FREKVENČNA TABLA z tabelo frekvenc in kanalov

Boštjan Emeršič, e-mail: bostjan.emersic(at)gmail.com

Moderator: kiwi

Odgovori
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

FREKVENČNA TABLA z tabelo frekvenc in kanalov

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hi!

Zdaj je tako, da se v ponedeljkih zbere že kar lepo število moelarjev in zato ima človek prav veselje iti letet.

Počasi pa bo treba razmisliti in tudi o tabli z frekvencami in kanali, ki jo bomo imeli nekje na letališču in , ki jo tisti ki prvi pride letet postavi na mesto kjer ponavadi letimo ob asvaltiranem delu piste.

Jaz sem mnenja, da se tabla naredi tako da so gor napisani na eni strani kanali za 35Mhz in na drugi strani kanali za 40Mhz. Zraven vsakega kanala pa je pripeta navadna kljukica za perilo in ima tudi go napisan kanal. Tako ko pprideš letet greš do table in če je kanal prost mora biti tam kljukica, če pa kljukice ni pa že avtomatsko veš, da nekdo leti z tem kanalom in da ti niti pod razno ne sme priti na pamet, da bi vklapljal oddajnik prej preden se dogovoriš z tistim, ki ta kanal že uporablja kdaj bo prost. Ko tisti ne bi več letel, ti preda kljukico na kateri je napisan kanal in tedaj on ne sme uporabljati tega kanala.

Mislim, da je ta rešitev najbolj enostavna in funkcionalna. Tako bomo bolj sigurni in se ne bomo več drli po letališču kdo ima ta in ta kanal.

Zelo dobrodošla so vaša konstruktivna mnenja glede tega.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Malo :oops: smo se že pogovarjali glede table:

Trenutni predlogi za lokacijo:

- tabla bi se privila na zid motornega hangarja zraven klubske oglasne deske.
- tablo bi obesili na zadnji ograničitl ob rulni stezi.

Glede izvedbe pa:

Na tabli izdelati obešalnike za vsaki kanal (barvno ločiti 35 in 40 Mhz)
- Na njih pa kljukice. Ko vzameš kljukico jo pritrdiš na anteno oddajnika, in je kanal zaseden. (tu se osebno bojim, da bodo kljukice počasi izhlapele :evil: - je pa to najbolj varen način =D> ).
- Obešalniki so prazni. Vsak ki pride in zasede kanal, pa na haklček obesi neko stvar. Pomeni, če je na haklčku kaj obešeno je kanal zaseden (ko bo gužva bo tabla zgledala kot navoletna jelka.. :lol: ).

Bomo se pa morali za montažo vsekakor dogovoriti z upravnikom...

LP GregaU
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

POZDRAVLJENI

Odgovor Napisal/-a JKP »

Moja zamisel....

Izdela se tabela (brez imen in kanalov...)
Z Flumastrom, ki se da brisat se napiše vsak sam na tabelo. Po odhodu pa zbriše...

Ali pa si naredimo vizitke z imenom, frekvenco, kanalom in jo ob prihodu na letališče vstaviš v neki nosilec..po odhodu pa si jo vzameš...( vizitke lahko izdelam in plastificiram jaz...)? Tudi nosilec nebi bil problem...

Na tabli bi lahko bile tudi info., kontakti do modelarjev...internetna stran...

Marsikdo ne ve za nas...(več nas bo, lažje bo...)

mogoče ima še kdo drug kakšno zamisel...

Zamisel z vizitkami se mi zdi zanimljiva...
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

TABLA KANALI

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Pozdrav
Meni se zdi bolje tabla z frekvencami in klukice.
V sluzbi imamo strojček za pisanje na samoleplivi pvc trak mogoče bi se lahko kaj zmenil reskiramo še za tri pakete klupic nekdo pa še tablo in imamo eden ponedeljek to skupaj.
l.p.vLADO
hunter
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hi!

No meni se ideja z kljukicami njbolj dopade. Tako lahko tudi tidti, ki pride letet od drugod enostavno vzame svoj kanal in leti. Vemo, da včasih pride letet tudi kdo iz MBja ali pa še odkod drugod.
Je pa res, da obstaja možnost, da bojo kljukice zginevale. Na letališče hodijo razno razni ljudje ko je zaprto. Od sprehajalcev, do tekačev, otrok itd...

Sem pa mnenja da bi tabla morala biti postavljena na zadnjem ograničitelju. Ker več ali manj letimo na koncu rulanke. Na hangarju bi bilo malo nerodno hodit po kljukice in gledat ali ali je kanal prost ali ne itd...
Ena od opcij pa je da jo imamo nekje pri hangarju in jo tisti, ki pride prvi letet prinese na plac kjer letimo. Zadnji pa jo pač odnese nazaj. Morala bi potem biti nekje kjer ne bi bila tako na očeh drugim...

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

Torej slišal sem, da je baje tabla že narejena je to res in kje je locirana (pod ograničiteljem?)?

Lp Boštjan
Pingi
Tekmovalec
Prispevkov: 401
Pridružen: 22 Nov 2004, 12:28
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Pingi »

Lep pozdrav !

En predlog razdelite si kljukice in jih potem namesto odvzemate, dodajate.
Če bo kdo prišel od kod drugod bo že nekako označil na kateri frekvenci je.

lp, Domen :D
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Torej tabla je!!!!!!
In se že pridno uporablja :jumpjump: :D/

Zahvala gre Stopar Iztoku če se ne motim.

Lp Boštjan
Priponke
frekvenčna tabla......
frekvenčna tabla......
Moskanjci 18_12_05 012.jpg (91.11 KiB) Pogledano 3784 krat
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

=D> IztokS HVALA za tablo =D> !

Enostavna in funkcionalna.

... Prvi ko pride, jo potegne izpod zadnjega ograničitla in zasede kanal (lahko tudi z ročno bombo kot na sliki zgoraj :lol: ).
Pred vsakim prvim vklopom preveriš in zasedeš žrebljiček.
Po končanem letenju za tisti dan pa vzameš svoj obesek z žreblička.
Tisti, ki pa ima konec dneva zadnji zaseden žrebljiček, pa ima posebno čast, da zaključi modelarsko srečanje in pospravi tablo pod ograničitelj...

Tak, zaj pa bo red z kanali. JUHU :lol:
Odgovori

Vrni se na Modelarji AK Ptuj