LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a leni »

Bencin, filter, svečka...
Tudi če ni smetke se hitro zapaca od zgorenega olja... raje začni razmišljati o štartboxu
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

leni napisal/-a:Bencin, filter, svečka...
Tudi če ni smetke se hitro zapaca od zgorenega olja... raje začni razmišljati o štartboxu
Imam montiran dodatni filter sem pa tisti dan res kopu po blatu. Ja za start box ze razmisljam samo kaj ko je potrebno toliko predelave.Cudno je,da lrp nima startboxa za te modele ali pac???
leni
Freak
Prispevkov: 766
Pridružen: 21 Jan 2008, 16:25
Kraj: Blatni Dol
Kontakt:

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a leni »

Temu modelu ni potreben štartbox zato namenskega tudi nimajo.
Predelava ni zahteva, vse narediš v domači garaži.
Star pa siten ;)
The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

leni napisal/-a:Temu modelu ni potreben štartbox zato namenskega tudi nimajo.
Predelava ni zahteva, vse narediš v domači garaži.
Kaj pa moram storiti? povecati odprtina na plati,spustiti motor kako? porezem unadva nosilcka ce prov razumem.Kaj pa spuscen motor se potegne glede predelave za sabo? mogoce se kaj drugega?
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Do nabave novega lezaja sem z malo truda 3x razdru ter sestavu in uspelo mi je za silo sestaviti stari lezaj.Dve igli lezaja sem ven pobral ker sta izspadali iz lezisca in se je zato zatikalo.Imam pa eno vprasanje! Moj lezaj je na zunanji strani in ne tako kot je na teh slikah,ki je na notranji zato me zanima ali mora biti lezaj kaj namazan ali popolnoma suh????? Os se namrec ob delovanji motorja vrti in pravtako iglicasti lezaji zato sklepam da bi moralo to biti podmazano. Kaj upliva na spodrsavanje obraba lezaja in osi ali mast? te stvari mi niso jasne zato prosim ce mi nekdo razlozi!!!!
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Enosmerni lezaj se kot nam ime pove v eno stran prosto vrti, v drugo pa blokira. S tem je omogoceno, da se med voznjo lezaj prosto vrti, med zaganjanjem pa ti s potegom rocice zavrtis os motorja in tako pomagas zagnati motor. Lezaj mora biti suh in nikakor namazan. Scasoma se lezaj namasti oz. naolji (gorivo vsebuje tudi olja) in zato zacne spodrsavati - ne prime, ne zavrti osi, ti pa v prazno vleces rocico.

Tule so sicer predstavljene "enosmerne sklopke", vendar zadeva deluje na podoben nacin.
http://www.youtube.com/watch?v=QjR7dimpSJA

In se malo literature:
http://www.rctek.com/technical/bearings ... e_way.html

Tvoj motor ima verjetno narejeno takole:
viewtopic.php?f=79&t=72943
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

ja to razumem v enosmer se prosto vrti v drugo pa blokira da zavrtis gred vendar po logiki se gred skos vrti ko motor prizge s tem se pa posledicno tudi lezaj vrti v dovoljeno smer a ne??? Ni cudno da ne zdrzijo dolgo ko pa na suho lavfajo. Jaz nimam lezaja v motorju ampak je na zunanji strani takoj v plastcni poteZni vrvici in na gredi tako da nima stika z oljem in gorivom... Nevem ali so to pri lrpju spremenili vendar lezaj pri meni ni vec na notranji stravi (v motorju) ampak takoj ko uzames vrvico dol z stirimi vijaki je tam lezaj...
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Prav zaradi tega, ker se v drugo stran ne sme vrteti, se zadeve ne olji. Z nekaj uporabe, bos videl da pride tudi tvoj lezaj v stik z gorivom..
Na linku, ki je v zgornjem postu imas opisana oba nacina vgradnje enosmernega lezaja..
Tvoj ima verjetno po 2. nacinu.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Spomnil sem se kako bi lahko predelal da bi prizigal motor z baterijsko vrtalko manjse izvedbe brez enosmernega lezaja! Snamem vrvico in enosmerni lezaj,ter direktno na gred prisvasam matico. Tako potem se naredim od gidore nastavek z podalskom in stvar je resena!!! Kaj menite???
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Brez enosmernega ležaja v celotnem sklopu ne bo šlo saj ima motorček ko zalaufa dosti več obratov kot vrtalka in ne bo šlo saj ga vrtalka zavira. Pri vrtalki je še problem da se težje oz skoraj ne čuti če je motor zalit ali pa se kaj zatika tako da z občutkom saj ob vztrajnem nažiganju ponavadi pametnejši popusti..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

