MULTIPLEX ParkMaster 3D

Vse od načrtovanja, izdelave do letenja z modeli letal iz stiropora, deprona, EPP pene, itd.

Moderator: carcar

Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

MULTIPLEX ParkMaster 3D

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

V tej temi bom pokazal sestavljanje iz KIT kompleta, ter letenje letala ParkMaster 3D, ki ga je oblikoval Martin MĂĽller, izdeluje pa MULTIPLEX.

VIDEO :
http://www.indoorpylon.de/videos/Parkmaster01.wmv
http://www.youtube.com/watch?v=3StpUfq28qg
http://www.youtube.com/watch?v=FXbqfwZign4



Tehnični podatki:

Razpetina krila: 98cm
Dolžina: 100cm
Vzletna masa: ~ 520 g
Površina krila: 29 dm²
Ploskovna obremenitev: ~ 18 g/dm²
RV funkcije: motor, višina, nagib, smer

Slika

Danes sem pripeljal iz trgovine MODELAR BREŽICE domov škatlo z vsemi komponentami, tako da bom kmalu začel z gradnjo.

Link do nakupa modela:
viewtopic.php?t=29471

Mitja

EDIT: slik ni več, ker so bile naložene na email.com spletnem albumu, kot vemo, pa je email.com pred časom scagal!
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 24 Maj 2010, 11:33, skupaj popravljeno 9 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Škatla je kar velika:

Slika




Notri pa lepo zloženi deli letala. V sami škatli, se nahaja še embalaža iz stiropora, ki je oblikovana tako, da ima narejena ježišča, v katera lepo sedejo posamezne komponente letala, da se zmanjša možnost poškodbe le teh med transportom.

Slika




Pogonski del , Powerset PARKMASTER 3D, je v posebni škatli:

Slika
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 20 Jul 2008, 10:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

No, pa poglejmo bolj od blizu, kaj se nahaja v škatli.

Sestavni deli letala so izdelani v kalupih. Oblika elementov je zanimiva in vsi deli se med seboj lepo ujemajo.

Slika

V trupu, krilih in višinskem repu, so pripravljeni utori, v katere se zalepi plastična palčka premera 1,3mm iz kompozita, ki poveča trdnost modela.
Sam elapor je namreč precej elastičen, zato te kompozitne palčke preprečijo uvijanje delov letala med letenjem.

Palčke je treba narezati na ustrezno dolge kose.
Slika


V kompletu drobnarij, se nahajajo povezave za pogon krmil, ki že imajo pripravljen "Z" priključek za na ročko servomotorja.
Slika


V pvc vrečki najdemo vse male pritrdilne elemente (vijaki, matice, podložke...), ter inbus ključ.
Slika


Kolesa so iz elaporja in zelo lahka. Vdelano imajo kovinsko pušo, za lažje vrtenje na osi.
Slika
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 20 Jul 2008, 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

V pogonskem kompletu se nahajajo propeler 11x5,5", brezkrtačni motor HIMAX HC2816-0890 z aluminijastim vmesnikom na konus za propeler, ter krmilnik vrtljajev motorja, MULTIPLEX MULTIcont B-17/II.
Motor in krmilnik že imata prilotane konektorje.
Za napajanje bo služil Litijev akumulator Robbe, 3s1p 950mAh.

Slika
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pa začnimo sestavljati model!!

Najprej je treba dobro pregledati navodila, ter prebrati napotke.
Potem je dobro kakšne elemente "na suho"-brez lepljenja sestaviti skupaj, da dobimo nekaj vaje za kasneje, ko bo treba elemente zares zlepiti skupaj.

Jaz sem se sestavljanja modela lotil takole:


Najprej sem narezal (s kleščami ščipalkami) kompozitne palčke, kot je navedeno v navodilih. Sama palčka pride s kompletom navita v kolut s skupno dolžino 4,5 metra.
2 kosa dolžine 74,5cm za stranice trupa
2 kosa dolžine 12cm za spodnji nosilec motorja na trupu
2 kosa dolžine 85,5cm za nosilec krila
2 kosa dolžine 40cm za nosilec višinskega krmila

(ostane vam še ~29 cm palčke...za morebitna popravila, ali pa za kak drug projekt ;) )

Slika

Da sem ugotovil, kako bo šlo lepljenje palčk v utore narejene v elaporju, sem za začetek, najprej nalepil palčke na višinsko krmilo. Šlo je brez problema.

Uporabil sem lepilo Robbe ExtraSpeed. Šlo bi tudi s kakim bolj gostim lepilom...na primer medium.

Ko sem končal z repom, sem prilepil na prednji del trupa zgornji in spodnji plastični nosilec motorja. Pazite, ker se razlikujeta! Spodnji ima ob strani utor za kompozitno palčko.
Ko sem prilepil oba nosilca, sem na bok nalepil obe kratki (12 cm) dolgi palčki.

Slika

Potem sem v utor na bočnih straneh trupa položil še obe dolgi palčki (74,5cm), vendar sem jih na parih mestih prilepil s selotejpom, ter pri tem pazil, da je bil trup zares raven. Ko sem se prepričal v osnost trupa, sem obe bočni palčki zalepil, ter malce kasneje odstranil koščke selotejpa.

Nato sem se lotil lepljenja krila. Obe krilni polovici se prilepita na spoju, ki pride kasneje skrit v trupu.

Slika

Potem sem v utor na zgornji in spodnji strani vlepil kompozitno palčko.

Sedaj sem vzel jekleno žico podvozja, ter ji na sredinski del pilepil oba plastična kosa, katera se kasneje zalepita v režo na trupu.

Slika

Ko sem podvozje zalepil v trup, sem nataknil na osi kovinske podložke, kolesa in še preostale dve podložke, ki preprečujejo, da bi kolesa padla z osi.

Potem sem na jekleno žico prilepil še obe aerodinamični oblogi nog iz elaporja.

Slika


Ker sem bil radoveden, kako paše motor na prednji del modela, sem se lotil sestave.

Motor sem s štirimi vijaki privil na prednji plastični nosilec. V nosilec sem privil še štiri slepe vijake z nastavkom za inbus ključ (ključ priložen h kompletu). Ti štirje vijaki služijo za nastavitev odklona smeri vleka motorja, glede na vzdolžno os trupa.
Pritrjevanje tega nosilca na model, pa se naredi z dvema vijakoma M3. Ker vijaki zarežejo v plastiko, priporočam privijanje z občutkom.

Slika
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 20 Jul 2008, 21:02, skupaj popravljeno 2 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

No, gremo naprej!

V navodilih je napisano, da je treba kabino pobarvati z barvo, ki ne topi elaporja.

Zamaskiral sem preostali del modela, ter s sprejem pobarval kabino.
Kdor obvlada airbrush, se tu lahko kar dobro izkaže... no, jaz se nisem kaj preveč, ampak bo že dobro.

Slika

Potem sem se lotil vgradnje krmilnih ročic in tečajev za krmilne površine.
Krmilne ročke lepo sedejo na svoja mesta. Samo zalepite in je gotovo. ne morete zgrešiti.

Slika

Izrezal sem zareze v krmila, stabilizatorja in krilo, ter poizkusno "na suho" sestavil. Ker je vse skupaj izgledalo v redu, sem prilepil tečaje v vsa krmila. Za izrez zarez, so nam v pomoč oznake (po dve pokončni črtici), ki so vtisnjene na mestih, predvidenih za vgradnjo tečajev.

Slika


Nato sem vlepil višinsko krmilo na višinski stabilizator. Najprej sem namestil vse tečaje v zareze v stabilizatorju, ter jih potisnil noter čisto malo. Nato sem tečaje nakapal s sekundnim lepilom, ter kar se da hitro, še preden je lahko lepilo prijelo, potisnil tečaje noter do konca. Pustil sem le kake pol milimetra špranje med krmilom in stabilizatorjem, da se bo krmilo dovolj neovirano odklanjalo do skrajnih položajev.
Ko je bilo lepilo suho, sem prilepil višinski rep v trup. Pri tem ne morete zgrešiti, ker oblika spoja omogoča montažo le pravilno obrnjenega repa. Oblika spoja tudi zagotovi, da je rep postavljen osno in pravokotno na trupu.

Slika


Potem sem vlepil krilo v trup. Najprej sem krilo potisnil v odprtino na trupu, potem pa premeril, da je bilo na sredini in pravokotno na os trupa. To sem preveril tako, da sem izmeril razdalo med levim koncem krila in repom, ter desnim koncem krila in repom. ko sta bili razdalji enaki, sem v špranje med krilom in trupom nalil sekundnega lepila in malo zanihal krilo gor in dol, da je špranja "požrla" lepilo v notranjost spoja.

