Thunder Tiger Yak 54 -87"

Pogovori o akrobatskih modelih in letenju
Odgovori
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Izkoristil sem priložnost in Yaka zvagal na pošteni vagi, kjer ga lahko zvagam v enem kosu.

Po tem ko je skuril nekaj reglerjev dobil nov močnejši a tudi težji motor, dobil večje bolj moško karbonsko podvozje, večja kolesa, po nekaj manjših buškah, s polnimi baterijami vred, tak kot gre v zrak, brez spinerja....
-9,2kg z baterijami Lipo 11S 5000, s katerimi leti cca 7 minut
-8,7kg z baterijami Lipo 11S 3300, s katerimi leti 4 minute.

Prišel sem do zanimive ugotovitve, ta 24 closki propeler zadostuje za efektiven poteg iz hoveringa do teže modela nekako 9kg za več pa ne...s tem nočem reči da se ne da potegniti iz hoveringa težji model od 9kg , je pa vseeno razlika..
Z manjšo baterijo, ko je model nekaj lazji od 9kg, se model na odziv gasa odzove povišanim vrtljajem primerno, z večjo pa, (čeprav večja da bistveno več od sebe in propeler zasuče bistveno več) model sicer dobro potegne iz hoveringa, a ne sorazmerno z rastočimi vrtljaji, ampak se zasuče propeler precej bolj v prazno.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Če ti veter prevrne kabino od modela pod 24 colski propeler, ravno, ko pri polnem plinu meriš kakšen tok vleče motor, je stvar podobna kot če bi kabino vrgel na delujočo cirkularko :-? #-o #-o #-o
Razlika je le v tem, da propeler to naredi malo bolj svinsko #-o v glavnem katastrofa.
Od trgovine, kjer sem pred leti model kupil, do sedaj še nisem prejel kaj bolj ugodnega odgovora kot to, da kabine ni na zalogi in da bodo ceno sporočili, ko bodo zvedeli koliko stane.
Pa sem se pred dnevi naveličal čakat in se odločil, da bom kabino nekako sklamfal skupaj, saj ni prvič, da skupaj lepim drobir :roll: Na koncu mi za finiš ponavadi zmanjka potrpljenja, a te kabine itak toliko manjka, da ne bo nikoli taka kot je bila, bo pa vsaj naprej služila svojemu namenu in upam, da bo vsaj za silo za pogledat.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Kaka slika mogoče,da vidimo kakšen drobir je naredil propeler?
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Eh cirkular bi bil veliko boljša opcija kot propeler... #-o
Fly it like you stole it!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Sedaj mi je malo žal, da takrat nisem slikal, a viselo je vse po svoje, še v enem kosu, a le toliko skupaj, da se temu lahko tako reče. Veselja do slikanja pa takrat nisem imel prav nobenega.
Bom pa sedaj naredil par slik, koliko pleksija manjka se bo še dobro videlo, saj sem ga adomestil z balso. Vse skupaj pa mislim prekriti s folijo, bele prečke sem že malo preizkusil, pa je šlo kar v redu, bolj me skrbi kako bo na večjih napetih površinah, da se nebi spozabil in s pregretjem deformiral pleksi. Sploh pa pleksi že prej ni bil čisto v nulo, v tem modelu je žal že dvakrat gorelo :-?
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Začel sem tako, da sem kabino pritrdil na model, čim bolj v pravilnem položaju. Na delih, kjer je kaj manjkalo, sem model zaščitil s polivinilom, izdelal manjkajoče dele in zapacal z mitopurom.
Ko sem bil prepričan, da je mitopur 100% prijel, sem se pa lotil premoščanja praznine, ki jo je izsekal propeler.
Z različnimi konci 1,5mm balse sem s pomočjo sekundarja skušal kabino spojiti nazaj v čim bolj pravilni položaj.
Dokler je šlo sem kabino pustil pritrjeno na model, da nebi česa kam potegnilo. Ko je prostora za prste zmanjkalo sem kabino seveda snel in ostalih nekaj ploščic nalepil s spodnje strani.
Priponke
006.JPG
006.JPG (212.53 KiB) Pogledano 2602 krat
005.JPG
005.JPG (219.34 KiB) Pogledano 2602 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Brane, a te lahko prosim da dodaš še kako slikico o popravilu kabine ter zraven malo pokomentiraš.... zanimiv prostop in mogoče se ga še kdo drug loti (tudi jaz), ki ima polomljeno kabino.
L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ja saj 8) no, torej kako sem začel delat to kar je videt na prejšnjih slikah.
Odrezal sem del 1,5mm balse in ga po obliki prilagodil špranji. Odrezal sem tako velikega, da je vsaj 5mm (raje več) nalegel na vsako stran še zdravega dela pleksija. Del kjer nalega sem namazal z ne preredkim sekundarjem in z roko skozi špranjo, z notranje strani narahlo prislonil ob zdrav dele kabine, da sem premostil špranjo. Da se ni vleklo, sem si pomagal s pospeševalcem sekundarja.
Začel sem pri okviru in z vsake strani šel proti vrhu. Za zadnjo luknjo, ki je ostala, sem moral kabino sneti z modela in ploščico balse vstaviti od znotraj, a takrat je bila kabina že tako toga, da ni bilo problema, da bi se kaj zvilo in kabina kasneje ne bi nalegla lepo.
Dele sem sproti prilagajal velikosti špranje in obliki kabine.
Preden sem se tega lotil, sem s škarjami porezal zobe, ki nastanejo ko propeler useka po pleksiju oz. kakorkoli se že reče temu iz česar je kabina, da sem potem lažje prilagajal balsine ploščice, ki sem jih od zunaj nalepil preko tega, kot polnilo za manjkajočo debelino pleksija.
To sem potem zbrusil, da je kabina dobila, kolikor toliko, pravilno obliko.
Kabina ima tudi imitacijo okvira in manjkajoči del te odebelitve, sem prav tako izdelal iz balse.
Na slikah spodaj je videti, kako trenutno izgleda to kar sem opisal v drugem delu, odebelitve imitacije okvira kabine, pa so že prekrite z belo oracover folijo.
Priponke
003.JPG
003.JPG (218.45 KiB) Pogledano 2519 krat
002.JPG
002.JPG (215.45 KiB) Pogledano 2519 krat
001.JPG
001.JPG (207.02 KiB) Pogledano 2519 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Prav dobr zgleda,še na črno pihneš,se pa sploh nebo vidl da je kaj popravljen =D>
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

No tkole približn
Priponke
007.JPG
007.JPG (180.04 KiB) Pogledano 2303 krat
006.JPG
006.JPG (173.75 KiB) Pogledano 2303 krat
005.JPG
005.JPG (179.17 KiB) Pogledano 2303 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

=D> kaj imaš to samolepilno folio z imitacijo karbona ? izgleda pa super ;)
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Folija ni samolepilna je pa navadna Oracover z imitacijo karbona.
Od blizu sicer ni videt ravno špica, ampak tako slabo pa tudi ni. Tudi ni bilo prav enostavno, ostalo je še veliko mehurčkov, a zaenkrat je to, to.
Sedaj noram preizkusit, če model s tako kabino še leti :lol:
Priponke
010.JPG
010.JPG (183.82 KiB) Pogledano 2452 krat
009.JPG
009.JPG (186.61 KiB) Pogledano 2452 krat
008.JPG
008.JPG (191.22 KiB) Pogledano 2452 krat
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Ko nov :D
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Klemen P napisal/-a:Ko nov :D
Ma ni glih :roll: na soncu se še več napak vidi, ampak glavno, da leti :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Odgovori

Vrni se na Akrobatsko in 3D letenje