Reely-Carbon Fighter

Moderatorji: jannyy, mihec87, Čur

Odgovori
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

T-I-N napisal/-a:Živjo!

A mogoče kdo ve, kje bi lahko dobil tekočo kovinsko pasto, da bi zaflikal tisto luknjico na auspuhu, ki sem jo že omenjal? :$ Nekaj sem že gledal, vendar dobim samo paste za varjenje...nevem a majo mogoče kejv trgovinah z gradbenim materialom u btcju..kdo ve? :)
LP!
Poglej v trgovini z avtomobilskim materialom (rezervni deli itd..).
Ponavadi se najde tuba oz. masa, za prekrivanje luknjic v npr. izpusnem sistemu, rezervoarju itd.. Pred nanosom mase, pa okolico luknjice vsaj malo ocisti oz. razmasti.
Drzi "za ziher". :wink:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Govora je bilo o konverzaciji v 4WD.
Zanimivo mi je sledece, na obeh slikah je zraven diff, nikjer pa podatkov. #-o
Pri eni ne pise nic (vem da je za Carbon Racer, pa vseeno), pri drugi da je cena kita + diff toliko in toliko (drugace pa gre za 2 artikla)..

Ima kdo kaj vec info?

Carbon Fighter 4WD Kit
http://www.conrad.com/OP-4WD-EQUIP.SET- ... 84fb%2Fmd5}

Carbon Racer 4WD Kit
http://www.conrad.com/OP-4WD-RETROFIT-K ... 84fb%2Fmd5}

* Linke je potrebno prenesti v brskalnik..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Mislim da je tole res vse kar rabiš:

Slika

ker kolikor si jaz predstavljam imaš sedaj ˝polovičen˝ sredinski diferencial v katerega je treba zmontirat manjkajočo polosovino, zadnjega tako ali tako že imaš, prednji je pa tudi v kompletu.
Drugače se pa oglasi npr. eno soboto pri meni, da se spoznamo, pa še kakšno modelarsko bova rekla. Aja pa še avto s seboj pripelji ;)

Pa za tisti diff, ki sva govorila že nekaj časa nazaj; dobil sem trde jeklene štangice, katero se ti splača vgradit v tvoj novi diff, da se ne bo ponovila zgodba. Ko jo režeš tudi fleksarica malo zajamra.
Jaz bom pri meni vse tri zamenjal. ;)
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Se bom potrudil oglasiti ta vikend.. Vendar imam oba modela v nevoznem stanju. #-o
CRT caka diff, CF pa je na obnovi..

CF o katerem je tu govora, ni problema o sredinskem diffu, ker ima tako enostavno narejeno da bolj ne more biti. Bom pripeljal s seboj. :wink:
Lahko pa tudi poslikam za druge.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Odlocil sem se, da svojo prenovo delim z vami.
Torej, model sem kupil v slabem stanju oz. zapuscenem..

Mislim, da dovolj pove ze sledeca slika, pa ceprav je tukaj ze razdrt na dele.
Slika


No, seveda je sledilo temeljito ciscenje in namastitev diff-a in ostalih potrebnih zadev, odstranitev morebitne rje in umazanije..
Tu, je spredaj ze namesceno ohisje diff-a, ki je kot se vidi pripravljeno za vgradnjo prvega pogona (opcija).
Slika

Nato sem montiral se preostalo ohisje in v zadnje ohisje vstavil diff, namestil tudi zadnje roke in "shock tower-je".
Slika

Namestil sem tudi servo-saver, plasticen "deck", z prostorom za sprejemnik, sprejemniske akumulatorje itd..
Tudi ocisceni amortizerji so nasli svoj prostor.
Slika

Sestavil sredinski diff in prenose z motorja do diff-a. Vgradil zavore in zavorne obloge, ki so bile se v dobrem stanju.
Nad plasticni "deck" pride aluminijasta ojacitev, ki drzi tudi servo saver in nekaj malega drugih delov. Druga aluminijasta ojacitev pride preko "gear holder-ja", sredinskega diff-a. Vgradil sem originalni jumbo servo za zavijanje, zamenjal pa sem tistega za plin in sicer z 14-16kg Turnigy-em, seveda metal gear.
Slika

Prilagam pa se sliki ojacitev:
- prva
Slika
- druga
Slika


Nato je sledilo 14 dnevno cakanje na dele iz nemcije.. Zamenjati sem namrec hotel najvecjo pomankljivost tega modela - torej plasticne koncnike. Zamenjal sem jih kar z original Reely-Tuning alu hop-up parts, torej aluminijastimi.
Na prvi pogled izgledajo kvalitetno izdelani, kako se bodo obnesli, pa bomo videli ko bo sezona za to.
Za primerjavo sem prilozil tudi stare plasticne zraven. Ne bi verjel, pa vendar, so pri Reely-u zraven alu koncnikov zapakirali tudi "gobico" za ciscenje le teh. Majhna a privlacna pozornost.
Slika


Toliko zaenkrat. V kratkem sledi montaza motorja, prednjega odbijaca, rezervoarja in nenazadnje "roller cage-a".
Karoserija zal manjka in zaenkrat se mi model zdi priblizno lep tudi brez nje.

Ce kdo ne vidi cele slike --> desni klik --> pokazi sliko.
Komentarji dobrodosli.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
T-I-N
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 11 Feb 2008, 16:19
Kraj: Lj. Nove Jarše/Sežana

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a T-I-N »

Živjo!

Lepo! :o
Katere dele si pa kupil na novo, samo končnike? :) Koliko so te pa koštali kovinski? :roll:
Tudi jst sem tazga mnenja, da je brez karoserije lepši in tudi vozim brez nje! ;)
Kako gre naprej montaža, kšni zapleti? :)

Jst sm se lotil novega spojlerja. :D ''pleh'' sem že kupil, probal ga bom narest po laastni ideji :D

Slika

LP!
Sx-TIN
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Model je prakticno sestavljen, zatika se mi le se pri teh nosilcih, v katerih so lezaji. Saj imam namen menjati lezaje, vendar ne morem dobiti stran "kvadrata a.k.a. hex-a" ker je nekdo ocitno uporabil dobro dozo loctite-a. Ima kdo kaksno idejo kako odstraniti vijak iz "kvadrata" ?
Zaradi tega ne dobim stran osi, na kateri so lezaji. :-?

Menjana je bila vecina lezajev, alu koncniki (prisli so okrog 30€).. Zaenkrat toliko.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
schumacher
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Mozirje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a schumacher »

Če je bil uporabljen looctite potem pomga če stvar dosti segreješ, vendar glede na to, da je v bljižini verjetno plastika to ni dobra ideja.

Lp
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Sem imel v mislih infro ja, vendar je to v stiku z osjo, os z lezajem in lezaj z plastiko, pa se tako je odmaknjeno od plastke cca 3mm, tako da ne pride v postev segrevanje na 150°+

Edino, ce zvrtam luknjo skozi vijak, ce bo mogoce. Samo potem bom verjetno unicil "kvadrat"..
Ima kdo kaksnega na zalogi?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
schumacher
Tekmovalec
Prispevkov: 212
Pridružen: 16 Sep 2009, 20:45
Kraj: Mozirje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a schumacher »

Potem ti druga kot vrtanje res ne preostane več. Če boš res natačno in z pravim svedrom prevratal pot je lahko tudi še ta uporaben. Druga možnost je pa, da zvrtaš večjo luknjo in vrežep nov navoj in uporabiš večji vijak.

Lp
Uporabniški avatar
Mr. S2k
Profesor
Prispevkov: 1067
Pridružen: 10 Maj 2010, 21:52
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a Mr. S2k »

Rok, ti bom kar tukaj odgovoril;

prinesi končnike k meni, ti jih bom jaz razdrl kvadrate. Sem imel tudi jaz tak problemček.
Pa še aluminijaste končnike mi prinesi pokazat, mogoče bi meni tudi prav prišli ;)

