PROSIM IZPOLNI(no...napiši)

Karkoli se vam zdi zanimivo, vredno ogleda,..., objavite tukaj!
Odgovori
NAJHITREJŠI
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Feb 2007, 13:28
Kraj: Celje

PROSIM IZPOLNI(no...napiši)

Odgovor Napisal/-a NAJHITREJŠI »

Vsi ki imate kakršno koli izobrazbo, in ste zaposleni, mi prosim povejte kam ste hodl v šolo, kam ste sli naprej, kaj ste zdaj po poklicu in kak ste s tem zadovoljni..
TO ME ZANIMA IZKLJUČNO ZATO, KER SE NE MOREM ODLOČIT, NA KATERO SREDNJO ŠOLO BI ŠEL...
NOČEM GIMNAZIJE...

HVALA
ka je blo prej: jajce ali kokoš?
-jadrilica.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Kje se pa vidiš v prihodnosti? Kakšne cilje si zastavljaš?
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
NAJHITREJŠI
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Feb 2007, 13:28
Kraj: Celje

cilji

Odgovor Napisal/-a NAJHITREJŠI »

hočm žvet u stanovanju, delat u kaki trgovini z modelraskim materijalom al pa elektro materjialom, HODIM V 1. LETNIK GIMNAZIJE LAVA v Celju,
zanima pa ma modelarstvo, razvijanje idej, INOVATIVNOST...

tole je blo pa tešk napisat :cry:
ka je blo prej: jajce ali kokoš?
-jadrilica.
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Pozdravljeni

Potem pa je pravi poklic zate mehatronik ali pa elektrikar-elektronik pa kaj podobnega
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Jaz sem tudi za poklic mehatronik.
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Uporabniški avatar
Buschi
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 06 Nov 2005, 15:14
Kraj: Šempeter v Savinjski dolini

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Pri mehatroniki je bil ogromen naval in omejitev vpisa, tako da so prišli res samo najboljši.
Mehatronika je mešanica elektrotehnike, strojništva, računalništva....obstaja izredni študij, sam ko sem videl v prvem letniku videl DVE vrste matematike, sem opustil vse skupaj.
Sam sem bil doma z kmetije in so vsi mislili, da bom šel v Šentjur na kmetijsko, foter, knap, je potiho upal na knapovsko šolo, ker bi imel zagarantiran šiht ter veze in poznanstva, stari foter, tišler, pa da bom postal tišler, ker imam pravzaprav vse stroje za obdelavo lesu doma.
Sam sem se odločil za računalništvo, ker me je veselila robotika; oral sem ledino, sicer tedaj postal državni prvak v robotiki, sedaj sem pri 30. peciklmehanik v znani slovenski kolesarski štacuni.

Ponavadi malo ljudi postane to, za kar so se odločili; predvsem je tu problem, ker pri 14. letih res še ne veš, kaj boš delal naslednjih 56 let.
Gimnazija je za ''ustvarjalne'' ljudi stran vržen čas, ker po štirih letih nisi nič.

Inovativnost: tu ni šole, tle je tehnična razgledanost...Ne vem, težko razložim. Star foter je bil inovator v svoji lesni industriji, sam razvijam čudne kolesarske ideje...Ko nekdo omeni neko tehnično težavo, ponavadi takoj najdem rešitev...

Tako, če te zanima elektronika, se prepiši tja; čeprav sedaj opažam, da je kr nekaj tistih, ki so hodili na elektrotehnično v Veleje, sedaj dela v računalniških servisih in štacunah....sedaj si pa pomagaj...

:roll:
anzemalo
Razpravljalec
Prispevkov: 68
Pridružen: 19 Jun 2007, 19:12
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a anzemalo »

Zdravo!

Tudi jaz se moram letos odločiti kam bom šel naprej!Na gimnazijo nočem,ker me pa zanima preve stvari je odločitev res teška.treba bo še temeljito premisliti! :oops: :oops: :roll: :roll:

lp anže
Uporabniški avatar
airforce
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 27 Okt 2006, 12:13
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a airforce »

Živjo

Evo, jaz sem eden izmed tistih, ki sem recimo na podobni smeri, sicer Elektrotehnik računalništva. Sem kar zadovoljen, čeprav sem šele prvi letnik, je v redu, zanimivo in uživam ob tem.

Glede mehatronikov, so pa moji "nekdanji" sošolci, tudi z zadostnim uspehom prisli, čeprav je bila omejitev.
Lep pozdrav
Medard
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

pobje, svetujem vam, v kolikor ste tak tip kot jaz, NE IT V GIMNAZIJO :o :o :o , če bi izbiral še enkrat, bi izbral drugače!!!

Stalno se sprašujem, KAJ MI BO TOOOO? tisto kar pa želim vedet, pa lahko naučim profesorje ... saj še profila krila ne znajo narisat... vedo da obstaja, ne vedo kako izgleda #-o #-o #-o #-o

Potem se človek začne spraševati kaj od česa odnese... mu je priljubljena le MAT in FIZ od vseh - 11 predmetov. Trpi pa motivacija za učenje in vse skupaj #-o #-o

... ko pa smo že pri šoli... odnos profesorjev do udeležbe pri tekmovanjih... super! Statusi športnikov kar padajo -upravičeno, neupravičeno. tekmovanja - SEVEDA, obvezno! ... nogomet Coca-cola žnj liga... opravičen spraševanja celi teden #-o .

modelarstvo;
jaz;" Gospa profesor, se bi lahko prosim lepo, opravičil spraševanja za danes. Imeli smo dvodnevno Eurocup - Evropsko tekmovanje jadralnih modelov. (čez vikend)"
profesor:" Niti pod razno! Kaj vse današnja mladina ne počne.... včasih smo igrali košarko, nogomet... danes pa kar nekaj...računalniki..."
#-o #-o #-o #-o #-o :evil: :evil: :evil: :evil:


LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
Uporabniški avatar
Vsenafarbos
Razpravljalec
Prispevkov: 80
Pridružen: 19 Nov 2004, 23:50
Kraj: Sodražica-Radovljica

Odgovor Napisal/-a Vsenafarbos »

Živjo!


Jaz sem pred 14-timi dnevi postal univ. dipl. ing. str. Za srednjo šolo je skoraj vseeno kam greš (če mene vprašaš). Nekje pač moraš biti tista štiri leta...Nivo znanja pa ni tako visok, da ga ne bi mogel kdaj na brzino ujet, če bi bilo treba, potrebno je pač delo

Kar se mi pri strojništvu zelo dopade je predvsem širina. Na faksu sicer dobiš cel kup bolj ali manj uporabnih znanj, od tebe je odvisno kako jih boš uporabil. V Ljubljani lahko izbiraš med konstruiranjem, mehatroniko, energetiko in proizvodnim strojništvom. Izbira je velika

Trenutno pa sem v službi, kjer je bolj ali manj vseeno ali imam narejeno Višjo trdnost ali ne :oops: . Je malo zanimivo :oops:


LP, Klemen
Uporabniški avatar
Jakob
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 15 Maj 2007, 19:11
Kraj: Podkoren

Odgovor Napisal/-a Jakob »

Buschi napisal/-a:Ponavadi malo ljudi postane to, za kar so se odločili; predvsem je tu problem, ker pri 14. letih res še ne veš, kaj boš delal naslednjih 56 let.
Gimnazija je za ''ustvarjalne'' ljudi stran vržen čas, ker po štirih letih nisi nič.

Inovativnost: tu ni šole, tle je tehnična razgledanost...Ne vem, težko razložim. Star foter je bil inovator v svoji lesni industriji, sam razvijam čudne kolesarske ideje...Ko nekdo omeni neko tehnično težavo, ponavadi takoj najdem rešitev...

Tako, če te zanima elektronika, se prepiši tja; čeprav sedaj opažam, da je kr nekaj tistih, ki so hodili na elektrotehnično v Veleje, sedaj dela v računalniških servisih in štacunah....sedaj si pa pomagaj...

:roll:

Pozdravljam tole mnenje... pa se jaz na kratko:
V osnovni soli sem hodil v glasbeno solo (klavirska harmonika) in bil strasten ljubitelj elektronskih klaviatur. Potem pa sem se, ker sem se dobro znasel pri modelarskem krozku in nisem bil dovolj priden pri pouku v glasbeni soli, vpisal na poklicno lesarsko solo. Sem kar rad delal z lesom in ker mi sola ni delala tezav sem se vpisal se na tehnicno (3+2)... Potlej pa vojska in prva zaposlitev, kot prodajalec v trgovini s pohistvom in vrati... No, potem sem ob delu uspesno naredil poslovodski izpit in uspesno koncal komercialni fax in po petih letih zapustil sluzbo, ker se mi ni zdelo vredno bit v sluzbi in premisljevat kako lepo bi bilo igrat klavir in harmoniko...

No, zdej pa pri 28ih ze tri leta (povsem brez primerne formalne izobrazbe), uspesno profesionalno igram pri eni avstrijski zasedbi...

Toliko o veselju in formalni izobrazbi - NE PA POZABIT NA NEFORMALNO!!! IZOBRAZEVAT SE JE PAC VEDNO TREBA :wink:

Tako da, ce te nekaj zanima - GO FOR IT!

lp,
j.
Uporabniški avatar
pegasus
Dr. Modelar
Prispevkov: 2847
Pridružen: 14 Okt 2002, 01:00
Kraj: Heidelberg

Odgovor Napisal/-a pegasus »

Izobrazba je sto ljudi - sto čudi ... Dejstvo je, da se učiš celo življenje, pa če to hočeš ali ne. Več ko maš izkušenj, lažje se odločaš v neki situaciji. Raje ko se sam učiš, lažje ti bo v življenju.

Šola je nujno zlo, pa ne zaradi količine snovi, ki se jo moraš naučit (zame premalo in bi hotel precej več), pač pa zaradi načina, kako se ta snov podaja. Moj pogled nazaj - če bi lahko izbral predmet, ki bi ga 4 leta poslušal še enkrat, bi bila to gotovo književnost, ker bi jo danes dojel čisto drugače kot takrat. Imel sem smolo, da sem v gimnaziji padel v razred green dragonsov, ker sem pričakoval bolj k osvajanju novega znanja nagnjeno okolje, a sem se zmotil. No, dvomim da je na poklicnih šolah kaj bolje ...

Glej tudi.
Uporabniški avatar
Pisaneli
Dr. Modelar
Prispevkov: 3509
Pridružen: 13 Sep 2006, 20:47
Kraj: Žiče-Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Pisaneli »

Jaz recimo v osnovni šoli nisem imel pojma kam naj se vpišem. Šel sem po poti manjšega napora in se vpisal v Srednjo elektrotehniško šolo Maribor, smer elektrotehnik energetik, ker tu ni bilo omejitve vpisa.
Največja zahvala gre mojim staršem, da so me tiščali naprej.
Po šoli seveda takoj delat, prvo sem pol leta na črno pral avte, nato sem bil dve leti na eni elektro firmi, kjer smo delali instalacije, zdaj pa sem že 7 let v elektro vzdrževanju ( GKN Driveline).
Ob delu pa sem začel pridno študirati Mehatroniko (6.st.), imam še samo en izpit, potem pa diploma.
Mislim, da so bile cse odločitve pravilne, saj mi to delo leži, tehnika, inovacije, ustvarjanje,... .

Mislim pa, da ni vseeno za katero šolo se odločiš. Imam kar nekaj sošolcev, ki so izdelali gimnazijo in pri tem tudi ostali. :wink:
Fear of a Flat Planet.
-slopescream-
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Že par let se na široko odpirajo šole za smer "Elektrotehnik računalništva".
Od tu greš lahko tudi naprej na fakulteto....ali pa samo v službo...

Služba je potem v kakšni firmi, kjer skrbiš za računalniško omrežje ali kaj podobnega...

Takole na kratko, kaj več pa lahko izveš na informativnih dnevih, pa tudi brošurah za izbiro poklica, ki jih imajo vse šole....
Lenko
Razpravljalec
Prispevkov: 190
Pridružen: 17 Nov 2004, 17:12
Kraj: Preddvor

Odgovor Napisal/-a Lenko »

Sam sem bil v osmem razredu pred težko odločitvijo kam naj vse vpišem.
Problem je bil, ker sploh nisem vedel kaj me veseli in kaj želim početi v življenju, tega še zdaj ne vem.
No in sem izbiral med ekonomsko, splošno in tehnično gimnazijo.Izbral sem ekonomsko, šolanje zaključil z maturo.
Spet problem. Kam zdaj???
In sem šel delat sprejemne teste za krajinsko arhitekturo ter mi je seveda za vpis zmanjkala ena točka :evil: :evil: :evil:

No in sem lepo letos pristal na Fakulteti za strojništvo program VSŠ.
Ker v srednji šoli nisem nobene fizike in drugih tehničnih bpredmetov sem ga pošteno na.......Ampak bom malo stisnil in upam, da mi bo uspelu. V drugem letniku pa potem lepo na smer letalstvo.....

Naj pa povem da po mojem strojni faks ni za lenuhe in brezdelneže. Dela se sproti, kriteriji so zelo strogi in seveda zelo pritiskajo na nas. Veliko pove že podatek, da jih naredi samo 30%.
Kakor vidim gre še najbolje tistim, ki imajo poklicno maturo in so prišli iz navadnih tehniških šol.
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Živjo!

Mogoče ti bo tale vprašalnik nekoliko olajšav delo... :)
http://www2.arnes.si/~gljsentvid10/vase ... ocje_.html

No pa še en zanimiv test,čisto tako mimogrede... :wink:
http://www2.arnes.si/~gljsentvid10/inteli.html


Lp Miha
bike-2007
Tekmovalec
Prispevkov: 306
Pridružen: 04 Jul 2007, 12:09
Kraj: Kjer piha...

Odgovor Napisal/-a bike-2007 »

Čestitam za tako lep naziv!

Js se z modelarstvam ukvarjam že 10 let in sem Gozdarski tehnik, zdaj pa študiram redno 2.letnik VSŠ gozdarstvo in ne bi nikoli zamenjal. V svoji Gozdarski karjeri sem dosegel že vleike uspehe kakor tudi pri modelarstvu. V gozdarskih veščinah sem pri podiranju drevesa na točko postal mladinski evropski prvak leta 2005 isto leto pa še mladinski državni prvak v kategoriji F1A(prostoleteči modeli)....hočem rečt da modelarska roka tut v gozdarstvu prav pride. Letos sem sicer prvo leto ampak sem postal član Reprezentance v kategoriji F1A (Prostoleteči modeli). Tako, da naj še kdo reče da se z motorko ne ga modelov Štimat....HAHA!

Malo šale mora bit.

lp
Sanje so vse!
Uporabniški avatar
zmrzek
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 25 Apr 2006, 15:07
Kraj: prekmurje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zmrzek »

Jaz sem šel sicer na strojno , pa sem tudi imel dilemo če bi šel na tehnično gimnazijo , ali strojno , vendar sem se odločil vseeno za strojno .
Če ti je bolj všeč kaj praktičnega ( kot si sam omenil delo v trgovini z elektroniko ) se prepiši na elektrotehnik...
vem se mi je zdelo , da pol čez 4 leta ko se bom vpisoval na faks... nebi vedel tolko matematike kot je maš na gimnaziji ,ampak se da matematiko tolko naučit... ampak v gim. nimaš nikakršne podlage za strojništvo , neveš mehanike , nič prakse nimaš... tak da se strinjam z večino da je to izguba časa ... zaj po pol leta sem ugotovil , da se pri slovenščini in matematiki učimo na isti sponji pri istih poglavjih , tak da je potem vseena figa

Bi ti res priporočal iti na tehniško šolo...

Lp Mitja
LP MITJA H.
Uporabniški avatar
tocek
Začetnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 21 Jun 2005, 18:47
Kraj: Prevalje

PROSIM IZPOLNI(no...napiši)

Odgovor Napisal/-a tocek »

NAJHITREJŠI

Opazuj trende poklicev, ki so na danes na trgu. Predvidevaj, kako bo s temi poklici, ki te zanimajo v prihodnosti.
Opazuj št. vpisov na posameznih programih v vzgojno izobraževalnih organizacijah, ki te zanimajo in poskušaj predvideti, kolikšen procent boš imel možnosti za zaposlitev po končanem šolanju.
Zgodilo se ti bo, da boš imel izobrazbo, a ne boš dobil službe za to izobrazbo.

Nekaj pa si vseeno zapomni: Ko boš končal šolanje, boš na trgu delovne sile prodajal svoje znanje, ne glede na vrsto dela, ki ga boš opravljal.

lp tocek
kos
Profesor
Prispevkov: 1622
Pridružen: 29 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor-USA-Bangkok-Doha-Bogota-Teheran-Maribor kolodvor

Odgovor Napisal/-a kos »

ce si modelar in ti potrpezljivost in estetika ni tuja je moj predlog:

ZOBOTEHNIK

http://www.ssfkz.si/index.php?id=zobotehnik

delas s kalupi(odtisi), prevlekami,barvami, nosilci(keramika, kompoziti), lotas( z oblocno svetlobo, laserjem), lepis,... tudi ze CAD CAM frezas :D :D

ce ti SLO placa ne bo dovolj, v tujini dobis takoj delo
Odgovori

Vrni se na Vpisi novico, povezavo,...