Prodaja v tujino

Vaše utemeljene kritike, vprašanja in problemi

Moderator: Mipo

Odgovori
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Prodaja v tujino

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Pozdravljeni!

Imam neko vprašanje. Na internetu sem ponudil mobilni telefon W800 (na bolhi). Po določenem času me kontaktira nek anglež Cat Joes in pravi, da bi kupil telefon, ker ga potrebuje kot darilo za svojega klienta v Afriki. Zanima ga, če lahko pošljem direktno k klentu v Nigerjio. Za mobilni telefon in poštnino mi je ponudil 200€ (kar je veliko preveč glede na to da je telefon vreden dobrih 35€). Denar naj bi mi nakazal, sedaj pa se je zataknilo.

Njegova banka mi je poslala e-mail notify, v katerem mi sporoča, da bo denar nakazan šele po tem, ko bom banki sporočil shippment prove oz. shippment tracking number. Kje za vraga se to na slovenski pošti dobi?

Tako je zgledal del sporočila
** ATTENTION **

The transfer has been fully processed and approved on your behalf . We have finished the procedure of withdrawing the full payment from the payee account who is a customer of ours, but you will need to wait for 24 - 48 hours, to activate your account so that the full payment of €200.00 Eur from the First Trust Bank can be transfer directly to your bank account.

** PLEASE NOTE **

Your Money will NOT reflect in your BANK ACCOUNT until shipment has been verified by our customer care department. This measure is taken due to our new bank policy, in order to protect both payee and receiver interest and to reduce occurrence fraudulent activities happening nowadays on internet.

Therefore you are advice to send the shipment prove to us on this E-mail: [email protected]
for shipment verification. Once the shipment has been verified by us, you will receive a notification from us stating that your money have been transferred into your Bank Account. Due to the fact that we processes thousands of order daily, We recommend you to contact our customer care department. This ensure speedy verification of shipment as well as prompt dispatch of transfer.

This email you received is sent and authorized by the First trust Bank Plc. If you have any question regarding this transfer, feel free to contact us on this E-mail: [email protected]

Thanks for using First trust Bank Plc, We look forward to serve you better in the nearest future.

Sincerely,
First trust Bank Plc.

WARNING:

This warning is from Federal Bureau of Investigation in co-operation with First trust Banking Online Transfer,so we give you the grace of 24 Hrs for you to ship out the item or else you will face the consequences.
Zanima me ali je kdo imel izkušnje z Cat Joes-om. Takim načinom prodaje, ter to First trust Bank?

Malo me je strah, da nebi bil po domače povedano nategnjen.
Hvala!

LP Anže
...Carpe diem...
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

Zelo previdno s takimi!!!

Ko sem na bolhi prodajal Xbox, mi je že po nekaj urah oglasa pisala neka ženska iz Velike Britanije ki bi želela xbox za darilo pastorku v ??Nigerijo???

Pravtako mi je pisal en američan, da bi rad kupil xbox za darilo sinu ki je na faksu..

Sošolec je prodajal Nokio na bolhi in je tudi dobil take sumljive ponudbe..

Xbox-e se pravtako dobi v ZDA in VB nove in še bolj na sigurnem si (z njihove strani..)

Na emaile nisem niti odpisal...

Meni je bilo sumljivo to ,da je po par urah (1-2) že nekdo pisal, predvsem sem pa opazil da so maili ki so na bolhi potem zasuti z reklamami in podobnim smetje...

Na koncu je tvoja stvar in ti odločaš, tako da Srečno :wink:
Uporabniški avatar
FastOne
Freak
Prispevkov: 686
Pridružen: 06 Maj 2007, 20:10
Kraj: M. Sobota

Odgovor Napisal/-a FastOne »

Anže #-o

To je 100% nateg!

lp Mitja
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Jup, kjerkoli vidiš omenjeno Nigerijo, gre za nateg. Glej tudi www.419eater.com
Uporabniški avatar
Bor00
Tekmovalec
Prispevkov: 428
Pridružen: 04 Mar 2007, 18:35

Odgovor Napisal/-a Bor00 »

Tudi meni je pisala neka tujka v polomleni slovenščini (google translate). Da kopuje fotoaparat za moža. Bla bla bla....
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Čudno se mi zdi, da ta banka dejansko obstaja. Nevem kako bi se tega sedaj rešil, ko je praktično že vse zmenjeno, da nesem ju3 telefon na pošto. Vem da z ignoranco nebom prišel daleč.

Najbolj me muči to, kako nek anglež pregeduje bolho, ki je v slovenščini.

Hvala za nasvete, so mi koristili, saj sem se odločil da v te rizkantne stvari negrem. Mogoče sem bil preveč optimističen, saj sem imel dobro izkušnjo z nekim Nizozemcem, ki je od mene želel kupiti nekaj rezervnih delov za motor v vrednosti 160€ denar mi je brez kakršnega odlašanja naložil na moj račun še preden je bilo kar koli poslano.

Lp Anže
...Carpe diem...
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Jaz bi rekel tako. Še zmeraj brez kompliciranja, ko se denar pojavi na računu, takrat pošlješ zadevo praj ne. Ne pa gor dol, levo desno sem ter tja. ADIJO PAMET če ima resen namen kupit, mora denar nakazati dirakt na račun ne pa nekaj tracking number pa nekaj blablabla. Tako se ne dela mislim da nikjer, razen v kakšnih pogodbenih obveznostih do podjeti.