LP M
Yes we can! ;)

www.jelen.si
Slika
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Super. No potem bom pa pocakal se toliko, da dobim diff za CRT-ja, pa se potem oglasim in postimava vse v kompletu.
Hvala ze v naprej. :P
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Edino še da porineš spajkalnik v glavo vijaka(tako segrevaš vijak bolj lokalno) ter preverjaš plastiko in nehaš predno se segreje(preko osi ter ležaja traja kar nekaj časa..).Nekateri še veselo uporabljajo rdeči loctite..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

mihec87 napisal/-a:Edino še da porineš spajkalnik v glavo vijaka(tako segrevaš vijak bolj lokalno) ter preverjaš plastiko in nehaš predno se segreje(preko osi ter ležaja traja kar nekaj časa..).Nekateri še veselo uporabljajo rdeči loctite..
Mihec hvala za nasvet. Ne vem kako se nisem tega prej domislil. Bom poizkusil, ceprav bo tezko dobiti ven to zadevo z posnetim imbusom..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hm če je posneta pol bo verjetno res treba kakšno bol strojniško uporabit...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Mogoče kdo ve kje bi se dobila navodila za cf-ja? Rabim za nastavitem motorja, se mi zdi kot da ga malo duši pri polnem plinu.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Potem boš veretno moral malo zategniti vijak za visoke obrate. Ni nič označeno na uplinjaču?
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

shqwarch napisal/-a:Potem boš veretno moral malo zategniti vijak za visoke obrate. Ni nič označeno na uplinjaču?
Ja sej to je problem da nevem kater vijak je kater (mogoče piše kej pod njima sem se šele sedaj spomnil), sicer sem pa našel neka češka navodila :lol: pa bomo malo prevajali hehe.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Uplinjač ima verjetno poleg igel oznaki H(high) ter L(low)...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja mihec87 res je ja. Saj vijaka sem takoj našel vendar tistih oznak pa ne ker je bil model malo omazan tam in nisem vedel kater je kater. Sem pa sedaj dobil tudi angleška navodila =D> tako da bo stvar sedaj precej enostavnejša.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

No mašina je nastavljena in deluje kar vredu. Sedaj pa razmišljam o novi resonanci. Conrad ima v ponudbi dve zadevi:
http://www.conrad.com/TUNING-SILENCER-C ... 54_1202258
in
http://www.conrad.com/SPARE-EXHAUST-SYS ... 54_1202258
našel pa sem na hobby kingu še tele dve zadeve:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _260S.html
ale bi po vsej vrjetnosti pasala gor takoj že zaradi oblike same resonance ...
in pa tole:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _260s.html
za tole pa nevem mer(no ja ubistvu za nobeno nevem #-o :D ), ampak po vsej vrjetnosti ne bi šla gor brez rezanja in predelave...
Ima mogoče kdo mere teh dveh resonanc, če slučajno kdo neve prva je kopija hpi aluminum tuned pipe in druga je kopija ddm dominator pipe (vsaj zgleda tako :whistle: )
Kaj mislite kaj bi se najbolje obneslo?
P.S. gledal sem posnetke prvih dveh resonanc in me nista nevem kaj navdušile, sicer lahko so vsi vozili bol počasi ampak jaz nisem opazil razlik ne v moči ne hitrosti niti v zvoku, nevem :-?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hpi resonanca da malenkost več kot original škatla..Medtem ko dominator je nekje mid(kar pomeni da izpuh noro grabi v štartu pa do nekje polovice)...Sta pa obe bolj glasni od škatle s tem da od hpi ima bolj tak tanek zvok..Od teh bi izbral dominatorja(čeprav je precej nezaščiten je dober bashing izpuh)..Govorim za originale-z kopijami ne vem kako je..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ima kdo dimenzije dominatorja da bom sploh vedel ce pase gor?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kolikor gledam model je kaj kmalu za motorjem ohišje diferenciala ter shock tower..Dominator gre pa ven naravnost in nebo šlo skozi..tudi original hpi izpuh ne...Tole z dominatorjem bi šlo če bi se poskusil poigrati z varilnim aparatom ter koleni itd..je pa spet problem to vse vpliva na resonanco..Mogoče bi šel kakšen stranski izpuh-je pa spet kar izpostavljen..

Tukaj lahko vidiš kako pride dominator viewtopic.php?f=77&t=53739
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Reely-Carbon Fighter

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja sem gledal tudi sam ja, po vsej vrjetnosti nebo nic z tem. Zaenkrat me mika najbol tista kopija od hpi-ja, ze glede na ceno, bi pa pomojm pasala gor skoraj 98%.
Se eno vprasanje mora biti izpuh pri tej hpi kopiji tocno doloceno obrnjen ali je vseeno?(to mislim na tistem delu kjer gre izpuh skupaj pri tisti krivini)
Odgovori

Vrni se na Modeli v merilu 1:5