Menjava goriva!!

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
edey
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30 Avg 2007, 20:09
Kraj: Murska Sobote

Menjava goriva!!

Odgovor Napisal/-a edey »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima nekja stvari v zvezi z gorivom za avtomodel. In sicer, gorivo bi si rad mešal sam doma,vse kar potrebujem imam doma, pravtako navodila kako naj to dela od enga ki to že počne.Zdaj me pa zanima če bo potrebno ob menjavi goriva motor tudi znova nastavi? Do zdaj sem uporabljal že tovarniško zmešano gorivo pav za avtomodele.
Mogoče je še kaj na kaj bi moral bit pozoren pri menjavi goriva?

Nalepša hvala za odgovore.

LP
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Moje osebno mnenje je, da ostaneš na original tovarniškem gorivu! Se zna zgodit, da ne boš dobro zmešal goriva in ti bo posledično ugašal motor in še kaj. Se zna zgodit, da ga mogoče tudi nastavit ne boš mogel na njegovo optimalno delovanje. To je sicer samo moje osebno mnenje, ker sem sam videl in doživel kaj pomeni eno zelo poceni gorivo proti tornadotu! Motorja res nikdar nisem moral dobro nastavit, potem pa sem menjal za tornadota, motor na novo ''vlaufal'' in sedaj gre ko sneta sekira brez problema. Šlo pa se je za model Specter. Sam imam Mugna MBX5 z motorjem ninja in mi niti na kraj pameti ne pride, da bi sam doma mešal vendar spet sqamo moje osebno mišljenje! Ti pa probaj, če bo vse ok - delaj tako naprej, drugače pa nazaj na tovarniško :lol:
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

Nevem zakaj bi se zgodilo, da goriva nebi dobro zmešal (%), razen če si tako površen.
Če imaš podatke o sestavinah in količinah v tovarniškem gorivu in če zmešaš svoje gorivo v enakem razmerju mislim, da ne bo sprememe, razen kakšen minimalen vpliv čistosti oz. kakovosti posameznih sestavin.
Če boš gorivo zmešal v drugačnem razmerju kot si ga uporabljal do zdaj pa bo sigurno treba malenkost popraviti nastavitve.
Mogoče še najbolj pozoren moraš biti na olje, v tovarniških je ponavadi 50% sintetično in 50% ricinus.

Sam uporabljam Proxim ricinus in Proxim nitrometan.
kinggo
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Feb 2008, 17:44
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a kinggo »

jaz uporabljam jet's gorivo, vendar imam velik strošek, zato ga nameravam menjati za gorivo HIGH POWER CAR 15% nitrometana. kaj vi menite?? se splača?? :-k :-k

pa še link: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=49659
lp tim
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Kupi tornado 16% kantico 5L slabih 40EUR. Gorivo HIGH POWER CAR je dosti slabše od Jets in ostalih. Zato tudi takšna razlika v ceni.
kinggo
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 12 Feb 2008, 17:44
Kraj: kranj

Odgovor Napisal/-a kinggo »

ja kako to misliš slabše?slabo za motor ali samo manj pospeškov...?

jaz itak vozim avto za svoj feeling in ne tekmujem, zato ne bi kupoval tako dragega. kaj pa cool power sidewinder.je ta kaj boljši od high power?

link: http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=35961
lp tim
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Kupiš, probaš, vidiš! Če ni razlike, ostaneš na novem gorivu! Moje mnenje. Sigurno pa niso brez veze take razlike v cenah!!
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

Jaz si sam mešam in lahko rečem da gre dosti bolše avtek ko sem probal moje zmešano gorivo ali tovarniško ... Še par ljudi je probalo mojo mešanico in so tudi potrdili da gre avto kr bolše ... uporabljam pa olje in metanol od JETS in nitro od rossija ... :) Tako da če se naučiš in se ne zmotiš pri mešanju nebi smelo bit problemov ...

Drugače pa mešam kot je rekel ZERO 50% sintetično olje 50% ricinus ...

to pa dela vsak na svojo odgovornost ... Meni je človek ki mi je povedal koliko česa morem dat oziroma mi je razložil kako se meša , takoj tudi opozoril da če bom kej narobe naredil se lahko poslovim od motorja ...
Na srečo mi do sedaj še motor ni zaribal ...

Lp , jani
sammy
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 26 Mar 2006, 06:56
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a sammy »

lahko še malce več informacij o gorivu.
Eden bi mi prodal metanol (1L) za 2€. Kaj konkretno moram dodati, da dobim mešanico za avtomobil?
Drugače uporabljam tole ...
https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=2768

če prav zastopim, bi moral sestaviti takole ... :-?

20% nitrometana
70% metanola
10% sintetičnega 2T olja

Ali razmišljam pravilno?

Hvala v naprej :wink:
Zadnjič spremenil sammy, dne 28 Dec 2008, 08:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

sammy napisal/-a:lahko še malce več informacij o gorivo.
Eden bi mi prodal metanol (1L) za 2€. Kaj konkretno moram dodati, da dobim mešanico za avtomobil?
Drugače uporabljam tole ...
https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=2768

če prav zastopim, bi moral sestaviti takole ... :-?

20% nitrometana
70% metanola
10% sintetičnega 2T olja

Ali razmišljam pravilno?

Hvala v naprej :wink:
Ne, nikakor. [-X =D> [-X [-X #-o
V gorivo za t.i. ''glow'' ali po domače ''nitro'' motorje se ne dodaja 2T olje npr- Castrol TTS, MOTUL 800, Shell Racing M........, ki je za mešanje v bencin, ta olja se v metanolu običajno ne topijo. Za mešanje z metanolom so sintetična olja na drugačini bazi in ricinus.

Razmerje mešana de dobro. V tvojem primeru imaš v gorivu:
-20% nitro metana
-10% olja

Teh filozofije okrog mešanja ali kupovanja goriv je cel kup. Najbolj pomembno je, da se poskusiš držati vedno iste formule. Če si se odločil, da boš sam mešal gorivo potem kupi kvalitetne komponente, v kolikor pa misliš porabiti samo ta liter in potem zopet menjavati goriva, to ni dobro, saj boš moral vedno ponastavljati nastavitve motorja. Ostani na isti vrsti goriva.
Ni niti toliko pomembno ali je to narejeno gorivo ali ga mešaš sam. Čolnarji v 90 % mešamo goriva sami in nimamo nikakršnih problemov.
Avtomodelarji pač razmišljajo, da je edino pravo gorivo Tornado, na ostala goriva pa motor ne gre.
Lp Rado
sammy
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 26 Mar 2006, 06:56
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a sammy »

Lepa hvala za odgovor Tornado ...

pa če te izovem ( (c) by Slak) :D , bi mi podal konkretne podatke o oljih katere uporabljaš, oz. ali bi mi bil pripravljen pomagati pri moji mešanci, ker nisva tako daleč?
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

sammy napisal/-a:Lepa hvala za odgovor Tornado ...

pa če te izovem ( (c) by Slak) :D , bi mi podal konkretne podatke o oljih katere uporabljaš, oz. ali bi mi bil pripravljen pomagati pri moji mešanci, ker nisva tako daleč?
Sploh ni problema. Jaz sem uporabljal olja KLOTZ in sicer mešanico 50:50 sintetike/ricinusa. To olje je preizkušeno za pogon ladijskih motorjev, (ki so mimogrede najbolj obremenjeni modelarski motorji, saj delajo cca.90% časa na polno). Koristi ga sam proizvajalec motorjev CMB in večina njegovih tovarniških voznikov.
Za pokušino imam še nekaj goriva doma. =D>
Lp Rado
sammy
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 26 Mar 2006, 06:56
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a sammy »

bi bil tako dober, pa bi mi zaupal mobi številko (lahko na ZS). 8)
alfaromeo159
Začetnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 21 Avg 2012, 10:50

Re: Menjava goriva!!

Odgovor Napisal/-a alfaromeo159 »

Mene pa zanima kakšna je razlika teh dveh

COOL POWER

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... anguage=en CENA : 6,90 EUR
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... anguage=en CENA : 21.90 EUR
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Menjava goriva!!

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

alfaromeo159 napisal/-a:Mene pa zanima kakšna je razlika teh dveh

COOL POWER

http://shop.lindinger.at/product_info.p ... anguage=en CENA : 6,90 EUR
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... anguage=en CENA : 21.90 EUR
V količini..Prvega je 1L,drugega pa 1galona kar je cca 3,7L
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Splošno