Prosim pomagajte

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
KoširT
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KoširT »

Kupu sem speed 400 plus in sem ga vgradil v model po sem pa šel model spušat in po ene dveh minutah mi je motor crknu. Čoln sem vzel iz vode in motor zdej sam mal piska pa včasih naredi kakšen obrat. Kaj naj naredim. Kaj je sploh narobe z motorjem.

Tilen Košir
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

V kaksen model (velikost, oblika, teza) si ga dal, kaksen propeler si nataknu, kaksne celice, regulator? Malo vec podatkov napisi. Ali je bil motor mocno vroc, kaksen dim?
KoširT
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KoširT »

Vgradu sem ga v jahto potepuh. Ko sem odprl pokrov se je ven kadil smrdeč dim. Motorček je bil tako vroč da ga nis mogu prjet v roko.
KoširT
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KoširT »

regulator je bil že na motorčku. Beterije so bile Graupner 8 celic 1500AH
pacient
Tekmovalec
Prispevkov: 222
Pridružen: 08 Sep 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a pacient »

mogoce je elisa prevelika. sam po moje se nebi smel tolk kadit sam zaradi prevelikega propelerja. Mogoce je problem v osi-podmazi jo. A na suhem je pa dobro delalo?
Slika
Ne delaj se frajerja, ko se voziš v novem avtu...
KoširT
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a KoširT »

Mozorček sem vzel ven iz modela toda še zmeri ni hotu delat, naredu je sam par obratov pol je pa crknu. Spet sem ga mal pustu da je počival pa sem ga spet pržgal in je spet naredu pal obratov pa spet crknu in tko naprej.
pacient
Tekmovalec
Prispevkov: 222
Pridružen: 08 Sep 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a pacient »

Jaz sem imel tudi podobne tezave pri tem motorju, samo da je bil pri meni vzrok, da sem imel predolg vijak in sem najbrz odstavil ferit iz lezisca, tako da se krtacka ni mogla pravilno vrtet.

Mogoce je pa tezava v regulatorju. Probaj ga dat stran pa pol zalaufi motorcek. Ce bo delal ok, potem je najbrz napaka v regulatorju.

Malo poglej v notranjost motorja in probaj z roko vrtet os od motorja, pa probaj, ce lepo tece.

Sicer pa tovrstni motorcki niso tako dragi in ga smatramo kot potrosni material.
Slika
Ne delaj se frajerja, ko se voziš v novem avtu...
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki