne gre v glavo zakaj ti jih tako odvija oz. trga ven. Se nisem zasledil, da bi bila to pogosta tezava pri teh modelih.

Na zadnji Elektro Challenge tekmi je tipson z E-revom osvojil skupno 3.mesto, ce bi imel se nekaj minut casa, bi prisel na 2.mesto, saj se je 2.uvrscenemu buggyu priblizeval iz kroga v krog in na koncu zaostal le dober meter. Brez tezav je odpeljal celo tekmovanje..

Na modelu pa niti ni bilo kaksnih hudih modifikacij.. zadnji stabilizator, ojacan zadnji del (tisto kar sem ti predlagal), menjana olja v diferencialih, nekoliko spremenjeno zobnisko razmerje in dodan hladilnik motorja.

Da nisi dobil kaksne stare zaloge, kjer je ze v skladiscu zacel razpadati. #-o
(sala)


Pri E-revotu je prvotni namen bashing, gre pac za monster truck in kot tak se kar dobro obnese. Zato tudi ni neke ubijalske koncne hitrosti, temvec ima neverjeten navor. Lahko pa seveda spremenis zobnisko razmerje, vrzes notri 2Ă—3S in dosezes (presezes) reklamirano hitrost..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a: Na zadnji Elektro Challenge tekmi je tipson z E-revom osvojil skupno 3.mesto, ce bi imel se nekaj minut casa, bi prisel na 2.mesto, saj se je 2.uvrscenemu buggyu priblizeval iz kroga v krog in na koncu zaostal le dober meter. Brez tezav je odpeljal celo tekmovanje..
A mogoče veš na katerih gumah je vozil?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a: A mogoče veš na katerih gumah je vozil?
Ne me drzati za besedo vendar mislim, da so bile Tourex X200 ali pa X300 (nisem si podrobno ogledoval):
Slika
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

Kakor se js gledal je vozil z Tourex X300 in sem bil resno presenečen nad vožnjo sicer ima malo predelav na avtu ampak avto se pelje odlično

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Hvala za odgovore glede gum.

Vmes sem dobil pošiljko z anadgradnjo plastičnih ball linkov.

Zaenkrat sem pomenjal povezave do amortizerjev, ko bo čas pa še smerne linke....

Da ne bo "fovšije" med modeli, sem tudi e-revotu privoščil malo HK robe:
Slika
4 alu ball linki za 6$. Dostavljeno v 2 tednih, poštnina za 6 setov 4$.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... aff=279463

imajo tudi z levim navojem: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... t%20thread


Malo sem popravil navoj (do konca - prej tisti ALU obroček) in ustrezajo praktično 1 za 1...

Namontirano na avtu:
Slika

Upam, da sedaj ne bo problem tole:
Slika

:-k - za tega sem bi kriv jaz #-o

LP
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 14 Okt 2013, 14:14, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a: Upam, da sedaj ne bo problem tole:
Slika

:-k - za tega sem bi kriv jaz #-o
Verjetno tale E-revo kar krici za RPM rokami. :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Od zadnjega javljanja je par malenkosti novih...

Na avto sem namontiral truggy gume: http://www.rracing.si/store/product.php?id_product=903 - 32€ vse štiri z dostavo.
- malo več offseta, kar se mi je zdelo kar dobrodošlo glede na količino prevračanja z originali
- notri so boljše pene, saj se gume ne napihujejo toliko
- bolj čvrst rob - se ne trgajo na progi
- priporočam...


Posnetek s proge (dobri komentarji snemalke ;-))
http://www.youtube.com/watch?v=hmCHM1kPwy8

Posnetek z bashinga (še boljši komentarji :D )
http://www.youtube.com/watch?v=IM4VsQVwViQ

Vmes se sliši eno škrtanje - počil kardan na prednjem kolesu...
Slika

Tale video pa je Off Topic - Vandal na istem placu - je pa dober za primerjavo (spet hudi komentarji :lol: )
http://www.youtube.com/watch?v=RpseaBp9J2A

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Atomik harmonik...
Izbrala sem si traxas, tizga ta velizga....
Slika

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Pri produktu, ki si ga omenil v opisu pise tole:
This high quality stainless steel universal drive shaft set (2pcs) is designed for rc trucks tractor like Tamiya CC01, etc.

Kaj takega sigurno ne bi probaval na 4S ali celo vec. Tudi pri prvih so namenjeni crawlerju, kjer nihce ne dosega visokih hitrosti.
Tretje pa mi niso vsec ze po samem dizajnu.

Imam pa izkusnje z Slash-a. Imel sem "Stainless steel" od Venom-a. Niso zdrzale do konca dvorisca.
Vgradil MIP-ove in od takrat nimam nobenih tezav vec. Res je, drage so kot zafran, vendar po 2 sezonah na 2WD modeli in eni sezoni na 4WD modelu nimam nobenih pripomb. Ce te zamika (seveda jih kje na Ebay-u dobis ceneje):
http://miponline.com/store/Traxxas_E-Re ... Parts.html
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:Pri produktu, ki si ga omenil v opisu pise tole:
This high quality stainless steel universal drive shaft set (2pcs) is designed for rc trucks tractor like Tamiya CC01, etc.

Kaj takega sigurno ne bi probaval na 4S ali celo vec. Tudi pri prvih so namenjeni crawlerju, kjer nihce ne dosega visokih hitrosti.
Tretje pa mi niso vsec ze po samem dizajnu.

Imam pa izkusnje z Slash-a. Imel sem "Stainless steel" od Venom-a. Niso zdrzale do konca dvorisca.
Vgradil MIP-ove in od takrat nimam nobenih tezav vec. Res je, drage so kot zafran, vendar po 2 sezonah na 2WD modeli in eni sezoni na 4WD modelu nimam nobenih pripomb. Ce te zamika (seveda jih kje na Ebay-u dobis ceneje):
http://miponline.com/store/Traxxas_E-Re ... Parts.html
Te MIP-ove sem že gledal, isto kot ti je povedal theJANG, samo tisto o žefranu... Matr, dobim za ta denar že dva Vandala ! Cela buggyja, ne sam par gredi...
75$ za par + poštnina + DDV...

Me draži, da bi probal kaj sam naredit ;-) Zato sem gledal tist za Crawlerje - veliko navora, zasnova pa podobna kot pri MIP. Kardane uporabljajo tudi pri 1/8 buggyih, tako da CVD verjetno ni nujen...



LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Res je, drage so, vendar ce kupujes kaj takega, ves zakaj jih kupujes in si verjetno ne zelis Vandala, temvec bullet-proof E-revota. Sicer se jih dobi precej ceneje kot je tista "priporocena" cena:
http://www.ebay.com/itm/MIP-Spline-Cvd- ... 51b313dbf3

Lahko pa poizkusis tudi z original Traxxas hop-up deli, recimo:
http://buy.traxxas.com/product_info.php ... ts_id=8047

Po nekoliko nizji ceni:
http://www.ebay.com/itm/Traxxas-5451R-S ... 53fa8adade
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:Res je, drage so, vendar ce kupujes kaj takega, ves zakaj jih kupujes in si verjetno ne zelis Vandala, temvec bullet-proof E-revota. Sicer se jih dobi precej ceneje kot je tista "priporocena" cena:
http://www.ebay.com/itm/MIP-Spline-Cvd- ... 51b313dbf3

Lahko pa poizkusis tudi z original Traxxas hop-up deli, recimo:
http://buy.traxxas.com/product_info.php ... ts_id=8047

Po nekoliko nizji ceni:
http://www.ebay.com/itm/Traxxas-5451R-S ... 53fa8adade
To o tem kaj je bulletproof iz škatle sem se že prepričal. Sem večkrat nesel domov E-Revota s polnimi baterijami kot Vandala ;-)

Cene so vseeno hude, če primerjam s cenami drugih priznanih znamk, ki izdelujejo 1/8 buggy-je. http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

Iščem varianto, da bi "recikliral" kaj od obstoječega po bolj dostopnih cenah. Jekleni CVD-ji za vandala so npr. 6,20$ dostavljeni... (http://dx.com/p/hsp-166015-universal-st ... pcs-208026) - samo so sigurno prešibki. Kaj od omenjenega bi pa bilo.


V bistvu ni problem kardanski križ, ampak plastika, kamor je vpet (ušesa). Če zdrži plastika na 4S (približno), bi moralo jeklo držat še malo bolj...

Bom čez zimo probal nekaj spalamudit... 120$ ne dam za 4 palčke ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Bullet proof E-revo je bil misljen z MIP dodatki..
Te 4 palcke ne pridejo 120$. TRX CVD-ji: 64$ za set stirih in 90$ za 2 paketa MIP (skupaj 4).

Seveda pa je zanimivo videti, ko se kdo loti cesa iz povsem druge smeri kot bi bilo pricakovano.
Ne misli, da ti "turim" MIP ali TRX robo, samo svetujem oz. posredujem kaj se najveckrat uporablja.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:Bullet proof E-revo je bil misljen z MIP dodatki..
Te 4 palcke ne pridejo 120$. TRX CVD-ji: 64$ za set stirih in 90$ za 2 paketa MIP (skupaj 4).

Seveda pa je zanimivo videti, ko se kdo loti cesa iz povsem druge smeri kot bi bilo pricakovano.
Ne misli, da ti "turim" MIP ali TRX robo, samo svetujem oz. posredujem kaj se najveckrat uporablja.

Pri svojem izračunu sem upošteval še poštnino in ddv... Skratka - grem v samogradnjo.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Eni že spremljate mojo drugo temo, kjer paralelno žvečim E-Revota in enega 1/6 kitajca... Več tukaj:viewtopic.php?f=78&t=85281&start=50

Malo denarja, malo muzike a vseeno - v nekaterih pogledih dosega ali presega e-revota...

Vprašanje, ki pa ga imam je, ali ima kdo kaj izkušenj glede spremembe voznih lastnosti po vgradnji sredinskega diffa:
Traxxas 5614 Center Differential/Diff Kit - 1/10
Slika

TB se namreč mnogo bolje pelje po progi predvsem (po moji domnevi) zaradi sredinskega diffa. Ta zmanjša moč ali silo zaviranja takrat, ko se eno kolo ali kolesni par odlepi od tal. In to prepreči večino prevračanj. Sedaj ima e-revo namesto diffa zdrsno sklopko, ki pa tega problema ne rešuje, diferenciala pa ni, tako da se zlahka pelje po zadnjih, kar je fino za kak skate park ali norenje po travi, na progi pa povsem neuporabno...

Drugo vprašanje - ali kdo ve , kje bi se dobila neobrezana karoserija od e-revota (obrezanih sem našel že polno...)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

TB se bolje pelje, ker ima zasnovo buggy-a. Nizko tezisce (za svojo velikost), torej vsi tezki deli so bolj pri tleh.
Od aluminijaste sasije dalje. E-revo pac ni bil prvotno zasnovan za progo, temvec kot vecina monstrov za vse terene. Na vseh terenih se pelje solidno, na nobenem odlicno.

Kar se tice sredinskega diffa je tako, imas veliko vec moznosti nastavitev kot z sklopko, pac menjas olje..
Mnogo pa ima s samo lego modela oz. obnasanjem opraviti tudi olje v prednjem in zadnjem diferencialu. Si ze probal kako se pelje z 1:8 buggy gumami? Manj rotirajoce mase, manj prevracanja, manj obremenjeni pogonski deli, zal pa verjetno tudi nekaj manj trakcije (z dobrimi mehkimi gumami se vedno vec kot z originalnimi)..

Originalne neobrezane karoserije prakticno ni. Imas taksno, ki je popolnoma dokoncana in taksne, kjer samo naneses svojo barvo (dekoracija je ze narejena - naprintana). Imas pa moznost neobrezane karoserije dobiti pri recimo Pro-Line:
http://prolineracing.com/traxxas-e-revo-bodies/
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:TB se bolje pelje, ker ima zasnovo buggy-a. Nizko tezisce (za svojo velikost), torej vsi tezki deli so bolj pri tleh.
Od aluminijaste sasije dalje. E-revo pac ni bil prvotno zasnovan za progo, temvec kot vecina monstrov za vse terene. Na vseh terenih se pelje solidno, na nobenem odlicno.

Kar se tice sredinskega diffa je tako, imas veliko vec moznosti nastavitev kot z sklopko, pac menjas olje..
Mnogo pa ima s samo lego modela oz. obnasanjem opraviti tudi olje v prednjem in zadnjem diferencialu. Si ze probal kako se pelje z 1:8 buggy gumami? Manj rotirajoce mase, manj prevracanja, manj obremenjeni pogonski deli, zal pa verjetno tudi nekaj manj trakcije (z dobrimi mehkimi gumami se vedno vec kot z originalnimi)..

Originalne neobrezane karoserije prakticno ni. Imas taksno, ki je popolnoma dokoncana in taksne, kjer samo naneses svojo barvo (dekoracija je ze narejena - naprintana). Imas pa moznost neobrezane karoserije dobiti pri recimo Pro-Line:
http://prolineracing.com/traxxas-e-revo-bodies/

Hvala,

gume sem probal tele: http://www.raceaka.com/18-BUGGY-CITYBLO ... p_329.html - pa ni bistvene razlike, predvsem je problem prevračanje naprej in nazaj pri pospeševanju / zaviranju.

Z 1(m buggy gumami stalno drsa s trebuhom in rokami (!) po terenu, zato je treba avto za buggy gume dvignit...
Mnogo bolje se obnesejo truggy gume in spuščeno podvozje in gostejše olje.

Bom nekje kupil diff in probal še to.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

V eni od tem se je znaslo tole:
rc-ryder napisal/-a:Tisto, kar piše na škatlah pa je itak larifari... Na e-revo brushless piše, da gre 100, v praksi pa z original baterijami komaj malo čez 40...
Da ne smetimo teme, ki ni namenjena E-revu bom odgovoril tukaj.

Naceloma se strinjam, na skatlah in v reklamah pise marsikaj. Kot receno papir prenese marsikaj, poleg tega pa pri prakticno nobenem od modelov zraven ni napisano s kaksnim setup-om so dosegli oglasevano hitrost. Tukaj je sicer nekaj svetlih izjem pri proizvajalcih, recimo Traxxas in HPI.

Primer za E-reva --> Top Speed: 50+ with optional Power Cell LiPo batteries, 65+mph All-Out!
Slika

Torej model naj bi dosegel oglasevano hitrost z 2Ă—3S lipo v zaporedni vezavi, kar skupaj nanese 6S. Seveda morjo biti lipoti dovolj tokovno zmogljivi. Poleg tega je potrebno spremeniti zobnisko razmerje na 24/54 (iz originalnih 18/65).
Pred kakrsnimi koli poskusi hitrostnih vozenj, pa je potrebno prebrati navodila. V nasprotnem primeru gre lahko kompleten pogonski sklop rakom zvizgat..

Podobno ima za svoj model Vorza spisano HPI:
Slika

Povezava med E-revom in Vorzo? Ce ne drugega oba uporabljata CC Mamba Monster sistem..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a:V eni od tem se je znaslo tole:
rc-ryder napisal/-a:Tisto, kar piše na škatlah pa je itak larifari... Na e-revo brushless piše, da gre 100, v praksi pa z original baterijami komaj malo čez 40...
Tole je vse, kar piše na škatli:
Slika

Na škatli nič ne piše o predelavah in ne vem čem še. Dejansko z baterijami in osnovno nastvitvijo 18/65 sigurno ne doseže niti 25mph...

Šele, ko podrobno pregledaš navodila, vidiš, da je treba avto predelat, kupit druge baterije, zobnike, najbolje še gume... Ampak to lahko narediš z vsakim avtom.

kurnt29 napisal/-a: Kot receno papir prenese marsikaj, poleg tega pa pri prakticno nobenem od modelov zraven ni napisano s kaksnim setup-om so dosegli oglasevano hitrost. Tukaj je sicer nekaj svetlih izjem pri proizvajalcih, recimo Traxxas in HPI.

Primer za E-reva --> Top Speed: 50+ with optional Power Cell LiPo batteries, 65+mph All-Out!
Slika

Torej model naj bi dosegel oglasevano hitrost z 2Ă—3S lipo v zaporedni vezavi, kar skupaj nanese 6S. Seveda morjo biti lipoti dovolj tokovno zmogljivi. Poleg tega je potrebno spremeniti zobnisko razmerje na 24/54 (iz originalnih 18/65).
Pred kakrsnimi koli poskusi hitrostnih vozenj, pa je potrebno prebrati navodila. V nasprotnem primeru gre lahko kompleten pogonski sklop rakom zvizgat..

Povezava med E-revom in Vorzo? Ce ne drugega oba uporabljata CC Mamba Monster sistem..
Se pa strinjam s tabo, da je malokje napisano, kje so meje sistema, kjer lahko eksperimentiraš brez škode.
Vprašanje pa je, koliko je tudi to res, kar piše. Imam setup za nivo 4 (2x2S 7.600mAh 40C , ki od sebe lahko dajo tam okrog 300A in 18/54 zobnike) in dosegam 35 mph namesto obljubljenih 40mph (55kmh namesto 64kmh). Tako, da tudi pri Traxxasu je stvar malo na papirju... Ampak, če vsi nakladajo, da gre njihov avto 80+ (pa čeprav ne gre), kaj pa naj, če hočejo prodat...105+

CC Mamba monster pa je naprednejši ESC/MOTOR sistem, ki se dejansko malo segreva in ima potencial, da avto požene do obljubljenih 100, brez da bi podlegel. Samo prestavna razmerja in baterije bo treba prave. Pri setupu nivo 4 se niti ne segreje dobro. :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

rc-ryder napisal/-a:Na škatli nič ne piše o predelavah in ne vem čem še. Dejansko z baterijami in osnovno nastvitvijo 18/65 sigurno ne doseže niti 25mph...
Nisem preprican, E-revotove skatle nimam na ogled, na Slash-evi je narisana tudi taksna tabelica kot je podana zgoraj, seveda z drugimi ciframi. Ce bi hotel napisati vse na skatlo, bi bila ta brez slikovnega gradiva, kar pa ni nikomur v interes.
Te je pa takoj, ko si snel karoserijo spodaj pricakal listek, pritrjen na regulator, kjer je pisalo: "Read owners manual first." oz. nekaj v tem smislu.
Bo drzalo?

Kar se tice oblubljenih 25mph (cca 40km/h), je veliko odvisno od tega kako so bili skladisceni akumulatorji.
So bili svezi, so bili polno napolnjeni, so bili polnjeni pocasi itd. Torej se dodaten kup dejavnikov vpliva na to, recimo zraven ni podatka na kaksni razdalji je model dosegel to hitrost, ni podatka o naklonu terena, niti o podlagi..

Pa da zakljucim s tem, koliko gre in koliko ne. Moj namen je bil povedati to, da le redki proizvajalci podajo zraven okoliscine v katerih je bil model testiran - vsaj grobe.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

55km/h pa do 64km/h to razliko pokriješ z cestnimi gumami pa brez vetra oz v hrbet na asvaltirani ravnini(to je tako kot poraba na avtu redko imaš takšno kot je navedel proizvajalec oz imaš samo gdaj)...
Hec je skoraj vsak avto lahko leti 100km/h(vse je odvisno od vložka oz potenciala iz škatle) samo za to je potrebno znanje oz da veš kaj delaš če ne kaj hitro smrdi zato pa so tudi proizvajalci malo zaviti v meglo tu, dajo samo neko okvirno vodilo(saj se pričakuje da so ti na tej točki zadeve jasne) naprej pa sam, saj če dajo točno po alinejah to,to,to pa če zadeva zasmrdi jih lahko držiš tako pa je še vedno nekaj neznank..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

kurnt29 napisal/-a: Pa da zakljucim s tem, koliko gre in koliko ne. Moj namen je bil povedati to, da le redki proizvajalci podajo zraven okoliscine v katerih je bil model testiran - vsaj grobe.
kurnt29 napisal/-a:V eni od tem se je znaslo tole:
rc-ryder napisal/-a:Tisto, kar piše na škatlah pa je itak larifari... Na e-revo brushless piše, da gre 100, v praksi pa z original baterijami komaj malo čez 40...

Samo to sem rekel, da so napisi na škatlah larifari. In stojim za tem. Če hočeš, jo poslikam z vseh strani, da boš verjel.

Kaj piše drugje je pa že druga... Pa to z vetrom v hrbet, po hribu navzdol pa take pa to... Pač škatle in podatki na škatli za tisto kar je v škatli so zavajujoči. Pri vseh.
Ker tisto, ker je v škatli, tega ne omogoča.

Itak pa offroad model nad 50km/h - vse drugo tu šteje, samo hitrost ne več... Še fuzbalka gre toliko, samo proge se ne drži :D

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Traxxas E-revo Brushless

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Omogoča že v idealnih razmerah ter hudič je v detajlih...Saj tudi za avte navedena poraba je z neko normalno vožnjo večinoma nerealna...Je pač tako danes se prodajajo svetleči napisi ter :o podatki za dosego le teh pa je treba še kaj več kot potegnit iz škatle, nafilat in gas..Sicer pa kot praviš ko je treba peljat po terenu in začrtani poti je še blizu navedene prehitro saj je treba speljat tudi ovinek..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom