regler

Debate o el. motorjih in krmilnikih.

Moderator: Coil

Odgovori
rookie
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 20 Mar 2002, 01:00

Odgovor Napisal/-a rookie »

Pozdravljeni. Sem nov in sem se vedno obračal na Profesorja. Končno sem se registriral in se bomo pogovarjali skupaj.
SMART 85 BO
SPEED 700 BB TURBO
12X 3000H
MONO 1/2 od Gasilca
Kot mi je ze Miha rekel ,najprej vprašati in potem kupiti ,ali kar je je zato prosim okoli tega mnenja (hlajenje, os )?
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

No, 26 ogledov firbcev pa se noben ni nic pomagal nasemu navdusenemu “Rookieju” :sad:

Prvo: Kateri tip 700 BB Turbo 8.4 V ali 9.6 V. 8.4 V je OK na 12 akujev, 9.6 V pa se bolj uporabno vrti na 14.

Mono 1oz. 2 od Gasilca - upam, da je to ta “velik”.

To je zelo soliden set za Mono 700 kategorijo.

Vprasanje je glede hlajenja in osi, upam, da je ti ostalo bolj jasno. Ce ne, se enkrat toplo posebno priporocam branje clankov v VK se posebno o Mono modelih!

Za osi:

Odloci se ali fleksibilna (1.5 mm) ali toga (2 mm) jeklenica. Oboje je v zadostni kakovosti nedobavljivo na trziscu. Ce hoces dobro kakovost in “custom made”, se obrni na “SimonV” in “Hy2”.

Hlajenje:

Mislim, da je tu (VK ter demo Mono Start, itd.) dovolj slikic o izvedbi v samem modelu ter tudi konkretno na motorju (Hidro 700). Za hlajenje Schulze reglerjev so tudi konkretne slikce (med tekmami, itd). Eno prilagam tu, ki je sicer iz BK kompleta Mono 1, ampak ideja je enaka:

Slika

Torej alu blok z zvrtano luknjo, na vsaki strani pa z Loctite prilepljene kratke 4 mm alu cevke na regulator na aluminijasto ploscico pritrjeno samo s tanko skrcljivo folijo.

V nadalje prosim za konkretnejsa vprasanja, ker 95 % odgovorov za tako splosna vprasanja ze obstajaja bodisi na strani ali na forumu. “Zal” je potrebno kar nekaj iskanja, vendar je to poucno zate, nam, ki odgovarjamo pa ni treba odgovorajati na skoraj identicna vprasanja.

Vabljen tudi na nase prvo srecanje 7. aprila, kjer si bos lahko tehniko in modele ogledal na vodi v akciji.
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Se na slim reglerju:

Slika
www.lipo.si
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Pa se piksna hlajenje iz VK, ce sem ze tu:

Slika
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9304
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

No, pa se malo fotk (tudi iz VK):

Slika

Slika
www.lipo.si
rookie
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 20 Mar 2002, 01:00

Odgovor Napisal/-a rookie »

Hvala za vse !Trenutno delam na projektu "PROTON" in ravno razmišljam o flexu.Za ta čoln;ja to je tisti "velik" vendar ni moj in sem probal "skiniti" kalup. Mogoče se mi celo posreči izdelati čoln!Pri flexu mo namesto teflona mesing.Nekal exper.tudi z krogličnimi lezaji.
Na tekmah me letos še ne bo ,ampak hvala za povabilo ;ta "spektakel "pridem pogledat.Sedaj komaj nabavljam stvari(polnilec, motorji:..denarja pa zal ni)volja pa vseeno ostane! Se še beremo... Pozdrav iz mrzzzle Murske SIMON
Odgovori

Vrni se na Motorji in krmilniki