Slika


Nato sem na trup, tam, kjer pride krilce, nalepil s selotejpom 1 mm debel kos balze, da sem dobil distanco med trupom in krilcem.

Sedaj sem enako kot na višinskem repu, na krilo nalepil krilce.
Ko sem nalepil obe krilci, sem odstranil začasno prilepljeno balzo. Krilce ima sedaj enakomerno režo do trupa in se vanj ne more zatikati.

Slika


Na smerni stabilizator sem po podobnem postopku nalepil še smerno krmilo.

Ko so bili vsi deli letala na svojih mestih, pa je zadeva že postala podobna letalu:

Slika
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 20 Jul 2008, 17:01, skupaj popravljeno 5 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Kaj sedaj? Lahko bi začel z vgradnjo RV opreme, a moram vsem servomotorjem podaljšati kable, da bodo dosegli do sprejemnika.

To delo bom pustil za zvečer, sedajle pa bom na hitro okrasil model z nalepkami, ki jih je za cel kvadratni meter!!

Za vodilo sem si vzel slike iz škatle za model, ter izrezal nalepke in jih nalepil na njihova mesta.

Slika

Slika

Sedaj izgleda model veliko bolje, kot prej!

Nalepke na spodnji strani krila bom nalepil šele potem, ko vgradim servomotorje krilc, kajti nalepke pokrijejo njihove kable.

Za danes naj bo dovolj, jutri popoldne pa nadaljujemo z vgradnjo RV opreme v model.

Upajmo, da nam bo vreme naklonjeno, in bom lahko v prihodnjih dneh poletel z novo pridobitvijo v mojem hangarju :)

Ko se letenja s tem modelom naužijem, pa bo romal v trgovino Modelar, kjer ga boste lahko preizkusili pri Koletu, če se boste ogreli za nakup.

LP Mitja
Zadnjič spremenil Ultralajt, dne 20 Jul 2008, 21:04, skupaj popravljeno 2 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Pravkar sem stehtal model. Kompletna masa znaša 490g.

To je 30g manj, kot pa je navedeno v podatkih za model. :jumpjump:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Sinoči sem podaljšal kable za servomotorje (za~15cm) ter jih postavil na svoja mesta v modelu. Servomotorji se fiksirajo v model s po dvema kapljicama sekundnega lepila.


Repni servomotorji:
Slika


Servomotorji na krilu:
Slika


Akumulator, krmilnik in motor:
Slika


Danes sem napolnil akumulator, vstavil sprejemnik, ter nastavil servomotorje (smer, odkloni...)

Pred petimi minutami, pa sem z modelom opravil dva poleta.
Model se je odpeljal iz roke, kot po tračnicah. Le en klik trima smeri na desno in že sem lahko odvzel plin, ter začel z akrobacijami, kakor da se z modelom že dolgo poznava. Malce mi je škodila uletenost z Morbackom, ker je pri tem modelu le treba potiskati palico naprej, ko se prevaljuje na hrbet, pa sem rabil kako minuto, da sem se navadil na drugačen model.
Howering je neproblematičen, moči motorja je kar dovolj. Harrier gre lepo.
Model ima precejšen spekter hitrosti. Prav verjamem, da mu veter ne dela večjih preglavic. Sedaj je treba počakati še kak lep dan, da naredim še kake slike v zraku, pa tudi kakšen kratek video bi se prilegel.

Po uspešnem krstnem poletu:
Slika

Še pogled na spodnjo stran modela:
Slika


No, sedaj odpiram temo za debato.

Hvala, ker ste zdržali do konca!


Mitja
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

V zadnji fazi gradnje sem opazil neprijetno zadevo in sicer, jeklene žičke za povezavo višinskega in smernega krmila s servomotorji so tako natančno odrezane, da so že skoraj prekratke. Morda je temu tako zato, ker nisem vgradil priporočene servomotorje, pa zna biti, da je os ročke serva na drugačni razdalji.
Zato sem moral ročko serva zavrteti iz optimalne lege. Dobro, za prvi polet in pa za nezahtevno letenje je to v redu, a bom najbrž sam naredil nove žičke, tako da bom lahko vrnil ročke v pravi kot in s tem odpravil rahli diferencialni odklon krmil.

Drugače, pa se mi zdi KIT komplet zelo dovršen. Morda bo kdo šel v primerjave cen, a je tu treba povedati, da je ta škatla res bogato opremljena z navodili, risbami, da ima veliko natančno narejenih delov, ki lepo pašejo eden na drugega, ter da že sam bežen pogled na dele letala da vedeti, da ni bil kar tako iz rokava stresen, ampak, da se zadaj skriva kar dosti znanja.

Mitja
Uporabniški avatar
LUKAS
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 31 Maj 2007, 12:27
Kraj: Mala Loka

Odgovor Napisal/-a LUKAS »

Mitja,

hvala za predstavitev modela in lepe fotke. Sam imam model sestavljen že kakih 14 dni, a je bil vmes dopust na morju, tako, da bom sedaj nadaljeval. Problem z kratko povezavo med servotom in repom sem opazil tudi sam, kljub temu, da imam vgrajene priporočene mpx. servote.
Prednost le teh je, da, ni treba podaljševati kablov. Sam sem izbral kot pogonski lipo Flightpower EVO light 1350, po tehtanju modela, je še zmiraj 20g pod priporočeno vzletno težo.

Mitja nekaj vprašanj zate:

- kako si nastavil kot motorja (priporočajo od 0 do 2 stopinje desno in 0
do dve stopinje na dol) ?
- na kakšnem težišču si ga vzletel?
- kako dolgo (približno) si letel z tvojimi lipoti ?

Hvala za odgovor, ter obilo lepih akrobacij.

Dušan
Priponke
še malo pa bo končan
še malo pa bo končan
DSC03183.JPG (115.68 KiB) Pogledano 9111 krat
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Težišče sem imel na 10,5 cm.

Lipetov 950mAh nisem izpraznil, pa tudi časa letenja nisem štopal, ker sem smuknil ven le za kratek čas, toliko da sem preizkusil kako model leti...
Bom pa naslednjič lahko postregel tudi s temi podatki.

Kot motorja sem dal 0° in bom ponastavil potem, ko bom videl, kako bo letel.

Danes je bilo najbolj pomembno, da sem videl kako se ga leti in kako pristaja, ter sprobal kako grejo akrobacije. Za natančnejše nastavitve, pa bo treba narediti kar nekaj poletov v mirnem.

Mitja
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Še nekaj slik s prvih poletov.....
Priponke
Če pustiš komande na miru, leti ko po tračnicah...
Če pustiš komande na miru, leti ko po tračnicah...
ParkMaster 03.jpg (11.26 KiB) Pogledano 8951 krat
No, saj kar lepo spelje...
No, saj kar lepo spelje...
ParkMaster 01.jpg (53.11 KiB) Pogledano 8951 krat
Gaazaaa, potem pa kar bo, pa bo....
Gaazaaa, potem pa kar bo, pa bo....
ParkMaster 0.jpg (80.87 KiB) Pogledano 8951 krat
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

še slike...
Priponke
Pa še bolj nad glavo... he, he...piha, piha...
Pa še bolj nad glavo... he, he...piha, piha...
ParkMaster 04.jpg (16.54 KiB) Pogledano 8944 krat
Pa še malo nad glavo...
Pa še malo nad glavo...
ParkMaster 05.jpg (13.64 KiB) Pogledano 8944 krat
Malo bliže, da si ga ogledam...
Malo bliže, da si ga ogledam...
ParkMaster 02.jpg (33.74 KiB) Pogledano 8944 krat
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Ultralajt napisal/-a:V zadnji fazi gradnje sem opazil neprijetno zadevo in sicer, jeklene žičke za povezavo višinskega in smernega krmila s servomotorji so tako natančno odrezane, da so že skoraj prekratke. Morda je temu tako zato, ker nisem vgradil priporočene servomotorje, pa zna biti, da je os ročke serva na drugačni razdalji.
Zato sem moral ročko serva zavrteti iz optimalne lege. Dobro, za prvi polet in pa za nezahtevno letenje je to v redu, a bom najbrž sam naredil nove žičke, tako da bom lahko vrnil ročke v pravi kot in s tem odpravil rahli diferencialni odklon krmil.
Lahko pa bi samo obrnil servote, da bi mel vrtišče ročke bližje krmiloma, tako kot na krilcih, bi se moglo poznat skoraj kak cm :wink:
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Stanko P. napisal/-a:...
Lahko pa bi samo obrnil servote, da bi mel vrtišče ročke bližje krmiloma, tako kot na krilcih, bi se moglo poznat skoraj kak cm :wink:
Ja, tudi sam sem pomislil na to možnost, ampak nisem šel v to, ker potem ne bi mogel kable speljati po predvidenih "kanalih" in bi izgledalo preveč šlampasto.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

No, pa en krajši posnetek. Žal je bilo še vedno turobno vreme in temu primerno, tudi moje letenje.. :oops:

Ampak, vzemite video le kot potrdilo, da sem model res do konca naredil ;)
in me ne preveč skritizirat... navsezadnje le ne morem drajsati z repom po tleh..model je namreč Koletov in bi mu ga drad dal v roke nepoškodovanega :lol:

VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=qGsD2eHfhT4
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Ultralajt napisal/-a:
Stanko P. napisal/-a:...
Lahko pa bi samo obrnil servote, da bi mel vrtišče ročke bližje krmiloma, tako kot na krilcih, bi se moglo poznat skoraj kak cm :wink:
Ja, tudi sam sem pomislil na to možnost, ampak nisem šel v to, ker potem ne bi mogel kable speljati po predvidenih "kanalih" in bi izgledalo preveč šlampasto.
Tudi res.
Uporabniški avatar
LUKAS
Začetnik
Prispevkov: 23
Pridružen: 31 Maj 2007, 12:27
Kraj: Mala Loka

Odgovor Napisal/-a LUKAS »

Ultralajt napisal/-a: VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=qGsD2eHfhT4
Mitja super,

če bodo moji prvi poleti tašni bom že ultra zadovoljen.

Lp

Dušan
dejko
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 20 Sep 2007, 20:16

Odgovor Napisal/-a dejko »

Mene pa zanima kater motor bi priporočal za ta model iz hobbycitya.hvala
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

dejko napisal/-a:Mene pa zanima kater motor bi priporočal za ta model iz hobbycitya.hvala
Ekvivalent po moči, številu vrtljajev in masi, originalnemu motorju.

Original:
Himax C2816-0890
RPM/V= 890
6-12 celic Nixx
2S-4S LiPo
Delovni tok 4-13A
Max tok (15 s) 18A
Gred premera 4 mm
Premer motorja 28 mm
Dolžina 33 mm
masa 77 g
Največja moč 200W
Največja temperatura motorja 65°C
Uporabniški avatar
airforce
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 27 Okt 2006, 12:13
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a airforce »

Ultralajt napisal/-a:
dejko napisal/-a:Mene pa zanima kater motor bi priporočal za ta model iz hobbycitya.hvala
Ekvivalent po moči, številu vrtljajev in masi, originalnemu motorju.

Original:
Himax C2816-0890
RPM/V= 890
6-12 celic Nixx
2S-4S LiPo
Delovni tok 4-13A
Max tok (15 s) 18A
Gred premera 4 mm
Premer motorja 28 mm
Dolžina 33 mm
masa 77 g
Največja moč 200W
Največja temperatura motorja 65°C

Živjo

Tale motorček bi bil idealen:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... _Outrunner

BTW: Mitja, kaksna je cena samo modela?
Lep pozdrav
Medard
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

NAKUP MODELA: viewtopic.php?t=29471
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Danes se je dalo leteti. Ni bilo dežja, niti vetra.
Priponke
ParkMaster 06.jpg
ParkMaster 06.jpg (86.9 KiB) Pogledano 8670 krat
ParkMaster 07.jpg
ParkMaster 07.jpg (89.32 KiB) Pogledano 8670 krat
Uporabniški avatar
Multijet
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 24 Mar 2008, 14:48
Kraj: Šentjernej

Blaž

Odgovor Napisal/-a Multijet »

Živijo Blaž tukaj iz šentjerneja vidim da ste še vedno ziteresirani za 3D modele,vidim pa tudi da zelo lepo leti.Kakšna je kaj vožnja z takim modelom?
Lp Blaž
Kdor ne leti sploh ne živi!!!!
Odgovori

Vrni se na Modeli iz penastih materialov