Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Moderatorji: jannyy, mihec87, DobnikarA

Odgovori
uporabnik
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 05 Maj 2011, 22:13
Kraj: Velenje

Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a uporabnik »

Pozdravljeni,

iz spletne trgovine HobbyKing ... vam modelarjem verjetno zelo znana, sem kupil brezkrtačni motor:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=16150

Problem je, ker ga sedaj ne morem poganjati s svojim LRP ESC-jem.
Kar hočem vprašati je, kaj mi priporočate, da naredim. Kupim še ESC na HobbyKing-u in katerega ali kaj drugega?

Predno pa me začnete napadati:
malo denarja malo muzike ,
kitajska roba zdej pa maš ,
.... ali kaj podobnega ..
No sej me lahko malo okragate, ker bom tako dobil tudi vaša mnenja o izdelkih iz HK, kar me tudi zanima, bi samo rad dodal:
Motor sem kupil, da ga uporabim za čez zimo, ker motorja za 50€ res nebi rad pozimi uničil. Kot zgleda pa tudi tega ne bom, ker bo ostal v omari :)

Aja, problem naj bi bil kompatibilnost senzorja ali nekaj takega. Motor samo nekaj cvili, ko dam gas.

Prosim za pomoč.

Lp, Matej
Matej
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Kakor vem se ta stvar uredi z Programsko kartico, ki mora biti od LRP, ali pa ju sprogramiraš skupaj s rv napravo (če ima to funkcijo).

Naj me kdo popravi če se motim.

Lep pozdrav
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
uporabnik
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 05 Maj 2011, 22:13
Kraj: Velenje

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a uporabnik »

ESC nima programske kartice:
http://www.lrp.cc/en/products/electroni ... e/details/

Oddajnik in sprejemnik pa sta:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Radio.html
s katerim sem zelo zadovoljen, vendar ne obvladam niti 10% funkcij.

Če kdo morda ve, ali se da s tem rešiti moj problem, bi bil zelo vesel pomoči.

Lp,
Matej
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Za daljinc ne vem, mislim pa da imaš lahko katerokoli lrp programsko kartico (spet nisem 100%)...

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mislim da nebo prog. kartice za ta regulator...
Kolikor berem pod komentarje o tem motorčku je kar dosti težav z njim(nič narobe z kitajsko robo samo treba je prej povprašat če zadeva klapa kot mora)..

Edino kar mi pade na pamet da poskusiš z različnimi "power profili"...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Za nezdružljivost hallovih senzorjev še nisem slišal, je pa potrebno biti pri priklopu senzorskih motorjev nekoliko bolj previden, kot pri brezsenzorskih.

Če je na eni strani popolnoma vseeno kakšno je zaporedje povezanih kablov med krmilnikom obratov in elektromotorjem pri brez-senzorskih brezkrtačnih elektromotorjih, razen seveda smeri vrtenja, pa je to pri tistih s senzorji še kako pomembno. Preko omenjenega senzorja namreč dobiva krmilnik obratov podatke o položaju statorja v motorju in nato v skladu s predprogramirano logiko vklapja oz. izklaplja posamezne faze na elektromotorju. Če je ta priklopljen pravilno, potem naj bi deloval pravilno, če ni, lahko pride do nepravilnega vrstnega reda vklapljanja faz, to pa pomeni ne delovanje ali nepravilno delovanje elektromotorja. V kolikor je motor in krmilnik obratov istega proizvajalca, potem je potrebno slediti zgolj barvnim ali črkovnim oznakam, v kolikor pa gre za izdelke različnih proizvajalcev, pa barvna usklajenost ne zagotavlja pravilne povezanosti komponent.


LP
Alex
uporabnik
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 05 Maj 2011, 22:13
Kraj: Velenje

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a uporabnik »

Največja težava je v tem, ker sedaj ne upam naročiti nobenega motorja preko pošte. Moram nujno iti v trgovino in imeti regulator s seboj, da sprobamo, če zadeva dela. Podatki pri nakupu motorja (ali ga poganja LRP - jev ESC) so zelo skopi.
Sem mislil, če ima kdo kaj izkušenj, keri motorji pašejo na LRP ESC in keri ne.

V Mantui mi je itak zagotavljal, da to vse paše ko sem kupoval ... sedaj pa .. pridem nazaj in povem, da ne dela :) .. pa samo nekaj zavija z očmi (kitajska roba).

Potrebujem pa motor okoli 300W in okoli 3800kv seveda senzorski, in mora delati na tem ESC-ju :)
Če ve kdo za krtačni motor, ki je tako močan tudi na dan z besedo .. seveda mora biti v standardni velikosti 540 in po možnosti okoli 30.000 rpm.

lp
Matej
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Se kar strinjam z alexom...
Najti motor ki ni lrp ter da ima isti vrstni red priklopa zna bit loterija-saj velikokrat proizvajalci uporabljajo različen vrstni red itd...Če ne more priti do poškodbe oz če obstaja kakšna možnost da se ugotovi vrstni red bi rekel da ni kaj izgubiti z premetavanjem žic....

Isti problem kot pri lipo baterijah zakaj hudiča ne morejo dati na žice za izenačevanje napetosti(balanser) vsi isti konektor...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Kaj pa če bi priklopil motor brez senzorskega kabla? ESC bi šel v sensorless mode in bi motor delal.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
uporabnik
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 05 Maj 2011, 22:13
Kraj: Velenje

Re: Problem z brezkrtačnim motorjem z HobbyKing-a

Odgovor Napisal/-a uporabnik »

ESC deluje samo s senzorskimi motorji (škoda).
Ne gre v senzorless mode.
Lp
Matej
Odgovori

Vrni se na Modeli z elektro pogonom