Align T-REX 500

Akrobatski in 3D modeli
Odgovori
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Kaj pa Parky piše neumnosti - da gre pri avio modelarstvu samo za gradnjo - veliko raje letim avione, kot pa gradim. Takega aviona pač še ne moreš kupiti v štacuni, ga pač najprej zgradiš, potem pa ga letiš po mili volji.

Ni pravi naslov za dajat v nič avio modelarstvo - vgrizni se v jezik in si povej mene bolj veselijo heliji, drugega pa bolj letala.

Sem v obeh vodah in nikoli nisem rekel, da so heliji bolj fajn kot letala, niti obratno, čeprav ima velik avion več vav efekta, že ko samo stoji na tleh.

In pa, ko smo že pri performansah - s helijem še nisem videl izpeljati preciznega F3A akro programa, kot ga lahko z akro letalom. Vedno samo neko 3D razmetavanje ali pa precizno letenje za letalo relativno enostavnih figur (kroženje na hrbtu, trebuhu, itd.), jasno da so tudi figure, ki jih pa z letalom ne moreš izpeljati.

In - s helijem ne moreš narediti tork role, ker ti manjka propeler v nosu :lol: :lol: #-o
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
denys
Freak
Prispevkov: 681
Pridružen: 06 Jun 2007, 16:23
Kraj: Koper

Odgovor Napisal/-a denys »

Ne vem, če si ali nisi že bil na kakšnem srečanju ali tekmi s helikopterji. Pridi enkrat ko bo letel Karbonko ali Parky in boš stal zraven pilota in boš takoj dobil pravo sliko kaj je 700ka.
4. - 5. septembra bo v Kranju tekma, tam si lahko v živo ogledaš 3D in F3C.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Nisem bil še na nobeni vaši tekmi, na mitingih sem videl Riharda, Rozmana in še nekateri so dobro vozili helije.

Mislim, da je pametno že zaključiti to debato in se vrniti k temi:

- Se pravi kupiti se regler YGE za 60-80 A in je ekvivalent Kontronika?
- zaenkrat pustiti Align DS510 servote, nato nabaviti BLS
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Skratka Kontronik je mati vsej reglerjev :P pa še BECa ima vgrajen YGE je baje tud dobr, sam bi vzel raje Kontronika pa boš imel mir ;)
Sam uporabljam FUTABO že celo življenje in me ni nikoli zapustila na cedilu :)
Mal dnara mal muske ,,, raje malo več pa ti bo dlje trajalo.
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Karbonko
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 09 Sep 2008, 15:24
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Karbonko »

Sam še tole!
F3A klasa je enaka F3C klasi pri helikopterjih.Ne moreš zdej primerjat F3N klase s tema dvema ker je čist drugačno letenje.
Enkrat ko bomo meli kakšno srečanje, ti bom pokazal kakšen precizen program se da tudi s helijem odpelat, ker men že gre malo na jetra ko vsi gledajo sam tist ameriški smackdown pa pravijo to je 3D letenje.V evropi prevladuje bol tehnični stil letenja z zahtevnimi liki in mehkimi prehodi!

Ok zej pa dost offtopica! :lol:


Lp!
Slika Slika
Uporabniški avatar
zosek
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 08 Avg 2008, 13:47
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a zosek »

Parky napisal/-a:Skratka Kontronik je mati vsej reglerjev :P pa še BECa ima vgrajen YGE je baje tud dobr, sam bi vzel raje Kontronika pa boš imel mir ;)
Sam uporabljam FUTABO že celo življenje in me ni nikoli zapustila na cedilu :)
Mal dnara mal muske ,,, raje malo več pa ti bo dlje trajalo.
Po tujih forumih jih zmerjam več, ki imajo yge in kontronik, bolj priporočajo yge.
brrrm brrrm
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Mi ni treba govorit malo dnara, malo muzike, ampak včasih tudi za dosti dnara žal ni dosti muzike....pa pustimo zdaj to. Jaz z JR/Graupner v 23 letih nisem imel še enega problema, za heli sicer uporabljam Spektrum DX6i, ki je še ravno dovolj za tak heli, tudi delalo že ure in ure brez problemov.

Bom najbrž vzel Kontronika 80 LV. Upam, da bo precej dlje zdržal kot ta, verjamem, da je solidna zadeva, ne verjamem pa v čudeže, da je to neuničljivo in da je oh in sploh, ker ga ne izdeluje božanstvo, ampak obični zmotljivi ljudje....

Potrebujem kartico za programirat?
Zakaj je potrebno nabaviti poseben kabel za uporabo BEC-a, ni mi jasno?
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Roby
Tekmovalec
Prispevkov: 408
Pridružen: 18 Nov 2004, 13:56
Kraj: Poljanska dolina

Odgovor Napisal/-a Roby »

Dodatnega kabla ne rabis razen ce imas pozresne servote z FBL elektroniko!

Kartice tudi ne rabis.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Hvala za info! Pa upam, da se kaj vidimo, če ne prej, 15.8. v Lescah, čeprav tam zastopam avio sekcijo :wink:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Če si dal 500e za combo in kaj?
Dobil si gyro, ki je soliden (ampak še vedno krepko slabši od Quarka), dobil si servote, ki so solidni (dokler ne crknejo, na 250tki jih je crknilo 33%), dobil si krmilnik, ki je crknil, dobil si soliden motor (in nič več), dobil si blejde align (ki so spet samo solidni).
Mehanika je... ležaji crkujejo, lufti vsepovsod, (pišem, ker sem imel in še imam Align, mogoče glih zato, da vem kakšno kakovost jaz prodajam).

Sedaj boš dal spet kupček evrov za kontronika, počasi še za servote... ne vem.

Kako leti Protos, lahko ti ga posodim, pa sam vidiš, če je kaj na tem.
Samo sam veš, kaj pomeni 15% manjša teža pri letalih...

Podpora za Align v Sloveniji?

p.s. YGE so bivši razvojniki od kontronika, YGE 60A za 115e dobiš "kontronik", če ti pa YGE ni všeč je pa še vedno CastleCreation, praktično neuničljiv krmilnik.
lp Melly
Uporabniški avatar
FlyByWire
Profesor
Prispevkov: 1276
Pridružen: 21 Mar 2009, 20:52
Kraj: LJ-BROD

Odgovor Napisal/-a FlyByWire »

Melly, mene zanima katero scale ohišje paše na protosa, si se s tem že kaj poigral, ker mi je kar obstaja protos streech kit na 550 klaso nekako zadeva postala precej zanimiva da bi jo predelal v scale?
BeastX je že doma tako, da bo zadeva FBL.

Povej mi še koliko bi pri tebi prišel komplet Protos CF z skorpiončkom YGE krmilnikom vsemi MKS servoti, streech kit-om in FBL predelavo glave?
Scale JET RANGER III 700 size with Flasher 600 mechanics,AB 212 800 size under development
SAB GOBLIN 630,HPS HEAD,MS COMPOSITE main and tail blades,ALIGN 750MX 530kv, A.DS615, F.BLS251,YGE120HV
SAB RAW 420, Futaba Transmitter 16IZ Super !
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Melly napisal/-a:Če si dal 500e za combo in kaj?
Dobil si gyro, ki je soliden (ampak še vedno krepko slabši od Quarka), dobil si servote, ki so solidni (dokler ne crknejo, na 250tki jih je crknilo 33%), dobil si krmilnik, ki je crknil, dobil si soliden motor (in nič več), dobil si blejde align (ki so spet samo solidni).
Mehanika je... ležaji crkujejo, lufti vsepovsod, (pišem, ker sem imel in še imam Align, mogoče glih zato, da vem kakšno kakovost jaz prodajam).
zdaj komaj vidim, kaj vse sem dobil za 500 E :o :wink: , poleg tega pa še fino lepo šminkersko mehaniko in lepo pobarvano havbico 8)

Pri 250-tki: sub mikro servoti, če niso zelo kvalitetni sploh radi crkujejo. Majhni ležajčki tudi doosti prej crknejo, kot z večjim premerom - kroglice ne šibajo tako hitro.

Kontronik Jive 80 LV že naročen... Roby, Parky prepričala težko stranko :lol: ... Če Alignov regler že stane 80 EUR, potem niti ni tako draga zadeva. Sem še vseeno skeptičen, da se tudi ta Kontronik ne bo skuril po določenem času, a vendar ima večjo tokovno rezervo in že zato pričakujem več robustnosti.

Ne tako udrihat, Trex 500 je že precej dober kar se mehanike tiče, ne mi reči, da je Protos čudo tehnike totalno brez lufta - mogoče flybarless, ki itak v glavi nima nič mehanike - samo dve povezavi na blejde, ne pa enakovredna padel verzija. Ležaji niti ne crkujejo, če jih lepo mažeš - me je že nekdo od tukaj naučil in zelo drži. Mehanika Trexa ima res minimalni luft. Protos bo lahko naslednji model, ampak ne morem po enem mesecu nabavit spet novega helija, me stara ubije :o Protos ima tudi sigurno slabosti napram Trexu - npr. večji upor zaradi jermena ki je napeljan vsepovsod, kjer se le da (večja poraba štroma, slabša avtorotacija,...). Kardanček Trexa pa se vrti in vrti še dolgo potem, ko je motor ugasnjen. Bo pa Protos sigurno naslednja heli investicija (upam da ne veriga upgrejdov na Trexu)...
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Veš, se veliko več energije porabi pri zobniškem prenosu (sploh s takim razmerjem kot ga imajo alignovi heliji).
Avtorotacije so prav take ali še lažje saj je heli krepko lažji. (nič ti ne pomaga, če se glava še tako prosto vrti, če imaš preveliko težo, pomembna je teža na površino rotorja).

Sicer pa, moraš videt v živo, ti bo takoj jasno. (če bo miting 15.8 v Lescah, bom imel enga viška sabo, lepo originalnega brez upgrade-ov)
lp Melly
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Hehe, si pa dober prodajalec :D , dober se ne da. Ja me zanima ta igrača od Protosa, mogoče bom celo res enkrat nabavil, ampak ¨zaenkrat je zame Trex več kot OK, imam ga zelo rad - ampak ljubezen je pogojna - samo naj hudič ne crkuje!
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3309
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a Mipo »

bruhpilot napisal/-a:Hehe, si pa dober prodajalec :D , dober se ne da. Ja me zanima ta igrača od Protosa, mogoče bom celo res enkrat nabavil, ampak ¨zaenkrat je zame Trex več kot OK, imam ga zelo rad - ampak ljubezen je pogojna - samo naj hudič ne crkuje!
Tkaj pravzaprav ne gre za dobrega prodajalca (oprosti Melly), pač pa za dober heli! :D
Uporabniški avatar
THE DOCTOR
Freak
Prispevkov: 853
Pridružen: 04 Jun 2008, 19:33

Odgovor Napisal/-a THE DOCTOR »

Ja se tud strinjam z mipotom.

LP
Bile so glave s pedli, komande so imele dolge antene in quartze ter letelo se je na metanol
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Tako, Kontronik je privezan, nastavljen na Mode 4. Zanima me, ali je dobro natakniti hladilni površini še kakšna dodatna rebrca? Glede na to, da je za 80+ A, max. tokovi stock motorja pa so cca. 35 A ne bi smelo biti problema tudi tako.

Naštudirati še moram razliko med Mode 4 in Mode 11, teksti so povsod enaki, le v naslovu piše da ima mode 11 pravo regulacijo obratov - governor? Ampak regulacija konst. vrtljajev (governor) je opisana že pri mode 4. Morda drži pri mode 11 bolj "brezkompromisno" - večji vlek štroma, tudi že pri bolj praznih celicah?
Priponke
IMG_0929.JPG
IMG_0929.JPG (111.82 KiB) Pogledano 2994 krat
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

...Helikopter in avijonček - je kdo videl helikopter :D ?

3D heliji so res igračke....Trex 500 je 25 cm krajši od razpona repnega krmila na avijončku #-o
Priponke
IMG_0931.JPG
IMG_0931.JPG (103.26 KiB) Pogledano 2995 krat
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Po mojem mnenju ne potrebuješ reber ... sicer pa pojdi leteti pa poglej koliko se segreje ... vendar dvomim da bo vroč regulator.

Preštudiraj tudi navodila, predvsem v primeru ''okvar'' (glej rdečo lučko).

Mode 4 je taprava ... Mode 11 je bolj kompliciran po mojem je narejen bolj za F3C elektro modele ?!
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

OK, bomo probali. Pri prvem (kratkem) testiranju ga je bolj segrela okolica kot pa štrom motorčka :roll: .
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 23 Jul 2010, 16:00, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Mode 11 si zapomne najslabšo baterijo in potem vse baterije leti enako (z enakimi obrati)...
lp Melly
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Se pravi po 200x nafilanih baterijah daš not nove in kljub temu lahko še samo huvraš naokoli :roll: (če ga ne nastaviš ponovno)
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Nekaj podobnega ja ... Mode 4 pa nimaš nobenih problemov.
Ravna ''krivulja'' pa si zmagu.
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

bruhpilot napisal/-a:Se pravi po 200x nafilanih baterijah daš not nove in kljub temu lahko še samo huvraš naokoli :roll: (če ga ne nastaviš ponovno)
Naj bi dal najslabšo baterijo najprej not... kao imaš vedno enako potem... mah mode 4 pa mir.
lp Melly
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Evo, narejena dva testna poleta s par flipsi, rolicami, lupingi itd. Dober 1. vtis. Samo naj tako ostane, da ne bo še ta crknil.
Regler komaj kaj topel (zunaj pa 30+!), ampak Align tudi ni bil močno topel. Mehki prehodi pri Idle up (Align je preklopil tako trdo, da me je bilo strah za zobnike). Governor poboljša zadevo tako, da motor pri sunkovitih obremenitvah ni tako zadušen, precej bolje se da tiktokat, itd. Zdi pa se mi, da ne upošteva pri idle up nastavljene V krivulje 100-85-100, ampak kar tera blizu ful gasa. Prej se je teh 85% kar konkretno slišalo (čutilo). Nisem pa nastavil hoda ročice gasa, ker se mi je zdelo, da zadeva brez tega v redu dela - a bi bilo treba?
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Odgovori

Vrni se na Elektro helikopterji