Splošna debata o multikopterjih

Letalne naprave z enim ali več rotorji na elektro pogon.

Moderatorji: Krist, SUKHOI

Odgovori
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Ti motorji s 1270KV so dovolj tudi za 2S, daš pa gor 9 ali 10" prope, če želiš raketo. Moj Black dragon leti na 2 in 3S lipo. Na 2S je lepo vodljiv, ni neki dirkač, na 3S pa je divjak.

Phoenix sim je zakon. Malce edino spremeni podatke modelu. Sploh okoli pogona, ker je malce prelen, vsaj za moj okus.
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

Krist napisal/-a: Ko boš naročal regulatorje, ne pozabi kupiti kartice za njih, drugače boš rabil kar nekaj časa, da nastaviš regulatorje.
Krist, vedno omenjaš problem z programiranjem reglerjev. Če na plati(KK) zapreš yaw gyro na 0, programiraš 4 na enkrat, je hitreje 4 na enkrat prek komande kot pa vsakega posebej prek kartice.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Jaz jih vedno programiram preden jih priklopim na model.
Nekateri regulatorji imajo možnost spreminjanja smeri vrtenja, tako da tam moraš imeti ločene regulatorje ali pa prespajkat žice motorjev.
Itak pa kartica, ko jo enkrat imaš, jo imaš za vedno.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Na enem heli mitingu, so multiroteraši tele spektrume kar mal spluval... Zakaj pa ne bi kitajsko turnigy, pa jo upgradeaš na er9 firmware pa imaš za 70€ profi komando. Sem videl da kar veliko vozijo quade z to komando.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

leni napisal/-a:Na enem heli mitingu, so multiroteraši tele spektrume kar mal spluval... Zakaj pa ne bi kitajsko turnigy, pa jo upgradeaš na er9 firmware pa imaš za 70€ profi komando. Sem videl da kar veliko vozijo quade z to komando.
Turnigy šprica po spektru, da ni res...
Če bi gledali zakonodajo, sploh ni legalna, v Franciji pa je celo prepovedana. V pristopnih izjavah v klubih imajo člen, ki člane opozarja o posledicah in odgovornostih.
Sama komanda, brez oddajnega dela, je dobra.
Frsky notri, pa je zmaga.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

No saj to sem mislil z frsky modulom, se mi je zdelo samoumevno ko je že prej govoril o frsky,
Se opravičujem ker tega nisem takoj omenil
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
bizilux
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 24 Mar 2010, 21:54

Odgovor Napisal/-a bizilux »

lp

mi lahko kdo tuki gor najde en sprejemnik za Spektrum Dx7 + če se vam da bi rabu 9-10inch prope... ker kao bojo bolši za 2S baterije?

http://www.giantcod.co.uk

al katero komando priporočate? mislm da ma ta spektrum dx7 kr vse kar bom rabu?

zdej mislm da mam vse...

esc
motor
esc kartico
propelerje

to bom naroču pr giantcod.co.uk, pa vrjetno še sprejemnik
komando bom nekje drugje naroču + še open pilot bom naroču k pridejo na zalogo, frame pa dobim od MC-ja, baterije mam pa doma
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

bizilux napisal/-a:lp

mi lahko kdo tuki gor najde en sprejemnik za Spektrum Dx7 + če se vam da bi rabu 9-10inch prope... ker kao bojo bolši za 2S baterije?

http://www.giantcod.co.uk

al katero komando priporočate? mislm da ma ta spektrum dx7 kr vse kar bom rabu?

zdej mislm da mam vse...

esc
motor
esc kartico
propelerje

to bom naroču pr giantcod.co.uk, pa vrjetno še sprejemnik
komando bom nekje drugje naroču + še open pilot bom naroču k pridejo na zalogo, frame pa dobim od MC-ja, baterije mam pa doma
Tile:
http://www.giantcod.co.uk/dsm2-c-40_160_311.html
DX7 ima vse, kar potrebuješ.
bizilux
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 24 Mar 2010, 21:54

Odgovor Napisal/-a bizilux »

ja to smo spet pr uni fori da piše v opisu da ne dela na spectrumu...

http://www.giantcod.co.uk/dsm2-ar9200-c ... 05898.html
NOTE
i) This is not a Spektrum receiver. It is not a copy of a Spektrum Receiver.
The Spektrum brand is a trademark of Horizon Hobbies USA.
a to kao pomen da ni spektrumov OFFICIAL receiver, kao da to ni receiver k ga je spectrum naredu, al da to ni receiver ZA spektrum
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

bizilux napisal/-a:ja to smo spet pr uni fori da piše v opisu da ne dela na spectrumu...

http://www.giantcod.co.uk/dsm2-ar9200-c ... 05898.html
NOTE
i) This is not a Spektrum receiver. It is not a copy of a Spektrum Receiver.
The Spektrum brand is a trademark of Horizon Hobbies USA.
a to kao pomen da ni spektrumov OFFICIAL receiver, kao da to ni receiver k ga je spectrum naredu, al da to ni receiver ZA spektrum
Je za spektrum, sam je neke vrste klon. Original spektrum sprejemniki so nekaj krat dražji.
Drugače pa kot so ti povedali predhodniki. Turnigy 9X iz nemškega skladišča HK, pa rabiš še telemetrijski modul in sprejemnik, dobrega elektronika in imaš vrhunsko komando za mali denar.
bizilux
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 24 Mar 2010, 21:54

Odgovor Napisal/-a bizilux »

Krist napisal/-a: Je za spektrum, sam je neke vrste klon. Original spektrum sprejemniki so nekaj krat dražji.
Drugače pa kot so ti povedali predhodniki. Turnigy 9X iz nemškega skladišča HK, pa rabiš še telemetrijski modul in sprejemnik, dobrega elektronika in imaš vrhunsko komando za mali denar.
prej si pa reku da je bolš neko dobro komando kupt... kao še boljšo od DX7...

dobr pol pa tkole...
Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 1) (v2 Firmware) (DE Warehouse)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=21231

kaj še rabm zram, mi lahko prosm linkaš, ker se res ne spoznam na "telemetrijski" modul itd...
edini problem je da je -14 stock... tko da čakalna doba, ijoj tut po mesc+ se zna zgodit... zdj pa da bom samo komando čaku mi pa tut ni všečno :/
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Sicer bi bolj rabil mode 2, ampak če je mode1 na zalogi al pa jo prej dobijo bo tud dobran pa se jo predela na mode2.
Ja modul vsak pri katerem piše zraven da je kompatibilen z JR in pa sprejemnik da je kompatibilen z modulom. Mal pa tud moraš sam raziskat.
no pa ti bom vseen mal pomagal.

Evo komanda
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html

Pa nič se bat ker je iz kitajske, poštnina in carina pa te pride malenkos dražje, če sploh, kot iz nemškega skladišča... Pač vzameš kjer bo prej.

tole je modul z sprejemnikom
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... FR_RX.html
Ampak ta sprejemnik nima direktnega PPM out signala, ki ga boš verjetno potreboval pri tvoji zadevi.

pa zato še kupiš tale sprejemnik
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... etry_.html


Pa še tole rabiš da bo komanda bolj fensi
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _DIY_.html



Če pa boš želel ti komando lahko jaz nadgradim, na ER9 firmware
Pa kot sem že enkrat rekel, ne sme se ti preveč mudit in ne bodi preveč zaletav.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
bizilux
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 24 Mar 2010, 21:54

Odgovor Napisal/-a bizilux »

to da carina ne bo pršla nč je larifari

sm naroču tole iz kitajske
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=10370

pa me je carina pršla 15-20€ se ne spomnm točno, js sm sam gledu, pa plaču pa šov kaj naj, pa še pač tja na carino morš it kar je še dodatno delo, pa še čakat tm pol ure da pridš na J**** vrsto, k dela una baba res počas. tko da no thanks, carina je zame podn od podna

sm hvaležn da si se potrudu najdt, samo iz kitajske mislm da se bom probu izogibat razn če nč v EU ne najdem

in hvala da si opozoru da je MODE 1, sploh nism biv pozorn... mode 1 definitivno odpade, načeloma bi se dal zamenjat na mode2, ampak v tem jst nism spretn
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

NISEM rekel da carine ne bo!!!
Rekel sem da ne bo dosti dražje kot iz nemčije. Ja kaj bi pa še rad in si dobil za 60€ dober regler ki ga pri nas ne dobiš izpod 150€... Pa ni ti treba it na carino pa ni ti treba nič čakat, ti lepo na dom prinesejo in plačaš poštarju carino in davek.Sem prevečkrat kupoavl iz tujine da bi me učil kako gre postopek. Pa pri carini se ne plačuje poštnine ane ker poštnina ni izdelek ampak je storitev, če pa si poštnino vključil v strošek si pa sam kriv, da si imel carine več ko 12€ +stroški obvestnine.Kot sem že rekel si zaletav, če bi si malce prebral kaj o nakupih v hobbykingu bi se marsikaj naučil.
No sicer pa kot sam želiš ane. dobro je to da imaš na izbiro.

Kar se tiče mode 1 in 2 je to zgolj 10-15 minut dela, da se spremeni iz ene v drugo, tko da ne se obremenjevat če je mode1, ti kar naroč kar bo prej.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
bizilux
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 24 Mar 2010, 21:54

Odgovor Napisal/-a bizilux »

butast se mi zdi princip carine, to je prvo kot prvo, preveč računajo
poštnino sm plaču na hobbykingu, drugač ne morš sploh naročit, tko da v tistih 15-20€ je všteta samo carina
nism dubu nč domov prej paket da bi plaču carino kr pr poštarju, sm mogu it tja iskat, vsaj kokr se jst spomnm, ne bom glih trdiv to 100%, blo je že 1 let nazaj
tko da ja pač problemi z to carino

+tista komanda k si mi linkov piše BK, backorder, kar pomen da bo vrjetn par tednov minil predn dobijo + pol še 3 tedne da pride do mene, skratka predolg ker bi rt čimprej tole

tko da bom prej tlele pobrsku po EU, če pač nebo nč podobnga bo pa china padla, pa še prej mal tlele v malih oglasih
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Za debato o carini in podobnih rečeh je druga tema....
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Komanda ponavadi pride prej ko v dveh tednih, seveda, ko je na zalogi.
Seveda si poštnino plačal pri hobbykingu kako pa.
In potem si šel kar na slepo na carino prašat če imajo tvoj paketek al kako... Ja komplikacije so v toliko v kolikor je pomanjkanje znanja ali izkušenj.
Domov si dobil obvestilo da jim dostavi račun, načinov dostave pa so mislim da trije, FAX, email in osebno in ti si se pač odločil za osebno dostavo dokazila, kar je seveda tudi najhitreje. Če pa bi ti na carino po emailu poslal dokazilo, bi ti čez dan ali dva poštar prinesel paketek in položnico katero kar takoj pri njem poravnaš. Pri dokazilu oziroma računu, pa pač upoštevaš da se poštnina ne dodaja k dokazilu, ker ni izdelek.
Se pa strinjam da je carina butasta ampak država si mora utrgati svoj kos pogače.
Preberi si temo o carini pa ti bo morda kaj bolj jasno kako se zadevi streže!
Krist oprosti ker ti serjem po temi, eko sem že napisal zadnji stavek o carini v tej temi :)
Zadnjič spremenil leni, dne 22 Nov 2011, 18:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Če $ ni ovira boš že našel kakšno komando v EU, nič bat. Tudi DX7 je vrh glave za quada furat :)
Fly it like you stole it!
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Da še jaz malce uprašam tiste, ki ste bolj padli v FPV multirotor vode. Razmišljam, da bi kamerco postavil tako, da rahlo gleda v tla in dodal samo krmiljenje kamere po smeri. Pa še to preko drsnika ali kar tri položajnega stikala in upočasnitve hitrosti premikanja servomotorja. Zdi se mi brezveze dat gor head tracker, sploh ker moj ne dela tako, kot bi moral, pa tudi ne vidim potrebe. Dovolj mi je, da lahko pogledam, če je pri kateremu od krakov slučajno kaka ovira.
Kaj pravite?
Našel sem tudi drugi OSD, ker mi Ikarus nekaj štrajka okoli GPS-a. Vzel sem BEVRC CE OSD 1.5. Ima ravno toliko fonkcij, kot jih za ta projekt potrebujem. Model je skoraj zrisan, sama konstrukcija je, trenutno pa rišem še tisto drobnarijo, kot je nosilec HD kamere in nosilce FPV opreme.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Tako imam tudi jaz na mojmu aviončku, kamero malce dol in samo levo desno, z potenciometrom.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

leni napisal/-a:Tako imam tudi jaz na mojmu aviončku, kamero malce dol in samo levo desno, z potenciometrom.
Super, potem bom točno to naredu. Ene 5°dol.
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a leni »

Samo pred kamero si moraš neko oviro naredit da boš vedel kdaj jo imaš naravnost, pri meni se malce nosu od aviona vidi in ko je v centru vem da sigurno gledam naraavnost predse. Če pa imaš 123 stikalo frej potem pa kar nanj daj, jaz bi tud sam ga rabim za ikarusa. Namreč včasih te lahko malce zmede kdaj je res naravnost kamera.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Sej verjetno bom mel kar sttikalo, če ne drugega je bolj priročno.
Že rišem nosilec kamere.
Uporabniški avatar
nori-modelar
Profesor
Prispevkov: 1075
Pridružen: 07 Apr 2009, 10:08
Kraj: Slovej Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nori-modelar »

Jaz imam kamerco na quadu postavljeno tako, da gleda v roke in dol. Preprosto se zgubim ko vozim :)
LP, Timotej

SUBSCRIBE ---> https://www.youtube.com/channel/UC8nkCBAdDMwPn-ENDuHjC1A
Uporabniški avatar
bovi
Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: 24 Jul 2009, 11:58
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a bovi »

nori-modelar napisal/-a:Jaz imam kamerco na quadu postavljeno tako, da gleda v roke in dol. Preprosto se zgubim ko vozim :)
Kamera je dobro, da je spredaj med palicama (da je tudi varovana), rahlo naprej in malenkost navzdol.
Pri tem naj bo pogled tako, da se obvezno vidijo konci propov, nekaj nad sredino, ne potrebuješ nič drugega za oreintacijo.
In strezna leča, ne prevelik kot in ne pre majhen, tam od 90-120st vidnega kota...
Odgovori

Vrni se na Multirotorji