So trgovine, ki ti ponudijo 90 dnevni odlog plačila ampak zelo zelo redke in je pač na njih kako imajo poštimano glede tega.
Slika
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Vsaka pošiljka (razen povsem navadnega pisma) vključno s priporočeno pošiljko, ima svojo številko, in to je ta tako imenovana tracking no., z njo lahko slediš katerokoli pošiljko (dve črki, devet številk in na koncu spet dve črki).
Ko pošlješ priporočeno pošiljko ali paket, to številko dobiš in jo lahko naslovniku sporočiš, kot dokazilo, da si res poslal, povrhu pa z nekaj zamika, naslovnik potem tudi ve, kje se pošiljka nahaja.
Prav nobene garancije pa zaradi tega nimaš, da bo naslovnik tudi plačal.

Tudi moje mnenje je, da gre za nateg, še posebej, ker ti nekdo ponuja veliko več kot ti za to hočeš, oz prav zaradi tega sem prepričan, da je nateg.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
[peugeot]
Tekmovalec
Prispevkov: 245
Pridružen: 07 Dec 2004, 18:08
Kraj: Blejska Dobrava (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a [peugeot] »

po internetu krozi sporocilo o tej zadevi ;) roke cim dlje od teh zadev [-X
http://ropret.net/
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

Ker imam trenutno nekaj na bolhi, sem dobil že kar nekaj takih..
Hello am Michiel A. Johnson.So i will like to know the condition of the item .get back to at my direct to my personal email address : [email protected] or add me to your msn [email protected] contact list for better chat .

Thanks .
Zanima me vaša točka seznam na dražbi in bom želel kupiti za mojo ženo v Zahodni Afriki kot darilo in i bodo pripravljeni plačati vi $ 500.00 USD za Postavka vključuje hitre pošiljke preko Post Office z njo, ker je telefon Nujno je treba v Zahodni Africa.So hočem, da mi pošljete vaše (FULL BANKE PODROBNOSTI PODROBNOSTI ali PayPal), kot so našteti spodaj:

Ime banke:
Ime imetnika:
Številka računa:
DRŽAVA:

ali

PayPal IME:
PayPal Email naslov:


Tako da lahko moja kontaktna (BANKA ali PayPal TIM) za plačila, ki jih je treba kot
ko je to mogoče, tudi jaz želim, da odgovorite neposredno na mojo osebno pošto na ([email protected]) ali me dodate na vaš MSN Messenger na ([email protected])
Dragi prodajalca, Moje ime je Emmanuel, bi rad vedel, če je postavka je še vedno na razpolago za prodajo, .. vljudno vrnil k meni s ceno, in pogoj za to postavko, vključno z načinom plačila vam je ljubše nakazilom: Naziv banke: Številka računa: Ime računa: SWIFT Code: IBAN: Skupni stroški so stroški, plus shipping via EMS. Postavka Naziv: ([email protected]) ... Upam, da se glasi, ko .. Hvala
Če boš kakorkoli odgovarjal na podobne maile, se lahko grdo opečeš. Logika ti pove, da je lahko nekdoo zelo ''#$&#$&'' če bi za stvar vredno 35€ hotel dajati 200€+poštnina+dajatve...

LP
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Anžo ne nasedaj!!!!!!

Ponavadi imajo pravne osebe svoj strežnik in se jim je poštni naslov sestavljen in [email protected].
To, da banka obstaja še ne pomeni, da je ta mail od njih. Ko kot predstavnik firme komu pišeš se MORAŠ podpisati! Ti pa nisi prejel imena kontaktne osebe.

To je sigurno nateg, če ne vrjameš pa pošlji telefon + stroški poštnine bo pa tvoja šola.


Ne nasedaj, raje ga daj Karitasu :lol: :lol: :lol:


LP

Tomaž
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
bonagode
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 08 Nov 2006, 20:48
Kraj: Litija

Odgovor Napisal/-a bonagode »

Če si že zmenjen, jim sporoči da so te kontaktiral z mobitela pa z nalogom bla bla zasegl telefon....
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Kako se je zadeva rešila?

LP
Lep pozdrav
Jaka

www.jakasworld.com
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Anžo pač poveš da ti zadeva smrdi po scamu oz das njegov mail na spam listo pa je. Pa če malo logično pomisliš da telefon ni vreden toliko denarja potem ne bo kar eden s tujine dal nevem koliko denarja zanj + plačeval poštnino. Sploh pa glede na to da mu je ebay bližje. Na bolhi pa delajo to zato ker je slabo zaščiteno vse skupaj ni paypala itd..
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Ja zadeva se je iztekla tako, da sem mu povedal naj prekliče nakazilo. In da, če želi telefon naj mi pošlje 100€ takoj ter 100€ ko mu dam številko pošiljke. Seveda od takrat naprej mi ni več pisal, dobil pa sem še nekje 5 e-mail sporočil z opozorilom njegove banke, da bom nosil posledice, če jim ne posredujem številke za sledenje. Nisem se odzval in sedaj imam hvala bogu mir.

Hvala za vaša mnenja in izkušnje.
LP Anže
...Carpe diem...
Odgovori

Vrni se na Pohvale, pritožbe in pomoč uporabnikom