Moj ECO Start Ozon =)

Debate o ECO colnih.

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Vintar
Razpravljalec
Prispevkov: 108
Pridružen: 16 Jun 2005, 21:56
Kraj: Haloze - Zasavje

Odgovor Napisal/-a Vintar »

Verjetno tole s silikonom je najboljše, pa vseeno. Vsepovsod - v čolnih in v avtih sem vedno zaščitil sprejemnik z WD40 in ga dal v balon prej pa ga zavil v WC papir. Vedno je delovalo.
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

Včeraj je Ozon spet imel bližnje srečanje z vodo, z novim regulatorjem Graupner V60, sprejemnikom in piksna hlajenjem.Vozil sem ga v mraku in kasenje po temi, sicer je ribnik osvetljen, vendar sem se zaradi zelo slabe vidljivosti zaletel v rob ribnika, regulator nekaj časa ni delal nato sem ga doma dobro posušil in očistil pa spet dela, čoln pa je ostal cel 8) .Zaenkrat imam še aku z 6 celicami za pogon, vendar bom za tekmovat seveda nabavil aku z 7 celicami, bi prosil, če lahko priporočate katere.In še to, kako naredite hlajenje za regulator?
Modelarstvo je zakon
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

FLISK napisal/-a:............. regulator nekaj časa ni delal nato sem ga doma dobro posušil in očistil pa spet dela....
V takšnih primerih je dobro regulator enostavno politi z metilnim alkoholom, ki vso vodo ''potegne'' nase in s tem prepreči korodiranje. :wink:
Lp Rado
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

Ok, danes je bil čoln spet v vodi, moral sem jit zraven, ker ima moj prijatelj nov čoln in sicer mono Traxxas Villain.Čoln je čista beda, z mojim ozonom sta približno po hitrosti enaka, samo moj ima boljše pospeške pa je opremljen za ECO start pa še 6 celično baterijo imam zaenkrat.Jutri bova malo za foro postavila boje (plastenke z utežmi) v vodo pa malo tekmovala.Največja fora danes je bila, ko sem zapeljal v val ki ga je povzročil Villain in je Ozon tko odskočil da se je zapičil v vodo jaz pa sem nekaj časa še vedno tišal gas, pol se ga sploh ni nič videlo, ker je bil že tako globoko pod vodo, samo je priplaval nazaj, ko sem spustil gas, pa še potem ni blo niti kapljice vode notri.Bom spet jutri javljal. :D
Modelarstvo je zakon
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

=D>

ta ozon je prava žaba... :D

priporočam, da ko ga vidiš v zraku, takoj spustiš gas, in ga ne pritakneš, dokler ne pride na površje.

lp
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
vrtovec
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 15 Apr 2005, 18:02
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Napisal/-a vrtovec »

Pa pozor vsi ki operirate z metilnim alkoholom!! Počakati je treba da stvar res popolnoma izhlapi, sicer obstaja nevarnost vžiga!!
LP, Rok Vrtovec
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

vrtovec napisal/-a:Pa pozor vsi ki operirate z metilnim alkoholom!! Počakati je treba da stvar res popolnoma izhlapi, sicer obstaja nevarnost vžiga!!
..... ker drugače :grrrrrrrrrrr: :ratata:
Life is too short to dance with an ugly woman
jholc
Freak
Prispevkov: 457
Pridružen: 07 Maj 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a jholc »

Zivijo,

nekajkrat sem ze napisal kako neveren je metilni alkohol, vtipkajte v kaksen iskalnik pa se sami prepricajte. Strupeni so tudi hlapi, zato so raznorazna polivanja bolj priporocljiva s cem drugim, kot naprimer etilni alkohol, ki je sicer v trgovini nesramno drag zaradi trosarine, se boljsi pa je izopropilni alkohol, ki zelo dobro odstrani ostanke vode. Je pa tudi najcenejsi, tako da ga se najbolj priporocam za recimo: ciscenja pred leplenjem, odstranjevanje umazanije, odstranjevanje vode s povrsine komponent....Se vedno pa gori in stvar, ki ste jo polili jo morate tudi posusiti, ne tlacit v model mokre stvari, posebno ce imate krtacni motor.
lp, janezH
Uporabniški avatar
luka.
Tekmovalec
Prispevkov: 273
Pridružen: 02 Okt 2005, 17:20
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a luka. »

Kje pa bi lahko kupil ta izopropilni alkohol??
Pa kok približno stane?
Urca modelarstva na dan odžene zdravnika stran..=)
jholc
Freak
Prispevkov: 457
Pridružen: 07 Maj 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a jholc »

Zivijo,

tule ti pa ne more nihce pomagat, pot pod noge ali pa vrti telefonske stevilke, zacni pri A - kot naprimer Astra in naprej do Z.....
Samo namig, ne isci ga v pekarnah.....

lp, janez
Uporabniški avatar
luka.
Tekmovalec
Prispevkov: 273
Pridružen: 02 Okt 2005, 17:20
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a luka. »

Ja vem... :D
Do pred kratkim se ga je dobilo v kliničnem centru..( mami dela tam) in v lekarnah, zdej ko pa sem bil nazadnje tam so mi rekli da ga ne prodajajo več.. v kliničnem centru pa ga na tistem oddelku kjer dela mami tudi ne dobavlajo več... :cry:
Zdej pa išem pa ga nenajdem... bom še malo po lekaranh spraševal :D :-?
Urca modelarstva na dan odžene zdravnika stran..=)
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

v chemo-tu ga iajo ziger. Liter pa stane okol 800 sit, katerega boš imel za cel življenje.. :)

lp
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
luka.
Tekmovalec
Prispevkov: 273
Pridružen: 02 Okt 2005, 17:20
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a luka. »

Ok, hvala Gašper... =D>
Urca modelarstva na dan odžene zdravnika stran..=)
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

Včeraj je Ozon dobil novo os in pa GP 3700 8,4 V aku.Grem danes sprobat, če ni že vse zmrznilo. :D
Modelarstvo je zakon
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

OK, včeraj sem ga prvič vozil z novo baterijo, in morem reči da leti ko satan.Po mojih izračunih (dolžina prevožene razdalje in čas) okrog 35 km/h
Modelarstvo je zakon
Uporabniški avatar
Peko
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 16 Apr 2006, 18:32
Kraj: črnuče

Odgovor Napisal/-a Peko »

kok časa pa pele???
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

9-10 minut
Modelarstvo je zakon
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

daj gor malo večjo eliso..bo šel še hitreje (malo manj časa), pazi da se ti ne bo motor pregrevu...ne pretiravaj 8)
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

=D>
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

koliko velko eliso pa sploh imaš...31? :P
Uporabniški avatar
Peko
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 16 Apr 2006, 18:32
Kraj: črnuče

Odgovor Napisal/-a Peko »

ace napisal/-a:daj gor malo večjo eliso..bo šel še hitreje
ni nujno da bi šlo hitrej...
nevem če se motm me popravte, sam če je manša elisa (ne premejhna) se motor lohk zavrti in gre čovn bl. :wink:
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

če je dovolj mahjna elisa in ima večjo površino se motor bolj zarvti in več vode lahko zagrabi. Če je premajhna površina lahko zakavitira - spodrsuje.

proporočam ti, da pustiš tak kot je. Čisto vseeno je ali je propeler 31 ali pa 30mm. Važno je, kako je propeler oblikovan, naklov in hrapavost površine.

lp
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

31 obdelan je.Danes sem spet vozil, pa se mi je že os zlomila.Drugič je bila v vodi pa se je zlomila. :cry: Moram naročitit novo.
Modelarstvo je zakon
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Če imaš fleks os, malo preveri kako si "zvil" cevko v kateri teče os, saj lahko ob mali nepravilnosti pri zvijanju tam nastane grbina in ti bo flex os vedno počila in vedno na istem mestu....tako da malo poglej :wink:



Pa obilo uspehov še naprej.

LP
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
FLISK
Tekmovalec
Prispevkov: 232
Pridružen: 19 Nov 2004, 20:18
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a FLISK »

Ozon je bil prej last The Edgeja, cevka je še vedno ista.On mi je rekel da mu je dobro služila, da je imel 2 sezoni isto os, meni pa je počila po cca 15 min vožnje.
Modelarstvo je zakon
Odgovori

Vrni se na ECO