HPI E-10 Mazda Drift RX-7

Moderatorji: jannyy, mihec87, Vuga

Odgovori
zagijager
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 11 Jan 2009, 19:40
Kraj: Leše

HPI E-10 Mazda Drift RX-7

Odgovor Napisal/-a zagijager »

Lep pozdrav!
Nameravam kupiti drift avto HPI E-10 Mazda Drift RX-7 .
Zanimame, če ga kdo že ima in če je to dober nakup
in seveda koliko kilometrov na uro gre.

Jan
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Zdravo, avta si cer nimam vendar sem slišal veliko pohval okoli njega glede na začetnika.Dele za njega dobiš pri manuta model.Na voljo je veliko rezervnih in opcijskih delov.Avto naj bi šel original 50kmh.Seveda se ti splača ža pri nakupu kupit še en ali dva paketa baterij.sicer imam jaz tamiya tt-01 ki je sicer podobna sestava modela in oba sta namenjena začetnikom.Pri njej sicer pogrešam ker ni rezervnih delov v slo.če boš v tvojega dajal močnejše motorje razmisli o opcijskih karbonskih ali aluminjastih delih.


LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

Če znaš dobro ali vsaj malo razumeš angleško si lahko več o tem modelu ki si ga želiš prebereš na www.groovydrift.com.
icer sem našel eno temo v kateri je opisan ta model in tudi prikazan z aluminjastimi deli.
Link:

http://www.groovydrift.com/phpBB2/viewtopic.php?t=12991


LP Jure
LP Jure
Slika
Slika
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

jure jaz imm touring model in sicer ford mustang

sam ne gre nikoli 50 km/h ampak krepko počasneje
sedaj sem vgrdail še 30z zobnik in malo močnejšo baterijo tako da gre malo hitrejše



zagijager če bi rad imel mustanga ga prodaja ker se mečem v offroad
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

jure95 napisal/-a:.Avto naj bi šel original 50kmh.
Sej sem reku da naj bi šou.
LP Jure
Slika
Slika
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

ja samo nekateri bi pomoje res mislili da GRE ne da naj BI šel :lol:
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
zagijager
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 11 Jan 2009, 19:40
Kraj: Leše

avto

Odgovor Napisal/-a zagijager »

Koliko pa taj gre približno. :)
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

realnih 35km/h.Moj gre z brezkrtačnim motorjem blizu 50km/h samo še to zelo teško.
LP Jure
Slika
Slika
mrmuscolo
Razpravljalec
Prispevkov: 120
Pridružen: 08 Feb 2009, 16:16
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a mrmuscolo »

ja tamiya pa hpi je velika razlika če bi meu mambo brezkrtačnega bi šel pomoje zlahkoto kakšnih 70 hm/h
Je bog obljubil ženskam, da bodo na vsakem vogalu našle idealnega moškega...potem je pa zemljo okroglo naredil...
zagijager
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 11 Jan 2009, 19:40
Kraj: Leše

ajyd

Odgovor Napisal/-a zagijager »

Kje se pa da kupiti tak BK motor.
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

katerega misliš?takega kot imam jaz ali mambo?
LP Jure
Slika
Slika
zagijager
Razpravljalec
Prispevkov: 175
Pridružen: 11 Jan 2009, 19:40
Kraj: Leše

dsdfukgvusd

Odgovor Napisal/-a zagijager »

Takšnega, da bi mi šov okoli 50-70 km/h.
kr3ature
Tekmovalec
Prispevkov: 290
Pridružen: 01 Nov 2008, 09:50
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a kr3ature »

Yo!

Ravnokar sem se lotil brat ta post... #-o

Šasija E-10 NI NAMENJENA za vožnjo pod tako obremenitvijo, kolikor jo daje brezkrtačni motor! Torej toplo priporočam, da se najprej vprašaš kaj bi rad od RC avtomobila imel in kolk si zanj pripravljen odštet.. Tudi modelarski svet je krut :evil:

Zadeva je taka, da, če si začetnik in imaš manjši budget je E-10 ali Tamiya TT-01 odličen izbor! Če si si že kaj pogledal po slovenskih trgovinah ali po netu boš naletel še na Mavericka in na Anssmana... ki so tudi dober izbor, vendar je opcijkih delov bolj malo ( glavne stvari se da nadgradit... kar je bistveno)!

Če imaš globji žep, pomisli na HPI sprint 2... Popolnoma nadgradljiv, RTR verzija je zelo "živahna", skratka se splača dat kakih 70, 80 eurou več za eno pametno zadevo! Pa še šasija je dovolj trdna, da prenese moč brezkrtačnikov! Vmes je še kaki Kyosho tc4 ali tc5 poštena konkurenca... vendar ne vem kako je s tuningom...

Če pa bi rad imel nekaj KONKRETNEGA, se boš pa moral tudi pošteno skeširat in v poštev pridelo kaki HB cyclone, Tamiya TA-04 ali TA-05, Team Associated TC-4 ali TC-5 in nato lahko razmišljaš o brezkrtačnikih z 5700 Kw moči... kakor je Mamba, Novak in podobni seti...

Premisli tudi, kolk si pripravljen sedet pred pultom in avto vzdrževat, šraufat, mazat in ker za vsak km/h je potrebno pazljivo nastavit kompleten setup, od zobčenikov, zoniškega razmerja ... pa tja do trdote amortizerjev in viskoznosti olja, ki je v njih... Razen, če misliš vsako poletje nov avto kupit :wink:

V glavnem niso vsi avti za nadgradit na slepo in "pokat not" neke hude pogonske sete, ker je rezultat tega samo pobiranje šraufov po parkiriščih in lomljenje diferencialov.. kasneje pa nezadovoljstvo in boš ta lep hobi kar hitro opustil...
Slika

Alt + Ctrl + Middle figer
podreberek
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Avg 2009, 02:44

Odgovor Napisal/-a podreberek »

kr3ature napisal/-a:Yo!

Ravnokar sem se lotil brat ta post... #-o

Šasija E-10 NI NAMENJENA za vožnjo pod tako obremenitvijo, kolikor jo daje brezkrtačni motor! Torej toplo priporočam, da se najprej vprašaš kaj bi rad od RC avtomobila imel in kolk si zanj pripravljen odštet.. Tudi modelarski svet je krut :evil:

Zadeva je taka, da, če si začetnik in imaš manjši budget je E-10 ali Tamiya TT-01 odličen izbor! Če si si že kaj pogledal po slovenskih trgovinah ali po netu boš naletel še na Mavericka in na Anssmana... ki so tudi dober izbor, vendar je opcijkih delov bolj malo ( glavne stvari se da nadgradit... kar je bistveno)!

Če imaš globji žep, pomisli na HPI sprint 2... Popolnoma nadgradljiv, RTR verzija je zelo "živahna", skratka se splača dat kakih 70, 80 eurou več za eno pametno zadevo! Pa še šasija je dovolj trdna, da prenese moč brezkrtačnikov! Vmes je še kaki Kyosho tc4 ali tc5 poštena konkurenca... vendar ne vem kako je s tuningom...

Če pa bi rad imel nekaj KONKRETNEGA, se boš pa moral tudi pošteno skeširat in v poštev pridelo kaki HB cyclone, Tamiya TA-04 ali TA-05, Team Associated TC-4 ali TC-5 in nato lahko razmišljaš o brezkrtačnikih z 5700 Kw moči... kakor je Mamba, Novak in podobni seti...

Premisli tudi, kolk si pripravljen sedet pred pultom in avto vzdrževat, šraufat, mazat in ker za vsak km/h je potrebno pazljivo nastavit kompleten setup, od zobčenikov, zoniškega razmerja ... pa tja do trdote amortizerjev in viskoznosti olja, ki je v njih... Razen, če misliš vsako poletje nov avto kupit :wink:

V glavnem niso vsi avti za nadgradit na slepo in "pokat not" neke hude pogonske sete, ker je rezultat tega samo pobiranje šraufov po parkiriščih in lomljenje diferencialov.. kasneje pa nezadovoljstvo in boš ta lep hobi kar hitro opustil...

JS se tut zanimam za nakup novega gledal sem v avstriji pa je mal več izbire ampak še vedno nevem kaj kupit.

koliko ovojni motor pa maš noter?
bil si ustvarjen zato ustvarjaj
kr3ature
Tekmovalec
Prispevkov: 290
Pridružen: 01 Nov 2008, 09:50
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a kr3ature »

Kje?? :praskam:
Slika

Alt + Ctrl + Middle figer
podreberek
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Avg 2009, 02:44

Odgovor Napisal/-a podreberek »

kr3ature napisal/-a:Kje?? :praskam:
v svojem rcju?

sem tut gledal dele za e-10 in so bistveno dražji od HPI sprint 2 mislim da bom rajš dal mal več ker so pol vsi deli cenejši.
bil si ustvarjen zato ustvarjaj
kr3ature
Tekmovalec
Prispevkov: 290
Pridružen: 01 Nov 2008, 09:50
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a kr3ature »

Torej.. v Tamiyi TT-01 vozim Nosram 17x2 in v tc4 pa Lrp 9,5 T brushless...

je res bolj pametno na začetku dat mal več, pa kasneje nimaš res nekih groznih težav... Tudi z raznimi nadgradnjami :D

LP 8)
Slika

Alt + Ctrl + Middle figer
kr3ature
Tekmovalec
Prispevkov: 290
Pridružen: 01 Nov 2008, 09:50
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a kr3ature »

Evo... Če bo še kdo bral poste glede vprašanj o HPI E10, se mu splača prebrat še to... http://forum.msm-rc.net/viewtopic.php?f=2&t=17153

Model je postal dosti bolj zanimiv 8)

LP & počez :car:
Slika

Alt + Ctrl + Middle figer
Odgovori

Vrni se na 1:10 Cestni