PROBLEM mvvs 58

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
cero
Razpravljalec
Prispevkov: 69
Pridružen: 13 Apr 2008, 21:13
Kraj: krško

PROBLEM mvvs 58

Odgovor Napisal/-a cero »

Pred pol leta sem kupil motor (rabljen),ki je deloval ,kar dobro saj se je zvrtel na 5500 rpm z propom 26x10. Sedaj ,ko pa ga imam namontiranega na modelu pa neka j..e . Nikakor se noče zvrtet več kot 5600rpm z propom 24x8, H igla se nekak noče odzivat,čeprav obrnem iglo četrt obrata levo ali desno,pa še nekaj svečko sem zamenjal ampak je drugi proizvajalec LODGE ampak mi še vedno trokira kot bi prekinjala elektrika.Pa še to težko pride gorivo v motor (do svečke),sploh če vžigam na roke saj tako noče kresnt z zaganjačem pa,če ima kdo kakšne izkušnje in mi lahko pomaga z nasveti mu bom zeeeelo hvaležen. l.p Sašo
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Najprej je treba uplinjač spravit v tako stanje, da bo deloval kot je treba in če se četrt obrata ne pozna, potem ne dela.
Če ni nič vidnega narobe, je uplinjač najbolje razstavit na prafaktorje in najti nekoga ki ima ultrazvočni čistilec in mu ga dati da ti ga namoči.
Tako se vsaj za silo izogneš možnosti, da ni z uplinjačem samim kaj narobe oz ni kje kaj zapacano, kar mogoče sploh ni dosegljivo za očistit.
V takem uplinjaču so prehodi, ki jih drugače sploh ni možno očistiti in če se ti uplinjač zamaši na takem mestu se lahko slikaš, pa ne boš nič naredil. No morda obstaja še kak drug način, a ga jaz ne poznam :roll:
Kakorkoli, najbolj zavede dejstvo, da so mnogi prepričani, da se da z bencinom in komprimiranim zrakom sigurno vse očistiti [-X
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sprej za čiščenje vplinjačev(verjamem da ni boljsi kot ultrazvočno čiščenje),je kar močan?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje