SebArt WIND S 50E

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Uporabniški avatar
Darin
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 28 Jun 2006, 08:55
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Darin »

Živjo,

zaenkrat sem s kitajskimi reglerji zadovoljen. F3A letim za hobby in ne tekmujem, tako da bremza ne pride toliko v poštev.
Morda enkrat, ko bom velik in imel dovolj v denarnci, pa bo tudi kakšen jeti.

Tudo v Extri Red Bull 6S, motor SK5065 380kV imam kitajski regelr Turnigy plush 80A, vendar izključen BEC in uporabljam zelenega kitajca UBEC:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Lipo_.html

Tudi zadovoljen in zaenkrat dela BP.

Se pa absolutno strinjam s tabo, pri vertikalah navzdol je bremza zelo pomembna, vendar če letiš za hobby????

Lp
Darin
Lp,
Darin
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Živjo, hvala za lepe želje..
Jaz sem se odločil za spina ker sem slišal, da je največ krešov zaradi regulatorja.. ](*,)
Ampak ima darin namesto priporočenih 70a kar 85a kar je sigurno boljše in zaneslivejše kot če regel matraš do konca..
Upam da bo zame 66a dovolj..
Uporabniški avatar
Darin
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 28 Jun 2006, 08:55
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Darin »

Živjo, jaz imam v obeh Windih tale regler:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _SBEC.html

Prijatelji pa zelo hvalijo dlux reglerje od HC.

Meni zaenkrat 85A deluje brezhibno.

Lp
Lp,
Darin
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Hi,
mogoce kdo ve kje bi kupil sebart foljo v minimalnih kolicinah?
Seveda cim ceneje.
Ali se komu kaksni kosi valjajo doma?
:wink:
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Pozdravljeni.
Ker bi projekt malo premaknil naprej, me zanima kar nekaj stvari.
-kje kupit tisto srebrno zaščitno voljo za krila, ker je še nisem zapazil nikjer v slo.
-kakšne koneltorje priporočate?
MPJet 3,5mm, Multiplex..?
-panti. Ne vem če so tile priloženi dovolj dobri, me je začelo malo skrbet..ko sem jih lepil noter so se "namočili" v sekundnem lepilu, in se bojim, da bodo počili na mestu, kjer se prepogibajo..ali so kakšni boljši oz. ima kdo kakšne izkušnje z tem?
-kje kupit dovolj kvalitetne ježke za batarije, ker se bojim, da bodo tile normalni prešvoh..
Hvala! :wink:
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Živjo!

Če imaš namen sam krojiti in izdelati zaščitno vrečo, potem tule: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=83729
V isti rubriki so ponujene tudi original sebartove vreče (20€), trenutno pa niso na zalogi.
Kontakti MP-JET 3,5 ali iz Kitajske 5,5mm: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 20pc_.html
Biti pa morajo točno tile, kopije so slabše.

Panti: -so dovolj kvalitetni, ne skrbet. Priporočam pa, da v zarezo izvrtaš dve luknji v razmaku 10mm in s svedrom 1,4mm, da bo lepilo steklo tudi v globino in prijelo čim globlje v lesno sredico.

Ježki: - zadnje čase uporabljam pritrdilne trakove z objemom, ker le tako zgotavljam dobro in zanesljivo lego akumulatorja. Poglej si na tujih forumih. Trakove lahko nabaviš tudi v Bauhausu, Obiju...

LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Ok, hvala.
Ampak se da dobiti te konektorje kje v Slo?
Hvala
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

MP-JET povprašaj pri Mateju.

5,5 pa vprašanje, če... seveda po čisto drugačni ceni.

Sicer pa bi bilo dobro počakati in videti, kaj bo na celicah, potem pa nabaviti ustrezne zanje.

LP

Marko
We is E-xperts.
ludwe
Freak
Prispevkov: 840
Pridružen: 16 Mar 2008, 14:37
Kraj: CERKNICA

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a ludwe »

Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo dobro naredili prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat.
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Ali so tile mehurči dobri za vreče?
Če so bom uzel te, da ne naročavam iz Nemčije..
Lp, Nik
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Melly »

To je navadna mehurčasta folija, to je samo zasilna rešitev...
Če sem prav razumel so originalne vreče 20e. Kupi in ne izumljaj tople vode.
lp Melly
Uporabniški avatar
Darin
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 28 Jun 2006, 08:55
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Darin »

Marko,

vidim, da priporočaš 5,5 mm gold konektorje. Sam sicer uporabljam 4mm in do sedaj so bili OK. Ali bi jih tudi pri teh tokovih moral vse prelotati???? Kaj priporočaš? Janez uporablja kar MPX pa je tudi zadovoljen. Prelotanje je kar dolgotrajen proces (reglerji, baterije, polnilni kabli.....).

Drugače pa, drugi Wind je tudi že nared in čaka na splovitev (pravzaprav 1., pri katerem je Janez mojstrsko popravil trup), vgradil pa sem Hackerja V2.

Glede pantov nič bat, kot je že povedal Marko, so dovolj močni!

Sam sem tako kot priporoča Melly, nabavil kar original Sebartove vreče, vendar jih trenutno žal ni na zalogi.

Lp
Lp,
Darin
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Melly »

Če potrebuješ priključke imam ene 4 pare 6mm viška (so samo pobrani dol z baterij, ker imam drugje 5,5mm).
Jaz MPX priključke ne bi vozil (nekje do 30A zdržijo), 3,5 so tudi premalo, 4 pogojno... problem ni samo tok je tudi vklop, pri slabših krmilnikih je lahko kar poštena iskra in bo skurila manjše priključke prej kot 5,5mm.

p.s. samo v razmislek, tale Sebart je specialka, stane kar nekaj denarja in ne zdi se mi pametno kjerkoli varčevati na opremi. Tak model potrebuje odlične servote, soliden motor (lahko je dober kitajc), odličen krmilnik (kontronik, jeti , yge, castle...) in solidne baterije. Samo tako bo letel kot se šika, da o sestavljanju... mora biti v nulo, nastavitve pa obvezno po navodilih, jih že potem spremeniš, če je potrebno.
lp Melly
Uporabniški avatar
Darin
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 28 Jun 2006, 08:55
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Darin »

Živjo Melly,

najlepša hvala za razmislek in dobronamerne nasvete. Daleč od tega, da bi na dragocenih modelih varčeval, saj sem modelar že 34 let. v Windu imam servote DES, motor Hacker, razen regler, ki je, kot že zgoraj omenjeno kitajski 85A, SBEC 5A. Vso sezono sem z njim zelo zadovoljno letel, poleti pa se mi je v zraku odvil propeler in sem pri pristanku na pisto bil nekoliko neroden (kolegi so rekli, da sem se ustrašil in to zagotovo drži) in pristal malo na pisto, malo na travo in se je trup v predelu podvozja poškodoval. tu so pač ti modeli vsi občutljivi....

Ker ni bilo prave volje julija popravljati modela, sem kar naročil še enega (suma sumarum, če naročiš trup, copatke, kabino + ptt si že na ceni celega kompleta), sestavil trup in z obstoječimi krili, repom itd. nadaljeval uspešno letenje. Letos pozimi pa si je prijazni prijatelj g. Janez Štular z več kot 50-letno modelarsko kariero, ki ima v delavnici "ni da ni", pa še arhitekt je, vzel dragocen čas in mi mojstrstko popravil trup. In kaj sedaj???? Vse sem že imel doma (tudi sprejemnik), razen druge opreme in sem kompletiral še enega z motorjem Hacker 16S V2. Tako, da imam sedaj dva..... Upam, da bosta oba srečno letela v novi sezoni. Baterije pa uporabljam Rhino, Zippy (ne najbolj zadovoljen), nano tech-zanič, pred nedavnim pa sem nabavil nove od Lindingerja SE Wellpower 4000 6S. Prijatelji jih hvalijo.....

Lp

Šparal sem edino na reglerju, s katerim sem zadovoljen, vsaj za moje hobby F3A letenje. Resda bi bremza prišla prav, pa mogoče, ko bo konec recesije ??????, kupim res kakšnega jetija,spina.....
Zadnjič spremenil Darin, dne 04 Apr 2012, 19:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp,
Darin
Uporabniški avatar
Darin
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 28 Jun 2006, 08:55
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Darin »

Originalne Sebartove vreče so na zalogi pri Hacker Motors, vendar je poštnina iz Nemčije žal draga (okoli 30€)

Link: http://www.hacker-motor-shop.com/e-vend ... =425&p=425

Lp
Lp,
Darin
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Imam tudi original Sebartove vreče. No da bi bile nekaj strašno dobre, to kr pozabi.
Brez problema narediš sam, le vzemi material, ki ima na en strani sivo prevleko. Točno tak material uporablja Sebart.

Tomaž
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Melly »

Mislim, da ima ena firma v Škofji Loki tak material, bom vprašal kolega... Navadni mehurčki so neuporabni.
lp Melly
Uporabniški avatar
Darin
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 28 Jun 2006, 08:55
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a Darin »

Živjo,

sebartove vreče so čisto OK in se zelo dobro obnesejo. Kot je rekel Melly, nima smisla odkrivati "tople vode", razen, če imaš veselje.....

Počakaj, da jih bo imel Lindinger na zalogi, ki ima nižjo poštnino oz. je nad 90€ gratis.

Lp
Lp,
Darin
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Ok.
Za vreče mi bo dal Alan foljo, ker mu ostaja, tako da bom sam zašil.

Jst mam servote hyperion digital.
Ostalo sem pa dobil po zelo niski ceni; AXI 4220/20 in Jeti SPIN 66 je blo skupi samo 200€!
+še lipo (uzel sem 3x DesirePower V.8 6s 3300 mAh) za 150€
Tako, da sem prišel zelo poceni skozi.. :D
Lp, Nik
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Končno končano.

dela nisem imel veliko, problem je bil ker nisem imal časa.

Težave sem imel samo dve:

1. SFGji. zo res zelo slabi, on prednjem robu krila je kar nekaj prostora ostajalo. Luknje na krilih za sfgje niso bile točne, še si narovnal vse tako kot je treba, je ori aleronih štopalo. tako da sem že zalepljene dal do, in namesto njih zalepil samolepilno srebrno foljo. sedaj zgleda tako:



2., večji problem je pa kabina in kaputaž. Če kaputaž narovnam kot je treba, da ie še pri spinerju nekaj prostora, kabina ne gre gor. To sem opazil šele ko je bilo končano. Odrezal sem 1cm kaputaža odroba, tako da gre kabina gor. Ampak nastane tole: ](*,)


Ima kodo kakšno rešitev kako bi tisto grdo stopnico popravil, da ne bo tako grdo?

Drgače pa sem z modelom izredno zadovoljen. Upam, da bo letel tudi tako lepo.
Zadnjič spremenil rcnikky, dne 29 Apr 2021, 16:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Pa še nekaj slik:

To je zaenkrat to, sporočim ko bo testni polet. (ta teden)

Lep pozdrav,
Nik
Zadnjič spremenil rcnikky, dne 29 Apr 2021, 16:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Okrov motorja je odrezan na končno mero,če ga režeš in ker je koničen je normalno,da zmanjšaš premer...! Kaj pa če bi podložil motor,da bi stal tistih par milimatrov bolj naprej...?
Slika
farki222
Razpravljalec
Prispevkov: 101
Pridružen: 12 Feb 2012, 16:12

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a farki222 »

...
Zadnjič spremenil farki222, dne 10 Apr 2017, 17:00, skupaj popravljeno 1 krat.
The bad news is time flies. The good news is you're the pilot.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Ne vem ,če je to še aktualno in primerno,ampak kot material mi je bilo tole všeč...............
Slika
Uporabniški avatar
rcnikky
Tekmovalec
Prispevkov: 209
Pridružen: 07 Feb 2011, 18:37
Kraj: Nova Gorica

Re: SebArt WIND S 50E

Odgovor Napisal/-a rcnikky »

Zivjo,
stvar leti kot po tirnicah. Sem zelo zadovoljen, a vec verjetno potem, ker nisem za racunalnikom.
lp, Nik
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje