Štatenberg-Nedeljo

Uživanje v jadranju v vzgonskih vetrovih na slovenskih in tujih pobočjih

Moderatorji: Pisaneli, Zaunkönig

Odgovori
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Štatenberg-Nedeljo

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Danes je pihal močan južni veter in kolega me je poklical, da štatenberg drži ko pr norcih...in se je začelo...
Gasa pa dolge luči, štart je bil ob 15.00 ko je sonce že popuščalo, rok pa po 10minutah tako ali tako nisi čutil, pihalo je "od oka" med 10 in 15m/s-letel ni nihče.

Vzamem Germanio iz avta stopim na rob pobočja in vržem___NORO___drži 100 na uro, naberem malo višine se malo znorim in pospravim...pol pa hitro na topel čaj :wink:

SLIKE:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Čujem da se je na omenjeni padini dopoldne zbralo kar nekaj modelarjev, pa sem vso akcijo zamudil

:^o

Povejte kak je blo, fotke wanted :)
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Kaj zaj "padinski freaki," ste vsi pomrznili, ali ste se zavili v zimsko spanje #-o

Tako to ne gre [-X

Razširjam temo na vse slovenske padine...

Kdo, kje, kaj leti padino v teh "skoraj" zimskih dneh :xmas:

Fotke WANTED !!!
GRAVITY SUCKS
Rocky
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 07 Sep 2004, 09:35
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Rocky »

A bi se dal germanio nardit z stiro krilom?
Lp,
Rok
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Živjo Tomba!

A ti si pa kar iz teh krajev....bi te bilo lepo spoznati! Jaz imam od štatenberga toliko slik, kot jih ta forum ne prenese. Vsaj 6 kompletov po 20 - 30 slik, vse označene z datumom, kdaj smo bili. Bom se potrudil in taboljše poizkal! ko bi to vedel, bi bil 10000% tam, vendar sem žal bil v Avstriji na bordanju! Tako to je...ko ga jaz popiham v tujino je vedno padina aktualna - se me pač drži smola.

Letos nisem niti 1x skusil dobrega pravega Štatenberga, zato sem že malce obupal, ampak ko bo pihal jug nad 5m/s in bom imel čas bom šel 100% tja letet!

Sodeč po slikah vidim, da je štumf kazal pravo smer vetra, tako da ne dvomim, da je držalo kot "pr norcih"! Jaz sem 80% časa, ki sem ga ponucal na bregu letel z JZ vetrom, kjer pa so dviganja minimalna, po vrhu pa je še turbolentno!

No, pa da ne bom samo grajal......pobočje je super, tam sem se sploh naučil letet in sem imel občutek, da bom brez skrbi pristal, saj je prostora za pristanek več kot dovolj. Leti se "na kant" (ob robu) - tam so največja dviganja! Všeč mi je pa predvsem zato, ker se je treba vsake toliko časa tudi malce pomučit in ni nikoli dolgčas! V poletnem času vam ne priporočam pristajati v breg, saj je vse poraščeno z 2m visokim praprotjem, 1,5m visokimi koprivami in robidovjem. V glavnem - pravo mesto za mazohiste! :P

Ok, še par slikic:

Jan Pernarčič
Priponke
stati.jpg
stati.jpg (26.41 KiB) Pogledano 4366 krat
stati1.jpg
stati1.jpg (45.04 KiB) Pogledano 4365 krat
stati2.jpg
stati2.jpg (37.23 KiB) Pogledano 4364 krat
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Še ena, pa pičim na kosilo..... =P~
Priponke
stati3.jpg
stati3.jpg (30.58 KiB) Pogledano 4361 krat
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Za štatenberg morajo res biti pogoji da se šika, če hočeš letet, zato, če je le čas raje popiham na Partizanski vrh (precej dlje, ampak po času vožnje do tja zaradi avtoceste skoraj ni razlike)...Pogoji tam so veliiiko boljši, da se letet v šibkejšem vetru, poleg tega pa nisi omejen z max. višino, vsaj pri manjših modelih ne...in so akrobacije lahko bolj nore =P~

@jan ql slike, štatenberg zna tudi bit lep :wink:

@rok Germanie nisem delal sam, ampak sem jo dobil narejeno...styro pa bi šlo ne vidim razloga da ne, potrebno bi bilo pazit na težo !
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Cac
Razpravljalec
Prispevkov: 90
Pridružen: 01 Jan 2005, 23:01
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Cac »

@ Rok

Ker se mi ni dalo delat lesene Germanije, sem si naredil kalup za plastične trupe , malo sem modificiral krila, tako da je čas izdelave čim krajši in zadeva leti enkratno, pa še zelo trpežna je. Masa: od 250g naprej(odvisno od trdnosti)
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Cac napisal/-a:@ Rok

Ker se mi ni dalo delat lesene Germanije, sem si naredil kalup za plastične trupe , malo sem modificiral krila, tako da je čas izdelave čim krajši in zadeva leti enkratno, pa še zelo trpežna je. Masa: od 250g naprej(odvisno od trdnosti)
Pozdravljen,

A se da pri tebi dobit trup ??? Če gor pašeje originalno krilo pol bi bil interesent !
Kolk je cena (lahko tud na pm) ?
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Ghostbuster
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 07 Jan 2005, 19:32
Kraj: Rače - okolica mb
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ghostbuster »

štatnberg je zakon


z 2,3kg jadralnim letalom sn prišo čez cest v brezveterju


slikca pride kmalu
Odgovori

Vrni se na Jadranje na pobočju