Komu letalo nesti na popravilo v MB-u?

Pomembne informacije, pomoč, vprašanja&odgovori začetnikom z modeli letal/helikopterjev

Moderatorji: Pisaneli, luigidon, JKSniper, alien2108

Odgovori
pilot1979
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Mar 2010, 14:46
Kraj: Maribor

Komu letalo nesti na popravilo v MB-u?

Odgovor Napisal/-a pilot1979 »

Pozdrav vsem skupaj!

Prosil bi če mi lahko kdo tukaj napiše komu lahko nesem svojega corsair-ja na popravilo v Mariboru.

Nedavno nazaj sem kupil tole: http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... e-1_1118mm

Vadil nekaj časa preko računalnika in se kakšno leto učil tudi na slowflayerju, sedaj pa sem presedlal na malce močnejše kategorijo.

In zgodilo se je, da sem ga "badly" crashal. Mislim, saj je ostal cel, malce popokanega pokrova motroja in nekaj praskic, sicer pa je ostal cel.

A ko sem ga sedaj želel ponovno prižgati, mi motor ne zateče vredu. Kot da bi ga zaganjal, nato spusti tri polne obrate in ga ponovno nekaj "trokira". Pa še na sprejemniku lučka nekam čudno utripa, prej pa je ves čas gorela.
Ko priklopim zraven še li-po baterije se ta povezava, ki ima kot nekakšne majhne kondenzatorčke(ne vem, ali je to regler) vmes močno pregreva.

Tako, da sem ga dal raje sedaj na stran.

Ne bi rad 360€ vrgel proč.


Hvala vsem za pomoč!!
Priponke
corsair.jpg
corsair.jpg (26.89 KiB) Pogledano 2536 krat
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

Pozdravljen!
Kar se pomoči iz Mariborja tiče, ti nebi znal nič svetovati.
Lahko pa ti povem kaj bi lahko bilo pri opisani težavi narobe. Tisto ki si rekel da ima dva kondenzatorja je regulator. Možnosti sta dve. Ali se je pokvarjen regulator, ali pa je šlo falit navitje pri motorju (utrgan kabelček, stopljena izolacija, posledično kratek stik,..) Tako da priporočam če imaš doma kakšen drugi brezkrtačnik, da poskusiš tale regler na tistem brezkrtačniku-->pogoj je da brezkrtačnik definitivno deluje<... Če bo motor deloval brezhibno oziroma tako kot mora, vedi da je na tvojem letalu šel motor. Če pa tudi tisti nebo deloval pravilno, potem je nekaj narobe z reglerjem.

Po tvoji opisani težavi, mislim da je to ves problem.
Upal da sem kaj pomagal.

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
pilot1979
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Mar 2010, 14:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a pilot1979 »

Ja, hvala Rok. Delno. Sm bolj upal, da se bo našel kdo, bi to znal pogledati. Kr prvič sam nisem nevem kakšen finoelektronik, pa drugič nimam niti kakšnega drugega reglerja oz. motorja. Dejansko sem gledal, da sem kupil RTF model.

No, če kdo koga v MB-u pozna, se še vedno priporočam.

Hvala.
Uporabniški avatar
sleep
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 05 Dec 2007, 21:07
Kraj: DUPLEK

Odgovor Napisal/-a sleep »

Oglasi se pa boma pogledala

info na zs ali 040 258 868
l.p Marjan
Modellbau
webmar
Razpravljalec
Prispevkov: 178
Pridružen: 12 Jun 2008, 14:44
Kraj: Maribor

Re: Komu letalo nesti na popravilo v MB-u?

Odgovor Napisal/-a webmar »

pilot1979 napisal/-a:Pozdrav vsem skupaj!

Prosil bi če mi lahko kdo tukaj napiše komu lahko nesem svojega corsair-ja na popravilo v Mariboru.

Nedavno nazaj sem kupil tole: http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... e-1_1118mm

Vadil nekaj časa preko računalnika in se kakšno leto učil tudi na slowflayerju, sedaj pa sem presedlal na malce močnejše kategorijo.

In zgodilo se je, da sem ga "badly" crashal. Mislim, saj je ostal cel, malce popokanega pokrova motroja in nekaj praskic, sicer pa je ostal cel.

A ko sem ga sedaj želel ponovno prižgati, mi motor ne zateče vredu. Kot da bi ga zaganjal, nato spusti tri polne obrate in ga ponovno nekaj "trokira". Pa še na sprejemniku lučka nekam čudno utripa, prej pa je ves čas gorela.
Ko priklopim zraven še li-po baterije se ta povezava, ki ima kot nekakšne majhne kondenzatorčke(ne vem, ali je to regler) vmes močno pregreva.

Tako, da sem ga dal raje sedaj na stran.

Ne bi rad 360€ vrgel proč.


Hvala vsem za pomoč!!
Poklicite 041731559,pa bo.
MIRAN
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

Živijo!

Si zadevo rešil? Kako? Kdo ti je pomagal?

- da bodo še drugi vedeli in ne bodo istega spraševali.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
B-1B
Razpravljalec
Prispevkov: 81
Pridružen: 23 Jul 2008, 19:23
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a B-1B »

Bom pa kar tukaj vprašal, da nebom za brezveze smetil z novimi temami :)

Upam da ima že kdo od vas izkušnje s sledečo zadevo - balansiranjem impellerja.

Če bi mi lahko kdo lepo prosim pomagal pri tej zadevi.

Najlepša hvala
Odgovori

Vrni se na Oddelek za začetnike