Indoor Heli

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
rodniy
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Jun 2006, 20:28

Indoor Heli

Odgovor Napisal/-a rodniy »

Zivjo.

Mi kdo lahko priporoci kak miren zacetnisku indoor oz. pogojno outdoor heli. Iscem kak manjsi model na li-po krmiljen po vseh oseh za po stanovanju.
Nekaj v stilu bella oz. lame, ki jo ze imam, sem ze vozil. In tudi scefral ene 2 kompleta rotorjev, pa iscem novega.

Recimo nekaj v tem stilu:
http://www.buzzflyer.co.uk/Sub-Micro-RC ... /p-97-313/ ali
http://www.buzzflyer.co.uk/Sub-Micro-RC ... /p-97-522/
ampak ne poznam zadeve, ce je primerna za skoraj zacetnika in tudi ne vem, kako je z nadomestnimi deli.

Kak nasvet?
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Pomojem je bolje da kupiš nadomestne krake in zbiraš denar za kaj manj igračastega. Odločitev pa je seveda tvoja.

Micron V2 je precej precej draga igrača, Walkera 52 pa je ekvivalent Twisterja ali Sabre, s tem da ima (kao) negativen korak. Čim pogledaš ta smešen repni rotor lahko veš, da je še vedno samo načičkana draga igrača.

Kakorkoli že, dvomim da ti bo za toliko denarja (navedene cene so funti!) prineslo kaj več sreče. Z veliko gotovostjo lahko rečem da rezervnih delov v bližini ne boš dobil. Vprašanje če v avstriji. Čudna modela...
rodniy
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Jun 2006, 20:28

Odgovor Napisal/-a rodniy »

Res je..

Stvar je obupno predraga, sploh za zacetek. Ampak dal sem samo za primer, bolj dimenzijsko ali pa princip delovanja na kaj pravzaprav ciljam.
Star dvorotorski heli se mi v bistvu ne splaca vec popravljat, ker bi moral menjat krake, zobnike in swashplate (mislim da se tako rece). Potem raje dam par EUR vec, pa si kupim novo zadevo, ker ta je ze res zjahan.

Zato me tudi zanima, kaj priporocate...

lp
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

Aha, se opravičujem. Sva se narobe razumela.

Povej mi, kaj bi namensko rad počel s takim helikopterjem? Bi se rad učil leteti naprej, na "pravih" RC helikopterjih ali bi ostal na tej stopnji helikopterjev zaradi stabilnosti in letenja po prostorih?

Ne mislim žaljivo, ampak v smislu, kaj bi rad imel od letenja?
rodniy
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Jun 2006, 20:28

Odgovor Napisal/-a rodniy »

V bistvu malo vsega.. Starega sem ravno toliko obvladal, da sem bil malo prevec pogumen in zdaj sem tukaj, ko kupujem novega. :)
Kar se mene tice bi definitivno rad nadaljeval oz. se naucil kaj novega, malo za alternativo letenju z avioni. Ne bi pa rad neke igrace.

Zdej ko malo gledam naokoli, se se najbolj navdusujem nad Piccolom (www.ikarus-modellbau.de), ker je relativno hvalezna zadeva in nenazadnje tudi poceni. Potem pa naprej.

Mimogrede, ce koga zanima kako se nauciti leteti heli (kaj bi dal, da bi tole prej videl):
http://www.dream-models.com/eco/flying-index.html
Phoinix
Dr. Modelar
Prispevkov: 4007
Pridružen: 27 Okt 2005, 21:19

Odgovor Napisal/-a Phoinix »

No, saj Piccolo je podobna izvedba kot Sabre/Twister. Težave boš imel edino z deli. Ne vem če je kaka slovenska trgovina, ki ima na lagerju npr. krake.

Po tem helikopterju, če te bo to interesiralo seveda, pa raje varčuj za kaj večjega, sicer boš po vsej verjetnosti počasi zdolgočasen. Taki helikopterji so pogonsko siromašni in neprimerni za karkoli drugega kot lebdenje in počasno letenje.


Svetujem ti branje te teme: viewtopic.php?t=24281&start=0
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji