Predelava 26ccm bencinarja

Splošna debata o motorjih in modelih z eksplozijskim pogonom

Moderator: Mipo

Odgovori
andrejm
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 12 Nov 2007, 08:58
Kraj: Litija

Predelava 26ccm bencinarja

Odgovor Napisal/-a andrejm »

Imam nov bencinski motor od nitkarce ALKO 26ccm in ker tuljava ni dala iskre sem se odločil, da jo odstranim in nadomestim z elektronskim vžigom kupljenim v hobby kingu. Staro tuljavo in magnet sem odstranil. Aluminjasti del, kjer je bil magnet in rebra (loputke) za hlajenje se odrezal in postružil na fi 30mm in namestil nov magnetek na obod, kot je potrebno za senzor, ki sproži iskro. Sedaj pa k težavi. Bencin očitno pride skozi uplinjač, ker vidim da je svečka mokra. Probal sem tudi z vbrizgom goriva z injekcijo direktno v uplinja in tudi s start sprejem. Iskro mi elektronika sproži 2-5 stopin pred zgorno mrtvo točko bata (spreminjam pozicijo senzirja). Po teoriji bi moral motor vžgati a ni nič. Dva dni sm sukal propeler - skoraj ne morem roke premikat. Namesto propelerja sem namesti jermenico in vrv, ki jo potegnem da se motor 4-5 krat zavrti. Probal sem tudi z baterijskim vrtalnikom. Vse zaman - motor noče vžgat, včasih samo malo zakašlja. Če ima kdo kakšno idejo bi mi zelo pomagal, predno vržem vse skupaj v kanto.
LP Andrej
Uporabniški avatar
s5mar
Tekmovalec
Prispevkov: 217
Pridružen: 02 Dec 2006, 09:54
Kraj: Tolmin

Odgovor Napisal/-a s5mar »

Bom izkoristil to že odprto nit tudi za moje vprašanje.

V garaži leži kosilnica s 3.5HP, velikosti 148cm3 (9V) proizvajalec Briggs-Stratton. Zanima me, ali je mogoče zadevo predelati z ne preveč kompliciranja in stroškov, ki bi presegali ceno novega modelarskega motorja za uporabo v šlep ali maketi?
Uporabniški avatar
modelarcina
Profesor
Prispevkov: 1038
Pridružen: 18 Jan 2006, 13:30
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a modelarcina »

Če je navadana 4 taktna kosilnica,jo lahko uporabiš samo za hoverkraft :)
problem je v tem ko jo zasučeš na glavo,iz karterja pritače olje direktno v valj kar pa ni uredu..




lp simon
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
s5mar
Tekmovalec
Prispevkov: 217
Pridružen: 02 Dec 2006, 09:54
Kraj: Tolmin

Odgovor Napisal/-a s5mar »

Simon, imaš prav. Navaden 4-takter, ki bi bil preveč kompliciran za predelavo; karter z oljem in bat sta "v isti ravnini".

Bo zadeva še malo počakala v garaži za kakšno drugo idejo, čeprav bi Senior Telemaster s predelano zadevo vlekel vse živo po luftu 8)
tadej mlakar 007
Tekmovalec
Prispevkov: 385
Pridružen: 16 Feb 2008, 23:24
Kraj: Lenart v slo. goricah

Re: Predelava 26ccm bencinarja

Odgovor Napisal/-a tadej mlakar 007 »

andrejm napisal/-a:Imam nov bencinski motor od nitkarce ALKO 26ccm in ker tuljava ni dala iskre sem se odločil, da jo odstranim in nadomestim z elektronskim vžigom kupljenim v hobby kingu. Staro tuljavo in magnet sem odstranil. Aluminjasti del, kjer je bil magnet in rebra (loputke) za hlajenje se odrezal in postružil na fi 30mm in namestil nov magnetek na obod, kot je potrebno za senzor, ki sproži iskro. Sedaj pa k težavi. Bencin očitno pride skozi uplinjač, ker vidim da je svečka mokra. Probal sem tudi z vbrizgom goriva z injekcijo direktno v uplinja in tudi s start sprejem. Iskro mi elektronika sproži 2-5 stopin pred zgorno mrtvo točko bata (spreminjam pozicijo senzirja). Po teoriji bi moral motor vžgati a ni nič. Dva dni sm sukal propeler - skoraj ne morem roke premikat. Namesto propelerja sem namesti jermenico in vrv, ki jo potegnem da se motor 4-5 krat zavrti. Probal sem tudi z baterijskim vrtalnikom. Vse zaman - motor noče vžgat, včasih samo malo zakašlja. Če ima kdo kakšno idejo bi mi zelo pomagal, predno vržem vse skupaj v kanto.
Zdravo, sam sem v enakem postopku predelave le daje motor od motorne žage in je nekje 45ccm3.

Me pa zanima ali si zrihtal tvoj motor in če ti služi??
Samo ogenj!!
super decathlon 3,6m
jetiduplex 8)
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Predelava 26ccm bencinarja

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

@andrejm, verjetno si problem že rešil. Namreč svečka mora biti čista in suha, torej si imel zalit motor.
Slika
Uporabniški avatar
spad
Razpravljalec
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Nov 2004, 07:56
Kontakt:

Re: Predelava 26ccm bencinarja

Odgovor Napisal/-a spad »

Ker prjatu nima časa,bom poročal namesto njeg.Motor že nekaj časa stoji,ker stoji tudi projekt.(fasaderska dela)Je pa motor po nastavitvi predvžiga vžgal od prve in deluje brezhibno.
lp
WILGA RULZ :)
Odgovori

Vrni se na Splošni pogovori o modelih z eksplozijskim pogonom