Traxxas e-revo

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a sayan »

sam a za te lipote, moraš polnilec napolnit z drugim al kk je to?(2 polnilca)
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a sayan »

Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a sayan »

Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja napajalnik rabiš da ti napaja polnilec in pa pretvori ti iz 220V na 12v. Drugače pa ja oboje bo vredu ja.
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a sayan »

hvala!
Bom pa še vprašal kaj, če še ne bom vedel:)
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a sayan »

Pa a so pri hobby kingu tudi kakšni popusti?
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

sayan napisal/-a:Kako to misliš, da se nebi prehitro pokadilo?
Bom pa ta vikend pregledal prestavno razmerje, sam a to rabim posebi kable in konektorje za traxxas, al ne, ker to ne vem kako gre:(
Preprosto, igrače so večinoma narejene na način, ki tudi uporabniku brez znanja onemogoča, da bi jih zaradi tega uničil, v večini primerov pa niti ne poškoduje.
Na drugi strani je modelarstvo panoga, ki terja od uporabnika poznavanje zelo širokega spektra področij za to, da lahko uspešno uporablja svojo opremo. Vse prepogosto se nekateri zanašajo na iz računalništva tako popularno besedno zvezo »plug and play«, ki v modelarskih vodah ni prava pot in kaj hitro pripelje do uničevanja opreme. Škoda.

Beroč prejšnje prispevke v tej temi ne vidim niti osnovnega poznavanja področij, ki bi bila potrebna za uspešno in trajno predelavo, kaj šele poglobljenega znanja. Iskanje mnenj pri ostalih uporabnikih v smislu »Bo to dobro?« je s stani tistih, ki na takšna vprašanja delijo preproste nasvete, skrajno neodgovorno, saj bi bilo potrebno najprej vedeti kakšno je znanje, sposobnosti izvajanja določenih postopkov, koliko je orodja na voljo, denarja in še česa, pri tistih, ki vprašanja postavljajo.

Če je iskaje nasvetov na tak način za drobne in šibke zadeve še do neke mere sprejemljivo saj je škoda ob napakah majhna, prav tako pa tudi možnosti poškodb, pa je to pri velikih in dražjih sistemih problematično.

Naj se vrnem nazaj na prvotno vprašanje. Obstaja sposobnost izvesti ustrezno kakovostne spajke (orodje znanje), je zadosti znanja, da se sistem priklopi in programira, obstaja znanje za spajkanje kontaktov na kable, obstaja znanje pri vzdrževanju, polnjenju, praznjenju in odlaganju akumulatorjev, še posebej, ker je tu govora o LiPo tehnologiji, ki je na določene napake še posebej občutljiva, se zavedamo kaj je potrebno vedeti pri kontaktih, da se te pri prikljapljanju prekomerno ne uničujejo, kako se jih vzdržuje, kako se nastavi jo zobniki, kako se izbira velikost pogonskega in gnanega zobnika, je dovolj volje,... ? Podobnih tem je še veliko.

Pri tako slabo koncipiranem pristopu bomo na koncu ponovno brali kako to ali one ne deluje, kako se vse skupaj smodi in kako so zanič kitajski izdelki.


Za konec. Si je mimogrede kdo prebral kako katastrofalna so mnenja uporabnikov za omenjeni napajalnik polnilnika, ki ravno tako spada med trajnejše naložbe v modelarstvu?


LP
Alex
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a sayan »

Saj sem že prej rekel, da sem začetnik in zato iščem odgovore. Sem pregledal vse teme pod avtomobilsko sekcijo in nisem našel česa podobnega. Sam pač še ne vem kako to vstaviti v model. Nikoli še tega nisem delal. Enkrat sem ga malo raztavil, da sem zamenjal dele. Kot pa si prej omebil, pa si rekel da moram dobiti izkušnje. Sam pa.ne vem kje jih maj tudi dobim.

Lp
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mogoče greš v zadevo bolj počasi ter prebiraš forum/ internet, naj ti bo vse skupaj cilj za daljše obdobje(ne iz danes na jutri)..

Nekaj o elektro gnanih modelih se je začelo tukaj
viewtopic.php?f=78&t=40937

O baterijah je tukaj prava zakladnica sploh teme na vrhu
viewforum.php?f=7

Kot sem že omenil počasi mogoče za začetek nadomestiš ni-mh baterije z li-po baterijami ter kupiš ustrezen polnilec..
Sedaj odvisno od regulatorja če podpira li-po tehnologijo v nasprotnem je potrebno dokupit elektroniko(par eur) ki opozori oz izklopi ko je li-po baterija prazna..

Če si bolj blizu ljubljane so v blatnem dolu redno tekme pa greš pogledat, kolikor vem fantje tudi ne grizejo..
viewtopic.php?f=78&t=76278
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

sayan napisal/-a:Saj sem že prej rekel, da sem začetnik in zato iščem odgovore. Sem pregledal vse teme pod avtomobilsko sekcijo in nisem našel česa podobnega. Sam pač še ne vem kako to vstaviti v model. Nikoli še tega nisem delal. Enkrat sem ga malo raztavil, da sem zamenjal dele. Kot pa si prej omebil, pa si rekel da moram dobiti izkušnje. Sam pa.ne vem kje jih maj tudi dobim.

Lp
Najprej in predvsem branje, branje in še enkrat branje domače ter tuje literature. Tistega, kar bi moral vedeti povprečno izobražen modelar je za nekaj sto strani koncentriranega besedila, zato zgolj malo preleteti nekaj strani nikakor ne zadostuje. Nato navezovanje stikov s posamezniki, ki se ukvarjajo z avto-modelarskim področjem, še bolje včlanitev v kak modelarski klub z močno avtomobilsko sekcijo. Stik mora biti oseben, saj je tako mogoče dobiti ne le splošne nasvete, temveč tudi čisto specifične, predvsem pa pomoč tudi pri vgradnji in uporabi. Šele nato sledi nakupovanje, najbolje, vsaj za začetnika, v trgovini, kjer mu bo nudena tudi tehnična podpora.

Zgoraj opisana pot ni najhitrejša, je pa na dolgi rok najboljša, saj posamezniku nudi dobro osnovo na kateri se da graditi, prav tako pa je dober preizkus vztrajnosti posameznika kjer se ugotovi, ali gre dejansko za interes, ali zgolj muho enodnevnico.


LP
Alex
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Traxxas e-revo baterije

Odgovor Napisal/-a sayan »

Je interes in ni samo to, da bi ta brushless dal noter. Vedno samo študiram kaj bi še lahko naredil. Danes sem si ga malo gor dvignil in me je presenetilo, da se je ob vzvratni vožnji in gasu postavil ma zadnje. Drugače pa ne vem kako bi še lahko to naredil. Sem že gledal modelarske klube, ampqk v bližini ni avtomobilske sekciie, temvec čolnarska.
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

POKAŽITE JIH! SVOJE AVTE NAMREČ!

Odgovor Napisal/-a sayan »

Če je še kdo tuki lastnik e-revo brushlessa ali katerega koli podobnega bi ga prosil samo za nasvete.

Avto se pa super pelje, le motor se zelo greje..
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE AVTE NAMREČ!

Odgovor Napisal/-a jokeR »

Tole imaš verjetno mambo monster 2200kv in pa 120A regler? Zmanjšaj za kakšen zob pogonski zobnik,na reglerju zmanjšaj timing, pospeške. Drugače pa do 60C na ohišju ni panike... :wink:
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE AVTE NAMREČ!

Odgovor Napisal/-a sayan »

avto mi sam ugasne po nekaj časa vožnje, mogoče zaradi vročega motorja?
vozim na 2* 2s 5000 mah lipo.. Napolniko se pa potem do 2800..
Voltage cutoff je pa itak samodejen na 3.2..
Drugače je pa avto super, le salte ne naredi kot sem mislil, da jo bo..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE AVTE NAMREČ!

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Za salte bos moral iti pa na 6S (2Ă—3S).. :wink:
Vendar je to le unicevanje modela..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: POKAŽITE JIH! SVOJE AVTE NAMREČ!

Odgovor Napisal/-a sayan »

vem:D
sam, eni naredijo na 4s.. majo druge zobnike verjetno..
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD