Še eden za malo "Šoldov"

Debata o modelih: PicoZ, Hummingbird, Sabre, Dragonfly, MicroBell, Ikarus Piccolo, Walkera in podobnih
Odgovori
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Še eden za malo "Šoldov"

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Pozdravljeni heli-freaki.
Sam nimam 3 čiste v zvezi z heliji,vendar sem odločen zapraviti(ali pa tudi ne)nekaj EUR za opletanje (vsaj na začetku) z modelom okrog glave.Top modeltehnik ponuja nekaj kitajske plastike za 105 EUR.Za to ceno dobim napis VALKERA na modelčku z enojnim glavnim rotorjem z premerom cca 450mm in repnim rotorjem, in komplet za letenje kateri vsebuje "VSE"-izgotovljen model,priložen pogonski accu Li-po,pripadajoč polnilec za accu in seveda radio(priložen tudi kabel za simulator!!!!)
Je to za me,ali je bolje da grem mimo.
keskopesko
Razpravljalec
Prispevkov: 176
Pridružen: 30 Maj 2006, 14:16

Greš mimo

Odgovor Napisal/-a keskopesko »

Greš mimo :)

Bell 47 ali Lama ...
Morda ta nova Lama z Alu deli.

Ali pa ornk .. itak pa vse piše spodaj

Aleš
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Mal preglej forum je dosti napisano :wink:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Vem da na tem forumu veliko piše o tem in onem in so na njem učenjaki taki in drugačni,vendar o tem modelu nisem zasledil nič,čeprav moram priznati da nisem prav posebej natančno prečesaval postov okrog heli scene.Mogoče sem pa res spregledal?
Po nekaj priporočilih se bom verjetno odločil za Lamo z dvojnim rotorjem.Verjetno je bolj enostavna za prve poskoke in omahovanja na levo in desno.Če pa bo viden opogumljajoč napredek,pa mogoče naprej.
LP,Zoran
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Izbire imaš veliko. Glede na izkušnje kolega bi ti svetoval, da si omisliš model s čim več alu deli, ker plastika ( vsaj pri kolegovem Bellu ) hitro gre.

Pa še Protechov Helixx se je na novo pojavil v SLO, tako da počakaj na kak test tega helija, pa se potem odloči, kaj bi imel in za koliko.

LP I.
Meditate on this I will...
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Hvala vsem za dobronamerne nasvete.Sem se odločil in "prejle pustil" 130 EUR v glavni solkanski štacuni za Lamo.Sledi obvezno preizkušanje v samoti in v slučaju potitivnih rezultatov tudi objava le-teh v sliki in besedi.
Pa ne se smejat,tudi jaz sem le povprečen "pilot" ki še ne ve kje je kaj!?
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Vsi se učimo ;) tko da razbijanje je samo del tega :lol:

Lp
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
kope
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Jan 2007, 01:57
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a kope »

He he he, tudi jaz to dobro vem, mnogo rezervnih delov preden sem znal kulturno leteti Bell 47g!!!
Kope!!!
Uporabniški avatar
action man 62
Razpravljalec
Prispevkov: 157
Pridružen: 07 Jan 2006, 23:28
Kraj: nova horica

Odgovor Napisal/-a action man 62 »

Prvo poskakovanje z Lamo "uspešno" izvedeno danes.Z prvim polnjenjem sem nekako uspel zadržati model v zraku (hmm,cca 1m od tal).Poskušal sem z preprostimi vajami;malo naprej ,malo nazaj,pa okrog osi na levo in desno,lebdenje na mestu je še vedno problem.Kitajc gre še kar po svoje : :evil: Pristajam v kvadrat cca 1m x 1m z 1 m višine!?!? :-? Pa še to ne vedno.Ker se je accu kmalu sesedel sem si lahko privoščil malo odmora.Čez urco pa spet lekcija.Občutek za vodenje se počasi izboljšuje in postajam korajžen.Gor in dol,pa levo in desno tako da kmalu poskusim opisati nekakšen krog.No ja,ravno krog ni bil,pa vendar sem pristal približno tam kjer sem hotel(beri levo-desno 1m).Jutri pa ponovno z polnimi accuji in veliko želje ponovno v šolo.Če bom imel pomočnika bom še kakšen posnetek pripel.
LP.Zoran
Uporabniški avatar
jure95
Tekmovalec
Prispevkov: 318
Pridružen: 19 Okt 2006, 13:38
Kraj: Črni Kal

Odgovor Napisal/-a jure95 »

js sm tudi čisti začetnik glede helikopterjev.letel sm že z helikopterjem(ma z tistim iz trgovine z igračami), letali, vozil avtek(na bencin seveda)ampak zdej sem si omislu en helikopterček za malo denarja.v mislih sem imel TWISTER EQ04 RTF najdete ga na strani od top-modeltehnik.ali je ta heli namenjen za začetnike.ali mi priporočate kaj drugega(seveda za malo denarja!!!!!)

Hvala za odgovore!

LP Jure
Uporabniški avatar
Odisej
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 06 Jul 2005, 17:00
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Odisej »

action man 62 napisal/-a:Prvo poskakovanje z Lamo "uspešno" izvedeno danes.Z prvim polnjenjem sem nekako uspel zadržati model v zraku (hmm,cca 1m od tal).Poskušal sem z preprostimi vajami;malo naprej ,malo nazaj,pa okrog osi na levo in desno,lebdenje na mestu je še vedno problem.Kitajc gre še kar po svoje : :evil: Pristajam v kvadrat cca 1m x 1m z 1 m višine!?!? :-? Pa še to ne vedno.Ker se je accu kmalu sesedel sem si lahko privoščil malo odmora.Čez urco pa spet lekcija.Občutek za vodenje se počasi izboljšuje in postajam korajžen.Gor in dol,pa levo in desno tako da kmalu poskusim opisati nekakšen krog.No ja,ravno krog ni bil,pa vendar sem pristal približno tam kjer sem hotel(beri levo-desno 1m).Jutri pa ponovno z polnimi accuji in veliko želje ponovno v šolo.Če bom imel pomočnika bom še kakšen posnetek pripel.
LP.Zoran
Hja, saj v tem je čar lame... da moraš stalno nekaj popravljat :lol: Tamau mi je na začetku še težil, da zakaj je ne nastavim tko da bi mirno lebdela (kot to narediš na letalu), ampak nimaš šans (poj se je sprijaznil, zj pa že dobro leti). Opažam, da bolj kot gredo celice proti koncu, bolj gre rep po svoje. Ampak... ko enkrat uspeš 100% kontrolirat lamo (čisto pri tleh :lol: ), vidiš, da so velki heliji veliiiiko bolj prijazni, ampak tudi slabše prenašajo padce :^o

Aja, potem ko ti samo lebdenje ne bo več problem, lahk začneš s prestavljanjem trikotnikov, ki jih narediš iz žice... No, za osnovo je trikotnik, pa tako kljuko mu narediš malo dvognjeno, da lahko s sanko zagrabiš. Pri nas doma imamo dva, vsakega posebej pa moraš dvignit in odložit na cca. pol metra visoko škatlo (kar sploh ni tako lahko kot se sliši =P~ ). Pa veliko užitkov!!


lp
Peter
Odgovori

Vrni se na Mikro-elektro helikopterji