mihec87 napisal/-a:Brez enosmernega ležaja v celotnem sklopu ne bo šlo saj ima motorček ko zalaufa dosti več obratov kot vrtalka in ne bo šlo saj ga vrtalka zavira. Pri vrtalki je še problem da se težje oz skoraj ne čuti če je motor zalit ali pa se kaj zatika tako da z občutkom saj ob vztrajnem nažiganju ponavadi pametnejši popusti..
to se strinjam da ima motor vec ocratov ja in zna biti problem.za obcutek pa ni problem ker lahko na baterijski nastavis navor od 1 do 6 pri katerem zacne glava spodrsavati (Varovalo za zategovanje vijakov) Najprej bom nabavil novi lezaj ter startal motor z odvito svecko da ga ne unicim vec kot sedaj ter ko perem avto moram biti pozoren ,ker sem opazil da pride notri voda in svinarija,pa z silikonom bom zatesnil potem bom pa vidu koliko casa bo zdrzalo ter potem ukrepal ce bo potrebno.Odkril sem tezave zaradi katerih cakam novi lezaj!
XALIX
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2011, 20:08
Kraj: KAMNIK

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a XALIX »

GKLURMAN napisal/-a:
leni napisal/-a:Temu modelu ni potreben štartbox zato namenskega tudi nimajo.
Predelava ni zahteva, vse narediš v domači garaži.
Kaj pa moram storiti? povecati odprtina na plati,spustiti motor kako? porezem unadva nosilcka ce prov razumem.Kaj pa spuscen motor se potegne glede predelave za sabo? mogoce se kaj drugega?
Predelava ni nič posebnega pa tudi nobenih nosilcev ni treba rezat jaz sem predelal start box tako da NA enega vzigam 4 različne modele med njimi tudi rebel malo iznajdljivosti in potrpljenja pa gre
LRP S8BXR EVO-Z-21R spec3
LRP S8BXR EVO-Z-R21X
KYOSHO Inferno MP9-AXE ROSSI COBRA EVOLUTION X2
LRP S8BX-HO- Z 25R+HOBAO 21turbo
FUTABA T3 VCS
XALIX
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2011, 20:08
Kraj: KAMNIK

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a XALIX »

Pa imam NA reblu tudi še kurbl gor tako da ga lahko vzigam NA oba načina
LRP S8BXR EVO-Z-21R spec3
LRP S8BXR EVO-Z-R21X
KYOSHO Inferno MP9-AXE ROSSI COBRA EVOLUTION X2
LRP S8BX-HO- Z 25R+HOBAO 21turbo
FUTABA T3 VCS
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

XALIX napisal/-a:
GKLURMAN napisal/-a:
leni napisal/-a:Temu modelu ni potreben štartbox zato namenskega tudi nimajo.
Predelava ni zahteva, vse narediš v domači garaži.
Kaj pa moram storiti? povecati odprtina na plati,spustiti motor kako? porezem unadva nosilcka ce prov razumem.Kaj pa spuscen motor se potegne glede predelave za sabo? mogoce se kaj drugega?
Predelava ni nič posebnega pa tudi nobenih nosilcev ni treba rezat jaz sem predelal start box tako da NA enega vzigam 4 različne modele med njimi tudi rebel malo iznajdljivosti in potrpljenja pa gre
Ali lahko malo vec poves o predelavi startboxa???
XALIX
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2011, 20:08
Kraj: KAMNIK

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a XALIX »

Mislil sem v soboto pa so me domaci gnali ven glede NA to da je lepo vreme vgavnem NA hitro
NA reblu sem zamenjal vztrajnik z večjim ker ima kurbel ima tudi nosilce malo višje nato sem malenkost raseril luknjo pod vztrajnikom NA startboxu pa dvignil kolescek (podlozil komplet z motorci) NA pravo višino to je tudi najbolj zahtevno ker sem moral lovit še za dva evota za en model nebi smelo bit problema start box imam mugnov (DELKO) če te še karkoli zanima ali bi rad kakšno slikco me poklici
Po mojem mnenju je sigurno najbolje da si čim prej nastimas startbox ker so z temi kurblni skoz ene težave kod na primer če ne pospravis pravilno rocke ko nataknes karso jo izpuh prezge in ti vrvico potegne noter..... ............. cel kup dela in živcev da nastimas nazaj
070 216 136 no sedaj sedaj bom nesel start box NA siht da ga spucam potem pa ti lahko pošljem kak mms
Lp Ales
LRP S8BXR EVO-Z-21R spec3
LRP S8BXR EVO-Z-R21X
KYOSHO Inferno MP9-AXE ROSSI COBRA EVOLUTION X2
LRP S8BX-HO- Z 25R+HOBAO 21turbo
FUTABA T3 VCS
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Hvala za info! Danes sem kupil startbox od lrp.ki ima nekoliko vecjo pogonsko kolo od drugih startboxov samo plato sem pobrusil in zadeva deluje! :lol: Res pa je da nisem montiral dodatnih gumic in nosilcev na startbox,ker ga stem samo se bolj dvignes. Sedaj si bom samo se eno hudo baterijo 12v nabavu od alarmnih sistemov jo spravim notri in zmaga. :lol:
XALIX
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 25 Dec 2011, 20:08
Kraj: KAMNIK

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a XALIX »

Super samo da dela boš videl da je to veliko lažje vzigat, to sem vcerej študiral če kupiš lrp startbox in da malo večji vztrjnik bi moralo že bit vredu.
LRP S8BXR EVO-Z-21R spec3
LRP S8BXR EVO-Z-R21X
KYOSHO Inferno MP9-AXE ROSSI COBRA EVOLUTION X2
LRP S8BX-HO- Z 25R+HOBAO 21turbo
FUTABA T3 VCS
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

XALIX napisal/-a:Super samo da dela boš videl da je to veliko lažje vzigat, to sem vcerej študiral če kupiš lrp startbox in da malo večji vztrjnik bi moralo že bit vredu.
tudi to je opcija vecji vstrajnik bom tudi se dodal ,ker bom potem lahko se nosilce montiral gor za hitrejse nastavitve!
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

evo danes sem kupil akumulator 12v 4,5ah za 12e zmaga!!!!
gambler
Razpravljalec
Prispevkov: 180
Pridružen: 08 Avg 2008, 08:57
Kraj: Novo mesto

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a gambler »

Iščem lastnika LRP S8BX2, ki bi bi izmeril višino nosilca za motor, razdaljo med vijaki, s katerimi je pritrjen na šasijo in razdaljo med luknjama, na kateri je pritrjen motor.

Mu bom zelo hvaležen [-o<
Priponke
mount.jpg
mount.jpg (7.97 KiB) Pogledano 3537 krat
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

gambler napisal/-a:Iščem lastnika LRP S8BX2, ki bi bi izmeril višino nosilca za motor, razdaljo med vijaki, s katerimi je pritrjen na šasijo in razdaljo med luknjama, na kateri je pritrjen motor.

Mu bom zelo hvaležen [-o<
Imam lpr bx8 kupljen pred mescom nevem pa ali je to 2 lako ti zmerim ko bom prisel domov.
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8Bx vs. S8Bx-2

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

po preskakovanju servota sem se odlocil za nakup SAVOX 1251MG ZAKON!
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD